צריך חוות דעת על מפרט של שרת קבצים של 12TB והמלצות איך להקים אותו.. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך חוות דעת על מפרט של שרת קבצים של 12TB והמלצות איך להקים אותו..

davidpo

Recommended Posts

זה המפרט שאני רוצה לקנות:

מעבד Sempron 140 Box

גוף קירור למעבד GlacialTech Igloo 7312L

לוח אם Gigabyte GA-M85M-US2H

ספק כח FSP Epsilon 450W

זיכרון פנימי Patriot 2048MB 800Mhz CL 5-5-5-18

דיסק קשיח W.D Caviar Green 2000GB WD20EARS 64MB BUFF /X6

מארז HEC 6T10

הוא עולה 4300 ש"ח

השאלות שלי זה האם הלוח אם הזה יהיה טוב למערך "RAID"?? והאם המערכת תנצל את מלוא המהירות כתיבה וקריאה של הדיסקים קשיחים?? ומה אפשר לשפר במפרט?? ואיזה מערך "RAID" הכי מומלץ לי לעשות??

אני רוצה את השרת קבצים הזה לאחסון קבצים ברשת הביתית חשוב לי שיהיה בו כמה שיותר ומהירות כתיבה וקריאה גבוהות ושיהיה אמין(שלא יהיה סיכון גבוה שהוא יקרוס, המליצו לי על "RAID 5" מה אתם אומרים??)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקי... זה יהיה מהיר...

חומרה:

1. מעבד = סביר, אבל אני הייתי לוקח X2 נורמלי, מוריד מהירות קצת אבל עדיף על הסמפרון

2. לוח = שכח מזה, קח לוח מבוסס 785/780/760/740 אבל לא מבוסס על נוידיה כמו הלוח הזה

3. מארז = אם אתה לא עושה , אין לך פיזית איך לתקוע בו 6 קשיחים

4. = אתה לא צריך, המעבד BOX הוא בא עם קירור

רייד:

1. רייד 5 זה הרייד המומלץ במקרה שלך

2. אם אתה משתמש במחשב הזה לאחסון בלבד תריץ FREENAS ותפעיל RAID דרכו ולא דרך הלוח עצמו

3. אמינות מלאה לא תקבל בשום מקום, RAID5 נותן לך שרידות גבוהה יחסית אבל שום דבר לא מושלם

4. מהירות = רייד 5 במקרה שלך יהיה מהיר יחסית אבל לא ברמה של רייד חומרה מלא כמו במקרה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מה זה אומר להריץ "FREENAS" דרך ה"BIOS"??

2.למה "FREENAS" עדיף מהלוח עצמו??

3.אם אני יפעיל "RAID" דרך "FREENAS" אני לא צריך שהלוח יתמוך??

4.עם רייד 5 כמה יישאר לי לשימוש מתוך ה12TB??

5.במה מעבד X2 עדיף??

6.למה עדיף לקחת לווח המבוסס על "785/780/760/740" ולא על "נוידיה"??

אני רוצה מערכת שתאפשר לי לקרוא ולכתוב ממנה במהירות טובה דרך הרשת וכול שאר הדברים לא חשובים..

ואני רוצה את המערכת הזאת רק לאחסון קבצים ברשת הבייתית אני לא מתכוון להשתמש בה לשום דבר אחר(אני לא יתקין עליה שום דבר, ולא יחבר לה כלום לא מסך לא וכו' מהרגע שאני יחבר אותה לרשת אני לא יגע בה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה אומר ליצור RAID תוכנה שרץ דרך המערכת הפעלה, במקרה פה FREENAS. יש לזה הרבה יותר אפשרויות ותמיכה מאשר הרייד המובנה בלוחות אם

2. זה דיון ארוך מדי, קבל את זה כבררת מחדל. הרייד של הFREENAS עדיף יותר במקרה הזה

3. לא, אתה רק צריך את החיבורים בלוח

4. רייד 5 יתן לך נפח של קשיח אחד פחות = 10 טרה = שבפועל יהיה לך נפח של 9.3 טרה

5. יותר כוח... הרייד צריך כוח עיבוד בשביל לרוץ

6. גם זה דיון ארוך מדי, בשביל קח לוח שמבוסס על צ'יפסט של שגם יותר חדש בהרבה מהלוח שבחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.החיבורים בלוח שאתה מתכוון שצריך בשביל הרייד זה ה"SATA" הרגילים(ואפשר שיהיה רשום שהלוח בכלל לא תומך ברייד)??

