חוות דעת על SAMSUNG Q330. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על SAMSUNG Q330.

M.o.D

Recommended Posts

שלום לכולם ,

סוף סוף קיבלתי את המחשב היום ואני יתן חוות דעת קצרה עליו ,

אני מתחיל ללמוד החודש וזה כבר חודשיים שאני מחפש לסטודנט ,

מה שחיפשתי זה מחשב לא גדול 13.3 - 14.1 אינצ' , משקל שלא עולה על 2 ק"ג.

זמן נורמלי שיעבוד כ 5 שעות בלי נוספת או מפלצתית ,

מצד שני לא הייתי מוכן להתפשר על ביצועים - יש לי נייח עם I5 , ולא רציתי להרגיש שהנייד שלי יהיה נחות ליידו.

משחקים זה משהו שלא היה חשוב לי במיוחד , אבל תמיכה ב HD בסרטים ויציאה דיגיטלית כן היה חשוב לי ( HDMI).

הייתי מוכן לוותר על הODD וללכת על 3010 שהציעה כמעט כל מה שהייתי צריך...

אה ועוד משהו היה חשוב לי שהנייד לא יראה כמו איזה קופסא שחורה ( לנווואים למינהם פשוט זוועה עם כל הכבוד)..אחרי הכל שיהיה גם פוסי מגנט קטן ;)

ברגע האחרון ..כמה ימים לפני הקנייה מאצתי את ה Q330 של ..שאחרי שראיתי את המפרט שלו חשבתי שבנו אותו במיוחד בשבילי...

הנה המפרט : http://www.samsung.com/il/consumer/pc-peripherals/mobile-computing/notebook/NP-Q330-JS01IL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

התלבטתי קשות בין ה 3 ל 5 ההבדלים הם גם בהרד דיסק וכרטיס מסך נוסף...

הפחד הכי גדול שלי היה שהוא יתחמם רצח! ושזמן ירד...

מה שכמעט לא קראה בפועל..המחשב מגיע לטמפ' סבירה בהחלט וממש לא מפריע לעבודה רציפה..אולי בגלל שתי פתחי האיוורור...צדדי ואחרי שעושים את העבודה.

מה שעוד שומר על רמת חום נמוכה ומעריך את חיי הסוללה זה הדיסק שהוא ב 5400RPM.

תקשיבו המחשב פשוט מטוססס לא נופל מהנייח שלי והוא קטנצ'ק!

המסך הוא מבריק...לא מפריע לי ההפך מצויין לסרטים. קראתי איתו כמה טקסטים וגלשתי באינטרנט מסך בהיר חד ומדהים , המסך של הנייח שלי צהוב ליידו.

היה לי משעמם אז צילמתי את ה UNBOXING שלו..אני יכול לעולות לרשת אם יש צורך...

מבחינת מחיר , גילוי נאות , אני עובד בבסט באיי אז יצא לי קומבינה עם המחיר אז אין טעם לפרסם אותו. מחיר הצרכן שלו 4980 אם זכור לי נכון.

בקיצור למי שיש דרישות כמו שלי ממליץ , אהה אגב עיצוב ואיכות בנייה קטלנית .

למי שיש שאלות אשמח לענות... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

או! שלום!

בדיוק אותן דרישות כמו לי. האם ניתן לצפות ב1080P על הנייד (בלי לחבר למסך חיצוני)?

מה זה ODD?

האם ניתן למצוא אותו עם 7200 RPM?

באיזו גרסה קנית? עם איזה מעבד והאם כרטיס מסך נפרד?

וכמה זמן סוללה???

ו...תביא תביא לראות את האנבוקסינג :]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה כיף למצוא חוות דעת!

אני מתחילה ללמוד השנה וגם אני ממש מתלבטת.

המועמדים המובילים שלי למחשב הם כרגע ה- vostro 3300 i-5

n3010

q330 i-5

הבנתי שגם אתה התלבטת בקשר לחלק מהדגמים, מה גרם לך לבחור דווקא את הסמסונג?

