DELL U2410 ארגון קבוצת קניה לקבלת דיל מפנדה.. - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

DELL U2410 ארגון קבוצת קניה לקבלת דיל מפנדה..

spartan932

Recommended Posts

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכנסתי לאתר...

יש גם הרבה ביקורות חיוביות מאד על המסך הזה...רק שהשליליות עושות רושם יותר מקצועי....

הייתי שמח אם מנהל הפורום,QttP,שהוא גם בעל U2410,ימסור את רשמיו מהמסך,ויתייחס

לבעיות שהועלו בביקורות לעיל.

הבעיות העיקריות שהוזכרו כאן,בתמצות,הן:

1.רקע לא אחיד,במיוחד על צבע לבן.

2.אי-אפשר להשיג לבן אמיתי,אלא כזה שסובל מנטיה לוורוד/כחול

3.שחור שאינו שחור אמיתי,וקושי להבדיל בין גווני אפור.

4.זליגות צבע.

בבואי להתייחס לבעיות המצוינות, עליי להבהיר מספר נקודות.

ראשית, איני גרפיקאי או שום דבר קרוב לגרפיקאי. איני עובד ביישומים שדיוק צבעים קריטי עבורם, אין לי ציוד כיול ומעולם לא התעסקתי בכיול מסכים, לא בחומרה ולא בתוכנה, לא בצורה מקצועית ולא בצורה חובבנית. כאשר אני מקבל מסך חדש, מטרתי היא להביאו למצב שבו הצבעים נראים לי טובים, הלבן מספיק לבן, הבהירות ברמה המתאימה והניגודיות מספקת. בד"כ אני עושה זאת לפי הרגשה. הכי רחוק שאני הולך לפעמים זה הבדיקו הבסיסיות ב-lagom.nl.

לכן, כאשר אני רואה טענות של אנשים שהמסך מציג צבעים לא מדויקים, ושום כיול לא הצליח לפתור זאת, אין לי מה להגיב. יכול להיות שהם צודקים, יכול להיות שהם מפגרים שלא יודעים איך מכיילים, אבל מה שבטוח - אני לא מספיק מקצועי כדי לטעון אחרת.

מצד שני, אני כן לעיתים שם לב לתופעות של אחידות תאורה/גוונים, מעבר לאדם הממוצע. זאת מניסיון של כמה מסכים וכמה אנשים שלא הבחינו בבעיות כאלה ואחרות עד שהפניתי את תשומת ליבם לכך (ולעיתים גם לא אחרי כן). כנראה, עצם זה שראיתי ובחנתי והשתמשתי במספר רב של מסכים, וקראתי המון ביקורות/התייחסויות גרם לכך שאני יודע מה לחפש ועל מה להסתכל, וכך לעיתים רואה דברים שרוב האנשים לא ישימו לב אליהם.

לגבי טוהר הלבן - כלומר עד כמה הוא לבן בלי נטייה לאדום/כחול/ירוק. כאן, מנסיוני האישי - חשיבות רבה לcolor mode של המסך. למעשה בכל המצבים הסטנדרטיים במסך שלי הלבן היה מוטה לצבע מסוים, למעט מצבי RGB. במצב sRGB הלבן שהמסך מציג נראה, עבורי לפחות, מספיק טהור, כלומר בגבול הנורמה, בהתחשב בכך שלבן "אמיתי" הוא בכלל לא משהו מוגדר היטב, ותפיסת הלבן שלנו מאוד משתנה בהתאם לתאורת הרקע ולמה אנחנו רגילים.

סביר להניח שאם אקח את כל המסכים שיש לי, אציב אותם זה ליד זה ואציג רקע לבן טהור, חלק מהם ייראו קצת יותר כחולים, אחרים קצת יותר ירוקים/צהובים/מה שלא. אבל ההבדלים יהיו קטנים, כאלה שניתן להבחין בהם רק בהשוואה למשהו אחר, וכאלה שאפשר לרוב לפתור אותם באמצעות משחק כלשהו עם הגדרות הצבע בcustom color של המסך או בכרטיס המסך. הU2410 לא יוצא דופן במובן זה, ובכל מקרה כמות ההגדרות הקיימות במסך זה מספיק רחבה, ולדעתי כל אחד יוכל למצוא צירוף כלשהו שיתאים לו. נדמה לי שזו המסקנה שגם הגיעו אליה באיזו ביקורת מקצועית או שתיים שראיתי - המסך לא מכויל בצורה אידיאלית מהמפעל, אך אפשר להשיג תוצאות טובות אם משחקים עם ההגדרות.

הבעיה השנייה - אחידות הלבן - בתאוריה יכולה להיות קשה הרבה יותר - שכן מדובר בהטיית גוון שונה בחלקים שונים של המסך, וכשזה המצב - אין שום כיול שיוכל לעזור, כי ההגדרות אחידות לכל הפאנל, וגם אם נעשה שצד אחד של המסך נראה מושלם ומדויק להפליא, הצד השני ייראה שונה.

