MA785GMT-UD2H vs. MA78LMT-US2H - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MA785GMT-UD2H vs. MA78LMT-US2H

amitbl

Recommended Posts

מבית ג'יגהבייט.

MA785GMT-UD2H - כרטיס גרפי 4200, תומך בhybreed, ועם תמיכת סראונד טובה מאוד. 440 שקל.

MA78LMT-US2H - כרטיס גרפי 3000 (או 3200) ללא תמיכה בהייבריד. כרטיס קול סביר+. 350 שקל.

אני כרגע עם 9600GT, אבל מתכוון לשדרג בעתיד הלא רחוק ל5830 או אפילו 5850 (תלוי במחירים העתידיים).

האם התמיכה בהייבריד והכרטיס קול הטוב יותר שווה את ה100 שקל האלו?

עצתכם בבקשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-Hybrid CrossFireX די חסר משמעות והוא יותר גימיק. בנוסף, בכלל לא תוכל להשתמש בו עם הכרטיס שאתה מתכוון לקנות.

גם ההבדלים בשבב האודיו הם לא משהו משמעותי במיוחד.

אם הלוח הזול יותר מכיל את כל החיבורים שאתה צריך, בכמות שאתה צריך, אז כנראה שהוא העדיף לך מבין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם לא צריך את היציאה הדיגיטלית של הסאונד, אבל סאונד איכותי חשוב לי (מחשב סלוני).

אחרי סריקה של כשעתיים ברשת:

מצאתי גם שה785GMT עם קפסיטורים יפניים בלבד לכל אורכו ולרוחבו בעוד שה78LMT מכיל קפסיטורים יפניים רק במערכת ייצוב המתח.

ה785GMT בעל ביוס עם הרבה מאוד אופציות ואפשרויות מתקדמות בעוד שה78LMT עם ביוס בינוני ומטה.

קראתי הרבה באינטרנט על הצלחות עם 785GMT בפתיחת רביעית (חשוב לי - אני לוקח X3 440) ובאוברקלוקינג ולעומת זאת לא מצאתי הרבה בכלל באופן כללי על ה78LMT.

מצאתי הרבה ביקורות מפורטות על GMT שהיו מאוד אוהדות בעוד שמצאתי רק ביקורת בצרפתית אחת על הLMT שדי קטלה אותו.

שורה תחתונה הGMT מריח לי מאוד איכותי, בעוד שהLMT מריח זול - ביותר ממובן אחד.

מוזר לי שהLMT כ"כ זול, שאין עליו ממש ביקורות, ושפה בפורום בכל זאת ממליצים עליו כ"כ בחום.

נכון לעכשיו נראה לי שאני בכל זאת אלך על הGMT, אלא אם כן מישהו שבא במגע עם הLMT בעל התרשמות חיובית ממנו ויכול להפיג את החששות שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כל מה שתארת כאן הם שיקולים שלא ציינת בהודעה הראשונה בה התייחסת רק לשבב הגראפי ושבב האודיו.

זה שה-MA78LMT-US2H זול יותר לא אומר שהוא פחות איכותי, ברמה העקרונית שני הלוחות הללו מיועדים לפלח שוק קצת שונה.

אם אתה מחפש OC (ועל תבנה יותר מדי על הצלחה בפתיחת הליבה הרביעית, אם חשוב לך מרובע ליבה אז תקנה מראש מרובע ליבה) אז באמת כדאי לבחור בלוח שמאפשר יותר שליטה על ההגדרות, אך זה גם מאוד תלוי בדרגת ה-OC שאתה מחפש.

ה-MA785GMT-UD2H לוח טוב מאוד ודי עשיר בתכונות (ה"חסרון" היחיד הוא חוסר תמיכה ב-USB 3.0) מכיוון שמיועד לשמש כלוח במחשבי .

אגב, אם חלק מהשימושים שלך הם משחקים (ולפי הכרטיס אני מניח שכן) אז חשוב לדאוג לאוורר תקין של המערכת ועדיף לא לתקוע אותה בתוך מארז קטן וצפוף מדי, בוודאי לא תחת OC למעבד ו/או לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, מצטער - הייתי צריך לציין שימושים.

המטרה היא מחשב רב תכליתי, שישב במארז מידיטאואר מכוער מאחורי הויטרינה של הטלוויזיה.

הדרישות הם לא בשמים:

1. ווידאו פלייבק באיכות גבוהה (הן מבחינת זולוציה והן מבחינת סאונד - כאשר הכוונה היא לא לקנות כרטיס ייעודי לסאונד)

2. קצת משחקים באיכות בינונית ומעלה. כאמור - אני כרגע עם 9600GT והוא בהחלט מספק אותי על ה19'' שלי, כאשר על טלוויזה 32'' אני בספק שהוא יספיק ואני אצטרך להשתדרג טיפה.

3. ייתכן וארצה לבצע אובקלוק רגעי לצורך המרת סרטים בין הפורמטים השונים.

4. סביר שאקנה גם כרטיס בשלב עתידי.

להבנתי X3 440 יספיק בהחלט בדרישות הנתונות (אנא תקן אותי אם אני טועה). ואם במקרה אצליח לסחוט ממנו רביעית - מה טוב.

שוב - תחת ההנחות הנ"ל - על איזה מהלוחות הייתם ממליצים לי ללכת? אני אשמח אם חבר'ה שבאו במגע עם שני הלוחות או לפחות אחד מהם יתנו התרשמות בהתייחסות להבחנות שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הצגת תכני ווידיאו שני השבבים הגראפיים המובנים בלוחות יספיקו בהחלט אך למשחקים פחות.

בקשר לכרטיס מסך הייעודי, תלוי באיזה רזולוציה אתה מתכוון לשחק. הגודל הפיסי של התצוגה לא משנה, מה שמשנה היא הרזולוציה.

כרטיס הקול המובנה בשני הלוחות הוא כרטיס קול שגרתי למדי, אם יספיק או לא זה יותר תלוי ברמת הציפיות שלך ורגישותך בנושא.

ה- II x 3 בהחלט יספיק לכל מה שציינת, אם כי המרת סרטים מסתמכת יותר על ריבוי ליבות מאשר על תדר (לרוב), לכן אולי כדאי לך להשקיע בליבה רביעית אם חשוב לך לחסוך עוד כמה שניות. זה כמובן תלוי בתכיפות ההמרות ובצורת הקידוד.

שני הלוחות הם לוחות למחשבי , ה-MA785GMT-UD2H הוא החדש יותר עם מספר שיפורים (מבחינת איכות בנייה ושבב גראפי טוב יותר עם תמיכה בהאצת חומרה -- אך לא זה לא משנה כי אתה מסתמך גם ככה על כרטיס ייעודי). לדעתי הוא לוח מאוד משתלם במחירו ואם נכנס בתקציב עדיף לקחת אותו, אך גם ה-MA78LMT-US2H לוח מצוין. אני לא יודע איזה ביקורות פושרות קראת לגביו, אבל לוח זה לוח, אין פה יותר מדי במה לטעות. צריך לוודא שהוא מתאים לצרכים שלך, שהוא מציע את כל מה שאתה מחפש וזהו פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...