אין ספק שהנתוניםפ מעולים אז יש לי שאלות קצת יותר מינוריות...

ותגיד, איך הרמקולים שלו?

ויצא לך לקרוא הרבה מהמסך? באמת נוח לעבוד איתו? והמקלדת?

כמה זמן הסוללה החזיקה?

איך הוא עם מספר תוכנות במקביל?

תודה :)[br]פורסם בתאריך: 27.09.2010 בשעה 18:12:16

ועוד שאלה חשובה- איפה אפשר לראות אותו בתצוגה??
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני יערוך את הUNBOXKING ויעלה אותה היום או מחר . :)

ODD - זה כונן אופטי מובנה (DVD)

ניתן לצפות בו ב 1080P אבל אתה לא תהנה מאיכות גבוהה יותר מ 768 על 1366 ...זה הרזולוציה הטבעית של המסך...אתה יכול לחבר ב לטלויזיית FULLHD ולראות מדהים.

הוא לא נימכר עם HDD של 7200RPM..אני מאמין שאתה יכול לשדרג עצמאית רק כח בחשבון שזה מקצר את הסוללה ומוסיף חום.

על הגדרות SAVING POWER הסוללה מחזיקה כ 5 שעות ( 4:50) בגלישה באינטרנט. על הגדרות מקסימליות קצת יותר מ 3 שעות.

ל noloni :

התלבטתי בדיוק בין שלושת הדגמים האלה...בדקתי אחד אחד...והגעתי למסקנה שהסמסונג פשוט טוב יותר...

לקחתי את המפרט הבא :

CORE I 5 520

4 GB DDR3

500GB 5400RPM

NVIDIA GFORCE 310M 512MB

INTEL HD GRAPICH ( כן יש שתי למטרת חיסכון בחשמל הגי פורס נידלק רק במשחקים ועיבוד 3D)

כל השאר זהה בשתי המפרטים..

הרמקולים טובים+ יש SRS כמו ב שזה נחמד לסרטים ומוסיקה.

אהה עוד משהו BT 3.0 זה משהו מדהים...המהירות שלו פשוט מטורפת...לקחתי שתי מחשבים של Q330 ( שלי ושל חבר) ו זה מעביר ב 28MBIT לשנייה!!!!

ויש עוד מלא אפשרויות מגניבות.

המסך מצויין אני לפעמים אני פשוט שוכח שהוא GLOSSY היה נידמה לי לרגע שהוא מט אז כיביתי אותו בשביל לוודות... בכל מיקרה הוא חד ובהיר בצורה יוצאת דופן.

המקדלת היא אחת הסיבות שהלכתי עליו היא נוכה ממש כמו של ..כל הכפתורים נפרדים קורים לזה צ'וקלט או משהו כזה...ממש אחידה. ואין קטע שהיא שוקעת פנימה מהלחיצה כמו שראיתי בטושיבה...

תוכניות במקביל הוא מריץ מעולה אחרי הכל זה המעבד שהוא עם 4 נימים...אהה ויש לו טורבו מ 2.4GHZ ל 3 ומשהו...יש לי גדג'ט מגניב כזה שמראה מתי שהוא מדליק טורבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הדברים שאתה כותב נכונים לעוד הרבה מחשבים. הרושם שאתה יוצר כאילו זה דבר יחודי למחשב מטעה.

אני מתייחסת ל- ה"איכותי" שאתה מדבר עליו שקיים בהרבה מחשבים, ומצב ה-"טורבו מ 2.4GHZ ל 3 ומשהו" שנכון לכל מעבד core

דבר נוסף זמן העבודה בגלישה (4:50 שעות) נמדד בבהירות מסך נמוכה מאוד. דבר שהוא לא פרקטי להרבה אנשים ולכן הזמן לא באמת ישים.

