קבע או צבא אמריקה? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבע או צבא אמריקה?

Jonnyboy

Recommended Posts

איך הצלחתם למרוח 10 עמודים של בולשיט?

הילד לא יודע כלום, אומר שטויות ואתם צוחקים עליו...

טוב חלאס, מיצינו.

כמה דברים:

1) סביר להניח שאחרי שתשרת בצה"ל, אתה לא תרצה יותר . 3 שנים בצה"ל זה מספיק. ממש ממש ממש מספיק. לא משנה באיזה תפקיד. ביחוד אם אתה כן מחפש לתרום איכשהו. אחרי 3 שנים זה יצא לך כ"כ מכל החורים שלא תרצה לראות מדי א', או ב', או הקפצות, או M16, או שמירות, או קצינים בחיים שלך.

2) אין כזה דבר שתלך למודיעין בתור "תפקיד בררה". זה גם לא יהיה תפקיד קל יותר. חוץ מזה שמדובר בחיל הכי גדול בצה"ל עם 70 מליארד תפקידים, זה לא משהו אחד וזה לא קל אם אתה מחפש משהו איכותי.

3) אם יש לך פרופיל גבוה [72 ומעלה], אתה תהיה מיועד תו"ל [תומך לחימה, לצורך העניין], או קרבי. מה שאומר, שתגמור כמו רבים וטובים אחרים בשריון, בהנדסה קרבית או אם באמת רצו לדפוק אותך, באיזה סוללת נ"מ.

4)אתה תאכל כ"כ הרבה חרא בצבא שאין לך אפילו כמה. וזה לא קל, וזה לא כיף. וזה משבי"ז, וזה מדכא. וזה מעיק. וזה לא "חוויות טובות וחוויות רעות". פשוט דברים שהיית מעדיף לשכוח. ויש את החברים, ואת החוויות הטובות. אבל זה לא לכאן ולכאן. וזה אולי חוויה מחשלת, אבל פאק, אתה לא תהיה מוכן בשום מחיר לעבור את זה פעמיים.

5) ראיתי שאתה רוצה חובלים. המממ... תתכנן לשרוף חצי מהחיים שלך על . כי אחרי שתשרוף 70 מליון שנה בצה"ל על חובלים [מה גם שאחרי החרא שתאכל שם אין שום טיפת סיכוי שתרצה לראות מסגרת הכשרתית אחרי תקופת הסדיר], אתה גם תתגיס לצבא ארה"ב.

6) בכל תפקיד עם טיפת סיווג [ויש מספיק כאלה], לא תקבל לא אישור ולא חצי אישור להתגייס לצבא אחר.

7) אם אתה מתכנן לשרוף כ"כ הרבה שנים על , למה לעזאזל שלא תשקיע באחד מהם!? איפה ההגיון לשרת 3 שנות סדיר שזה אכילת חרא טהורה בצה"ל ואז לעבור למסגרת צבאית נוספת ושם להתחיל לאכול חרא מההתחלה? לידיעתך, ככל שאתה מתקדם במסגרת הצבאית, ככה התנאים שלך משתפרים והכל נהיה טוב יותר. למעט השביז"ות שלך שהולכת ומצטברת עם הפז"ם. אם אתה כ"כ מורעל [ושוב פעם, אתה לא, אין לך אפילו טיפת מושג מה זה, אחרי הצו הראשון כבר יצא לך החשק. צבא זה לא CALL OF DUTY:MW2] אז צא לקצונה ותגמור בתור סא"ל באיזה לשכת-שקר כלשהי.

8 ) חיילים באפגניסטן זה פשוט אומללות לשמה. מעבר לתנאים הקשים, לשדה קרב מתוסבך, לכל החרא שאתה אוכל שם. אתה פשוט לא רוצה לחטוף את הטראומה הנפשית של התקלות מול מחבלים. וזה בהנחה שתצא ממקרים כאלה שלם ולא תחטוף איזה רסיס מפצמ"ר.

קיצר, צא מהסרט. אתה צעיר, אין לך טיפת שמץ של מושג מה זה צה"ל או צבא ארה"ב. זה לא הסרטים והמשחקים שאתה משחק בהם, רחוק מזה. שם אתה לא רואה את התורנויות שירותים, מטבח, את כל הבררה שאתה מתעסק איתו 90% מהזמן.

תשכח משני אלה ותמשיך לחיות את חייך. בעוד כמה שנים, שזה יהיה רלוונטי, צה"ל כבר ידאג להניח עליך את ידיו. אל תדאג...

