המחשבים של פעם.. - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשבים של פעם..

00Amir

Recommended Posts

לכל אחד הייתה קופסת דיסקטים "ננעלת"...

וואי, איך הזכרת לי את זה עכשיו. היו לנו שתי קופסאות כאלו, אחת לדיסקטים ה"גדולים" ("5.25) ואחת לקטנים ("3.5). תמיד הן היו נעולות, כאילו מי ישמע מה היה שם לגנוב, ןאף פעם לא היינו מוצאים את המפתח הנכון! בסוף גם ככה הן הגיעו למצב שכל המנגנון היה רופף וכל מפתח היה מסובב את כל המנגנון ופותח את הקופסא :smile1:

מי שהזכיר ומי שזוכר לאחר כניסת ה - יצאה גרסה לנורטון קומנדר לחלונות שהייתה גרוע רצח..

אבא שלי לא הפסיק להשתמש בה מעולם, כשהיא מתה הוא עבר ל-Total Commander :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 168
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נוסעים בפרארי בכביש הררי עם תנועה והיה רדאר משטרות ואם היית עובר מהירות מותרת ומשטרה הייתה קולטת אותך היו רודפים אחריך

למבורגיני ?

Lamborghini_America_Challenge_SNES_ScreenShot4.gif

לוטוס ?

lotus_turbo_challenge.jpg

Test Drive ?

Test%20Drive%20-%20Triple%20Pack_8.png

The שזה NFS הראשון ?

Need_for_Speed_The_pervaya_cha_1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה נוסטלגיה --

המחשב הראשון שלי היה סינקלייר ספקטרום (המקורי, עם מקלדת גומי) שנרכש בלונדון, בהתחלה עם 16K ואחר כך עם 48K זיכרון. לא יאמן איזה משחקים מדהימים נכתבו למחשב הזה שהסתפקו בכמות הזיכרון הזעירה ההיא. נקנתה גם מדפסת טרמית זעירה (ZX PRINTER).

הילדים ממשפחות "עשירות" היו עם קומודור64 או אפל II ואלו הממש מסודרים שעלו או חזרו מארה"ב היו מצוידים בראשוני ה- או אפילו מקינטוש (מהסדרה הראשונה).

ה-"תואם IBM" הראשון שלי - עם 8088 "טורבו" ו-256K (הורחב ל-640K) היה מבחינות מסוימות מאכזב לעומת הספקטרום, עם מסך ש"ל, ללא סאונד נורמלי (ביפר פנימי של המחשב). הכוננים היו 5.25 אינץ', על דיסק קשיח לא חלמנו אפילו והמדפסת הייתה מדפסת סיכות מרעישת עולמות.

הייתה היסטריה רבתי סביב המחשב, היה חשוב להקפיד לכסות את המסך והמקלדת בכיסוי נגד אבק בכל פעם שלא היה בשימוש. לפני שכתבנו והדפסנו על המחשב עבודה לבית הספר (מה שהיה מאוד חדשני לתקופה) היינו חייבים להכין טיוטה בכתב יד (פעולה חסרת היגיון לחלוטין שמקורה בעידן מכונות הכתיבה). קופסאות הדיסקטים הנעולות היו מוכרות גם לי.

בהמשך הגיע 386SX/25MHZ עם המון (2MB) דיסק קשיח עצום ממדים (100MB) עם עכבר וכרטיס מסך VGA שכבר הריץ 3 וזה כבר היה מחשב מודרני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזו נוסטלגיה.

הראשון שלי היה ZX, כשהייתי בן 6, חיברנו אותו לטלוויזיה שחור לבן, אני זוכר שכשדוד שלי גם קנה, וחיבר לטלוויזיה צבעונית, הופתעתי לגלות שהפסים בזמן טעינת משחק הם בצבעים ולא בשחור ולבן (אם אני לא טועה, הצבעים היו כחול ואדום). גם טעינת המשחק היתה עושה רעש, שכשאני נזכר בו היום, הוא די דומה לצליל של פקס של ימינו.

