טמפ' חמות מידי (מצורפת תמונה), זקוק לקירור למעבד וייעוץ - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפ' חמות מידי (מצורפת תמונה), זקוק לקירור למעבד וייעוץ

Ben N

Recommended Posts

אהלן חברה.

המארז שלי חם... ועוד עכשיו בקיץ הוא בכלל כבר צועק..

יש לי מארז Thermaltake Soprano VB1000. נשמע מפציץ?.. ממש לא. ואני מתחרט גם שקניתי אותו.

למעבד שלי (Core 2 Duel E6400) יש קירור רגיל סטוק.

המעלות כפי בתמונה שציינתי הן במצב של חדר (לא חנוק, מאוורר רגיל ללא מזגן) וללא כל מאמץ. נמדדו כ-20 דקות לאחר הדלקת המחשב לאחר גלישה באינטרנט.

במצב עומס המעבד שלי מגיע ל-60 מעלות ואף ל65. הכרטיס מסך גם מגיע לאיזור ה55 (הוא שורד ככה בגלל הקירור המשודרג שלו. כל המפרט שלי מצויין בצד).

וכל המארז בכלליות חם חם חם.

אני רוצה לקנות גוף קירור נורמלי למעבד שלי. איפשהו באיזור ה-150 שקל (אם יש משהו טיפה יותר יקר אבל משמעותית טוב יותר, אשמח לשמוע).

ושאלה נוספת. חשבתי לקנות מארז אחר, שבו אוכל לשים מאווררים נורמלים בלי קומבינות מעצבנות וליצור זרימת אוויר טובה יותר.

ראיתי את המארז הזה:

http://www.thermaltake.com/product_gallery.aspx?PARENT_CID=C_00001577&id=C_00001579&name=V3+Black+Edition+&ov=&ovid=&parent_cp=

הוא עולה בKSP כ-220 שקל. ומהצורה ומסידור המאווררים אני חושב שאוכל ליצור למחשב שלי נינוחות יתרה לעומת מצבו כרגע. המארז הזה באמת יספק את מה שאני חושב שהוא יספק?

תודה מראש

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד זה נראה כאילו אתה עושה בכוונה..הטמפ' שלך סבירות..

מה שכן בדוק טמפ' למעבד עם REAL TEMP ולשאר החלקים עם HWMONITOR ותראה מה התוצאה..

כמו כן בדוק טמפ' במאמץ עם OCCT ותעדכן אותנו..

המצב לא נראה כזה גרוע ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע זה מה שאומרים לי אנשים, אומרים לי "שמע המעבד שלך רותח, בטח שהוא יקרטע לך" וכו' וכו'...

לגבי מארז, אוקיי. הורדתי מהפרק.

לשים משחה טרמית - אני גיליתי שיש לי ידיים שמאליות בכל מה שקשור לחומרה בתוך המחשב... כבר הצלחתי להרוס כרטיס מסך וספק כוח (ב-2 פעמים שונות.. וזה לא מדובר ברכיבים זולים במיוחד.. חח) אז אני מעדיף להימנע מפעולות כאלה.. ולכן אני חושב לקנות כבר חדש והרבה יותר טוב מהסטוק המעפן, ועל הדרך ישימו לי גם משחה חדשה..

לגבי הטמפ' אני אעדכן בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב חברה.

אני זקוק לייעוץ קטן לגבי 2 נושאים.

קראתי את המדריך הזה:

http://hwzone.co.il/guides/casecool

לגבי קירור המארז. ואני חושב שיש לי אפשרות לקרר אותו בקלות דרך סידור אחר של מה שקורה אצלי במארז.

הוספתי תמונה פה למטה שתבינו כיצד מסודרים המאווררים שלי.

הערות לגבי המארז והמאווררים:

1) המארז שלי הוא MIDI ולכן קשה יותר לסדר את המאווררים

2) הכבלים שלי מסודרים מעולה, הכל עובר מאחור ולא מפריע לסירקולצית האוויר בתוכו.

3) 2 המאווררים העליונים שיש לי במארז מקדימה למעלה הם בעצם קומבינות... ואין לי פתח מיועד בקדמת המארז בשבילם שיכניסו אוויר...

