לכל האנשים שמתלוננים שהם לא מקבלים את המהירות ש"עליה הם משלמים" - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל האנשים שמתלוננים שהם לא מקבלים את המהירות ש"עליה הם משלמים"

digitalseeker

Recommended Posts

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה פתאום! מה הוא פראייר? הוא רוצה שהמחיר יהיה חצי, ושתהיה חבילת 100Mb סימטרית, כמו בכל המדינות הנורמליות! הוא משלם על שירות ומגיע לו לקבל אותו! למה רק במדינה שלנו דופקים ועושקים את הצרכנים, למה?! :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש סיבה שמבחינה תדמיתית כולם שונאים את חברות התקשורת - הן מתנהגות בצורה מרושעת.

והבעיה הגדולה פה היא שאותן חברות לא מבינות, שהתדמית היא לא רק נתון מספרי שצריך לזרוק עליו כספים בדוגמאת עוד מטח של פרסומות לצורך שיפור תדמיתי.

הנתון הזה, למרות שהוא מדיד וניתן לכימות מספרי - מדבר על אנשים, אנשים שנדפקו מההתנהלות של החברות האלה.

אנשים שנציגי החברה שיקרו להם, בין אם בגלל תדרוך לקוי של הנציגים ובין אם כי זה התפקיד של אותם נציגים.

אנשים שחוייבו יותר מדי, אנשים שלא הצליחו להתנתק במשך חודשים.

חנונים שגילו שחברות התקשורת מתערבות בצורה דינאמית בכדי להפלות משתמשים ותוכנות מסוג אחד לעומת סוג אחר.

עובדים שגילו שיש רשימת אנשים שכוללת עיתונאים סלבריתאים ומקורבים שמקבלים יחס של VIP בתמיכה, בשירות ובכלל...

פרסום שמתבסס על "מי שמבין בנושא יבין לבד למה אנחנו מתכוונים והרוב הטיפש בכלל לא יבין שזה שקר" הוא חוקי, אבל מרושע. ואפשר להגיד את המונח הזה "חוקי אבל מרושע" על רוב ההתנהלות של חברות התקשורת בארץ.

לא שאני רואה איך מחר כולם ייאמצו את הגישה של , אבל גם לצפות שאנחנו נתמוך בגישה המכוערת הזאת רק כי היא נפוצה או נהוגה במחוזותינו, זאת ציפיה לא ריאלית בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום! מה הוא פראייר? הוא רוצה שהמחיר יהיה חצי, ושתהיה חבילת 100Mb סימטרית, כמו בכל המדינות הנורמליות! הוא משלם על שירות ומגיע לו לקבל אותו! למה רק במדינה שלנו דופקים ועושקים את הצרכנים, למה?! :facepalm:

בואנה אנשים צאו מהאשליה - לדוגמא בשדויה יש חברה מדהימה בשם BBB (לא זוכר את המשמעות של הראשי תיבות) - היא פרסה תשתית בסבסוד ממשלתי בחלק מהשכונות - באיזורים מסויימים יש לכל לקוח 10 מגה ב20 דולר לחודש ובאיזורים מסויימים יש ללקוחות 100 מגה ב30 דולר לחודש.

מחיר ריאלי לכל כיס - ובאמת מדינה מתקונת ובלה בלה בלה.

והקאצ' ? כשהם מורידים מארצה"ב הם מקבלים גג 50 KB לשנייה - למה הם לא בוכים ? למה הם לא טוענים שהם לא מקבלים את מה שהם משלמים עליו ?

כי הם קצת ריאלים ויודעים שמדובר עם קישור בתוך המדינה שלהם ואל רוב אירופה.

רק פה חושבים שהספקיות באות לדפוק את הלקוח - הן כן , אבל יש להן רשיון שלא נותן להן לדפוק אותו - הרשיון מגדיר גם את הרמת שירות - ולמי שלא יודע עברית רמת שירות זה QOS משמע שייפרים וניהול תעבורת הרשת.

בוא לא נשכח שגם התשתית בארץ מבוססת על סטטיסטית שגם בה יש QOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את אלו מכם המצדיקים את ספקיות האינטרנט.