עד כדי כך רע ?:\

מצחיק שכל הכיתה שלי רוצה להיות קרבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עד כדי כך רע ?:\

מצחיק שכל הכיתה שלי רוצה להיות קרבי.

צה"ל עושה עבודה טובה בלתחמן את הצעירים שעומדים לפני גיוס, ואני לא אומר שזה רע - להיפך, זה נחוץ מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הצלחתם למרוח 10 עמודים של בולשיט?

הילד לא יודע כלום, אומר שטויות ואתם צוחקים עליו...

טוב חלאס, מיצינו.

כמה דברים:

1) סביר להניח שאחרי שתשרת בצה"ל, אתה לא תרצה יותר . 3 שנים בצה"ל זה מספיק. ממש ממש ממש מספיק. לא משנה באיזה תפקיד. ביחוד אם אתה כן מחפש לתרום איכשהו. אחרי 3 שנים זה יצא לך כ"כ מכל החורים שלא תרצה לראות מדי א', או ב', או הקפצות, או M16, או שמירות, או קצינים בחיים שלך.

2) אין כזה דבר שתלך למודיעין בתור "תפקיד בררה". זה גם לא יהיה תפקיד קל יותר. חוץ מזה שמדובר בחיל הכי גדול בצה"ל עם 70 מליארד תפקידים, זה לא משהו אחד וזה לא קל אם אתה מחפש משהו איכותי.

3) אם יש לך פרופיל גבוה [72 ומעלה], אתה תהיה מיועד תו"ל [תומך לחימה, לצורך העניין], או קרבי. מה שאומר, שתגמור כמו רבים וטובים אחרים בשריון, בהנדסה קרבית או אם באמת רצו לדפוק אותך, באיזה סוללת נ"מ.

:xyxthumbs:

מסכים עם רוב דבריך,

רק קבל כמה תיקונים בקטנה:

*חלק גדול מהצבא עברו לתבור .

*המודיעין אינו החייל הכי גדול.

*נ"מ זה גן עדן לעומת הרבה תפקידים אחרים , אז למה אתה מלכלך ?

האם שירתת בנ"מ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר משהו אחר, אל תאשים את צה"ל על משהו שאיזה חייל מפגר עשה

או שצה"ל לא אישר כזה דבר או שהוא אישר כזה דבר עם רובה מזוייף או משהו בסגנון

אני בספק אם קיים האדיוט שיתן לתלמיד בית ספר רובה תקין עם כדורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי שהצבא של הטאליבן יותר מגניב, וגם אחרי שמתים יש הטבות.

72, ליתר דיוק.

שני דברים:

א. לא בשביל לפגוע - אבל אתה באמת חי בסרט. הצבא - גם הצבא פה וגם צבא ארה"ב - זה לא סרט אקשן של שעתיים בקולנוע וזה לא משחק מחשב.אתה לא הולך להיות גיבור סרט פעולה שרץ, קופץ, יורה בבזוקות ומתחמק מקליעים בהילוך איטי כמו במטריקס. כשתתגייס לצבא, קודם כל לא בטוח שתשרת בקורס חובלים. גם אם אתה מאוד מאוד רוצה. שנית, גם לא בטוח שתשרת בקרבי.

ב. אם אתה יהודי-ישראלי, שכן אכפת לו מהארץ הזאת, ורוצה לשרת בצבא, אז אתה צריך לשרת רק בצבא ההגנה לישראל. אתה חייב להבין שהשירות בצה"ל הוא יותר מהותי מהשירות בצבא ארה"ב. ארה"ב לא נלחמת על החיים שלה. ארה"ב יוזמת מלחמות כדי להרגיש שהיא עושה סוג של צדק בעולם, או למטרות כלכליות גרידא. נלחמת על החיים שלה. סוריה, לבנון, חיזבאללה, חמאס, פתח ואיראן, ואולי גם מצרים וירדן (שיחליטו להפר את הסכם השלום), הם אוייבים יותר שקולים לישראל מאשר אל קעידה לארה"ב..

חוץ מזה, באופן אישי, אני חייב להגיד שהצורה האגואיסטית, השטחית והלא ערכית בעליל שבה אתה מציג את הלבטים שלך די מגעילה אותי. הסיבה היחידה שאתה רוצה לשרת בצה"ל זה בגלל הצחוקים והסיפורים? עם גישה כזאת אתה בחיים לא תתקבל לקורס חובלים - וטוב שכך. חובל זה תפקיד רציני ומשמעותי ביותר, ואני לא בטוח שאני רוצה חובל כמוך בצבא. והסיבה היחידה שאתה רוצה לשרת בצבא ארה"ב זה הכסף? איפה פה נכנסים הערכים שלך? אתה ממש שכיר חרב, מוכן למות למען המדינה שתשלם לך יותר, וחוץ מזהלא אכפת לך מכלום. מי שרוצה קריירה צבאית, ומה שמנחה אותו זה אך ורק כסף וחוויות - עדיף שלא יישאר בצבא. לא בצבא הישראלי לפחות. אנחנו צריכים פה אנשים שמרגישים שהם תורמים לביטחון המדינה בעצם שירותם, ושזה חשוב להם לתרום להגנת המדינה (לא משנה אם הם קרביים או לא).

