פסיכומטרי - למידה עצמית - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פסיכומטרי - למידה עצמית

Shoko

Recommended Posts

אני חושב שאתה טועה. אולי אתה לא מבין כמה הלימוד בתיכון עזר לך כי אתה פותר את זה בקלות. מי שלא למד את החומר הזה בתיכון יתקשה לדעת ולהבין. את המילים בפרק המילולי צריך רק לזכור בשביל לענות נכון על השאלות. את השאלות בגאומטריה צריך גם להבין ולחשוב מהר, כלומר נדרשת חשיבה מתמטית שלא לכולם יש אותה, ולמי שאין אותה-הוא בד"כ נמצא בקבוצה של 3 יח'.

עזוב שטויות, תראה בעצמך כמה בוגרי 3 יח' יש בחוגים המדעיים ואז תדבר. אני מכיר ויודע שכמעט ולא נמצאים כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות במיץ.

יש המון תלמידים שאין להם חשיבה מתמטית ונמצאים ב 5 יח"ל פשוט כי הם קורעים את התחת בשביל להיות שם.

ומצד שני, יש לא מעט תלמידים עם חשיבה מתמטית מעולה שנמצאים ב 3-4 יח"ל כי או שלא בא להם לעבוד קשה מדי, או שהם לא מתכננים על מקצוע ריאלי לעתיד, או שהם לא מסתדרים עם שיטות הלימוד בבי"ס, או שילוב כלשהו של הדברים הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה. אולי אתה לא מבין כמה הלימוד בתיכון עזר לך כי אתה פותר את זה בקלות. מי שלא למד את החומר הזה בתיכון יתקשה לדעת ולהבין. את המילים בפרק המילולי צריך רק לזכור בשביל לענות נכון על השאלות. את השאלות בגאומטריה צריך גם להבין ולחשוב מהר, כלומר נדרשת חשיבה מתמטית שלא לכולם יש אותה, ולמי שאין אותה-הוא בד"כ נמצא בקבוצה של 3 יח'.

עזוב שטויות, תראה בעצמך כמה בוגרי 3 יח' יש בחוגים המדעיים ואז תדבר. אני מכיר ויודע שכמעט ולא נמצאים כאלה

אתה טועה, וחבל שאתה מתווכח סתם. אין שום דבר שלומדים ב-5 יח"ל ולא לומדים ב- 3 יח"ל שיעזור לך לפתור שאלות מהפסיכומטרי.

אתה לא צריך לפתור אינטגרלים, אתה לא צריך לדעת מספרים מרוכבים, אתה לא צריך לחקור פונקציות, אתה לא צריך לדעת טריגונומטריה, אתה לא צריך לדעת הסתברות, אתה לא צריך לפתור משוואות ממעלה שניה ומעלה, אתה לא צריך לדעת לוגריתמים, אתה לא צריך לדעת וקטורים.

כל מה שאתה צריך לדעת זה ארבע פעולות חשבון ואת המשפטים בגאומטריה שלומדים תוך כדי הקורס. זה הכל.

נ.ב. מה הקשר בין כמות בוגרי 3 יח"ל בחוגים המדעיים לבין הפסיכומטרי? אם היית אי פעם ב"חוג מדעי", אתה צריך לדעת שלפני שמשתמשים בטענה מסוימת, צריך להוכיח אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללמידה במכון יש את היתרונות שלו, בעיקר שאתה משלם שיהיה משהו שיושב לך על הראש ודואג שתצליח

לי זה היה שווה את זה. (אני מאלו שעשו אחרי את המבחן, וקבלתי 750 ככה שגם אחרי אפשר להצליח)

בנושא המתמטיקה רק נגיד שמי שעשה יותר יחידות, פשוט עשה יותר מתמטיקה בתיכון ואולי לכן נראה לך שקל לו יותר

אבל כמו שאמרו, המבחן הזה נכתב ככה שגם מי שלמד 3 יחידות יכול להוציא 800 בלי לחץ זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה מקשקש?

