כדאי לקנות 295 GTX? - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאי לקנות 295 GTX?

RocknRolla

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אנשים מקשקשים בשכל על דברים לא קשורים בשיט

זה לא משנה כמה ליבות איזה איזה ליטוגרפיה

מספר הליבות בהחלט משנה. כפולי ליבה פועלים בטכנולוגית SLI/CF (כאילו שמת 2 כרטיסי מסך במערכת)

וישנם חסרונות, אם זה אי עקביות בביצועים, תמיכה לוקה או מאוחרת, נפח בדיוק חצי מזה המוצהר, microstuttering וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הליבות בהחלט משנה. כפולי ליבה פועלים בטכנולוגית SLI/CF (כאילו שמת 2 במערכת)

וישנם חסרונות, אם זה אי עקביות בביצועים, תמיכה לוקה או מאוחרת, נפח בדיוק חצי מזה המוצהר, microstuttering וכו'...

וכמובן עוד חסרון והוא שאם אחת נדפקת זהו ,אפשר לזרוק את הכרטיס לפח :bash:

זה למה עדין כרטיסים נפרדים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר הליבות בהחלט משנה. כפולי ליבה פועלים בטכנולוגית SLI/CF (כאילו שמת 2 כרטיסי מסך במערכת)

מה זה משנה כמה יש או כמה ליבות ? זה לא משנה .

אההה כי זה משפיע על FPS טוב את זה כבר אמרנו והתחשבנו במשחקים שהוא לא יתמוך אז היה פחות FPS ובממוצע תוכל להחליט איזה כרטיס יותר משתלם

אהה זה צורך יותר חשמל טוב את זה כבר אמרנו שצריך לבדוק איזה ספק כוח צריך .

אבל ב BUTTOM LINE זה לא משהו שאמור לעניין אותך .

לגבי שרידות פה אני מסכים אם הולכת אז כל הכרטיס מסך הולך אבל בגלל שלא זכור לי יותר מבעיות (בניגוד לכוננים ב RAID0 )קשה להאמין שזה באמת שיקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה שכחנו שב90 אחוז מהמשחקים הfps גבוה מאוד בכרטיסים כפולי .

ושכחנו שאם יש משחק שלא עובד טוב עם כפולה(ירידה בביצועים) תמיד אפשר לשנות בהגדרות שיעבוד עם אחת והבעיה נעלמת כמו קסם.

אין ספק שזה צורך יותר חשמל אך מספק ביצועים בהתאם אפילו שנתיים קדימה אחרי ששוחרר לשוק לראשונה.

ועל השטות האחרונה שאמרו שאם אחת הלכה פיניטו כל הכרטיס הלך אז יש לי שאלה.

בכרטיס עם ליבה אחת הליבה לא יכולה להתקלקל?

ואם כן אז מה הכרטיס לא הלך?

כמובן שלכל כרטיס יש את היתרונות והחסרונות שלו.

ושוב אני יגיד שמן הסתם כרטיסי הgtx400 יותר טובים מהgtx295(לא בהרבה).

אבל אני חושב שזה לא שווה את האקסטרה מאני נכון לעכשיו אולי עוד חצי שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1000 ש"ח ל - GTX 295 זה דיל מצוין לדעתי.

אם יש לך ספק חזק מספיק, 550-500W איכותי למשל עם 36-40A ב - 12V ומערכת מתאימה שלא תגביל אותו אז הוא מאד שווה קנייה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה שכחנו שב90 אחוז מהמשחקים הfps גבוה מאוד בכרטיסים כפולי .

ושכחנו שאם יש משחק שלא עובד טוב עם כפולה(ירידה בביצועים) תמיד אפשר לשנות בהגדרות שיעבוד עם אחת והבעיה נעלמת כמו קסם.

אין ספק שזה צורך יותר חשמל אך מספק ביצועים בהתאם אפילו שנתיים קדימה אחרי ששוחרר לשוק לראשונה.

ועל השטות האחרונה שאמרו שאם אחת הלכה פיניטו כל הכרטיס הלך אז יש לי שאלה.

בכרטיס עם ליבה אחת הליבה לא יכולה להתקלקל?

ואם כן אז מה הכרטיס לא הלך?

כמובן שלכל כרטיס יש את היתרונות והחסרונות שלו.

ושוב אני יגיד שמן הסתם כרטיסי הgtx400 יותר טובים מהgtx295(לא בהרבה).

אבל אני חושב שזה לא שווה את האקסטרה מאני נכון לעכשיו אולי עוד חצי שנה.

אם יש לך שני כרטיסים אם ליבה אחת הולכת אתה מנתק את הכרטיס ואם אתה חייב אז אתה קונה אחד חדש והבעיה נפתרת ,פה ,אתה לא יכול להוציא את הליבה ולהחליף אותה ...