היו שני משחקים שהיו מדביקים אותי למחשב שעות: HORRAS או משהו כזה, שבו אתה עכביש שצריך לטפס ולקפוץ ולהתחמק מכל מיני דברים, ועוד משחק, FRED, אם אני לא טועה, שבו היית סוג של אינדיאנה ג'ונס, שמסתבובב בתוך פירמידה, ובורח משלדים ומומיות.

שלא לדבר כל כמות התוכנות שכתבתי בבייסיק.

לפני כמה שנים, במסגרת מעבר דירה, מצאתי חוברת הדרכה לסינקלייר, ובעמוד הפתיחה היתה הערה שמשכה את תשומת הלב שלי. זה היה משהו בסגנון: "בזכות כמות הזכרון העצומה של המחשב (1KB)...."

אח"כ עברנו ל-XT, עם כפתור TURBO, עם כיסויי הניילון שלא יתמלא אבק, ללא , ודיסקטים של דוס 3 או משהו כזה.

אחריו בא 286, שקצת אחריו אבא שלי קנה את המודם הראשון (עם המודם קצת התעכבנו, כשקנינו את הראשון זה היה 14,400).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי באמת פרץ של נוסטלגיה. אני זוכר את כל הקטע של ה- Sound Blaster 16/32/64 anarf שהיה צריך להגדיר את הכרטיס ועל איזה IRQ הוא יושב...

בשביל לשנות את הווליום, היית צריך להכנס לתוכנה חיצונית ולשנות משם...

את ניהול הזכרון בדוס (MameMaker)

אני זוכר שמצאתי פעם תוכנה, "שמרחיבה" את הזכרון בדיסקטים מ- 1.44MB היא הוסיפה בערך 100-300KB וממש התלהבתי מזה, ופרמטתי את כל הדיסקטים. :screwy:

זוכרים את התקופה שנכנס כונן ה- CDROM לשימוש?

אז התחילו להסתובב בשוק כל מיני דיסקים של 200 משחקים דמו... אני זוכר שישבתי שעות על הדיסקים האלה...

פעם מתתי על משחקי Split Screen שאפשר לשחק באותו מחשב בזוגות...

Wacky Racer - פעם מתתי על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי באמת פרץ של נוסטלגיה. אני זוכר את כל הקטע של ה- Sound Blaster 16/32/64 anarf שהיה צריך להגדיר את הכרטיס ועל איזה IRQ הוא יושב...

ואת המודם... בכלל, כל כרטיס שהיה יושב בחריץ ISA/PCI היה צריך לעבור את זה ברמת ה config.sys/autoexec.bat (אם זה בדוס), או עם כושלים בתק' Win95/3.11. חלק מהכרטיסים אפשרו את קיבוע ה IRQ ברמת החומרה.

אךך.. כשמודם חומרה 33.6K באפיק ISA תוצרת U.S Robotics היה עולה איזה 700 ש"ח.

אלה היו הימים בהם כרטיסי קול ומודמים היו חשובים הרבה יותר מכרטיסי מסך, עד ש 3DFX באה ושינתה את זה ב 1998.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם לא SPLIT SCREEN - אבל מי זוכר את Golden Axe? עם הגבר,האישה,והגמד? :D

לפני כחודש נתקלתי דווקא ב-GOLDEN AXE, על סימולטור של .

לא התאפקתי - הורדתי את המשחק ושיחקתי בו ערב שלם, אחרי שהילדים הלכו לישון :).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה היו הימים בהם כרטיסי קול ומודמים היו חשובים הרבה יותר מכרטיסי מסך, עד ש 3DFX באה ושינתה את זה ב 1998.

לא מדויק, עוד לפני 1998 ו-3DFX היו כרטיסי גרפיקה "מאיצים" וכבר אז הייתה להם חשיבות רבה, לי אישית היה כרטיס מאיץ 2D של מטרוקס (דגם מילניום) על ערוץ VLB שנחשב למאוד יקר לתקופתו ושיפר משמעותית את העבודה בחלונות. גם מאיצי תלת-מימד היו עוד לפני 1998, אבל 3DFX היו אלו שדחפו להגדלת שוק זה באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כחודש נתקלתי דווקא ב-GOLDEN AXE, על סימולטור של .

