יום כיפור - מי צם? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יום כיפור - מי צם?

Cha0stAlker

השאלה הרגילה(?).: מי צם?  

991 הצבעות

1. 1. השאלה הרגילה(?).: מי צם?

• אני לא צם
    • אני צם
    • אני תמיד מנסה לצום אבל לא מצליח
    • אולי
    • Who gives a sh*t anyways?

Recommended Posts

דרך אגב לצום פעם בשבוע זה בריא.

בולשיט, ונמאס לשמוע את אותה הנפצה כל פעם מחדש.

הגוף צריך אספקה כדי לתפקד כמו שצריך, במיוחד מים.

שאתה מונע את האספקה הזו ממנו, אתה מזיק לגוף. זה שהנזק שנגרם ביום כיפור הפיך ובלי השפעות מתמשכות לא עושה את זה "בריא".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חטאים בין אדם למקום -

אינני מאמין במקום ולכן הנושא לא רלוונטי כלפי

חטאים בין אדם לאדם -

סליחה מבקשים כאשר פוגעים במישהו - בכוונה או לא בכוונה.

הסליחה נובעת מרצון אישי ואף אגואיסטי להתפייס עם האדם בו פגעת, הסליחה נובעת מחוסר רצון של האדם להרגיש כי פגע באחר - גם אם אין חיבה גדולה מדי בינו לבין אותו אדם, ולכן פי כמה וכמה כאשר הפגוע הוא אדם החביב עלייך.

החשיבה כי החטא מותר, המוסר הוא בגדר המלצה והסליחה היא תוצאה של יום אחד הינה לא רק פסולה, אלא בעיקר צבועה.

את הסליחות שלי ביקשתי מהאנשים בהם פגעתי, וביקשתי אותה במועד קרוב מאוד לפגיעה - לא חיכיתי ליום עליו המליצו חכמים לצורך זה.

סליחה מבקשים ומקבלים, לא לוקחים אותה בכח.

לא צם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חטאים בין אדם לאדם -

לא צם.

נכון,מי שיודע מתי הוא שגה ויודע למחול על כבודו ולבקש סליחה לא צריך את יום כיפור. רוב האנשים לא עושים את זה ולכן מצטברים לנו בשנה כל מיני ריבים קטנים או גדולים. היום הזה אומר לנו ,לאדם ההדיוט הממוצע עצור! תסתכל אחורה על מה שעשית,תעשה תיקון תסלח תמחל,ולכן בעיניי הוא כה קוסם.

הבעיה שלנו,שמשתקפת בדיון זה שאתם מתווכחים פה על דת,וזאת הטעות. הויכוח הוא על רעיון אוניברסלי של אחדות והבנה בין כל האנשים. אם הייתם מקדישים לזה שנייה למחשבה לא היה מתווכח הדיון המפגר הזה פה על מה נכון ומה לא נכון. כי היום הזה כמו כל הדת הוא פרשנות אישית. אני בוחר לעשות רטרופרספקטיבה על השנה,אחר פה יראה ויעשה לביתו והכל הגיוני ותקין. בסך הכל צריך להבין שהיום הזה זה פתח וצוהר לתיקון,לעשות את עצמנו (ובכך את העולם) למקום יותר נעים וטוב לחיות בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה מונע את האספקה הזו ממנו, אתה מזיק לגוף. זה שהנזק שנגרם ביום כיפור הפיך ובלי השפעות מתמשכות לא עושה את זה "בריא".

+1

לא טוב לגוף ולנפש: רבים נוטים להאמין כי צום טוב לגוף ולנפש. בפועל, המעבר החד מאכילה לצום, גורם להלם ולסטרס של מערכות הגוף.

לא בריא: כאשר הגוף לא צורך מספר שעות ברציפות, יורדת רמת הסוכר בדם בצורה משמעותית עד למצב אפשרי של היפוגליקמיה - ירידה דרסטית ברמת הגלוקוז בדם. מצב זה עלול הביא לסכנות לגוף ולתחושות לא נעימות של כאבי ראש, סחרחורות, תשישות, עייפות, מצב רוח ירוד, בלבול ועוד.

סכנת התייבשות: מועד יום כיפור חל בישראל בסמוך לתחילת הסתיו, זמן בו מזג האוויר הפכפך ולעתים חם מאוד. הימנעות משתייה במהלך הצום, כשהטמפרטורות גבוהות ואף שרביות, יכולה להיות לא בריאה ועלולה להביא אדם למצב של התייבשות.

לא מרזה: המושג צום מזוהה לרוב עם תהליך הרזיה. לכן ישנם אנשים הבוחרים לצום מטעמי דיאטה וירידה במשקל. בפועל, כשאדם לא מפעיל את מערכת העיכול שלו, חילוף החומרים יורד משמעותית בשל ניסיון הגוף לחסוך באנרגיה מיותרת. כך נוצר מצב שכמעט ולא מתבצעות הפרשות חומרים המפעילים את מערכת העיכול ומבזבזים את אנרגיות הגוף. צום לא מביא להרזיה, ומי שבאמת מעוניין לרדת במשקל עליו לאכול כמויות קטנות לאורך היום כדי להפעיל את מערכת העיכול.

