אפילו להעתיק את ה Wallpapers לתיקייה שלהם אי אפשר? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפילו להעתיק את ה Wallpapers לתיקייה שלהם אי אפשר?

benyben

Recommended Posts

למה הכל כל כך קשה?

בווינדוס, ניתן להעביר לתיקיית הרקעים (C ----Web--Wallpapers) את הרקעים או תמונות, ואז לבחור דרך תפריט הבחירה (כרגיל).

אבל - ניסיתי להעביר את הרקעים שלי (אני חולה על wallpeprs - כן, דפוק, מה לעשות?!) לתיקייה User--share---background', אבל האפשרות "PASTE" כלל לא מופיע. אני מניח שזה קשור להרשאות.....

יש דרך להתגבר על השטות הזאת?

למה צריך להיות מהנדס תוכנה כדי להתשמש אפילו ב distro הכי פשוטה של (Ubuntu)?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להיות מהנדס תוכנה. צריך טיפה להבין במחשבים וזהו.

זה שבחלונות אתה יכול לכתוב לתיקיית מערכת (וכמו שאתה יכול גם ועוד צרות יכולים) זה לא אומר שזה נכון.

משתמש רגיל לא יכול לכתוב לתיקיית מערכת או תיקיות משותפות לכלל המשתמשים. זה מותר רק למנהל המחשב (משתמש root או בא כוחו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין בלינוקס אבל אני אשתמש בהגיון ובמה שאני מכיר מהטלפון שלי

פתח קונסול, קח על עצמך ROOT בעזרת פקודת ROOT או משהו ואחרי שיש לך הרשאת ROOT תעשה פקודת העתקה של הקבצים לתוך התקיית מערכת

אתה יכול גם להשתמש במידנייט קומנדר אחרי שיש לך ROOT בשביל ממשק גרפי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה. אבל .... איך עושים את זה?

אני עובד עם ממשק KDE ולא עם הדיפולט של ושם אתה בכלל לא צריך להעתיק לספריות מערכת את קבצי התמונות שלך.

אתה צריך להגיד לדסקטופ היכן לחפש wallpapers נוספים. זה הכל. אני בטוח שיש אפשרות כזאת גם בGNOME שהוא הממשק הגרפי של .

(זה אולי חדש לך - בלינוקס יש שפע של ממשקים גרפיים שונים וכל אחד מהם עושה דברים קצת אחרת)

שורה תחתונה - אל תעתיק קבצי wallpaper לתיקיות מערכת שמנוהלות ע"י ההתקנות אלא העתק אותם לתיקייה משלך ותלמד את ממשק המשתמש לקחת את התמונות משם.

עריכה:

עברתי לבדוק איך זה ב-GNOME (אני באובונטו 10.04). עכבר ימני על הדסקטופ -> Change Desktop Background. נפתח לך חלון שמאפשר לך להוסיף תמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שsudo יכול

השאלה היא למה? אפשר להגדיר רקעים מכל מקום, אז דווקא לשים אותם בתקיה של הרקעים של המערכת?..

בזכות זה שאין גישה לשמה אין ווירוסים. בווינדוס הכל פתוח ופרוץ בשביל שתוכל להגיד איזה קל לי לעשות מה שבא לי, אבל אתה רואה מה נהיה מזה.

וחוץ מזה אם אתה שם את ה/home על מחיצה נפרדת ככה אתה יכול להתקין את האובונטו מחדש בלי לאבד שום הגדרה או מידע, ברגע שאתה מתחיל לשמור דברים מחוץ לhome שלך אז אתה תאבד אותם. לכל דבר יש הגיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שsudo יכול

השאלה היא למה? אפשר להגדיר רקעים מכל מקום, אז דווקא לשים אותם בתקיה של הרקעים של המערכת?..

בזכות זה שאין גישה לשמה אין ווירוסים. בווינדוס הכל פתוח ופרוץ בשביל שתוכל להגיד איזה קל לי לעשות מה שבא לי, אבל אתה רואה מה נהיה מזה.

וחוץ מזה אם אתה שם את ה/home על מחיצה נפרדת ככה אתה יכול להתקין את האובונטו מחדש בלי לאבד שום הגדרה או מידע, ברגע שאתה מתחיל לשמור דברים מחוץ לhome שלך אז אתה תאבד אותם. לכל דבר יש הגיון...

פעם ראשונה שאני מגלה את הדבר הזה שציינת, ואני מבין את ההיגיון עכשיו. מעניין. אכן, בווינדוס הכל פרוץ, ולכן גם לכאורה הכל קל.

כל הכבוד :yelclap:

כנראה שהבעיה היא כאשר אדם שלא מבין בעניינים הללו יותר מדי [חדש ללינוקס - כמוני], מאוד מתקשה לבצע פעולות בסיסיות.

למשל - בסך הכל רציתי ליצור מצגת של Wallpapers, שבה המערכת מחליפה לבד את הרקעים. חיפשתי בגוגל, וגיליתי קודים ארוכים, ופקודות שאין לי מושג מה הן אומרות.

שמתי לב שיש בגדר משתמשי הלינוקס איזשהי הנחה שאדם מגיע לזירה עם ידע מוקדם. ולכן הפקודות לא תמיד ברורות. מה זה sudo? מה זה terminal?

הדברים הללו לא בהכרח ברורים לכל משתמש.

השבוע גם רציתי לעדכן את הדרייבר של הכרטיס מסך, והורדתי מ קובץ שמתסיים ב run.

ולא היה לי מושג איך להפעיל אותו.

לאחר שכן הצלחתי, קיבלתי הודעה שאומרת שעלי לסגור קודם כל את ה X Server. מה?!

בקיצור - קצת מקשה כל הנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שsudo יכול

כן בטח.... כל יום פורצים לי למחשב, המחשב שורץ וירוסים, זוחלים, עלוקות ומדוזת.

אני לא יכול לעבוד ככה! רגע חכה... אני חייב לקחת נוגדן קפץ לי וירוס מהמקלדת ישר לפנים.

הכל טוב בלינוקס...

http://fudzilla.com/home/item/20602-linux-has-a-serious-security-flaw

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...