4) המאוורר שמתחת לספק כוח הוא מאוורר שניתן להרכיב רק בכיוון אחד כלומר להוציא אוויר. אין לו אפשרות הרכבה כהכנסת אוויר...

5) המאוורר שבצד המארז יושב לא מול המאוורר אלא קצת מתחת.

אני רוצה לסדר אותם מחדש, לפי ההמלצות שיש במדריך אבל יש לי שאלות:

1) אני רוצה להוסיף מאוורר קטן בתחתית המארז מאחור כפי שמוצג במצב 2 באיזור הכרטיסים. השאלה שלי היא - אין לי חור מתאים שם בצמוד למארז למאוורר.. אז בעצם מה זה יעזור לי להוסיף שם מאוורר? יעזור לדעתכם?..

2) אותו רעיון עם אותה דילמה לגבי מאוורר שיכוון כלפי למעלה בתחתית המארז שיעיף את האוויר החם למעלה כפי המוצג בשרטוט 4, אך אותה שאלה בדיוק, אין חור המיועד לספיקת אוויר בתחתית המארז... אז מה עושים?..

אשמח מאוד אם תציגו לי שרטוט חדש איך לסדר אותם עם הסברים על הכיוונים שלהם ולמה ככה.

ובנוסף עוד בקשה - החלטתי סופית שאני קונה קירור חדש למעבד שלי. התקציב הוא 120-150 שקל. יש רעיונות טובים יותר מ- Cooling Freezer Pro 7? אם כן אשמח לשמוע...

תודה רבה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך הגיעו כל המאווררים האלה..

מה שצריך להיות לך זה מאוורר קידמי שמכנסי אוויר 120מ"מ..מאוורר אחורי באותו הגודל שמוציא אוויר.

ומאוורר 90מ"מ בצד המארז..מעבר לזה כל הוספה של מאוורר או קומבינה אחרת רק תפגע בזרימת האוויר..

ובתקציב שציינת הFREEZER 7 או הKATANA 3 של SCYTHE יהיו הבחירה הכי טובה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי איך הגיעו כל המאווררים האלה..

מה שצריך להיות לך זה מאוורר קידמי שמכנסי אוויר 120מ"מ..מאוורר אחורי באותו הגודל שמוציא אוויר.

ומאוורר 90מ"מ בצד המארז..מעבר לזה כל הוספה של מאוורר או קומבינה אחרת רק תפגע בזרימת האוויר..

ובתקציב שציינת הFREEZER 7 או הKATANA 3 של SCYTHE יהיו הבחירה הכי טובה..

מה מהם יותר מוצלח? הפריזר או הקאטאנה?.. אני רואה שהקאטאנה יותר זול..

איך הגיעו כולם... רעיונות מוזרים שלי בעבר... אתה אומר להוציא?..

המאוורר בצד המארז - מכניס או מוציא אוויר?

מוציא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עשיתי ניסוי... לא מוצלח בעליל, ואני תיכף אשנה את זה חזרה..

הפכתי את המאוורר צד שלי ממוציא למכניס אויר.

ולא רק שלא קיבלתי מעלות, קיבלתי עלייה חדה מאוד במעלות של הלוח אם ושל הכרטיס מסך.. תראו

(אגב אלה טמפ' ללא מאמץ בכלל... מהשארת המחשב דלוק ל-20 דקות ללא שימוש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעש זה הדבר האחרון שמפריע לי...

הרגע אמרתי לך שיש לי איזה 6 מאווררים במחשב.. חחח, זה בערך כמו טרקטור בתוך המחשב ^^

לא אכפת לי מרעש. אני רוצה ביצועים.

מבחינת הביצועים, מה עדיף?

עידכון מצב:

החזרתי את המאוורר שבצד להוציא אוויר והטמפ' חזרו ל"נורמל" כמו מקודם... פתחתי את 3 התוכנות כפי שאמרתם - Everest, CPUID, Real Temp.

בדקתי את טמפ' החדר... אכן חם פה חבל"ז... 32 מעלות (נו מה לעשות.. אין מזגן :'( )

יש 2 תמונות:

1) תמונה של שלושת התוכנות בזמן מנוחה. המחשב דלוק אך ללא מאמץ בכלל (אחרי שעמד בערך כ-20 דקות כשלא הייתי).

2) תמונה של OCCT בעת מאמץ כשאני משחק בStarcraft 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...