איזה גיר אתם מעדיפים? ידני או אוטומט? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה גיר אתם מעדיפים? ידני או אוטומט?

Fighter

Recommended Posts

מכיוון שאני נוהג על 2 הסוגים

טויוטה קורלה - אוטומט

רנו קליאו B - ידני

אני מעדיף את הרנו כיוון שאני מרגיש שיש לי יותר שליטה באוטו ואני קובע לו מה לעשות לעומת הטויוטה שבלי לשים לב אני נכנס לכיכר ב 60 קמ''ש

וגם הקלא'ץ וההילוכים נותנים לי יותר ביטחון בנהיגה כי אני מאבד ריכוז מהר... ולכן אני חייב להישאר מרוכז כי אם לא האוטו יתכבה לי!

ועם הטויוטה שאני תוך שניה מאבד את התחושה של המהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לדעתי הסיבה העיקרית שגיר ידני נכחד זה שתלמידים מקבלים רישיון על ידני, מתיישבים ברכב אוטומט של אבא/אמא עם טראומה מידני (קלאץ קופץ, התחלת נסיעה מגמגמת, הורדת הילוכים תכופה) ולא מוכנים יותר לשמוע על גיר רגיל. לוקח זמן ללמוד לנצל נכון את הגיר הרגיל.

אין לי מושג על מה אתה מדבר... זה אולי נכון ברוב המקרים של נשים (אני לא שובניסט, אני אמיתי)... כי לא שמעתי אפילו על מישהו אחד שלא רוצה לחזור לידני אחרי שעשה רשיון ועבר לנהוג על האוטומטי של ההורים... כולם מתים לחזור לידני.

אני גם כן בעד ידני.. יותר שליטה, הרבה יותר ריכוז בנהיגה, יותר חסכוני, יותר זול ולא מאפשר לך להתעסק בדברים שיוציאו אותך מריכוז. את הבחירה לקנות ידני כשיגיע הזמן עשיתי מזמןןןן... ואני רק עכשיו מתגייס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני על אוטומט נוסע רגוע בפקק. אתם יכולים לזהות אותי בקלות - אני הSX4 ששומר 4-5 שניות (גם בפקק). לא אכפת לי מה המהירות העיקר לא להחליף בין גז לברקס .

באוטומטים החדשים יש אפשרות לרדת מ D ל 3 וזה בסך הכל "עד 3" שזה שימושי כדי להעיץ עדיין האוטו שלי לא ממש מכונית מירוץ למרות שאשתי מרוצה ממנו יותר מהelantra שהיתה לנו מקודם. יכלתי לקחת I30CW אבל אשתי לא רצתה יונדאי (היא היתה נעולה על SX4 כי אין אפשרות לליאנה ) האופציה האחרת היתה פוקוס שכנראה נוחה יותר מבחינת מושבים אבל שמעתי שהיא ממש עגלה.

במצב היום עדיף אוטו שחסכוני בפקקים וקטן כדי להכנס לחניה. אני הולך על אוטו חברה. אם ההיברידיות היו יותר זולות אני מאמין שחברות יכריחו את כולם לנסוע בהן. אי אפשר להתחרות עם 20 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית. היום כולם נוסעים בפקקים וכשחיסכון בדלק יכול להיות כזה משמעותי לא משתלם לתת לעובדים מכונית אחרת.

אגב הצריכת דלק הממוצעת שלי היא 7.6~ ליטר ל100 ק"מ שזה בערך 13 ק"מ לליטר ;) אני חושב שהסנסור קצת מזייף כשאני בודק אחרי תדלוקאני מקבל משהו כמו 12.5-13 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כאן סתירה.

