צריך חוות דעת על מפרט של שרת קבצים של 12TB והמלצות איך להקים אותו.. - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך חוות דעת על מפרט של שרת קבצים של 12TB והמלצות איך להקים אותו..

davidpo

Recommended Posts

1. תצטרך להשתמש בRAID מובנה של הלוח אם, אבל זה אפשרי

2. המהירות של הקשיחים לא תהיה הבעיה אלא יותר המהירות של הרשת שלך

3. לא קיים במחיר הזה

אתה מכיר מדריך טוב להתקנת FREENAS??

יש לא מעט, חפש בגוגל... אני בזמנו התחלתי לכתוב אבל הפרויקט עבר למצב המתנה בחודשים האחרונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקר RAID חומרתי מספק ביצועים יותר טובים אבל מבחינת שרידות תוכנה עדיפה.

במקרה שלי 5 דיסקים של 1.5TB ב-RAID5 ע"י CentOS 5.4.

אם קורה משהו למחשב מבחינה חומרתית אפשר לחבר את הדיסקים במחשב אחר עם אותה והיא תזהה את ה-RAID.

לעומת זאת אם קורה משהו לבקר חומרתי צריך להשיג את אותו הדגם, דבר שיכול להיות בעיה.

לבית קח תוכנה, לעסק קח חומרה עם אחריות ושירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקר RAID חומרתי מספק ביצועים יותר טובים אבל מבחינת שרידות תוכנה עדיפה.

במקרה שלי 5 דיסקים של 1.5TB ב-RAID5 ע"י CentOS 5.4.

אם קורה משהו למחשב מבחינה חומרתית אפשר לחבר את הדיסקים במחשב אחר עם אותה והיא תזהה את ה-RAID.

לעומת זאת אם קורה משהו לבקר חומרתי צריך להשיג את אותו הדגם, דבר שיכול להיות בעיה.

לבית קח תוכנה, לעסק קח חומרה עם אחריות ושירות.

לא נכון. השרידות היא טובה יותר במקרה של בקר יעודי ואם כבר קורה משהו לבקר אפשר להתשמש בתוכנות שחזור מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.הבנתי שצריך בשביל מערך רייד הרבה זיכרון מטמון, איך אני מגדיל אותו(הכוונה למעבד או לזיכרון שעל הלוח)??

2.אפשר המלצה למערכת הפעלה בגרסה טובה ויציבה שאפשר להתקין עלייה מערך רייד 5 +מדריך(אפילו באנגלית)??

3.אני יוכל להתקין תוכנות(כמו וכו') ומשחקים כמו(Call of Duty Modern Warfare 2 וכו') על המערכת הפעלה בשרת וכל מי שירצה יוכל להשתמש בהם אפילו עם המחשב שלו לא תומך בחומרה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי עצתי וניסיון קודם עם "קומבינות" של שרתי קבצים:

1. אתה צריך שהרשת בכללי תהיה מהירה וטובה.

2. עדיף שלא תשתמש בדיסקים הירוקים של ג'יגביט ותשתמש רק בדיסקים השחורים. ואם יש כסף אז בכלל עדיף SSD.

3. תשתמש ב RAID 5. ביצועי קריאה יותר מהירים וכתיבה פחות.

4.יש לוחות שמגיעות עם תמיכה בראיד חומרתי מובנה. יש לי ניסיון טוב עם בקר מובנה של .

5.לפי מה שאני זוכר הזכרון מטמון של הראיד בראיד המובנה בלוחות נגזר מהזכרון מטמון של הדיסק. כך שאם יש נפילה אז יש מצב שיפגם מידע ויקח לו זמן לעשות את השחזור והבדיקה של הדיסקים.

6. אם אתה קונה בקר חיצוני בדרךכלל יש לך אפשרות להגדיל את הזכרון בבקר וגם יש לבקר סוללת גיבוי כך שהיא שומרת על המידע בזכרון המטמון.

יש עוד כמה דברים שאני יכול לעזור לך. תמקד אותי יותר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על המערכת שלי, איזה גרסה של "FREENAS" אני צריך להתקין??

