המדען הראשי פותח את הפה (שנת הלימודים) - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדען הראשי פותח את הפה (שנת הלימודים)

geniaXP

Recommended Posts

אני גם לא יודע מה כוחו, אבל זה בטוח לא "עוזר" לחנך אנשים, כשאתה מביא מישהו

כביכול "מלומד" ונותן לו כוח בנושאים שאין לו מושג בהם.

אז יופי, יש לו תואר באווירונאוטיקה וחלל. מה בין זה לבין אבולוציה?

בנוגע לחומר הלימודי - החרדים יכולים להגיד מה שהם רוצים על אלוהים או על איך שהם חושבים שהעולם נברא

או איך האדם נברא. אבל בדיוק כמו שאף אחד לא מציע ללמד על סנטה קלאוס בבית ספר, גם ללמד שהעולם נברא

על ידי אלוהים זה בולשיט מוחלט, עד שלא הוכח אחרת. ולא, עדיין לא הוכח אחרת.

בנוגע לעולם המקוון וברחוב, אני ממש לא מציע לצנזר תוכן שם. אבל מערכת החינוך תפקידה לחנך וללמד, ולכן אי אפשר

לתת במה במערכת החינוך למי שמלמד שקרים ילדים שמבחינתם הוא הסמכות העליונה בנושא (למרות ששוב, אין לו מושג

וחצי מושג באבולוציה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 166
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בנוגע לחומר הלימודי - החרדים יכולים להגיד מה שהם רוצים על אלוהים או על איך שהם חושבים שהעולם נברא

או איך האדם נברא. אבל בדיוק כמו שאף אחד לא מציע ללמד על סנטה קלאוס בבית ספר, גם ללמד שהעולם נברא

על ידי אלוהים זה בולשיט מוחלט, עד שלא הוכח אחרת. ולא, עדיין לא הוכח אחרת.

צודק,

אז בוא נלמד ילדים בגיל 10 על יהדות,איסלאם,נצרות,שינטו,הינדואיזם,בודהיזם,סנטולוגיה ואתאיזם ואז בגיל 13 הם יחליטו בעצמם אם לעשות בר מצווה, לנסוע למכה או להודו לפגוש פסל של איש שמן שברא את העולם.

תתעורר אתה חי בישראל, מדינת היהודים. ועד כמה שזה לא נראה לך להאמין באלוהים כי אתה אדם כל כך נאור ואינטלקטואל לעומתנו הכבשים,

זה הציביון שמחזיק את המדינה כבר 60 שנה, ובלעדיו לא יכולת לשבת ולזיין את המוח על החרדים. אז כחלק מהציביון הזה, ילדי מחוייבים

אם לא להאמין אז לפחות ללמוד על ההיסטוריה של העם שלהם. מי שרוצה יכול בשעות הפנאי לשחק ב"אני-כזה-גבר-שאין-לי-שום-קשר-לדת", אבל

מערך הלימודים הזה חייב להימשך, ולדעתי גם לתגבר את עצמו, אחרת המדינה לא תחזיק הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין לימודי תנ"ך בתור ספר היסטורי למחצה ובתור נכס תרבותי של העם היהודי,

לבין לימוד שהעולם נברא לפני 5800~ שנה על ידי יישות עליונה ושאין דבר כזה אבולוציה.

וחוץ מזה, התגובה שלך ילדותית ומפגרת.

אני לא משחק בזמני הפנוי "אני-כזה-גבר-שאין-לי-שום-קשר-לדת", אלא באמת אין לי שום קשר לדת,

אני לא מאמין בדת, אני לא מאמין באלוהים, ולמען האמת, אני חושב שמי שמאמין הוא טיפש מוחלט או

פתי לחלוטין, בדיוק כפי שאתה תחשוב את אותו הדבר על מי שמאמין ברצינות בסנטה קלאוס או פיית השיניים.

עצם היותי "יהודי" מבחינה דתית לא מעניינת אותי כקליפת השום, וזה שמישהו קבע שאם אני נולד לאם יהודייה אז

אני נחשב ליהודי זאת לא בעיה שלי. מבחינתי, אין לי שייכות לאף דת, ולא ממש אכפת לי אם לפי היהדות אתה יכול

לעזוב את הדת (ואתה לא, לפי היהדות. מי שנולד יהודי מת יהודי)

זכות כל אדם במדינה דמוקרטית לחשוב אחרת, אבל יש הבדל בין לחשוב אחרת לבין לזהם את מערכת החינוך של כולנו

בשטויות ובשקרים. או שמא אתה רוצה שנתחיל ללמד ילדים קטנים את "תורת" הבריאתנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק,

אז בוא נלמד ילדים בגיל 10 על יהדות,איסלאם,נצרות,שינטו,הינדואיזם,בודהיזם,סנטולוגיה ואתאיזם ואז בגיל 13 הם יחליטו בעצמם אם לעשות בר מצווה, לנסוע למכה או להודו לפגוש פסל של איש שמן שברא את העולם.