כל מילה בסלע. שותף איתך להרגשה שטיעונים כמו שלו פשוט אגואיסטים, ואם הוא לא היה ילד זה היה ממש מעציב אותי.

ג'וני, אני לא אומר שאתה ילד בשביל להעליב אותך, אבל לפי איך שאתה מציג את הטיעונים שלך - אתה באמת ילד. אתה תתבגר, אל תדאג ואל תתכנן כל כך קדימה. יפה שיש לך חלומות, ואני מקווה מאוד בשבילך שהם ייקבלו כאפה ויחזרו למסלול הישר - של לשרת במדינה מתוך הרגשה של מחוייבות כלפי הארץ שלך וכלפי התושבים שחיים בה. שוב - צבא ארה"ב הוא קטן ליד הצבא שלנו, ואני לא מדבר מבחינת סדר גודל. אני עוד לא התגייסתי, ולכן אני אומר את זה תוך כדי שאני מסתמך על דברים רבים שחבר'ה אחרי צבא אמרו לי, ומשיחות עם כל מיני בכירים בצבאנו, כולל מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר והיום אחד מהבכירים בצנחנים, המון קצינים ועוד ועוד. כל ההטבות הללו שדיברת עליהן - ממש לא נראות לי שוות את זה. אבל ממש. יודע למה אצלנו אתה לא מקבל כאלה דברים? כי פה, בארץ , זוהי חובתך.

המון בהצלחה חבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד שתתגייס לשח''ם

ככה תוכל להיות מושחט ולקבל שוחד מהמאפיה

:yelclap:

גם לקבל ימבה כסף מהבורדלים שממלאים את כל ת"א .

גם לקבל freebies ....

וגם להגן על המוסדות הכי חשובים במדינה :smile1:

יענו צה"ל אבל לשם שינוי מהנה- צבא הגנה לזוXXX ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נחוץ בדיוק?

איפה היית בתקופה שכל כתבה שנייה הייתה על אחוז המשתמטים? זו דוגמה אחת - אני לא זוכר את כל מה שנעשה שם אבל אני זוכר שצה"ל עשה כמה דברים כדי לדאוג שיהיו פחות משתמטים מאז

צה"ל צריך אנשים, צה"ל רוצה לגייס דתיים, אני מניח שלצה"ל יש מה לעשות עם כל האנשים האלה, ואם הוא צריך אנשים, הוא צריך לעשות משהו כדי לדאוג שלמרות הביקורות והתלונות (אתה כמה חרא שמעתי על עתודה? ואיכשהו אני מכיר כמה אנשים שבשמחה קפצו על ההזדמנות) אנשים עדיין ירצו להתגייס

צבא הגנה לזוXXX ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

פתאום יש לי חשק עז ללזניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל מהיותו חובה נשען על מערך "תומך"(החל מחימושניקים ומכונאים ועד לנהגים פקידים ואנשי מטה) גדול פי כמה וכמה מהמערך הלוחם.

נתוני הסד"כ בכל מערך "חסויים", אך נדמה לי שקראתי איפושו מזמן שהסד"כ הלוחם מהווה בערך 20% מצה"ל - כלומר על כל לוחם, יש חמישה "תומכים".

אינני יודע מה היחסים בצבאות אחרים(במיוחד צבאות שכירים, כדוגמת ארה"ב) - אך נדמה לי שמדובר ביחס גבוהה מאוד(במובן של - יותר מדי תומכים ופחות מדי לוחמים).

אגב, כיוון שהדרישה לסד"כ תומך היא כה גבוהה - שם תמצא דווקא את המחסורים.

כי כשצריך לאייש כיתת לוחמים ב20 לוחמים - זו לא בעיה. היא מתמלאת ישר(ב"גולני" יש 4 מלש"בים שמעוניינים להגיע על כל מקום פנוי) - לעומת זאת שצריך לאייש בסיס בנהגים - צריך למצוא אותם בד"כ כבעלי נתונים נמוכים/נפלו בין הכיסאות/נשרו ממקומות אחרים וכו' וכו' וכו'. זה לא קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל מהיותו חובה נשען על מערך "תומך"(החל מחימושניקים ומכונאים ועד לנהגים פקידים ואנשי מטה) גדול פי כמה וכמה מהמערך הלוחם.

