מתגייס ב-24.10 למערך הטכני של חה"א, זקוק לעצות. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתגייס ב-24.10 למערך הטכני של חה"א, זקוק לעצות.

J S Bach

Recommended Posts

היי,

כפי שציינתי אני מתגייס ב-24.10 למערך הטכני של חייל האוויר ואני מאוד אשמח לקבל המלצות לקורסים השונים.

בנתיים השניים ה"יוerתיים" ביותר שראיתי הם "אבנט כחולה" וטכנאי כטב"מ. אני מאוד אשמח לדעת קצת מה כרוך בעבודת/קורס טכני כטב"מ [על אבנט כחולה הצלחתי לשלוף די הרבה מידע] ומה הדרישות בשביל להגיע להיות טכנאי כטב"מ?

אני בוגר מגמת מוסיקה, בלי פיזיקה / אלקטרוניקה / מחשבים...

קב"א: 54 דפ"ר: 90 פרופיל: 97 [עם קשיי הסתגלות - משמע לא קרבי]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי הרב עשיתי הרבה טעויות בדרך...

נפלתי משחקים בשלב הכי ראשוני [מילוי הטופס, כנראה לא מילאתי אותו לטעמו של הצבא] וישר יועדתי לקרבי, אבל לא ידעתי את זה אלא רק אחרי כמה חודשים ששלחו לי ש"נמצאו מועמדים מתאימים יותר". [אה, וויתרתי על עתודה :bash:] :s07:

אחר הכל התחיל די להתחרבן, פעלתי לאט ובחוסר יעילות וכשהתחלתי לנסות להזיז דברים כבר היה מאוחר מדי [לקרת סוף אפריל] והוצאתי קשיי הסתגלות רק בקיץ (כיוון שאני לא מתאים לקרבי בשום אופן שהוא, אבל אני שוקל את זה מחדש כרגע).

בדיוק בגלל הנתונים הייתי שאנן ובטוח שאקבל תפקיד טוב.

אם יש למישהו גם המלצות על דרכים להגיע לחיילות אחרות או למקום כלשהו טוב יותר אני אשמח לשמוע/לקרוא.

או אולי יש דרכים להתקדם במערך הטכני ולהגיע למקום טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאתה מיועד למגזר האחזקה, שזה אומר מכונאות. זה יכול להיות כל דבר החל מציוד קרקע(בולדוזרים), מזגנים, רדיאטורים ועד למנועים של מסוקי ענק. אם הנושא מעניין אותך, השירות שלך יכול להיות מאוד מעניין.

אם לא - הדרך הטובה ביותר לצאת מהמערך הטכני היא "לעשות בעיות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחיל האוויר יש מה שנקרא טירונות בסמכות - שזה אומר שגם את הטירונות עוברים בתוך חיל האוויר. חיל האוויר עדיין מושך חבר'ה שעברו טירונות כלל צה"לית 02. "המטרה" היא שבסופו של דבר כל מי שמשרת בחיל האוויר יעבור גם טירונות בסמכות. כרגע זה עוד לא ככה. מבחינת תכנים, קושי וכד' - זה לא מאוד רלוונטי. אין הרבה הבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שחקים וחבצלות אולי לא (אם אמרתה שלא עברתה את הדף), אבל טייס, לגמריי כן, מקסימום תשרת איזה שנה במשהו אחר ואז תיגש למבחנים של הטייס (הם מאפשרים זות, ואם אתה קצין אז אתה גם מדלג על כל הבולשיט), ואם נתונים כמו שלך אין סיבה שבעולם שלא תוכל לעשות טייס.

ואגב, בכללי, מה אתה רוצה לעשות? קרבי? לא קרבי? לא סגור על עצמך?

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה הייתי מאוד החלטי שאני לא הולך לקרבי כי לא ראיתי את עצמי מסוגל לקחת חיי אדם. אבל עכשיו אני כבר לא כ"כ בטוח לגבי זה, ואני כן מתחיל לחשוב לכיוון קרבי דווקא.

רגע, אבל בקשר לקורס טייס, סעיף קשיי ההסתגלות לא יפריע? אפשר להיפטר ממנו בכלל?

בהתחלה הייתי כ"כ שמח שהצלחתי לקבל את זה מהקב"ן ועכשיו אני רק מתחרט :\...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...