לא בריא לאנשים לא בריאים

לא מנקה רעלים: צום נחשב לאחת משיטות ניקוי הרעלים המוצלחות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שכשהצום מבוצע לאורך יממה אחת בלבד, תהליך ניקוי הרעלים לא מתבצע ביעילות

אלא להפך. בתחילת הצום עוסק הגוף בהעלאת חומרים טוקסיים המצויים בגוף האדם ורק לאחר מכן חומרים אלה מתחילים להיפלט מחוץ למערכת.

לא בריא לאנשים לא בריאים: צום לא בריא לאנשים לא בריאים. אנשים בקבוצות סיכון או אנשים שאינם בריאים עלולים להחמיר את מצבם אם יצומו בצורה לא מבוקרת.

איבוד סידן: גם צום קצר של 12-10 שעות עלול להוביל לאיבוד סידן בגוף. זאת במיוחד באנשים צעירים מתחת לגיל 20 שגופם נמצא עדיין בתהליך של בניית מסת עצם ובקרב אנשים בני 40 ומעלה, אצלם מתחיל תהליך של איבוד מסת עצם.

כח הרצון רק מזיק: ישנם אנשים שלא מתחברים לצום מטעמים דתיים או הלכתיים, אלא בוחרים לתרגל את היממה כדי לבדוק את כח הרצון שלהם. מבחן שכזה, במיוחד כשהוא מתבצע בתקופה בה האדם אינו במיטבו, עלול להזיק יותר מלהועיל מכיוון שהתוצאה יכולה להביא את האדם לביקורת עצמית ושיפוטית שלא לצורך.

לא מקובלים: צום יום כיפור מוכר כהתנהגות מקובלת גם מבחינה חברתית. יש אנשים שצמים כי כולם עושים זאת וזה המקובל. כשהצום לא מגיע ממקום אמיתי ועמוק ואינו מלווה בתהליך של צום רגשי, הימנעות מפעולות מקובלות ביום יום עלולה להביא לקבלת מידע מבלבל.

לא לצום כלל? נהוג לאחל לקראת יום כיפור צום קל. אם זאת השאיפה, אז אולי לא כדאי לצום כלל? אחת הסיבות לצום היא תענית, כלומר חיבור למקום של חוסר קלות וסבל.

הכותבת היא דיאטנית קלינית, מנחת סדנאות להתפתחות ומודעות ומרצה במרכז לרפואה משלימה בסמינר הקיבוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עשית חיפוש בגוגל - יצא לך לראות שיש תצד שזה לא טוב [וגם יותר לכיוון הדיטאה] ויש את הצד שזה כן טוב [ יותר לכיוון מחלות ]

מצחיק.

"לא לצום כלל? נהוג לאחל לקראת יום כיפור צום קל. אם זאת השאיפה, אז אולי לא כדאי לצום כלל? אחת הסיבות לצום היא תענית, כלומר חיבור למקום של חוסר קלות וסבל."

טוב בזה היא כנראה לא ניסת להבין, אין הכוונה במצוות הצום להרבות סבל, אלא לזכך את הגשמיות, העינוי הוא ענין סמלי, ואין מצוה לסבול כמה שיותר. עצם חוסר האכילה הוא המצוה, אבל אין ענין שייגרם סבל כמו כאבי ראש וכדו'. ולכן ציותה התורה לאכול הרבה [ ובריאותי כמובן - "ושמרתם על נפשותכם"] בערב יום כיפור, כדי שהצום לא יהיה כל כך קשה.

נכון, אנשים בסיכון - באמת לא צמים - יש להם היתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון,מי שיודע מתי הוא שגה ויודע למחול על כבודו ולבקש סליחה לא צריך את יום כיפור. רוב האנשים לא עושים את זה ולכן מצטברים לנו בשנה כל מיני ריבים קטנים או גדולים. היום הזה אומר לנו ,לאדם ההדיוט הממוצע עצור! תסתכל אחורה על מה שעשית,תעשה תיקון תסלח תמחל,ולכן בעיניי הוא כה קוסם.

הבעיה שלנו,שמשתקפת בדיון זה שאתם מתווכחים פה על דת,וזאת הטעות. הויכוח הוא על רעיון אוניברסלי של אחדות והבנה בין כל האנשים. אם הייתם מקדישים לזה שנייה למחשבה לא היה מתווכח הדיון המפגר הזה פה על מה נכון ומה לא נכון. כי היום הזה כמו כל הדת הוא פרשנות אישית. אני בוחר לעשות רטרופרספקטיבה על השנה,אחר פה יראה ויעשה לביתו והכל הגיוני ותקין. בסך הכל צריך להבין שהיום הזה זה פתח וצוהר לתיקון,לעשות את עצמנו (ובכך את העולם) למקום יותר נעים וטוב לחיות בו.