תסלח לי , קשה לי לקבל את המילה שלך בנוגע למחשב עם מעבד i5 520m וכרטיס מסך חיצוני, שעובד כמעט 5 שעות

עם סוללת 4400mAh, מחישוב הצריכה של הרכיבים במחשב מקבלים שהזמן יוצא קצת מוגזם

אהה עוד משהו BT 3.0 זה משהו מדהים...המהירות שלו פשוט מטורפת...לקחתי שתי מחשבים של Q330 ( שלי ושל חבר) ו זה מעביר ב 28MBIT לשנייה!!!!

מה יתרון בזה על רגיל במהירות כמעט זהה? לא חסרים מחשבים עם יציאת esata מהירה פי 3-4

בנוסף יוצאים לאחרונה מחשבים עם usb3 מהיר גם פי 3-4

המחשב בעל מפרט טוב, אבל בבקשה לקחת דברים בפרופורציה.

הדיון הזה נראה לי כמו פרסומת יותר מאשר ביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה למומחה-

ידוע מהם היתרונות של המחשב אבל בכל זאת מהם החסרונות?

שמעת על המחשב הזה ביקורת פחות טובה?

אני שוקלת ברצינות לקנות אותו וקשה למצוא חוות דעת כי הוא חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הראשון שאת יכולה לעשות - ללכת לראות את המוצר.

לנסות לראות אותו עובד בחנות במידה שאפשר ולראות איך המסך נראה באור יום ובתוך חדר

על שאר הדברים כרגע צריך כנראה להמר קצת.

זמן הסוללה כנראה טוב (לא הזמנים שמוצהרים כנראה), אבל אני מנחש מעל הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הדברים שאתה כותב נכונים לעוד הרבה מחשבים. הרושם שאתה יוצר כאילו זה דבר יחודי למחשב מטעה.

אני מתייחסת ל- ה"איכותי" שאתה מדבר עליו שקיים בהרבה מחשבים, ומצב ה-"טורבו מ 2.4GHZ ל 3 ומשהו" שנכון לכל מעבד core

דבר נוסף זמן העבודה בגלישה (4:50 שעות) נמדד בבהירות מסך נמוכה מאוד. דבר שהוא לא פרקטי להרבה אנשים ולכן הזמן לא באמת ישים.

תסלח לי , קשה לי לקבל את המילה שלך בנוגע למחשב עם מעבד i5 520m וכרטיס מסך חיצוני, שעובד כמעט 5 שעות

עם סוללת 4400mAh, מחישוב הצריכה של הרכיבים במחשב מקבלים שהזמן יוצא קצת מוגזם

מה יתרון בזה על רגיל במהירות כמעט זהה? לא חסרים מחשבים עם יציאת esata מהירה פי 3-4

בנוסף יוצאים לאחרונה מחשבים עם usb3 מהיר גם פי 3-4

המחשב בעל מפרט טוב, אבל בבקשה לקחת דברים בפרופורציה.

הדיון הזה נראה לי כמו פרסומת יותר מאשר ביקורת.

לא רשמתי שזה ביקורת , רשמתי שזה חוות דעתי על המחשב , אחרי בדיקה את כמה מחשבים מהקטגוריה.

חסרונות של המחשב:

* מגיע מסך מבריק מול מט.

* מקלדת לא מוארת

* מצלמת 0.3MP בלבד.

* דיסק קשיח של 5400RPM ( חיסרון מבחינה מסויימת)

תראו יתרונות וחסרונות זה דבר יחסי לדרישות של המשתמש...בשבילך מסך מט זה חיסרון ובשבילי זה יתרון...אז זה לא כל כך נכון לקרוא לזה חסרונות ויתרונות.

[br]פורסם בתאריך: 27.09.2010 בשעה 23:09:42

עם אותם נתונים, היית קונה מחשב אחר? (עד 5000)

סמסונג זה הימור?

ואיפה אפשר לראות אותו בתצוגה?! אין בשום מקום..

