התקבל ערעור המדינה: הוכפל עונשו של השוטר שירה למוות בגנב רכב - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקבל ערעור המדינה: הוכפל עונשו של השוטר שירה למוות בגנב רכב

Kurt

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3922865,00.html

"...מזרחי, בלש בן 30 ממשטרת חדרה, חשד במוחמד גנאים מבקה אל-גרביה כי פרץ לרכב, וירה בו לאחר שזה ניסה להימלט. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע אותו בהריגת גנאים וגזר על השוטר 15 חודשי מאסר בפועל, ולאחר ששני הצדדים ערערו, קיבל העליון דווקא את ערעור פרקליטות המדינה והכפיל את עונשו של השוטר."
בכתב האישום תוארה השתלשלות העניינים מאותו רגע: "המנוח דחף את מזרחי, התיישב במושב הנהג וסגר את הדלת בניסיון להימלט מהמקום. השוטר שלף את האקדח, ניפץ באמצעותו את שמשת דלת הנהג ובניסיון למנוע מהמנוח להימלט מהמקום ירה לכיוונו יריה אחת. כתוצאה מכך חדר קליע לראשו של המנוח וגרם למותו".
ביניש, שכתבה את פסק הדין עם השופטים אשר גרוניס ומרים נאור, הוסיפה וכתבה כי "לאחר בחינת מכלול השיקולים שמנינו לעיל נראה לנו כי בית המשפט המחוזי שגה בכך שנתן משקל יתר לשיקולים הנוגעים לנסיבותיו האישיות של מזרחי, ולא נתן משקל מספיק לשיקולים הנוגעים לערך חיי האדם שנגדעו על ידי מזרחי, ואף לא לשיקולי ההרתעה הרחבים יותר. מזרחי היה יכול להימנע, ללא קושי רב במיוחד, מהסכנה אותה חש ולירות לעבר גלגלי הרכב או לעבר רגלי המנוח".
"אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים, אמרה כי זו "החלטה אומללה": "זהו גזר דין לכלל השוטרים שיחשבו פעמיים ושלוש לפני כל פעולה וייאלצו ללכת עם עו"ד צמוד בכל פעילות מבצעית באשר היא. החלטה כזו תלמד את השוטרים להקטין ראש ולוותר על ביצוע הפעילות בצורה הטובה ביותר. לאן היה על מזרחי להגיע? למצבו של שלומי אסולין שנדקר על ידי עבריין ושוכב כצמח כבר 3 שנים?".

מקרים כאלה גורמים לי לאבד אמון באנשים שכביכול מייצגים את מערכת המשפט בישראל. לא מספיק ששוטר מתחיל מרוויח קרוב לשכר מינימום

גם יכולת ההרתעה שלו עכשיו שואפת לאפס? גזן הדין הזה עושה מהם צחוק, בתור אחד שקרוב למערכת כואב לי על המחיר ששוטרים משלמים

בכל כך הרבה תחומים בחיים ובסוף נוכחים לדעת שהמדינה שאותה מייצגים לא עומדת מאחוריהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

או שזה רצח והוא צריך לשבת בכלא 10 שנים לפחות או שהוא עשה את התפקיד שלו וצריך לשחרר אותו מיד.

אין דבר כזה חצי רצח כמו שאין דבר כזה חצי בהריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותסביר לי מה מבינהם זה היה?

אין מספיק פרטים על המקרה, אבל אם הוא יטען ויוכח שהוא ניסה לירות בפלג גוף תחתון כדי למנוע ממנו לברוח אז זה הריגה

בכל מקרה העונש שהוא קיבל מגוחך גם לנוכח התגובה שלו הוא שם את עצמו כשופט וכמבצע גזר הדין לדעתי הוא צריך לקבל לפחות 10 שנים ויותר, בית המשפט יציאה מגוחך בסיפור הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גנב צריך לדעת את הסיכונים בעבודה..

אני הייתי נותן לשוטר העלאה ומקדם אותו בתפקיד!

אבל לא.. מסכן הגנב..

פעם הבאה שטרים לא יעשו כלום ואחרי זה שואלים למה משטרה לא נלחמת בפשע.

אז קורה תאונת עבודה..זה לא שהוא ירה בחף מפשע..אז זה באמת היה חמור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה העונש שהוא קיבל מגוחך גם לנוכח התגובה שלו הוא שם את עצמו כשופט וכמבצע גזר הדין לדעתי הוא צריך לקבל לפחות 10 שנים ויותר, בית המשפט יציאה מגוחך בסיפור הזה

גם את חיילי השייטת שהיו על המרמרה צריך לשפוט ולתת להם לפחות 10 שנים ויותר...ככה רצחו 9 אנשים....

וברצינות-

הסיפור הזה התחיל כמקרה של גניבת , אבל הגנב ניסה לדקור אותו ולאחר מכן ניסה לדרוס אותו, ובגלל זה הוא היה צריך לירות בו על מנת להגן על עצמו.

אם הוא לא היה יורה בו, כנראה שהאשכול הזה היה על כך שהרוצח של השוטר קיבל חודשיים עבודות שירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא היה יורה בו, כנראה שהאשכול הזה היה על כך שהרוצח של השוטר קיבל חודשיים עבודות שירות.

זה מצחיק כמה שזה נכון.

אומנם אני לא ממש אוהב אותם, אני חושב שאחרי החלטה כזאת אפשר לסגור את משטרת , או להצמיד יועץ משפטי לכול שוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מספיק פרטים על המקרה, אבל אם הוא יטען ויוכח שהוא ניסה לירות בפלג גוף תחתון כדי למנוע ממנו לברוח אז זה הריגה

מה רצית שהוא יעשה? ירשום לו דו"ח? אם גנבים היו יודעים שברגע שמגיעה משטרה או שהם עוצרים או שהם מתים, אני מבטיח לך שאחוז הגניבות היה יורד ל0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושש שחסרים פרטים רבים בדיווחים בתקשורת, פרטים שיכולים להיות מהותיים בשאלת העונש של השוטר:

* מהו הרקורד של השוטר מבחינת תלונות נגדו בגין עבירות משמעת ותקיפה של אזרחים?

* האם הגנב היה חמוש בצורה כלשהי?

* האם שוטר אחר שהיה ליד השוטר שהורשע יכול היה לעצור את הגנב ללא כל קושי?

* האם השוטר שהורשע שיקר למח"ש כאשר טען שהגנב ניסה לדרוס אותו (הדיווח הראשוני על האירוע כלל טענה מצד השוטר שניסו לדרוס אותו כאשר בכתבה נטען שהגנב ניסה להימלט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המנוח דחף את מזרחי, התיישב במושב הנהג וסגר את הדלת בניסיון להימלט מהמקום. השוטר שלף את האקדח, ניפץ באמצעותו את שמשת דלת הנהג ובניסיון למנוע מהמנוח להימלט מהמקום ירה לכיוונו יריה אחת. כתוצאה מכך חדר קליע לראשו של המנוח וגרם למותו".

היום ניהיה באופנה לתקוף את בית המשפט בין אם אתה דתי חילוני או ערבי .

קראתי את כל הכתבה וליבי ממש היה עם מזרחי ..עד שהגעתי לשורה "נתן לו כדור בראש" איבדתי את התמימות באותה שניה אמרתי לעצמי שיכול להיות מאוד שפסקו כאן כהלכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...