זה כי אמא הביאה לי הרבה כאלו כשהייתי קטן

:P

אני לא מתכוון להסתור את עצמי אלא לומר פה היבט של ניגודיות מצד אחד על הידני / ומצד שני על הרובוטי... אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה מאד לערוך את הדיון הזה כי החבר'ה המבוגרים יותר כבר היו בגיל ובשלב שבו ידני זה הכי-אחי-בוא-ניקח-פניה-על-140-בהילוך-3 ומצד שני החבר'ה היותר צעירים עוד לא הגיע לגיל ולשלב שבו אנחנו נמצאים, היות והרוב כאן צעירים, יהיה קשה מאד לערוך את הדיון הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה מאד לערוך את הדיון הזה כי החבר'ה המבוגרים יותר כבר היו בגיל ובשלב שבו ידני זה הכי-אחי-בוא-ניקח-פניה-על-140-בהילוך-3 ומצד שני החבר'ה היותר צעירים עוד לא הגיע לגיל ולשלב שבו אנחנו נמצאים, היות והרוב כאן צעירים, יהיה קשה מאד לערוך את הדיון הזה...

לא חבל על המנוע ? 140 בהילוך שלישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני...? מעבר להיות ההודעה הזאת אחת ההודעות המתנשאות שיצא לי לקרוא לאחרונה, היא פשוט לא נכונה בשום צורה.

כמעט כל הטיעונים שהועלו פה לטובת גיר ידני היו צריכת דלק, אמינות, מחיר, בטיחות, ריכוז בנהיגה.

הטיעון העיקרי (היחיד?) בעט אוטומט: נוחות (קריא:עצלנות).

איך מה שטענת פה בכלל קשור לכל הטיעונים שהועלו כאן :nixweiss:

אה, וגם

לא במיוחד. זה מנוע.

כן במיוחד. סל"ד גבוה יותר = בלאי גבוה הרבה יותר. אם אתה מתכוון למכור את האוטו אחרי שנתיים ואתה שם זין על הבעלים הבא, אין בעיה.

אבל נסיעה על סל"ד גבוה מהדרוש באופן קבוע בהחלט מקצרת את אורך החיים של המנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פודע ברגשות נכי צה"ל.

ממתי כולם פה שומאכרים? או שאני פשוט לא שמתי לב שכל שני מאוכלס ע"י רם סמואל?

אף אחד לא שומאכר ,אנשים פשוט חושבים עם הראש ,אוטומט זה חרא לא יעיל וזוה .

בקשר לנכי צה"ל ,בשבילך זה יכול להיות כל סוג של נכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה מאד לערוך את הדיון הזה כי החבר'ה המבוגרים יותר כבר היו בגיל ובשלב שבו ידני זה הכי-אחי-בוא-ניקח-פניה-על-140-בהילוך-3 ומצד שני החבר'ה היותר צעירים עוד לא הגיע לגיל ולשלב שבו אנחנו נמצאים' date=' היות והרוב כאן צעירים, יהיה קשה מאד לערוך את הדיון הזה...

[/quote']

"בוא-לחתוך-לעצמנו-את-הרגליים-עם-סכין-מטבח-וממש-נגזים" !... זה מקביל להגזמה שלך...

מה שכן, אם דיברת כבר על תיסכול מקודם, אז התיסכול האמיתי שגורם לנהגים צעירים להתפרע לפעמים נובע מטסטרים המפגרים שלנו! אני שם 500 שקל ש80% והאוכלוסייה שנוהגת היום לא תעבור טסט ראשון!

ותעזבו את עניין המנוע עכשיו... זה ברור לו שזה שטויות מה שהוא אמר... הוא לא מפגר (נראה לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר? שיש יותר צעירים עם נטיות אובדניות על הכביש ממבוגרים עם נטיות אובדניות על הכביש? משוגעים יש בכל גיל. אבל סטיסטית יותר אנשים מתחת לגיל 30 נותים לנהוג שיכורים ולהרוג אנשים. היו לנו שני דוגמאות כאילו בחודש. :kopfpatsch:

אם צעירים רוצים זול, מסוכן שמרגישים את הכביש וחסכוני הם יכולים לקנות אופנוע/קטנוע. לפחות כשהם עולים שיכורים הם לרוב לא הורגים מישהו חוץ מאת עצמם. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אוהב רק ידני, עם זאת שיש מכוניות מסויימות שאוטומט נחשב להגיוני, כמו אמריקאיות ורכבי יוקרה

אני חייב להרגיש את הנסיעה, ואני אוהב למשוך מידי פעם הילוכים התחושה הרבה יותר מרגשת

גם כל המשחק של המצמד זה פשוט אחרת..