תחכה קצת..בתצוגה יהיה את הגירסה של I3 , היא מגיע בעיקוב מסויים ה I5 הגיע לפני...

דרך אגב תאריך יצור המחשב מאחורה רשום ספט' 2010 :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רשמתי שזה ביקורת , רשמתי שזה חוות דעתי על המחשב , אחרי בדיקה את כמה מחשבים מהקטגוריה.

חסרונות של המחשב:

* מגיע מסך מבריק מול מט.

* מקלדת לא מוארת

* מצלמת 0.3MP בלבד.

* דיסק קשיח של 5400RPM ( חיסרון מבחינה מסויימת)

תראו יתרונות וחסרונות זה דבר יחסי לדרישות של המשתמש...בשבילך מסך מט זה חיסרון ובשבילי זה יתרון...אז זה לא כל כך נכון לקרוא לזה חסרונות ויתרונות.

[br]פורסם בתאריך: 27.09.2010 בשעה 23:09:42

תחכה קצת..בתצוגה יהיה את הגירסה של I3 , היא מגיע בעיקוב מסויים ה I5 הגיע לפני...

דרך אגב תאריך יצור המחשב מאחורה רשום ספט' 2010 :smile1:

אין פה שום הימור - זה דגם מעולה למי שמחפש 13בגדול היום בשוק ל " יש 3 דגמים מומלצים

ACER 3820T

ASUS 30JC / 35JC

Q330

כל הדגמים האחרים סובלים מבעיות קשות של הנדסת אנוש וחום

לגבי מסך מאט - יש מסכים טובים רק בדגמים מאוד טובים

בדגמים הזולים כמו 3300 איכות מאוד ירודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאחריות :

ACER נותנים רק שנה ורק במעבדה ואין אפשרות להרחיב. ( שרות של ניופאן , לא רע)

ASUS - יבואן בעייתי לפי מה שהבנתי , לא יכול להגיד משהו רציני לגביו. (רונלייט)

SAMSUNG - יבואן חיון\כור תקשורת , יבואן רציני ורשמי של סמסונג בישראל , פתחו מרכז שרות לניידים לא מזמן בנתניה שנכחו בו נציגים של סמסונג מקוראיה , השרות לניידים ניתן ע"י מעבדות בישראל , כאשר השנה הראשונה באתר הלקוח והשנייה במעבדה , יש אפשרות להרחבת אחריות , צריכים לחזור אלי מסמסונג ולהגיד לי מה המחירים , אני יעדכן אותכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב מקביל 1 ל-1 ביתרונות ובחסרונות כמעט לסמסונג הזה הוא ה-Asus U35JC-RX057V‎ במחיר זהה

http://ksp.co.il/hmain.php?now_snif=shipment&uin=10961

ההבדל במעבד זניח, ה-450m זהה מעשית בביצועים ל-520m. זהו מעבד חדש יחסית (יצא לפני חודשיים)

לגבי הדגם הזה של יש ביקורות טובות. והיבואן מוכר ואמין (רונלייט).

יש מספר ניידים קודמים בסדרה כמו ה-u30 וה-ul30 שכבר הוכיחו כי בונים טובים

הוא מגיע עם סוללת 8 תאים 5600mAh וזה כבר יתרון משמעותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאחריות :

ACER נותנים רק שנה ורק במעבדה ואין אפשרות להרחיב. ( שרות של ניופאן , לא רע)

ASUS - יבואן בעייתי לפי מה שהבנתי , לא יכול להגיד משהו רציני לגביו. (רונלייט)

SAMSUNG - יבואן חיון\כור תקשורת , יבואן רציני ורשמי של סמסונג בישראל , פתחו מרכז שרות לניידים לא מזמן בנתניה שנכחו בו נציגים של סמסונג מקוראיה , השרות לניידים ניתן ע"י מעבדות בישראל , כאשר השנה הראשונה באתר הלקוח והשנייה במעבדה , יש אפשרות להרחבת אחריות , צריכים לחזור אלי מסמסונג ולהגיד לי מה המחירים , אני יעדכן אותכם.