ייתכן מאוד שישנם אנשים שפגעתי בהם ולא ביקשתי מהם סליחה על כך. אני בספק שזה קורה כי אני(לצערי) אדם מאוד רגיש ולרוב, כאשר אני פוגע במישהו, גם אם "בקטנה" - אני זוכר זאת זמן רב לאחר שאותו אדם שוכח.

אני לא חושב שהיום יכול להוביל לתיקון אוניברסלי בדיוק בגלל שהוא "אוניברסלי"(יותר נכון לאומי, אבל ניחא) - שאתה מקבל SMSים מכל העולם שמיועדים לכל העולם של "סליחה!" ושאתה רואה סטטוסים בפייסבוק ומייל המוני שקורא ל"סליחה" - זה מוריד את החשק לסלוח לאדם. סליחה היא משהו פרטנ, תלוי יחסים ותלוי אקט. אם למשל חבר העליב אותי למרות שהבהרתי לו את המצב כמה וכמה פעמים וביום כיפור הוא בא אליי ואומר לי "אחי אם אי פעם פגעתי בך אני מתנצל" - כאשר ךפני שלוש שניות הוא אמר בדיוק אותו דבר למי שלידי ושלוש שניות אחרי הוא יאמר בדיוק אותו דבר להוא שמצידי - ברור לך שאין פה כנות אלא לצאת ידי חובה/מנהג בלבד.

זה כמו שבחורה בפאב תגלגל עיניים כאשר ייגש אליה מישהו ויאמר לה "את הבחורה הכי יפה שאי פעם ראיתי" כאשר היא ראתה אותו אומר בדיוק את אותו משפט לחברה שלה לפני 4 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

לא עדיף לעשות copy paste לשירשור משנה שעברה ואוטומטית לנעול? כל המאמץ הזה לחינם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי יתן וכל מי שלא צם יבין כי הוא עושה את זה רק בשבילו ולא בשביל אף אחד אחר ואף אחת אחרת

זה שיש אנשים רעים שהורסים את היום הזה זה לא אומר שזה יום "צבוע"

בסה"כ המטרה של היום הזה היא טובה ובאה לעזור לאנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהיום יכול להוביל לתיקון אוניברסלי בדיוק בגלל שהוא "אוניברסלי"(יותר נכון לאומי, אבל ניחא) - שאתה מקבל SMSים מכל העולם שמיועדים לכל העולם של "סליחה!" ושאתה רואה סטטוסים בפייסבוק ומייל המוני שקורא ל"סליחה" - זה מוריד את החשק לסלוח לאדם. סליחה היא משהו פרטנ, תלוי יחסים ותלוי אקט. אם למשל חבר העליב אותי למרות שהבהרתי לו את המצב כמה וכמה פעמים וביום כיפור הוא בא אליי ואומר לי "אחי אם אי פעם פגעתי בך אני מתנצל" - כאשר ךפני שלוש שניות הוא אמר בדיוק אותו דבר למי שלידי ושלוש שניות אחרי הוא יאמר בדיוק אותו דבר להוא שמצידי - ברור לך שאין פה כנות אלא לצאת ידי חובה/מנהג בלבד.

זה כמו שבחורה בפאב תגלגל עיניים כאשר ייגש אליה מישהו ויאמר לה "את הבחורה הכי יפה שאי פעם ראיתי" כאשר היא ראתה אותו אומר בדיוק את אותו משפט לחברה שלה לפני 4 דקות.

אתה קולע בדיוק למה שאני אומר,למה אתה חושב שאנחנו מדברים על דברים שונים?

גם אני נגד הSMS ההמוני,אבל זה עדיף מכלום,וזאת התחלה. לא בונים מגדל קומה קומה אלא לבנה לבנה.

מה שהתכוונתי במשמעות האוניברסלית של היום הוא שמבחינתי הפירוש הנכון של המקרא הוא זה שאדם צריך לנצל את היום הזה (ובכלל כל יום) להיות כנה ואמיתי עם כולם. מכיוון שאנחנו אנשים ואנחנו לא מסוגלים לזה,אנחנו כן יכולים לבוא ולבקש סליחה ואולי אנחנו סתם עקשנים ומסרבים לוותר על כבודנו ורבים סתם.

כשיש יום כזה כל מי שלא ניצל את ההזדמנות המיידית לכפרה אנשים עושים חשבון נפש כלשהו ואולי מנסים לשנות משהו. גם שינוי קטן אצל כל אחד הוא טוב.

ועל מה שדיברת בכך שמשהו לאומי או אונברסלי,אני שוב חוזר למה שאמרתי. אנחנו צריכים לשאוף שאנחנו נלמד את העולם ולא העולם ילמד אותנו (בלי קשר לעם נבחר או לא עם נבחר). בשביל זה קודם כל נצטרך לעשות שינוי קטן אחד וללכת צעד לעבר השני. אפשר להסתכל על מה שאמרתי בתור קשקוש פסיכולוגי ניו אייג'י,ואפשר להבין את המשמעות האמיתית. ואם מישהו אחד יחשוב על זה לשנייה,אני כבר מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...