הבעיה הזו נגרמת לרוב בתהליך ייצור הפאנל, ויכולה לנבוע מחוסר אחידות בתאורת הפלורסנט האחורית, או מחוסר אחידות בהידוק של הפאנל עצמו למסגרת שלו. במקרים מסוימים, לדעתי זה יכול גם להיות בגלל חוסר אחידות בהידוק מסגרת הפאנל למסך, אם כי לא חקרתי זאת לעומק ולא ביצעתי ניסויים שונים.

בכל מקרה, כמעט ואין מסכים שבהם הלבן יהיה אחיד ב100%, ולמעשה בכל אחד ממסכי הDELL שברשותי, שהם כולם IPS, הבחנתי בחוסר אחידות מסוים בלבן בין צד אחד של המסך למשנהו. באף אחד מהן זה לא היה ברמה שמפריעה לעבודה או כזו שמבחינים בה בלי ניסיון מודע להבחין. עם זאת, בU2410 כמות התלונות הייתה גבוהה במיוחד, והגיעה לרמה של דיונים סוערים בפורומים של .

באופן טבעי חששתי מכך כשקניתי את המסך, אך בכל זאת החלטתי להתסכן (מתוך ידיעה שכנראה אוכל להתעקש על החלפת המסך אם הבעיה תהיה בלתי-נסבלת). אני שמח לומר שביחידה שלי הבעיה לא קיימת, או קיימת במידה שלא מורגשת. למעשה, הוא נראה אפילו קצת יותר אחיד מאשר ה2007FP שלי.

כמובן, יש לומר כאן, שאין זה אומר שלא ייתכן מצב שיחידה אחרת תציג את הבעיה בצורה קיצונית יותר. מבחינת המשתמש יש פה עניין של מזל. באותם דיונים בפורומים של היו תצלומים של שתי חתיכות שונות של הU2410, זו ליד זו, שאחת נראית אחידה לחלוטין והשנייה חוסר אחידה באופן קיצוני.

לגבי רמת השחור - כאן תרשו לי להרגיע אתכם. השחור במסך זה עמוק בצורה סבירה, כך גם הניגודיות. במבחנים של lagom.nl אפשר בקלות להבדיל בין אפורים כהים לשחור מוחלט, חוץ מהרמה הנמוכה ביותר של אפור כהה (1 לעומת שחור שהוא 0), וזאת בהגדרות RGB סטנדרטיות ובבהירות/ניגודיות של 50/50.

מה שכן, מדובר במסך H-IPS, שכמו E-IPS, יש לו בעיה ידועה של אובדן ניגודיות כשמביטים מהצד - שחור נהיה אפור ונראה כאילו יש הילה מסוימת סביב התמונה. בעיה זו קיימת גם ב2209WA, ולדעתי בצורה מובהקת יותר, למרות שלא השוויתי אותם זה לצד זה. בעיה זו אינה קיימת במסכי S-IPS העתיקים (והיקרים הרבה יותר), אך שם יש תופעה אחרת של הילה סגולה, אשר יכול במצבים מסוימים להיות הרבה יותר מציקה.

בסופו של דבר, אני מרוצה מהמסך שלי. הוא לא מציג אף אחת מהבעיות המציקות שדווחו בפורומים השונים. אבל זה לא שולל את האפשרות שמישהו אחר יקנה מסך שכן יסבול מתופעות כאלה או אחרות. אין ספק שבקרת האיכות של מותירה טעם רע, אבל האמת היא שידעתי זאת גם קודם, על סמך הסטוריית הדגמים האחרים שלהם.

שכל אחד יעשה חושבים ויחליט מה מתאים לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה אז אני מתחיל למצוא פחות ופחות הבדלים לעומת מסכי TN. אם אני צופה בסרט בזווית, נגיד בשכיבה כאשר העיניים מוטות מעלה, אז במקום שתשתנה הניגודיות והצבעים כמו בפאנל TN, משתנה רק הניגודיות? ואני חשבתי שהכל נשאר זהה כמו בפנל S- (למעשה, לא ידעתי שמדובר ב- מסוג שונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי טובה לתאר זאת היא מין הילה כזו, כאשר השחור הופך לאפור. רואים זאת בעיקר בצבעים הכהים, ובעיקר כאשר מסתכלים על המסך אלכסונית. בתמונות בהירות לא רואים זאת בכלל.

זה לא נכון לטעון שבפאנל S- הכל נשאר זהה. ההילה קיימת גם שם, וגורמת לאובדן ניגודיות מורגש ואובדן פרטים בתמונות כהות כאשר מסתכלים מזווית. ב-E- היא אולי יותר חזקה, אבל מצד שני אין לה את הגוון הסגלגל-אדמדם שקיים במסכי S- המקוריים, כך שלא בטוח מה יותר טוב.