איזה עיוות של המציאות - חבל שאתה מציג פה מידע חלקי, לא רציני שנתפס כנראה על אינטרסים שלך לקדם מוצר כזה או אחר

לאסוס יש 2 שנות אחריות - בינלאומיות , אין שום בעיות...מנסיון (יש אגב 2 יבואנים)

באייסר - אין שום בעיה להרחיב את האחריות וגם פה יש 2 יבואנים (יש את אלקטרה מחשבים)

כל הפורום הזה מפוצץ מבעלי אינטרסים שדוחפים פה מוצרים שלא בדיוק מתאימים לשואלים......( הפירסומות פה של אומרת הרבה...)

אני ממליץ בחום לכל השאולים לבדוק בפורמים בחו"ל ולקבל מידע מדוייק על בעיות נפוצות וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר מחקר שלי בחו"ל, לדעתי יש 3 דגמים רלוונטים (בקנייה מחו"ל) לדרישות האלה (של נייד שהוא גם לא ממש חלש גראפית)

ASUS:

u30jc - B1

בא עם I3-370 שהוא בעוצמה של I5, וייתכן שיותר חסכוני. דגם חדש שבנוי מעולה עם ציפוי אלומיניום טכנולוגיות אופטימוס שיודעת לנהל אוטומטית את המעבר בין כרטיסי המסך (החזק והחלש) דבר שחוסך באנרגיה.

החסרונות הם שהוא לא ממש ממש קל 2.1-2.2 הוא גבולי,(לעומת ul30 שהוא קל יותר, אבל חלש הרבה יותר)

והמקלדת בינונית.

(כל שאר הדגמים של אסוס 35 וכאלה הם אותו דבר רק בנייה גרועה לעומת ה u30 שזה אלומניום).

סאמסונג-

מה שאמרו פה, המחשב מומלץ במיוחד אם קונים בארץ, כי בארץ מכל הבדיקות שלי אין מחשב שמשתווה אליו באמת ב5K. כל מחשב אחר שהוצע יש לו חסרונות מסויימים, ומי שברמתו יקרים יותר בהרבה בארץ.

החסרונות זה אולי העובדה שמדובר על סאמסונג, ואין הרבה נסיון מול היבואן(חיון).

דל:

אצל דל הייתי משווה רק את ה E4310 כל שאר הדגמים של דל זה קצת לא הוגן להשוות כי מדובר על דגמים ישנים, ולא הייתי מגדיר אותם כטובים ביותר של החברה, לעומת סאמסונג ששם ה Q330 הוא בעצם המחשב הכי טוב שהחברה הוציאה בתחום. ובכלל הסאמסונג פשוט יותר טוב משאר הדגמים

לדעתי דל עם הדגם הזה הוא הכי טוב הקטגוריה מבחינת איכות בנייה. הם בא עם anti-glare וbacklit למקלדת. הוא בנוי מעולה, והוא בא עם 3 שנים אחריות.

חסרונו בראש ובראשונה מחיר.. בחול אפשר למצוא מציאות טובות כך שהמחיר יגיע עד 5K, אבל בארץ הוא יקר משמעותית מהדגמים שנאמרו פה(מתחיל מ6.5K ועם כל התוספות מגיע ל8+(

כמו כן הכרטיס מסך שלו חלש יותר.

אם מסתכלים על הדגם של דל לדעתי עדיף כבר את ה 6410 הוא 14.1 אינץ אבל הוא זול יותר בדר"כ ויש לו כרטיס מסך חזק יותר ורזלוציה 16X10 שעוזרת מאוד במסמכי אקסל וכד' , והוא רק מעט יותר כבד...

אם מסתכלים על 14.1 כבר אז כדאי גם לבחון את הenvy14 של .. זהו זה מה שאני ראיתי.