2.האם הלוח אם הזה "Gigabyte GA-MA770-UD3" עונה על כול הקריטריונים והוא יהיה יציב??

3.אתה אומר שמתוך ה12TB ישארו לי רק 9.3TB??

4.מה תהיה מהירות הקריאה והכתיבה שלו??

5.האם המעבד "AMD Athlon II X2 245" הרבה יותר טוב מ"AMD Sempron 140" וזה ישפר את הביצועים של הקריאה/כתיבה משמעותית??

בדקתי את המפרט של שניהם, נראה שאין הבדלים משמעותיים אלה הקישורים:

http://www.skypc.co.il/pl_product~SDX140HBGQBOX~3~0.htm

http://www.skypc.co.il/pl_product~ADX245OCGQBOX~3~0.htm

6.איזה מארז הכי קטן וזול שאפשר הייתה ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן

2. קח את GA-MA74GM-S2H

3. כן... רייד 5 מוריד לך קשיח אחד בשביל היתירות, והנפח בפועל הוא לא 100% ממה שהם מפרסמים אלא 93% מה שמשאיר בסוף 9.3 טרה

4. אי אפשר לדעת עד שלא תפעיל

5. 2 ליבות... מול 1, אי אפשר לתת לך תשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אתה יכול להעריך בערך מה תהיה המהירות כתיבה/קריאה שלו??

2.נראה לך שמעבד "AMD II X2 245" ישפר את הקריאה כתיבה שלו(מה הדעה האישית שלך)??

3.איזה מארז הייתה ממליץ שהוא גם יכול להכיל את כל הכוננים קשיחים וגם זול וגם קטן??

רשום הלוח "GA-MA74GM-S2H לא תומך ב"AM3" אם אני יכך את המעבד "AMD II X2 245" אני לא יוכל להשתמש בו...

שאלות סתם להעשרה אם אין לך כוח על תתרח לענות עלהם..

4.מה היתרונות של רייד 5 אל פניי האחרים??

5.למה הנפח של של הכוננים הוא רק 93%??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אי אפשר להעריך, נקודה... זה יהיה מהיר מאוד עם 6 קשיחים, לזה אל תדאג

2. אי אפשר לדעת, הבעיה היא שבמקרה של 6 קשיחים המעבד צריך לבצע הרבה חישובים בשביל להפעיל את הRAID5 גם הסמפרון יעשה את זה, אני פשוט מעדיף תמיד שיהיה יותר מאשר פחות

3. תגדיר זול ותגדיר קטן

4. יש לAMD תאימות לאחור = אין בעיה להשתמש בלוח

5. קרא את http://www.hometheater.co.il/article01895.%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-RAID יש את זה גם בפורום שלנו רק אני כבר לא זוכר איפה NIKE תקע את זה

6. כי היצרנים מפרסמים מידע לפי בסיס 1000 ולא 1024 וזה מה שמוביל להפרש בין כמה שמבטיחים לך לכמה שאתה מקבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תשאל את החנות אם אתה לא מאמין לי או פשוט קח כל לוח אחר, זה לא כזה עקרוני

2. בקר יעודי זה תמיד הדבר הכי טוב (אני יושב עם אחד כזה) הבעיה היא המחיר, ולכן אתה יכול להסתפק גם בפתרון של רייד תוכנה עם הFREENAS

3. קח את הCM 342 בסקיי הוא עולה פחות מ200

http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6625

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.למה בקר רייד עדיף?

2.איזה בקר הייתה ממליץ ?

