מה עדיף? I3 530 או x4 620 או x3 440? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עדיף? I3 530 או x4 620 או x3 440?

TOMMYB1

Recommended Posts

שלום .

אני יודע שהשאלה שלי כללית ביותר, ההתלבטות לגבי מחשב חדש.

התקציב של המחשב הוא בסביבות ה2000 ללא מארז וללא כרטיס מסך.

המחשב אמור לשמש לסביבה ביתית, סרטי HD ואינטרנט.

קודם כל ידוע לי ששלושת המעבדים חזקים מספיק ושאפשר לקחת גם מעבדים יותר פשוטים

פשוט אני רוצה שהמערכת תחזיק לפחות ל3 שנים,

המערכת תהיה עם 4 GB.

והאם יש טעם ביותר מ2 ליבות כאשר לא משתמשים בשום תוכנה גראפית\משחקים מיוחדים.

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טעם מכיוון שיותר ויותר יישומים עוברים לנצל ריבוי ליבות ולכן עוד ליבה פיסית במחירם של מעבדי ה- לא תזיק, זה בטוח.

מבין כולם המעבד הכי משתלם לשימושים שלך הוא ה-Athlon IIx3 440, בשילוב עם לוח בעל ערכת שבבים 785G תקבל פלטפורמה מושלמת למחשב HTPC (כולל שבב גראפי מובנה התומך בהאצת חומרה).

כמובן שגם ה-Athlon IIx4 יהיה טוב באותה מידה (אך יקר יותר).

ה-Core i3 הוא גם אפשרות לא רעה, אך לאור המחיר הכולל של הפלטפורמה בהשוואה לפלטפורמת ובהתחשב בעובדה שפלטפורמת מציעה יותר ליבות פיסיות (כאמור, זאת מגמת שוק התוכנה, גם אם ספציפית לשימושים שלך זה יהיה פחות מובחן) היא אפשרות קצת פחות משתלמת לדעתי.

אגב: לשימושים שלך מספיקים גם 2GB של . תמיד תוכל להוסיף את ה-2 או יותר הנוספים בהמשך (אם אתה מחפש קצת איפה לחסוך עוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

לגבי הזיכרון, תמיד עדיף לקחת טיפה יותר, כאשר הגדלת הזיכרון לפעמים נותנת שיפור גדול בביצועים.

גם המחיר לא יקר במיוחד.

ההתלבטות שלי היא לגבי הביצועים של הAMD, שתמיד זכורים לי מהתקופה שהיו חלשים יותר (ולא זולים במיוחד) מאינטל.

ועכשיו המחירים שלהם ממש קורצים, במיוחד שיש להם מעבד 3 ליבות בכמעט שלושת רבעי מחיר, ומעבד 4 ליבות באותו מחיר, כאשר הI3 הוא רק 2 ליבות.

השאלה היא האם בשימוש הרגיל הביצועים של הAMD 3 ליבות טוב יותר מהI3?

ואני רואה שהמגמה כרגע במפרטים חדשים עד 2500 ש"ח +\- מעדיפים להמליץ על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוק המעבדים משתנה באופן דינמאי כלהזמן. בנקודת זמן כלשהי מעבד אחד משתלם יותר, בנקודת זמן אחרת מעבד אחר מתשלם יותר, זה משהו דינמאי לחלוטין וההגדרה משתלם מושפעת מהצרכים של המשתמש.

תגדיר בבקשה מה הכוונה ב"שימוש רגיל" כדי שיהיה אפשר לענות בצורה עניינית לשאלתך.

ציינת בהודעה הראשונה שהתקציב הוא ללא כרטיס מסך, אם אינך מתכוון לשחק או אם אתה מתכוון לשחק ברזולוציות נמוכות והגדרות בינוניות ומטה או משחקים לא תובעניים (ולא ציינת זאת בהודעה הראשונה) אם תקנה לוח אם עם ערכת שבבים 785G של או לוח מבוסס ערכת שבבים H55/H57 של Intel, לא תצטרך כרטיס גראפי ייעודי. שתי הפלטפורמות מכילות כרטיס מובנה מצוין לצורכי HTPC.

יש סיבה מדוע המעבדים הללו של "מככבים" במפרטים לשימושים שאינם תובעניים במיוחד (כולל HTPC), התמורה שהם נותנים ביחס למחיר היא כיום (כמעט) ללא תחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש העיקרי במחשב הוא ביתי, כלומר אינטרנט, אופיס וסרטים (כולל HD)

המערכת תריץ Windows 7 וחשוב לי שהמערכת תעבוד חלק,

השאלה שלי האם לשימוש הביתי יש הבדל בין 2, 3 או 4 ליבות או מה שחשוב זה המהירות שעון של כל ליבה?

כי כרגע נראה שה X3 440 עדיף על פני השאר בנתון הזה.

אני אשתמש בכרטיס מסך OB בעל חיבור HDMI.

זיכרונות DDR3 4GB 1333

ההתלבטות היא לגבי המעבד, ואחרי שנסגר עליו אז גם הלוח שיבוא איתו, שכמובן צריך להיות mATX

והמארז הבא:

Enermax laguna Black With 300w

http://www.skypc.co.il/pl_product~LAGUNA~6~0.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשימוש משרדי (ביתי, או איך שלא רוצים לכנות את זה) רגיל ושגרתי (לדוגמה לא עבודה עם גיליונת Excel ענקיים) אין שום הבדל מורגש בין המעבדים וגם מעבד מלפני 3-4 שנים לצורך העניין יעבוד טוב בדיוק באותה מידה.

אם עובדים עם המון תוכנות בו זמנית או משהו דומה, אז יש חשיבות ל-RAM.

לכן מההיבט הזה אין שום יתרון לאף אחד מהמעבדים.

שילוב בין IIx3 ולוח כמו MA785GMT-UD2H ייתן לך את הפלטפורמה המשתלמת ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...