הכנסת אישרה: אסור למכור אלכוהול בלילה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנסת אישרה: אסור למכור אלכוהול בלילה

radioactive

Recommended Posts

חוק טוב לפי דעתי.

אלכוהול הוא אחד ממכות המדינה היותר גדולות שיש לנו.

כמות הפשעים שנעשים במדינה הזאת בהשפעת אלכוהול פשוט לא נורמאלית.

מה שכן, בעותה עת שקיים החוק הזה, כן צריך לשים דגש על צרכן האלכוהול ומחירי האלכוהול המופרזים בפאבים ומסעדות, וכמובן שלא יהיה אלכוהולל מזויף.

בנוסף, לא לאפשר למסעדות לעשות Take Away של משקאות אלכוהוליים לאחר השעה 23:00.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טכנית, מותר לכל פאב\מסעדה למכור אלוכהל מתי שבא להם, לא ראיתי שכתוב בשום מקום

שזה מוגבל לאזור הפאב\מסעדה, אני אופן אישי בחיים לא יצאתי עם אלוכהל ממקום כזה, או ראיתי מישהו עושה את זה...

ואם לומר את האמת, קשה להאמין שגם אחרי החוק הזה נראה משהו כזה,

גם מהסיבה הטכנית, במה לעזאזל ישימו את זה, כוס חד פעמית?

והסיבה הקצת יותר רצינית, המחירים נורא יקרים כי אתה יושב שם .. לקחת, גובל בטימטום.

וגם אם כן, מקסימום לתפוס קצת ראש, מכמויות כאלה אי אפשר באמת להשתכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק הוא חלק ממגמה מבורכת (שאני מקווה שתמשך) של דה-לגיטימציה של השימוש החופשי באלכוהול והגדרתו כמכת מדינה - בדומה לנעשה (לא מספיק) עם הסיגריות. מהלך דומה כבר נעשה בהרבה מדינות אחרות.

כמו סיגריות, אני לא חושב שצריך להוציא את האלכוהול מחוץ לחוק, אלא להגביל את השימוש שלו בידי צעירים (מבחינתי מתחת לגיל 21) ובמקומות ושעות מועדים לפורענות. זאת בלווית עליית מיסוי (שוב פעם, כמו סיגריות) לפי נפח האלכוהול (לדוגמא - 50 ש"ח לליטר אלכוהול) - שיקשה על רכישת האלכוהול הזול אבל לא יפגע במכירות היין והבירה למרבית הציבור (מס כזה פירושו תוספת של 20 ש"ח לליטר וודקה אולם רק כ-8 ש"ח לליטר יין וקצת יותר מש"ח לפחית בירה). זאת בלווית אכיפה וקנסות שיהפכו את העבירה על החוק ללא משתלמת.

אנשים שומרי חוק שרוצים מדי פעם לשתות אלכוהול לא ממש יפגעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שומרי חוק שרוצים מדי פעם לשתות אלכוהול לא ממש יפגעו.

תגיד, אתה קורא בכלל את מה שאתה כותב?

אני שוב אומר, במיוחד בשביל כל המפגרים שקופצים על החוק הפופוליסטי הזה כמו מציאה גדולה: אלה שהיו משתכרים ואז תוקפים עוברי אורח או סתם עושים בלאגן, ישימו ככה <=========================================> זין על כולם ועל החוק בדיוק כמו שהם עושים כיום, ימצאו מאיפה להשיג אלכוהול (גם אם הם קטינים ולא אמורים להשיג אלכוהול בכלל, בכל שעה שהיא) וישתכרו בדיוק כמו שהם עושים כיום.

אני גם רוצה לראות את השוטר שהיה ניגש לשלושה חבר'ה ששותים בירה בשקט בפארק ציבורי בשעות הערב ודורש מהם לשפוך אותה, ניגש בדרישה דומה לחבורה של 10 ערסים שיכורים מהתחת. אם אתם לא מבינים שכל חוק ש"קצת" פוגע באנשים פוגע קודם כל בשומרי החוק ואז (אולי) בעבריינים ושחוק שאכיפתו סלקטיבית (איסור אלכוהול בציבור) בכלל עתיד לפגוע באנשים "שאינם מאיימים" בלבד, אתם מטומטמים ברמות שעד היום הכרתי רק ב"דת ואמונה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ קורא את מה שאני כותב. והתכוונתי לכל מילה.

אנשים שומרי חוק יסתדרו בלי אלכוהול אחרי 2300 או שיבלו במקום סגור (ישתו בבית עם חברים לדוגמא). אני לא רואה שבארה"ב יש בעיה לצרוך אלכוהול למרות האיסור להסתובב איתו בפומבי.

אני גם חושב שאלכוהול הוא סם מסוכן והמחוקק צריך לשים דעתו בעניין ולהטיל סייגים על השימוש בו (כמו האיסור לעשן הקיים במרבית המקומות הסגורים כיום).

לציין שהמשטרה (לפחות במקומות מסוימים) מתחילה "לגדל ביצים" וכמו שמתחילים לרדוף אחרי עבריני צמרת בכל עבירה קטנה (כחלק ממדיניות מוכתבת מלמעלה למרר לאותם חולירות את החיים), אין בעיה ששניים-שלושה יס"מניקים יפזרו את אותה חבורת "שיכורים מהתחת".