אם רוצים את המחשב הטוב ביותר בלי הגבלת מחיר אז נראה לי שזה ה VAIO שהוא מושלם לפי הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר מחקר שלי בחו"ל, לדעתי יש 3 דגמים רלוונטים (בקנייה מחו"ל) לדרישות האלה (של נייד שהוא גם לא ממש חלש גראפית)

ASUS:

u30jc - B1

בא עם I3-370 שהוא בעוצמה של I5, וייתכן שיותר חסכוני. דגם חדש שבנוי מעולה עם ציפוי אלומיניום טכנולוגיות אופטימוס שיודעת לנהל אוטומטית את המעבר בין כרטיסי המסך (החזק והחלש) דבר שחוסך באנרגיה.

החסרונות הם שהוא לא ממש ממש קל 2.1-2.2 הוא גבולי,(לעומת ul30 שהוא קל יותר, אבל חלש הרבה יותר)

והמקלדת בינונית.

(כל שאר הדגמים של אסוס 35 וכאלה הם אותו דבר רק בנייה גרועה לעומת ה u30 שזה אלומניום).

סאמסונג-

מה שאמרו פה, המחשב מומלץ במיוחד אם קונים בארץ, כי בארץ מכל הבדיקות שלי אין מחשב שמשתווה אליו באמת ב5K. כל מחשב אחר שהוצע יש לו חסרונות מסויימים, ומי שברמתו יקרים יותר בהרבה בארץ.

החסרונות זה אולי העובדה שמדובר על סאמסונג, ואין הרבה נסיון מול היבואן(חיון).

דל:

אצל דל הייתי משווה רק את ה E4310 כל שאר הדגמים של דל זה קצת לא הוגן להשוות כי מדובר על דגמים ישנים, ולא הייתי מגדיר אותם כטובים ביותר של החברה, לעומת סאמסונג ששם ה Q330 הוא בעצם המחשב הכי טוב שהחברה הוציאה בתחום. ובכלל הסאמסונג פשוט יותר טוב משאר הדגמים

לדעתי דל עם הדגם הזה הוא הכי טוב הקטגוריה מבחינת איכות בנייה. הם בא עם anti-glare וbacklit למקלדת. הוא בנוי מעולה, והוא בא עם 3 שנים אחריות.

חסרונו בראש ובראשונה מחיר.. בחול אפשר למצוא מציאות טובות כך שהמחיר יגיע עד 5K, אבל בארץ הוא יקר משמעותית מהדגמים שנאמרו פה(מתחיל מ6.5K ועם כל התוספות מגיע ל8+(

כמו כן הכרטיס מסך שלו חלש יותר.

אם מסתכלים על הדגם של דל לדעתי עדיף כבר את ה 6410 הוא 14.1 אינץ אבל הוא זול יותר בדר"כ ויש לו כרטיס מסך חזק יותר ורזלוציה 16X10 שעוזרת מאוד במסמכי אקסל וכד' , והוא רק מעט יותר כבד...

אם מסתכלים על 14.1 כבר אז כדאי גם לבחון את הenvy14 של .. זהו זה מה שאני ראיתי.

אם רוצים את המחשב הטוב ביותר בלי הגבלת מחיר אז נראה לי שזה ה VAIO שהוא מושלם לפי הבנתי.

ה 35 ו 30 של בנויים בדיוק אותו דבר (חבל שאתה כותב שטויות) - ההבדל היחידי ש 35 חדש יותר דק יותר ושוקל פחות...ה 30 אגב כבד יותר ....

אני רכשתי אתמול את ה 35 ב KSP אפשר לראות מה כתבתי על הדגם הזה...

ואם הוא מחפש יש לו גם

ACER 3820T שהוא דגם מאוד מוצלח וזהה ל Q330 או U35/U30

את הדל אני מכיר אישית גם 3300 וגם E4310 - לא ממליץ עליהם גרוע, מסך TN הגרוע ביותר שיש והכי הכי גרוע הם פשוט תנורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...