אולי אגיע גיל שגם אני אתבגר(אזדקן) והעבור לאוטומט בשביל הנוחות

אבל בשנים הקרובות אין סיכוי..

מה שכן לגבי צריכת דלק, זה אולי יותר נכון לרכבים ישנים, אני חושב שרכבים חדשים של היום עם 7 הילוכים באוטו' צריכות להיות יותר חסכוניות

אם לא באותה מידה של ידני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה אומר? שיש יותר צעירים עם נטיות אובדניות על הכביש ממבוגרים עם נטיות אובדניות על הכביש? משוגעים יש בכל גיל. אבל סטיסטית יותר אנשים מתחת לגיל 30 נותים לנהוג שיכורים ולהרוג אנשים. היו לנו שני דוגמאות כאילו בחודש. :kopfpatsch:

אם צעירים רוצים זול, מסוכן שמרגישים את הכביש וחסכוני הם יכולים לקנות אופנוע/קטנוע. לפחות כשהם עולים שיכורים הם לרוב לא הורגים מישהו חוץ מאת עצמם. ;)

כי בגילאים האלו שותים!... למה ציפית? ואישית, אלו ששמעתי ששותים ונוהגים (אם שמעתי ממישהו או שמעתי מהם) היו מעל גיל 21. אז אתה לא יכול לומר שאלו ה"צעירים המפגרים חסרי האחריות"... תעשו לי טובה, מי שלא מפגר והוא אחראי, יהיה אחראי ולא מפגר גם שהוא בן 18 וגם שהוא בן 30.. דיי לזיין תשכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן לגבי צריכת דלק, זה אולי יותר נכון לרכבים ישנים, אני חושב שרכבים חדשים של היום עם 7 הילוכים באוטו' צריכות להיות יותר חסכוניות

אם לא באותה מידה של ידני..

איזה 7 הילוכים לרוב האוטומטיות יש 4 . אף אחד לא חוסך דלק בפקק בגלל שהוא עם גיר ידני . יש סיכוי שאילו עם הגיר הידני מקבלים יותר עצבים.

בכדי לחסוך דלק צריך ללחוץ כמה שפחות על הברקס . זה לא סוד גדול. עצירה אומרת שהמנוע אוכל דלק והאוטו לא זז ובכדי להביא אותו חזרה למהירות סבירה אתה צריך לעבור בגירים הבזבזנים. יש גם מהירויות כמו 90 -110 שבהן המנוע עובד באופן אופטימאלי ואז כדאי לעקוף צבים כשהכביש פנוי. לשמור מרחק גם עוזר המון כי אם יש לך המון מרחק ה שינויי מהירות נמוכים וגם קל יותר לעקוף אם צריך.

אני חושב שבSX4 שלי המהירות האידאלית היא בערך 100-110 וכשהכביש שטוח היא עושה משהו כמו 20 ק"מ לליטר .

תעשו לי טובה, מי שלא מפגר והוא אחראי, יהיה אחראי ולא מפגר גם שהוא בן 18 וגם שהוא בן 30..

באופן תיאורתי זה נכון אבל כשיש לך ילדים יש לך עוד סיבה לחיות. עדיין יש סיכוי שהרפתקנות גורמת לסיכוי גדול למוות ,פציעה קשה ,ו/או הסתבכות עם החוק. כנראה שבגלל זה רוב האנשים מבוגרים לא נוהגים באופן מסוכן. עדיין אפשר לשמוע על אילו שנוהגים באופן מסוכן אנחנו בחדשות.

לפי דעתי אם ישמרו על פקק תמידי יצליחו להוריד את תאונות הדרכים הקטלניות ל0. לא נראה לי שמישהו יכול למות כשמישהו נכנס בו ב10 קמ"ש (במקרה הטוב) אולי אם זה משאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל הטסטרים מפגרים עובדה שאני עברתי טסט ראשון

וכן לדעתי האוטומט גורם לאנשים לעבור למצב של גז כל עוד אפשר ואז ברקס חזק כשמתרבים לאוטו

זה לפחות מה שחיילת שאני מכיר עושה... אז בעיקרון הפעולה הזאת גומרת המון דלק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...