זאת:

FreeNAS-amd64-LiveCD-0.7.2.5266.iso

או

FreeNAS-i386-LiveCD-0.7.2.5266.iso

זאת המערכת שלי:

מעבד II X2 245 Box

גוף קירור למעבד GlacialTech Igloo 7312L

לוח אם Gigabyte GA-MA770-UD3

ספק כח FSP Epsilon 450W

זיכרון פנימי Patriot 2048MB 800Mhz CL 5-5-5-18

דיסק קשיח W.D Caviar Green 2000GB WD20EARS 64MB BUFF /X6

מארז Raidmax Tornado Red

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@idd

1. מסכים

2. :facepalm:, אם גיגביט היו חברה... לשרתי קבצים לוקחים רק ירוק. שימוש בשחורים יעלה מחיר בצורה מטורפת בלי שום סיבה טובה, הוא אפילו לא שיקול. בשביל נפח צריך HDD לא SSD

3. ברייד 5 יש מהירות גדולה יותר של כתיבה וקריאה (תלוי יותר בבקר)

4. אין לשום לוח RAID חומרה מובנה, יש להם FAKE RAID סביר, לא יותר מזה

5. ? לא הבנתי מה אמרת בכלל

6. צודק, אבל זה לא מחייב, במיוחד בנושא הזיכרון. אצלי ספציפית באמת אפשר לשדרג אותו (אין צורך, ה256 שלי מספיק) וגם יש סוללה

ה"חמוד" שלי

sa400008.th.jpg

@davidpo

תתקין את הFreeNAS-i386-LiveCD-0.7.2.5266.iso הרגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב לך בתוך השם, הAMD64 מיועד ספציפית לAMD

הI386 הוא כללי יותר, אני אישית מעדיף לעבוד איתו

דרך אגב, הדבר הכי חשוב... אם אתה רוצה לעשות RAID עם הקשיחים. אתה לא יכול להתקין את הFREENAS עליהם

אתה צריך במקרה הזה להתקין אותו על DOK של גיגה~ (או פחות אם יש לך) או לחבר קשיח נוסף (לא רואה צורך ממשי בזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. UNRAID הוא לא רייד, אלא משהו אחר (בפועל זה שינוי של RAID 4)... זה וגם השם של הרייד

2. כאמור לא, הUNRAID הוא סוג אחר של רייד (כביכול), הוא יותר אמין אבל גם איטי בהרבה

3. תגדיר אפשרויות

UNRAID היא תוכנה בתשלום, הגרסה החינמית היא רק לשימוש עם 3 קשיחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב הבנתי, עבור RAID5 עדיף להשתמש ב- OpenFiler ולא ב- FreeNAS - ה- RAID5 של FreeBSD נותן ביצועים נמוכים יותר מזה של לינוקס. OpenFiler מעט קשה יותר לשימוש מאשר FreeNAS אבל נותנת יותר אפשרויות (שכמעט כולן לא רלוונטיות לשרת ביתי).

תצטרך כונן נוסף קטן למערכת ההפעלה. את שתי המערכות אפשר להריץ מ- DoK, במקרה של FreeNAS בקלות, זו אחת מהאפשרויות שבתקנה, במקרה של OpenFiler זה מסובך יותר אבל יש מדריכים של monkey see, monkey do - השתמשתי באחד מהם וזה עבד בלי בעיות.

כל עוד אתה משתמש באחד מהפתרונות הנ"ל, הסמפרון יחזיק יופי. אני עושה את זה עם סלרון חד-ליבתי עוד יותר חלש. היתרון הוא צריחת הספק נמוכה יותר, חשוב למחשב שאמור לעבוד 24/7.

אבל אם אין לך ניסיון קודם עם לינוקס, אולי בכל זאת כדאי לך ללכת על Windows. בעיקרון, לוח אם עם צ'יפסט חדש יחסית של אינטל (ICH9-10) יתן לך ביצועי RAID5 דומים לאלו של לינוקס. דרישות החומרה במקרה הזה יהיו הרבה יותר גבוהות, תשכח מהסמפרון.

אם זה יהיה שרת קבצים נטו, כלומר הוא רק יאכסן את הקבצים ושאר המחשבים יגשו אליהם דרך הרשת, קח בחשבון שהרשת מאוד תגביל את הביצועים שלך: גם רשת ג'יגהביט הרבה יותר איטית ממערך RAID5 סביר. במקרה הזה, אני מתאר לעצמי שההבדל בביצועים בין FreeNAS ל- OpenFiler יהיה חסר משמעות ואז עדיף בכל זאת ללכת על FreeNAS בזכות פשטות ההפעלה שלו. אם אתה רוצה שהשרת ישמש גם לצרכים אחרים (למשל שיהיה בעצמו), אתה צריך חומרה הרבה יותר חזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...