תתעורר אתה חי בישראל, מדינת היהודים. ועד כמה שזה לא נראה לך להאמין באלוהים כי אתה אדם כל כך נאור ואינטלקטואל לעומתנו הכבשים,

זה הציביון שמחזיק את המדינה כבר 60 שנה, ובלעדיו לא יכולת לשבת ולזיין את המוח על החרדים. אז כחלק מהציביון הזה, ילדי מחוייבים

אם לא להאמין אז לפחות ללמוד על ההיסטוריה של העם שלהם. מי שרוצה יכול בשעות הפנאי לשחק ב"אני-כזה-גבר-שאין-לי-שום-קשר-לדת", אבל

מערך הלימודים הזה חייב להימשך, ולדעתי גם לתגבר את עצמו, אחרת המדינה לא תחזיק הרבה.

דווקא עכשיו התעוררו שם -ישנו חוק חדש ללמידה מסורת , מושגים. [עדיין בצורה קלה ביותר ] אבל לפחות משהו, המצב כיום כבר קשה מאוד.

הפילוסופיה כמובן נוגעת במציאות האל [הסיבה הראשונה ] כדבר לוגי , סנטה קלאוס וכדו' לא נובעים מטענה לוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבין לימוד שהעולם נברא לפני 5800~ שנה על ידי יישות עליונה ושאין דבר כזה אבולוציה.

אני לא משחק בזמני הפנוי "אני-כזה-גבר-שאין-לי-שום-קשר-לדת", אלא באמת אין לי שום קשר לדת,

אני לא מאמין בדת, אני לא מאמין באלוהים, ולמען האמת, אני חושב שמי שמאמין הוא טיפש מוחלט או

פתי לחלוטין, בדיוק כפי שאתה תחשוב את אותו הדבר על מי שמאמין ברצינות בסנטה קלאוס או פיית השיניים.

עצם היותי "יהודי" מבחינה דתית לא מעניינת אותי כקליפת השום, וזה שמישהו קבע שאם אני נולד לאם יהודייה אז

אני נחשב ליהודי זאת לא בעיה שלי. מבחינתי, אין לי שייכות לאף דת, ולא ממש אכפת לי אם לפי היהדות אתה יכול

זכות כל אדם במדינה דמוקרטית לחשוב אחרת, אבל יש הבדל בין לחשוב אחרת לבין לזהם את מערכת החינוך של כולנו

קיצר, אין לי כוח לויכוח על דת, טחנו על זה אלפי עמודים. פגשתי הרבה אנשים כמוך, בטח סבלת מדיכוי חברתי בבית הספר

למדת קצת פיזיקה ומחשבים, ישבת 3 שנים על מחשב בצבא ,ותיאוריית הקוונטים הרבה יותר הגיונית לך מלהאמין באלוהים

אז החלטת שאתה בן אדם יותר נעלה מכל הערסים שהציקו לך ובכלל מרוב האוכלוסייה. אתה נגד כל מה שקונקבציונלי ופופולרי

ולדעתך אתה ממוקם גבוה יותר בשרשרת המזון מהאדם הממוצע שעדיין לא זכה להארה שכל הדתות זה בעצם בלוף, מסקנה

שהגעת אליה בגיל 13 כשהבאת ביד מול המחשב. תאמין לי, לא מקנא בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז אתה סתם ילדון יהיר שחושב שהוא יודע הכל על העולם. אתה חושב שאם משהו לא מסתדר עם ההגיון הסובייקטיבי שלך זה הופך אותו ללא נכון אובייקטיבית. אני מבטיח לך שבחיים הרבה מאוד דברים שאתה 100% בטוח שהם נכונים שבסוף מתגלים כלא נכונים, אז כדאי לך לפתוח קצת את הראש (ואני מדבר בתור חילוני למהדרין) לפני שאתה קורא לכל מי שמאמין באלוהים (שזה כולל את אינשטיין למשל) טיפש. חוץ מזה אין לך כבוד לאבות אבותיך? כי אתה בעצם אומר שכולם בהיותם מאמינים היו כסילים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מדהים.

אין לך שום בעיה לרדת על בן אדם שאתה לא מכיר בכלל בגלל שהוא לא מאמין באותם דברים

שאתה מאמין, ולהמציא סיפור חיים שלם בשבילו כאילו אתה מכיר אותו מגיל אפס.

אבל דבר אחד שקשור לנושא או שיש לו איזשהי זיקה לת'רד אין לך להגיד.

ממש פוליטיקאי לתפארת.

אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה עליי, או על מי שאני. זה לא מזיז לי בכלל.

אבל מכך שאתה נסוג לטיעוניים אישיים בלבד, אני מבין שאין לך מה להגיד על הנושא.

כלומר או שאתה טיפש שמתווכח על דברים שהוא לא מבין, או שהבנת שאתה טועה ועכשיו

אתה מנסה לגרום לכל שאר העולם לחשוב שאתה צודק על ידי כך שאתה זורק קללות לכל עבר.

