קבע או צבא אמריקה? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבע או צבא אמריקה?

Jonnyboy

Recommended Posts

נשמע כמו אסופת ציטוטים שמקורה בפרש, רוטר-נט וכד'. איזה אסופה של שטויות, דברים שהוצאו מהקשרם ושאר ירקות.

אמ"ן לא טעה במלחמת יום הכיפורים במרבית הדרגים שלו - ההערכות והדיווחים היו נכונים עד לדרג האלוף - הייתה בעיה בפרשנות בדרגים הבכירים (האלוף זעירא) בדרג המדיני בעיקר (דיין). לציין שההערכות ברמת הרמטכ"ל (דדו) היו מדויקות וכך גם היה ניהול המלחמה בהמשך.

מודיעין מדויק בהמשך המלחמה אפשר את חיסול מרבית חיל הים הסורי וריתוק חיל הים המצרי מבלי שכוחותינו יאבדו ולו כלי שיט אחד וכן בהמשך את מהלך הפריצה הנועז בתפר שבין שתי הארמיות המצריות בקו התעלה.

במלחמת שלום הגליל מודיעין מעולה אפשר את חיסול חיל האוויר הסורי ומרבית סוללות הנ"מ שלו.

אמ"ן זה לא רק מפענחים בני 19-20, הראיה שלך צרה וילדותית, באמ"ן יושבים גם אנשים מבריקים בדרגים הגבוהים יותר, זה שאתה לא מודע לתהליכים האלו לא אומר שהם אינם קיימים.

זאת ועוד - אל תזלזל באותם חוקרים צעירים בשנות ה-20 לחייהם, מדובר באנשים היותר מבריקים במדינה ודווקא היותם צעירים יחסית "וטריים" מאפשר להם לעיתים לפעול "מחוץ לקופסא".

לא חסרות דוגמאות לממצאי מחקר מודיעיניים קריטיים שעלו עליהם קציני מחקר צעירים - מקרה מובהק הוא רס"ן ארקהרט - קמ"ן אוגדתי בצבא הבריטי ב-1944 שחזה מראש את הכישלון של market-garden (אולם הדרגים הבכירים התעלמו מהממצאים אותם הציג).

כל אחד שמשרת במילואים בטוח שיש אחר: שמה שהוא רואה לא יכול להיות צה"ל האמיתי, וביום פקודה יופיע לפתע חשאי, מצויד במיטב האמצעים ומאומן להפליא, כי פשוט לא יכול להיות שעם הצבא הזה מישהו מתכוון לנצח במלחמה.

מאז 2006 המצב השתפר פלאים, אני סמוך ובטוח שהגדוד שבו אני משרת יוכל לעמוד בכל המשימות שלו בעת מלחמה, רמת המיומנות של המחלקה שלי - הן בהבט המקצועי הספציפי שלה והן ביכולת הלחימה שלה במקרה הצורך - יותר ממספקת. אני נמצא "בסתם" גדוד ולא באיזה יחידת עילית חשאית ומסתורית.

אסור לנוח על זרי הדפנה, אבל יש במערכת הרבה אנשים טובים וכוונות טובות והזלזול לא במקומו ועלול, ההיסטוריה מראה שאסור לנסות לעשות מהפכה ולשבור מערכת שבסך הכל עובדת היטב במקום לנסות פשוט לשפר אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מסכים עם השורה הראשונה בהודעה של fungiman, אם כי לפני שנים מעטות קראתי משהו מאוד עצוב, על איך שהיו יכולים להכניס לצה"ל חדשה לחיל האוויר (אני מניח שזה היה מזל"טים אבל אני לא בטוח לגמרי, קשה לי להאמין שזה היה זה...) אבל זה לא נעשה בגלל שאנשים החליטו לשים את המורשת (או מילה מופלצת אחרת שאני לא זוכר) לפני הביטחון

אני מאוד מקווה, לטובתנו, שיש יותר לעניין מזה...

שמעתי גם שדברים משתנים בצה"ל, אבל מצד שני, יכול להיות שפשוט החליפו את המכונות משקאות

(באוניברסיטת חיפה המכונות החדשות נראות מעולה, אבל במכונת חטיפים שמים שתייה, מפילים שתייה מוגזת מגבוה יחסית - ראיתי בנאדם שכל היד שלו התכסתה בספרייט, ואני כמעט התכסתי בבירה מאלט, אבל זה לגמרי לא קשור)

בכל מקרה, טוענים שצה"ל יותר גמיש כלפי אנשים בקטע של הדחיית שירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות בעמוד הזה מראות אינטליגנציה רבה ונהניתי לקרוא אותם .

יש לי הרבה מה להוסיף לדיון בתור אחד שאכל את החול העזתי ואת הבוץ הלבנוני,

אולם אני לא רוצה "לבזבז " אותם על פוסט מטופש של ילד בן 10-12 שראה יותר מדי סירטי רמבו.....

אולי כדי שמישהו מהמגיבים כאן "ירים את הכפפה " ויפתח פוסט חדש עם כותרת ראוייה.

(לא לשכוח לפרסם את הקישור אליו בפוסט הנוכחי בבקשה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...