חוץ מזה ה500 שקל תוספת האלו מאוד מוסיפים בין ה480 ל295 שטוב ממנו בכול דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא דיל כזה מצוין ש..

אין לו אחריות לכרטיס

זה כבר לא400 שקל הוא יכול בכיף לקנות כרטיס חזק [אז לא כמוהו] עם תוספת של כמה שקלים אפילו אם מדובר ב300 שקל ולרכוש כרטיס עם תמיכה ב DX11 והטכנולוגיות הנלוות אליו.

מבחינת אחריות זה עניין של מזל,לי ביום אחד הלך הלוח אם [של ASUS] דווקא לוח איכותי שהשקעתי עליו 700 שקל+מעבד שהשקעתי עליו 1700 שקל,אם לא האחריות היתי מפסיד לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הGTX 295 היינו כרטיס חזק ביותר (שני GTX 275 מחוברים בPCB יחיד).

הוא בכח של הGTX480, ועוקף את הרדאון 5870.

http://www.techspot.com/review/263-nvidia-geforce-gtx-480/page7.html

הוא אפילו עוקף את הGTX 480 לפעמים, אז נכון הוא לא תומך בדיירטק 11, אבל האם זה שווה תוספת של 1300 ש"ח?

לדעתי ממש לא. אפילו לא בצחוק.

אני הייתי לא מהסס לשנייה ולוקח את ההצעה, (פותח הדיון אם אתה לא רוצה אני רוצה! ;D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך שני כרטיסים אם ליבה אחת הולכת אתה מנתק את הכרטיס ואם אתה חייב אז אתה קונה אחד חדש והבעיה נפתרת ,פה ,אתה לא יכול להוציא את הליבה ולהחליף אותה ...

אבל אנחנו מדברים על כרטיס יחיד שהוא כפול ליבה תשווה אותו לכרטיס יחיד שהוא בעל ליבה אחת ולא שני כרטיסים במערך .

אז כמו שאם בכרטיס כפול הולכת אז הלך הכרטיס כנ"ל גם הכרטיס עם אחת.

אם אני לא טועה זה שני כרטיסי gtx 260 ולא 275.

מחזק את שאר הדברים שאמרת.

זה לא דיל כזה מצוין ש..

אין לו אחריות לכרטיס

אי אפשר לדעת אם יש או אין אחריות את זה הוא יצטרך לשאול את הבחור שמוכר לו אותו.

על כל מקרה אם באמת אין אחריות לכרטיס אתה קצת מסתכן שאתה קונה אותו בכל זאת אחלה כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בכח של הGTX480, ועוקף את הרדאון 5870.

http://www.techspot.com/review/263-nvidia-geforce-gtx-480/page7.html

^ ממש חכם להשוות את הכרטיסים כשה-gtx295 רץ על dx10 וה-480/5870 רצים ב-dx11. אם לא צריך dx11 אז אתה יכול להריץ אותם

על dx10 ולקבל ביצועים טובים בהרבה. ובכלל אין פה נתוני מינימום fps. כבר עדיף את ההשוואה הזאת:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce-gtx470-sli_6.html#sect1

מה זה משנה כמה זכרון יש או כמה ליבות ? זה לא משנה .

אההה כי זה משפיע על FPS טוב את זה כבר אמרנו והתחשבנו במשחקים שהוא לא יתמוך אז היה פחות FPS ובממוצע תוכל להחליט איזה כרטיס יותר משתלם

אהה זה צורך יותר חשמל טוב את זה כבר אמרנו שצריך לבדוק איזה ספק כוח צריך .

אבל ב BUTTOM LINE זה לא משהו שאמור לעניין אותך .

יופי שכבר אמרת והתחשבת ב-fps בכלליות יתרה. אז זהו עכשיו ב-bottom line זה כבר לא אמור לעניין את פותח האשכול ?

לומר שהחסרונות לא רלוונטים כי הם משפיעים על ה-fps וה-fps הוא כן רלוונטי, זה אחד הטיעונים המפגרים ששמעתי.

בהרבה מקרים של כפולי ליבה ההפרשים בין ה-fps המינימאלי למקסימאלי באותו המשחק הם גבוהים יותר. זה נקרא אי עקביות.

נכון הממוצע יראה אחלה, אבל בתכלס ה-fps יקפץ לך בפרצוף, החוויה לא תהיה חלקה כמו שזה נראה על הנייר.

לצורך המחשה בלבד, 40fps קבוע ירגיש הרבה יותר חלק מאשר קפיצות בין 30 ל-50 (כשהממוצע נשאר 40)

במשחקים שלא תומכים SLI אתה תקבל ביצועים של בין gtx260 ל-gtx275. תקרא לזה איך שבא לך - מדובר באי עקביות ביצועים בין משחקים.