לא התאפקתי - הורדתי את המשחק ושיחקתי בו ערב שלם, אחרי שהילדים הלכו לישון :).

אמולטור לא סימולטור

לא מדויק, עוד לפני 1998 ו-3DFX היו כרטיסי גרפיקה "מאיצים" וכבר אז הייתה להם חשיבות רבה, לי אישית היה כרטיס מאיץ 2D של מטרוקס (דגם מילניום) על ערוץ VLB שנחשב למאוד יקר לתקופתו ושיפר משמעותית את העבודה בחלונות. גם מאיצי תלת-מימד היו עוד לפני 1998, אבל 3DFX היו אלו שדחפו להגדלת שוק זה באופן משמעותי.

המאפכה האמיתית הגיע שיצא וודו 3

משחקי 3D התחילו להתפתח בגלל הPS1 הסאטורן והN64 (היו משחקים לפני אבל מאוד פרימיטיבים )

למחשבים יצאו כל מיני מאיצים וכרטיסים גרפים

כבר בוודו 2 של 3DFX היו ביצועים טובים יחסית -אבל הוודו 3 היה קפיצה ענקית והתחילו לצאת הרבה משחקים שתומכים בו והכרטיסי מסך אפכו לסטנדרטים

דרך אגב פעם באמת ה2D וה3D היו ניפרדים -אבל חלק מההתפתחות בתחום היה להכניס אותם לאותו כרטיס

לא זוכר איזה כרטיס ראשון עשה את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לשנות את הווליום, היית צריך להכנס לתוכנה חיצונית ולשנות משם...

את ניהול הזכרון בדוס (MameMaker)

אני זוכר שמצאתי פעם תוכנה, "שמרחיבה" את הזכרון בדיסקטים מ- 1.44MB היא הוסיפה בערך 100-300KB וממש התלהבתי מזה, ופרמטתי את כל הדיסקטים. :screwy:

זוכרים את התקופה שנכנס כונן ה- CDROM לשימוש?

אז התחילו להסתובב בשוק כל מיני דיסקים של 200 משחקים דמו... אני זוכר שישבתי שעות על הדיסקים האלה...

פעם מתתי על משחקי Split Screen שאפשר לשחק באותו מחשב בזוגות...

Wacky Racer - פעם מתתי על זה.

:jump: :jump: :jump:

כל כך נכון !!!

ולהגדיר את המודם על COM איזה סרט..

מישהו זוכר את Voodoo Banshee ?

[br]פורסם בתאריך: 28.07.2010 בשעה 21:45:00

דרך אגב...

גם הוציאה כמה דברים שישבתי עלייהם שעות...

Monster Truck Madnees

Motocross madness

עדיין יש לי את הג'ויסטיק Sidewinder force feedback pro

http://ecx.images-amazon.com/images/I/6185K3QBJBL._SS500_.jpg

שכאשר אני יבקר את הורי בפעם הבאה אני יוציא אותו מהמחסן :)

איזה כלי!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהגדיר את המודם על COM איזה סרט.. אמאל'ה..

מישהו זוכר את Voodoo Banshee ?

color=green]היה לי איזה כרטיס,16מגה,ובמשחקים נתמכים היה לוגו מסתובב כזה של 3DFX חמוד כזה

[br]פורסם בתאריך: 28.07.2010 בשעה 21:45:00

דרך אגב...

גם הוציאה כמה דברים שישבתי עלייהם שעות... טפו עליהם :silly:

אם היה משחק אופנועים שחרשתי עליו ימים כלילות (והפסדתי לא מעט שיעורים) היה RACER 2 - ליגה של משחק :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים מה הקטע?

פעם (לפני 20 שנה) היו לנו 2-3 משחקים מסכנים, והיינו משחקים בהם שעות. וזה אף פעם לא היה משעמם.

היום - הילדים לא יכולים לשחק באותו משחק 5 דקות.

הבן שלי משחק במשחקי באינטרנט, וכל 2 דקות מחליט שהוא עובר למשחק אחר.

אין סבלנות היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...