3.אני יכול להכניס למארז הזה "Raidmax Tornado Red" כוננים קשיחים(רשום 5 אבל אמרו לי שיש מסויימם שאפשר להרחיב)??

אם בקר רייד ממש קריטי(למהירות/אמינות אני ישקיע..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ההסבר המקוצר הוא שבמקום שאתה משתמש בתוכנה כלשהיא בשביל לבצע משהו אתה משתמש בחומרה יעודית שנועדה לזה

2. אני עובד עם הPERC 5/I, אבל יש מבחר מטורף בחו"ל... בארץ בעיה לקנות בגלל המבחר והמחירים

3. קריטי לא, אבל הוא מהיר ואמין יותר ברוב המקרים, אבל זה לא מונע ממך להשתמש ברייד תוכנה, לא מעט אנשים משתמשים בו במקום בקרים יעודיים

4. Raidmax Tornado Red הוא מארז ATX... אתה תמיד יכול להכניס קשיחים למקום של הסידירום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אתה מכיר "HTPC" טוב שמכיל 6 במחיר של עד 1500 ש"ח??

2.האם הקירור חשוב למערכת הזאת(שלא תקרוס/הכוננים יתקלקלו)??

3.איזה פתרון הייתה הייתה ממליץ??

4.מה יהיה האורך חיים של המערכת(כמה זמן סטטיסטית עד שהכוננים/מערכת יתקלקלו)??

5.אתה יודע אם הקירור של המארז הזה "XClio Godspeed One" יותר טוב מהקירור הזה של זה"Raidmax Tornado Red"??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שאלה לא מובנת, אני מניח שאתה מדבר על מארז עם מקום ל6 קשיחים... ולא על מחשב במחיר של 1500 ש"ח

אם מארז > SILVERSTONE LASCALA SST-LC17

2. חשוב? כן, אנחנו בישראל... החום שיש עכשיו די מטורף.

קריטי? לא, כי המחשב עצמו לא ייצר יותר מדי חום, חשוב רק לשמור על זרימת אוויר תקינה

3. זה תלוי במפרט הסופי שיהיה לך, שום דבר מיוחד אבל... כל העסק (גופי + מאווררים) לא יעברו את ה150 ש"ח לדעתי

4. אי אפשר לדעת, כונן יכול למות היום ויכול לא למות בכלל... אני יושב עם הRAID5 שלי כבר קרוב לשנתיים בלי בעיה אבל זה לא דוגמא

5. "כן" למרות שתבין שאין לך צורך בקירור כזה באמת... המערכת שאתה בונה היא שרת קבצים ולא מחשב משחקים חם ורותח

דרך אגב, אני תמיד נהנה כשדיון בפורום הופך לדיאלוג בלבד... רק מראה לך כמה דברים על אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אם אני רוצה להתקין על השרת וינדוס(בשביל שתוכנות/משחקים מסויימים יותקנו על השרת וכל מי שרוצה יוכל להשתמש) זה אפשרי עם מערך רייד 5??

2.בהנחה ש-6 מחשבים מחוברים לשרת בו זמנית(רואים ממנו ישירות סרט/מעתיקים ממנו) השרת יספק את הסחורה לכולם(ואם לא מה הייתה משפר במערכת)??

3.התכוונתי למערכת כמו זאת "TS-459 Pro" של "QNAP" במחיר של עד 1500 ש"ח עם 6 כוננים מכיר??

זה המערכת שאני רוצה לקנות:

מעבד II X2 245 Box

גוף למעבד GlacialTech Igloo 7312L

לוח אם Gigabyte GA-MA770-UD3

ספק כח FSP Epsilon 450W

זיכרון פנימי Patriot 2048MB 800Mhz CL 5-5-5-18

דיסק קשיח W.D Caviar Green 2000GB WD20EARS 64MB BUFF /X6

מארז Raidmax Tornado Red

נ"ב:אחי ממש תודה רבה על הכול!! :xyxthumbs: אני מרגיש חכם יותר בזכותך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...