מדרסים לנעליים צבאיות. האם צריך ואם כן, אילו? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדרסים לנעליים צבאיות. האם צריך ואם כן, אילו?

J S Bach

Recommended Posts

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי, זה בושה שזו הנעל שמחלקים לכל לוחם באשר הוא. בקיץ הנעל הזו מתפקדת כמו תנור, ובחורף היא כמו מקפיא שאוגר את כל הקור

בחורף - סיוט להעביר את השירות עם הנעל הזו.

הנעל הזו נקרעת ומתבלה ממש מהר.

אבל כל זה כבר סוטה מנושא הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בדיוק אתה משווה את הנעל, לסולומון עשויים מגורטקס?

במהלך השירות והמילואים שלי היו לי גם נעליים כבדות, גם קלות מהסוג הישן וגם את ה"קלות" החדשות. כולן מתנהגות אותו דבר דבר בחום ובקור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל נעל הרים נורמאלית.

אבל אתה לא יכול להשוות. נעלי הרים הם נעלים למטרה אחת - הליכה בשטח. נעלים צבאיות הן נעלים שצריכות להתאים למגוון של מטרות, למעשה לכמעט כל דבר שעושים בצבא - זאת נעל עבודה, היא צריכה להיות בטיחותית והיא צריכה לעשות את זה גם כשרצים בשטח, גם כשנכנסים לנגמ"ש, גם כשמעמיסים את הציוד על הג'יפ, גם כשעובדים בסדנא וגם כשסתם הולכים בבסיס. על כל זה זה גם צריך להכנס לתקציב. נעל הרים לא תעשה את העבודה.

ד"א, לא שאני מתכוון להגיד שהנעל הצבאית עושה את כל הנ"ל בצורה מצויינת, אבל מספיק בכל כיוון. ומי שבאמת צריך מקבל נעלי הרים (יחידות מובחרות כמדומני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחח....קטעים, הייתי אצל אורתופד של קופ"ח כללית שניסה למכור לי את המדרס ה"ביו-מכני" הזה.

אמר לי לחלוץ נעליים, ללכת טיפה בחדר וקבע שיש לי פלטפוס. אח"כ ישר הסביר לי שיש איזה מדרס מצויין שמחזיק 5 שנים ולא מצריך מידה גדולה יותר של נעליים [בניגוד למדרס רגיל שמחזיק שנה וכן מצריך מידה גדולה יותר] ושאחרי השתתפות קופ"ח עולה *רק* 1400 ש"ח [וכמובן שהפנה אותי לחנות ספציפית שעובדת עם קופ"ח כללית ששם עושה עבודה מצויינת. אבל הוא לא יכל להסביר או לציין מדרסים זולים יותר ועדיין מומלצים כמו גם עסקים אחרים].

:facepalm:

**אבל לפחות הוא הביא לי הפנייה. אז אם יש למישהו שם/כתובת של מקום בחיפה שעושים מדרסים איכותיים ועובדים עם קופ"ח כללית זה יהיה מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אחי אם אין לך בעיות חבל סתם להתעסק עם זה ואתה עוד ג'ובניק אז כמה כבר תסתובב עם הנעליים האלה?

אני קרבי ויש לי מדרסים כי יש לי בעיות זה לא שרציתי שיהיו לי מדרסים

גם המדרסים שנותנים בהרצליה לא הכי איכותיים אבל הם די עוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה לא יכול להשוות. נעלי הרים הם נעלים למטרה אחת - הליכה בשטח. נעלים צבאיות הן נעלים שצריכות להתאים למגוון של מטרות, למעשה לכמעט כל דבר שעושים בצבא - זאת נעל עבודה, היא צריכה להיות בטיחותית והיא צריכה לעשות את זה גם כשרצים בשטח, גם כשנכנסים לנגמ"ש, גם כשמעמיסים את הציוד על הג'יפ, גם כשעובדים בסדנא וגם כשסתם הולכים בבסיס. על כל זה זה גם צריך להכנס לתקציב. נעל הרים לא תעשה את העבודה.

ד"א, לא שאני מתכוון להגיד שהנעל הצבאית עושה את כל הנ"ל בצורה מצויינת, אבל מספיק בכל כיוון. ומי שבאמת צריך מקבל נעלי הרים (יחידות מובחרות כמדומני).

לא נכון, יש נעלי סדנאות בצה"ל ונעליים לשריונרים\תותחנים שמכילות מסגרת ברזל עליונה בשביל להגן על הרגל.

הנעלת הצבאית של צהל היא באמת בזיונית, לא סתם יחידות עלית משתמשות בנעליי סיירות\נעליים אמריקאיות או מקבלות תקציב לקניית נעלי הרים לפעולות בשטח.

הנעל הצבאית הרגילה גם של הלוחמים לא מגנה על הרגל, לא מחזקת את הקרסול ואת הגידים בעקב, ולא מאפשר אחיזה נורמאלית בתנאי שטח קשים.

היא זולה, נראת כמו נעל צבאית תקנית ממלחמת העולם השניה ושם נגמר הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי, שרתתי בתותחנים ולא קבלתי שום נעל מיוחדת. קבלתי נעל קלה רגילה לחלוטין (ללא שום פס ברזל) שכל לוחם קיבל באותה התקופה וכך גם כל החימושניקים ששירתו איתי במוצב ועבדו בסדנאות.

(עכשיו אם אני לא טועה כל הצבא כולל ג'ובניקים מקבל נעליים קלות)

אני חושב שאתה התכוונת לנעליים כבדות שג'ובניקים קיבלו בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון, יש נעלי סדנאות בצה"ל ונעליים לשריונרים\תותחנים שמכילות מסגרת ברזל עליונה בשביל להגן על הרגל.

הנעלת הצבאית של צהל היא באמת בזיונית, לא סתם יחידות עלית משתמשות בנעליי סיירות\נעליים אמריקאיות או מקבלות תקציב לקניית נעלי הרים לפעולות בשטח.

הנעל הצבאית הרגילה גם של הלוחמים לא מגנה על הרגל, לא מחזקת את הקרסול ואת הגידים בעקב, ולא מאפשר אחיזה נורמאלית בתנאי שטח קשים.

היא זולה, נראת כמו נעל צבאית תקנית ממלחמת העולם השניה ושם נגמר הסיפור.

מה? מאיפה הבאת את כל זה?

שיריונרים ותותחנים מקבלים אותן נעלים כמו כולם, לפני זה היו להם נעלים כבדות.

הייתי באי אילו סדנאות בצה"ל ופרט לאתיופי או שניים עם אדידס אדומות לא ראיתי מישהו שהולך שם עם נעלים שונות מהרגיל.

על כל השאר אין לי מה להגיב... ממש אין לי מושג מאיפה הבאת את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...