ולא Mantis,

אינשטיין לא האמין באלוהים. בדיוק כפי שדארווין לא נסוג מהתאוריה שלו על ערש דווי.

וחוץ מזה, דבר אחד שאף דתי לא יבין לעולם, זה גם לא משנה.

זה שאינשטיין האמין או לא האמין באלוהים לא הופך את זה לנכון. זה פשוט אומר שאינשטיין צדק

בדבר אחד וטעה בדבר אחר. בדיוק כפי שאני לא אקשיב לדוקטור לאווירונאוטיקה בנושאי ביולוגיה, כך

גם דוקטור לפיזיקה אינו מומחה לענייני דת.

ואין שום קשר ל"כבוד לאבות אבותייך". ואם אבות אבותייך היו מקריבים אנשים, גם אתה היית עושה את זה?

לא, כי זה לא נכון ולא צודק. אני חושב עבור עצמי, ולא עושה את מה שעשו לפני בלי מחשבה תחילה.

ומחשבה ומודעות עצמית זה בדיוק מה שמפריד אותנו מחיות והופך אותנו לבני האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... לפני שאתה קורא לכל מי שמאמין באלוהים (שזה כולל את אינשטיין למשל) טיפש. חוץ מזה אין לך כבוד לאבות אבותיך? כי אתה בעצם אומר שכולם בהיותם מאמינים היו כסילים...

ראשית, איינשטיין לא האמין באלוהים, וגם אם כן, זה לא משנה מאומה.

שנית, אבות אבותינו גם שרפו מכשפות, זרקו ילדים עם מום לנהרות, ועשו דברים מפגרים רבים נוספים בינהם להאמין באלוהים זה או אחר. כחברה, הם אכן היו כסילים מוחלטים. עצם זה שהם אבות אבותיך, לא אומר שהם זכאים לכבוד אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מדהים.

אין לך שום בעיה לרדת על בן אדם שאתה לא מכיר בכלל בגלל שהוא לא מאמין באותם דברים

שאתה מאמין, ולהמציא סיפור חיים שלם בשבילו כאילו אתה מכיר אותו מגיל אפס.

אבל דבר אחד שקשור לנושא או שיש לו איזשהי זיקה לת'רד אין לך להגיד.

ממש פוליטיקאי לתפארת.

אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה עליי, או על מי שאני. זה לא מזיז לי בכלל.

אבל מכך שאתה נסוג לטיעוניים אישיים בלבד, אני מבין שאין לך מה להגיד על הנושא.

כלומר או שאתה טיפש שמתווכח על דברים שהוא לא מבין, או שהבנת שאתה טועה ועכשיו

אתה מנסה לגרום לכל שאר העולם לחשוב שאתה צודק על ידי כך שאתה זורק קללות לכל עבר.

אתה צודק, אין לי מה להגיד לך יותר, כי זה כמו לנהל שיחה עם ילד בן 4, פשוט אין טעם. אתה עדיין בשלב בחיים של למרוד נגד הזרם

ולחשוב שכל העולם טועה. נקווה שזה יעבור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנאדם פיזיקאי, לא ביולוג. נתקלתי באנשים כמוהו, שחושבים שהם יודעים הכל. לפעמים גם אני הייתי רוצה לחיות בבועה הזאת. בעיקר, חבל שנותנים לו במה. אני רק מקווה, שביום מן הימים הוא יסתכל מסביב ויבין שאף אחד לא סובל אותו וכולם צוחקים עליו. כך או כך, סביר להניח שהוא גאון, פשוט בו זמנית הוא גם מפגר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידע נרחב בתחום אחד לא מהווה ערובה אפילו להבנה בסיסית ביותר בתחום אחר, אבל מאדם שאימץ לעצמו גישה מדעית הדוגלת בחקר וניסוי הייתי מצפה שינהג באופן מתאים בכל תחום, ולא רק באלה שלא דורכים על הדוגמה הדתית שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזעזע שלבנאדם כה חסר-השכלה נותנים להיות המדען הראשי של משרד החינוך:

"אם כל כך טוב להיות אדם, למה יש עדיין קופים?" (בהתייחסו לנושא האבולוציה)

די, זו פשוט זוועה. איך "מדען" לא יודע שהאדם לא התפתח ישירות מהקוף, אלא מאב קדמון משותף? WTF?!

חסר השכלה? נראה לאיפה אתה תגיע בגילו. רוב הדברים שהוא אומר הם נכונים, טרחת לקרוא את כל הכתבה? איך אתה תמיד מוצא מה להגיד בשביל להסכים עם הקולקטיב, לכאורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ,כולם להכניס את הe-pin שלהם בחזרה למכנס .

אני לא אכנס לריב אם יש או אין אלוהים ,אני משאיר את הראש שלי פתוח בנושא כל עוד יוכח אחרת .

אבל ,מי שמאמין שגיל כדור הארץ ה5800 שנה ,הוא פשוט בור ,וזהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...