רוב הספקיות מוכרות חבילה עם התחייבות מצד הלקוח לתקופת זמן מסוימת. לשיטתכם החברה יכולה בפועל לספק ללקוח רוב הזמן מהירות שגובהה רק חצי מהמהירות המירבית מבלי שתהיה ללקוח אפשרות להתנתק משרותיה?

הדבר שקול לכך שחברת אוטובוסים תמכור לי כרטיס חופשי שנתי, ובפועל לא תפעיל את מערך האוטובוסים/תפעיל אותו באופן חלקי בלבד במשך רוב הזמן. הרי ברור שכרטיס חופשי-שנתי אינו מקנה אפשרות נסיעה באוטובוס 24/7/365, אך צריכה להשמר מידה מסוימת של סבירות.

לקוח משלם על חבילת 5M, ובפועל מוריד ב-50K רוב הזמן ממקורות המאפשרים הורדה במהירות מלאה - הספקית מפירה את ההסכם בינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך טעות.

ממקורות בארץ, הלקוח מוריד רוב הזמן במהירות המרבית.

והסיבה היא שבארץ אין יותר מידי פקק, וגם לבנות קווים קרקעיים זה לא משהו הכי יקר.

הבעיה של הורדה במהירות חלקית היא בתקשורת לחו"ל.

ומה לעשות, בארץ התקשורת הבינלאומית עוברת בכבל תת ימי, שעלותו גבוהה מאוד.

כמו שכבר צויין, גם במקומות כמו שבדיה שבהם התקשורת הפנים ארצית מאוד מהירה, יש איטיות בתקשורת הבינלאומית לארצות הברית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אז שהספק ישווק חבילה של 5M לארץ, 1M לחו"ל. אם הספק דורש התחייבות, אז גם הוא צריך להתחייב על השירות אותו הוא מספק.

זה לא אמור לעניין אותי שהספק צבר יותר לקוחות מהמספר לו הוא יכול לתת את השירות - או שיעלה מחירים, או שלא ידרוש התחייבות, או שלא יצרף לקוחות נוספים. המצב הנוכחי לא מקובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לא מבין מה אתה רוצה לומר פה .. כל ההננחה שלך בכלל שגוייה מהיסוד... אין מה לעשות השוואה

אתה משלם X כסף בחודש תמורות משהו ואתה רוצה לקבל את מה שהובטח וזה לא אמור לענייןן אותך בכלל מה המגבלות של החברה ואם מישהו אחר משלם מה..

אתה קינית קו עם X העלאה וY הוררדה וזה מה שאתה צריך לקבל, אם לחברה יש קשיים לספק זאת היא לא אמורה להציע זאת מהתחלה.!

זה שעסקי משלם ככה וכהה לא מעניין אותי כלקוח קצה. זו חשיבה עקומה מהיסוד.. ואין פה שום הצדקה

אני מצטער לא קראתי את כל הדיון כי הוא נראה לי ממש מיותר

ההודעה הראשונה סיכמה את הכל

אם החברה לא יכולה לספק את המהירות הזאת שלא תציע אותה בכלל!!!

זה ממש לא מעניין את סבתא שלי שיש להם קשיים לספק לכולם חבילות 10 מגה!!

אדוני...... אתה רוצה לחבר את כולם ב10 מגה? תשדרג את התשתית שלך!!!

בכלל כל העניין של האינטרנט בארץ זה שכונה אחת גדולה

בושה שמשרד התקשורת מרשה להם לעשות דברים כאלה (ואני בכלל לא נכנס לקטע הזה שיש ספק לחוד ותשתית לחוד!!! זה הכי שכונה שראיתי בחיים שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער לא קראתי את כל הדיון כי הוא נראה לי ממש מיותר

ההודעה הראשונה סיכמה את הכל

אם החברה לא יכולה לספק את המהירות הזאת שלא תציע אותה בכלל!!!

זה ממש לא מעניין את סבתא שלי שיש להם קשיים לספק לכולם חבילות 10 מגה!!