אגב, ההילה ב2209WA חזקה יותר מאשר בU2410. נראה שבכל זאת מותקן איזשהו מקטב יותר טוב בU2410 היקר יותר.

להבנתי, הדרך היחידה להיפטר מההילה לגמרי היא באמצעות מקטב true-white (במסכי A-TW-IPS), אבל אלה נוטים להיות יקרים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, ההילה ב2209WA חזקה יותר מאשר בU2410. נראה שבכל זאת מותקן איזשהו מקטב יותר טוב בU2410 היקר יותר.

אם איני טועה,אין להם בדיוק את אותו סוג פאנל. ה- 2209WA הוא בעל פאנל E- לעומת U2410

שהינו בעל פאנל H- שנחשב לטוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כנראה שהרשמים שלי לחוד והמציאות לחוד. מאז שאני זוכר את עצמי קורא פה סיפרו על IPS כמה שתענוג לצפות בו מכל זווית אפשרית ללא כל שינוי.

זה לא לגמרי מוריד אותי מה- אבל גורם לי לשקול מחדש.

בעקרון יש לי 2443BW של SAMSUNG שהוא TN כמובן, ואני מחפש לעבור לזוג מסכים בשביל שטח העבודה.

חשבתי למכור את הסמסונג בשביל 2 מסכי ועכשיו אני לא כל כך בטוח לאיזה כיוון ללכת...

אשמח לשמוע עצות על הדרך, מה הייתם עושים במקומי לו זה היה הצורך שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל כך קשור אבל יכול לעזור לכם לקבל החלטה:

מי שמעוניין לראות את המסך הזה ואת גרסה ה-27 אינץ' של דל בתצוגה אפשר שם:

http://notebookclub.co.il/

במקרה הייתי שם, החבר'ה מספיק מקצועיים לספר על סוגי הפאנלים שזה יותר ממה שנתקלתי ברוב המקומות.

גילוי נאות:

אין לי שום קשר לחנות מלבד העובדה שחברה שלי קנתה שם נייד של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, כנראה שהרשמים שלי לחוד והמציאות לחוד. מאז שאני זוכר את עצמי קורא פה סיפרו על IPS כמה שתענוג לצפות בו מכל זווית אפשרית ללא כל שינוי.

זה לא לגמרי מוריד אותי מה- אבל גורם לי לשקול מחדש.

בעקרון יש לי 2443BW של SAMSUNG שהוא TN כמובן, ואני מחפש לעבור לזוג מסכים בשביל שטח העבודה.

חשבתי למכור את הסמסונג בשביל 2 מסכי ועכשיו אני לא כל כך בטוח לאיזה כיוון ללכת...

אשמח לשמוע עצות על הדרך, מה הייתם עושים במקומי לו זה היה הצורך שלכם.

פאנל H- עדיף בהרבה על פאנל TN כמעט מכל בחינה,ובמיוחד זויות צפיה.יש לי מסך

S-,(דל 2007WFP),ורואים הילה סגלגלה רק על רקע שחור ורק מזויות צפיה קיצוניות.

אז כאן במקום הילה סגולה יש אפורה.

הבעיה ב U2410 היא לא סוג הפאנל אלא בקרת-האיכות הגרועה שלו,שגורמת לחלק

מן המסכים להגיע תקולים,ואז אתה צריך להתחיל לריב עם חנויות ויבואנים...

תלוי בך אם אתה לוקח את הסיכון או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי לא התחברתי הרבה זמן כי עברתי דירה ורק היום חיברו לי את האינטרנט :kopfpatsch:

ביום רביעי דיברתי עים פנדה והם רוצים 10 מסכים בשביל הנחה מסכנה של 300 ש"ח

לי אין זמן אני קניתי את המסך (שהוא נהדר) אים אתם עדיין קונים אז אני יוצא

דרך אגב מי שרוצה חוות דעת:

חיובי-

*אני אישית מאוד אהבתי את העיצוב שלו

*רזולוציה גבוהה,פאנל איכותי מאוד

שלילי-

*מחיר

בהירות מאוד גבוהה שגורמת שבזמן ממושך של עבודה רצופה העיינים מאוד מתעיפות!

בברכה,רום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום רביעי דיברתי עים פנדה והם רוצים 10 מסכים בשביל הנחה מסכנה של 300 ש"ח

הנחה "מסכנה" של 300 ש"ח? :bash:

מדובר ביותר מ10% ממחיר המסך. המסך הזה באתר של ארה"ב עולה 539 דולר, שזה בערך 2050 שקלים, שזה מה שמציעים לך פה. למה ציפית? חצי מחיר ו1+1?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...