אבל קודם כל הכנסת צריכה לחוקק את החוק.

ויקטור, אתה נובח אבל השיירה עוברת. לא רק בארץ, אלא בכל העולם יש מדיניות נוקשה של הגבלת שימוש באלכוהול. עם חקיקת התקנות האחרונות רק מיישרת קו עם ארה"ב וחלק ממדינות אירופה בעניין זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק טוב לפי דעתי.

אלכוהול הוא אחד ממכות המדינה היותר גדולות שיש לנו.

wat r u taking about?! oO

המכה הגדולה זה חוסר החינוך ובמקום להשקיע כסף בחינוך "משקיעים" אותו בחוקים מטומטמים כמו "איסור מכירת אלכוהול אחרי 11 בלילה".

אני רק מקווה שאת האלכוהול הגם ככה יקר שאני קונה בפאבים לא יעלה במחיר כי עכשיו לפי החוק פאבים/מועדים יהיו מוכרי האלכוהולים היחידים בשעות הלילה מה שבכיף יכול לגרום לעליית מחירים.

בכל מקרה אני לא אגיד את המשפט הנדוש "המדינה שלנו מנוהלת על ידי מפגרים" (אופס אמרתי) נשאר רק לקוות שהכל יהיה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית את נוסח החוק שאתה כבר מדבר על פירצה?

לא ולכן אמרתי, תקן אותי אם אני טועה.

למה אתה ראית את הנוסח ואתה יודע שאינה קיימת פירצה?

התחכמות מיותרת.

wat r u taking about?! oO

המכה הגדולה זה חוסר החינוך ובמקום להשקיע כסף בחינוך "משקיעים" אותו בחוקים מטומטמים כמו "איסור מכירת אלכוהול אחרי 11 בלילה".

אני רק מקווה שאת האלכוהול הגם ככה יקר שאני קונה בפאבים לא יעלה במחיר כי עכשיו לפי החוק פאבים/מועדים יהיו מוכרי האלכוהולים היחידים בשעות הלילה מה שבכיף יכול לגרום לעליית מחירים.

בכל מקרה אני לא אגיד את המשפט הנדוש "המדינה שלנו מנוהלת על ידי מפגרים" (אופס אמרתי) נשאר רק לקוות שהכל יהיה טוב.

כן זאת דעתי.

לא חסרים מקרי אונס ותאונות שקרו בגלל הסם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים מקרי אונס ותאונות שקרו בגלל הסם הזה.

גם לא חסר מקרי רצח בכביש בגלל נהג שלא יודע לנהוג, אם מקרי דקירה עם סכין אז מה אולי נאסור גם מכונים וסכינים?

זה לא מקור הבעיה. הבעיה היא החינוך, למה אני לא אונס והורג כשאני שיכור? למה אתה לא (אתה לא נכון?)? אולי כי יש לנו חינוך.

[ציניות]אני בעד לאסור ילדים, הם גורמים להרבה בעיות[/ ציניות]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לא חסר מקרי רצח בכביש בגלל נהג שלא יודע לנהוג, אם מקרי דקירה עם סכין אז מה אולי נאסור גם מכונים וסכינים?

זה לא מקור הבעיה. הבעיה היא החינוך, למה אני לא אונס והורג כשאני שיכור? למה אתה לא (אתה לא נכון?)? אולי כי יש לנו חינוך.

[ציניות]אני בעד לאסור ילדים, הם גורמים להרבה בעיות[/ ציניות]

תאמת שלפני כמה שנים הייתי מסכים איתך.

לאחר כמה מקרים כגון מקרה האונס בידי מאבטח ראש הממשלה, אני איני מסכים.

כמות התאונות בגלל אלכוהול גדולה מידי, הרבה יותר מידי, והרבה יותר מטעויות אנוש.

כמות הפשעים הנעשים בהשפעת האלכוהול לא נתפסת.

אכן, חינוך נכון הוא פתרון, אבל בינינו, זה לא יקרה בקרוב, ועד שזה יקרה והדור הדפוק שחונך ילך לעולמו, צריך להגביל את האלכוהול. זאת דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים צריך להגביל אבל לא ככה ><

מה ימנע מאותו נער/נערה לצאת ב 10:30 לקנות וודקה לחזור הביתה, להיתקלח, וב12:00 לשתות את הוודקה הזאתי עם חברים בפארק. נכון אם הם ירצו עוד לפי החוק הם לא יוכלו לקנות, אבל הבקבוק וודקה הזולה שהם יקנו יספיק בשביל לעשות שטויות.

אין דרך לוודא שבאמת לא ימכרו, כמו שאין דרך לוודא שלא ימכרו לקטינים (כי כן מוכרים להם).

חוץ מזה זה גם עונש קבוצתי, למה אני צריך לסבול? ואם בא לי בקבוק בירה אחרי איזה הופעת מטאל, בדרכי הביתה? סתם כי אני צמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...