אדוני...... אתה רוצה לחבר את כולם ב10 מגה? תשדרג את התשתית שלך!!!

בכלל כל העניין של האינטרנט בארץ זה שכונה אחת גדולה

בושה שמשרד התקשורת מרשה להם לעשות דברים כאלה (ואני בכלל לא נכנס לקטע הזה שיש ספק לחוד ותשתית לחוד!!! זה הכי שכונה שראיתי בחיים שלי)

א.החברה יכולה לספק - השאלה אם אתה יכול לרכוש (עיין ערך 6/3 מגה ב700 דולר) ?

ב.למה בושה וחרפה - זה הרשיון , ולמי שפה על סמים זה הרשיון שיש בכל המדינות , כולל יפן ששם הממוצע למהירות בכל בית הוא 40 מגה - גם להם יש סטטיסטית עם QOS.

כל האינטרנט הכלל עולמית עובדת עם סטטיסיות בסופו של דבר....אולי רק הBACKBONE הראשי עובד על WDM/XDM שנותן רמת שירות מובטחת - כל השאר סטטיסטיות עם QOS.

אף ספקית תשתיות בעולם לא מייצרת תשתית למרי עומס מקסימליים - כי זה לא משתלם !

אגב אני רוצה לתת לכם דוגמא לאינטרנט שלנו בתחום דומה - הטלפון הסלולרי !

זה שירות שאתה משלם עליו (והרבה) אבל אף אחד לא מתחייב בפניך שתמיד תהיה לך קליטה וגם כשיש לך קליטה אף אחד לא מתחייב שתוכל לחייג הרי מי לא מכיר את המקרים שיש עומסים באנטנה או באתר ולא ניתן לחייג או לקבל שיחות.

רמז - גם שם יש סוג של QOS מכיוון שכל אתר מקבל כולה 2 מגה בדרך כלל (פרט למקומות עמוסים).

אז גם שם תגיד אותו דבר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב אני רוצה לתת לכם דוגמא לאינטרנט שלנו בתחום דומה - הטלפון הסלולרי !

זה שירות שאתה משלם עליו (והרבה) אבל אף אחד לא מתחייב בפניך שתמיד תהיה לך קליטה וגם כשיש לך קליטה אף אחד לא מתחייב שתוכל לחייג הרי מי לא מכיר את המקרים שיש עומסים באנטנה או באתר ולא ניתן לחייג או לקבל שיחות.

הדבר שקול לכך שחברת אוטובוסים תמכור לי כרטיס חופשי שנתי, ובפועל לא תפעיל את מערך האוטובוסים/תפעיל אותו באופן חלקי בלבד במשך רוב הזמן. הרי ברור שכרטיס חופשי-שנתי אינו מקנה אפשרות נסיעה באוטובוס 24/7/365, אך צריכה להשמר מידה מסוימת של סבירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מהסיבה הזו שציינת (מידה מסוימת של סבירות) החברות משווקות חבילות של 10Mb (שבהן רוב הזמן אתה באמת תקבל 10Mb, לפחות פנים-ארציים), ולא משווקות חבילות של 1000Mb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את אלו מכם המצדיקים את ספקיות האינטרנט.

רוב הספקיות מוכרות חבילה עם התחייבות מצד הלקוח לתקופת זמן מסוימת. לשיטתכם החברה יכולה בפועל לספק ללקוח רוב הזמן מהירות שגובהה רק חצי מהמהירות המירבית מבלי שתהיה ללקוח אפשרות להתנתק משרותיה?

לקוח משלם על חבילת 5M, ובפועל מוריד ב-50K רוב הזמן ממקורות המאפשרים הורדה במהירות מלאה - הספקית מפירה את ההסכם בינהם.

קודם כל מה שאתה כותב כלל לא נכון.

דבר שני אתה בטוח שקראת את החוזה שלך עם ספקית אינטרנט?

שלישית, אנלוגיה שהבאת מצויינת. גם אוטובוס יכול לא לבוא בזמן, אוטובוס עוצר בתחנות... אבל זול. רוצה לנסוע מהר קח מונית ספיישל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...