נתוני הסד"כ בכל מערך "חסויים", אך נדמה לי שקראתי איפושו מזמן שהסד"כ הלוחם מהווה בערך 20% מצה"ל - כלומר על כל לוחם, יש חמישה "תומכים".

אינני יודע מה היחסים בצבאות אחרים(במיוחד צבאות שכירים, כדוגמת ארה"ב) - אך נדמה לי שמדובר ביחס גבוהה מאוד(במובן של - יותר מדי תומכים ופחות מדי לוחמים).

כי כשצריך לאייש כיתת לוחמים ב20 לוחמים - זו לא בעיה. היא מתמלאת ישר(ב"גולני" יש 4 מלש"בים שמעוניינים להגיע על כל מקום פנוי) - לעומת זאת שצריך לאייש בסיס בנהגים - צריך למצוא אותם בד"כ כבעלי נתונים נמוכים/נפלו בין הכיסאות/נשרו ממקומות אחרים וכו' וכו' וכו'. זה לא קל.

זה ממש נשמע כאילו אתה חושב שאין מספיק חיילים בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, טעות קטנה - אם 20% מצה"ל לוחמים אז נשאר 80%, כלומר על כל חייל אחד - 4 אנשים, לא חמישה

דבר שני לא כולם בהכרח תומכים, פלוס צה"ל משתמש גם באנשים מבחוץ לדעתי (אם אני לא טועה רפאל זה מחוץ לצה"ל, והם עוסקים בפיתוח נשקים, לא? ואם אתה לא מחשיב את התחום של מחקר ויפתוח בתור תומך, תוריד גם את המסלולים שבהם מכשירים אנשים למחקר, שזה בין היתר מסלול געש בגאמא אם אני לא טועה)

זה ממש נשמע כאילו אתה חושב שאין מספיק חיילים בצבא.

אתה חושב שיש מספיק? אני בטוח שעם כל התפקידים שאתה מכיר בצה"ל יש עוד תפקידים שלא חשבת עליהם, אבל הם קיימים וצריכים אנשים שימלאו את התפקידים הנ"ל

לך תדע כמה חיילים זה מספיק בשביל צה"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק להפך - אני חושב שיש יותר מדי חיילים. וזה רע גם לחיילים המיותרים והמבוזבזים וגם לצבא כארגון ש"מעסיק" עובדים גרועים או/ו לא תורמים מספיק.

דבר ראשון, טעות קטנה - אם 20% מצה"ל לוחמים אז נשאר 80%, כלומר על כל חייל אחד - 4 אנשים, לא חמישה

דבר שני לא כולם בהכרח תומכים, פלוס צה"ל משתמש גם באנשים מבחוץ לדעתי (אם אני לא טועה רפאל זה מחוץ לצה"ל, והם עוסקים בפיתוח נשקים, לא? ואם אתה לא מחשיב את התחום של מחקר ויפתוח בתור תומך, תוריד גם את המסלולים שבהם מכשירים אנשים למחקר, שזה בין היתר מסלול געש בגאמא אם אני לא טועה)

אתה חושב שיש מספיק? אני בטוח שעם כל התפקידים שאתה מכיר בצה"ל יש עוד תפקידים שלא חשבת עליהם, אבל הם קיימים וצריכים אנשים שימלאו את התפקידים הנ"ל

לך תדע כמה חיילים זה מספיק בשביל צה"ל

צודק. ארבעה. למרות שנדמה לי שהאחוז לוחמים קרוב יותר ל12%.

"תומכים" זו הגדרה מאוד רחבה ואני מכניס בה כל חייל/קצין/נגד/אזרח עובד צה"ל אשר אינו לוחם. אנשי רפא"ל ותע"א לא מעניינים אותי כרגע כי הם לא יושבים תחת המעטפת הנקראת "צה"ל" וחלקן גם לא תחת "משרד הביטחון". צה"ל גם משכיר רכבים מליסינג - אז מה, מעכשיו נחשיב את העובדים של אלדן(או שלמה סיקסט או מה שזה לא יהיה) כ"תומכים"?

ואני חוזר ואומר - לפי דעתי לא רק שיש "מספיק" חיילים בצה"ל - יש יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, מ"פ לא מזמן אמר לי שעל כל לוחם יש 12 חיילים לא לוחמים.

ואתה טועה, אין יותר מדי חיילים, יש תפקידים שיש בהם מחסור רציני- כמו נהגים הנ"ל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...