ופה מתחיל המירוץ אחר פרופילים. תתכונן להתקין כל דריבר בטא ועדכוני פרופילים יעודיים של nvidia ו-. לספוג בעיות תאימות ולהיות סובלני. לחרוש פורומים ו\או בדיקות עצמאיות ליצירת פרופילים עם הגדרות שיטות רנדור ודגלי תאימות במקרה שעדיין אין פרופיל מוכן.

וגם אם יש פרופילים, נשאר להחליט במשחקים מה עדיף, או אולי להקדיש ליבה יעודית לפיזיקס, או אולי Antialiasing ?

בקיצור הרבה יותר benchmarks והתעסקויות ממתינים בסיבוב... לא כל אחד בנוי לזה ואז הוא בעצם מפסיד ביצועים שיושבים לו מתחת לאף.

עם microstutter אתה תרגיש fps נמוך יותר ממה שאתה מקבל, מאחר והפרשי הזמנים בין הפריימים משתנים קיצונית, מקבלים הרגשה של קרטועים. לא תמיד תחווה את זה, אבל אין להתכחש לנושא. הנושא מורכב ואני לא יכנס לעומקו כרגע.

לסיכום, העסקה טובה כלכלית בהנחה שלא יהיו תקלות,

אבל כלל אצבע הוא שחד תמיד יהיה עדיף על כפול כשהביצועים (\ fps ממוצע) דומים ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SyndromE ברור שזה לא GTX 480, כן הוא יהיה איטי יותר, וכן הוא לא תומך בדיירטקס 11.

אבל 1000 ש"ח הוא בהחלט שווה, ואפילו לא הייתי חושב על זה פעמיים.

במשחקים שלא תומכים SLI אתה תקבל ביצועים של בין gtx260 ל-gtx275. תקרא לזה איך שבא לך - מדובר באי עקביות ביצועים בין משחקים.

זה לא נכון בכרטיסים כפולים. הSLI מתבצע בכרטיס עצמו ע"י שבב מגשר של . כך שהמשחק בעצם רואה את הכרטיס ככרטיס יחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה אם ה- מתבצע ע"י שבב מגשר או גשר בין 2 כרטיסים, זו עדיין טכנולוגית , ואם אין תמיכה ב- רק ליבה אחת תרנדר.

אני מסכים ש-1000ש"ח זה שווה, כל עוד יש תמיכה, ולרוב יש תמיכה... לפעמים טובה יותר לפעמים פחות.

אני לא בא להרצות נגד , זו אחלה ויש לה את הייתרונות שלה. אבל לכל חומרה יש גם חסרונות ולא פחות חשוב לנקוב בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ ממש חכם להשוות את הכרטיסים כשה-gtx295 רץ על dx10 וה-480/5870 רצים ב-dx11. אם לא צריך dx11 אז אתה יכול להריץ אותם

על dx10 ולקבל ביצועים טובים בהרבה. ובכלל אין פה נתוני מינימום fps. כבר עדיף את ההשוואה הזאת:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce-gtx470-sli_6.html#sect1

יופי שכבר אמרת והתחשבת ב-fps בכלליות יתרה. אז זהו עכשיו ב-bottom line זה כבר לא אמור לעניין את פותח האשכול ?

לומר שהחסרונות לא רלוונטים כי הם משפיעים על ה-fps וה-fps הוא כן רלוונטי, זה אחד הטיעונים המפגרים ששמעתי.לסיכום, העסקה טובה כלכלית בהנחה שלא יהיו תקלות,

אבל כלל אצבע הוא שחד ליבה תמיד יהיה עדיף על כפול ליבה כשהביצועים (\ fps ממוצע) דומים ביניהם.

נראה לי שלא הבנת ,אני לא דיברתי על FPS ממוצע אלא על ממוצע בין משחקים שונים

CRYSES

COD6

BF2

וכו

צריך להסתכל על כל פרמטרי ה FPS (מינימום וממוצע)ועל הרזולוצייה הרלוונטית

מה שאני טוען שכל עניין הטכנולוגי (זכרון ,כמות ליבות וכו) התבטאו כבר שם

לדוגמא כרטיסים עם נמוך יכולים להיות סבירים אפילו טובים ברזולוציות לא גבוהות אבל ברזולוציות גבוהות תהיה נפילה גדולה וזה יתבאט ב FPS

השאלה אם הרזולוצייה רלוונטית. ולא כמה כמות או איזה סוג וכו.

ולכן מה שאני טוען זה שצריך להסתכל על מבדקים של אותו כרטיס (כמובן כמה שיותר) כדי לדעת כמה ה VALUE FOR MONEY שלו

ולא על המימוש הפיזי שמביא אותו לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...