אני הלכתי לקורס אחרי הצבא בלי שלמדתי כלום בביה"ס(עשיתי 4 יחידות, אבל זה רק בגלל שמערכת החינוך היא בזיונית והציון שהוצאתי הוא נמוך מאד).

עכשיו יש לי פסיכו מעל 700 וסכם מעל ל96 בטכניון...

הקשר בין מה שלמדת בתיכון לסיכויי הצלחה בפסיכו בפרט ובחיים בכלל הוא מקרי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני כנראה לא אצליח לשכנע אתכם. כל ילד שלומד 3 יח"ל יהיה מעולה אם ייבחן במבחן של ילד בכיתה ו'. אותו דבר עם הפרק הכמותי. חלק גדול מהשאלות נחשבות קלות מאוד למי שיש ידע קודם. תראו לי תלמיד שסיים 3 יח"ל והוא יודע מה זה פאי או את תכונות המקבילית או עיגול, בעיות מילוליות, ואני לא מדבר בכלל על הנדסת המרחב או דמיון וחפיפת צורות שבכלל לא נלמדים. אדם כזה כשייתקל בשאלה כזאת יצטרך להתאמץ (כי צריך לבצע חישובי שטחים ונפחים ואי אפשר לדפדף כל הזמן לדף הנוסחאות. אם למדת-הנוסחאות נמצאות כבר במח) ולהקדיש זמן מחשבה כדי לפתור תרגיל פשוט בפסיכו' לעומת תלמיד מנוסה שפתר תרגילים קשים יותר בבי"ס ותוך 5 שניות יודע מה הפתרון.

כל הכוונה שלי בהודעה הראשונה היתה להבהיר שמי שלא למד מת' ברמה גבוהה לא ממש צריך ציון גבוה כי אם הוא ירצה ללמוד תואר מדעי הוא יצטרך ללמוד בלית ברירה במכללה, ואם ירצה ללמוד תחום אחר אז אין צורך בציון גבוה.

אין לי מה לומר לכל מי שהוציא מעל 700 :-\. כשלמדתי בקורס המדריך אמר לנו שאם נעשה סקר נראה שיש המון שטוענים שקיבלו מעל 700, דבר שלא מתיישב עם המציאות. כלומר יש יותר אנשים שמתרברבים בציונים גבוהים ואף אחד לא שומע על כאלה שהוציאו ציונים נמוכים. כך או כך, תבדקו בעצמכם כמה סטודנטים בחוגים מדעיים למדו 3 יח"ל. מבטיח לכם שתמצאו בודדים, אם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ממש מקשיב נכון?

אני הגעתי לקורס פסיכומטרי בלי לדעת כלום, לא חוקי חזקות, לא מעגלים, לא מקביליות ולא בטיח.

זה חומר פשוט שכל אידיוט יכול ללמוד ברגע, ואפשר לפתר את עניין השליפה המהירה בעזרת תרגול לאורך קורס.

לא מאמין שקיבלתי מעל 700? לא באמת משנה לי.

אבל לשם הויכוח מחר אני אתקשר הביתה ואבקש שיאמרו לי את מספר התיק שלי כדי שאוכל להכנס לאתר הטכניון ולצלם את הנתונים.

ולמדריך ה"גאון" שלך, יש הרבה יותר שמתרברבים שיש להם מעל ל700 כי זה נחשב ציון טוב, כמובן שמי שיש לו 580 לא יתחיל להשוויץ בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למידה עצמאית בפסיכומטרית לא שונה הרבה מלמידה בקורס שבשניהם העיקר הוא ללמוד בבית [פעמים בשבוע לא יעשו את ההבדל].

מה שחשוב הוא להשיג ספרים עדכניים ,יש לך באתר של פסיכו הספרים שלהם מצוינים.

כמו שאתה יודע יש לך במבחן שלושה חלקים מתמטיקה/עברית/אנגלית.

אם אתה יודע אנגלית ברמה גבוהה אתה יכול לדלג על לימוד החלק באנגלית,בקורס פשוט מלמדים אותך איך לפתור שאלה בלי לדעת ממש אנגלית אלה להיתפס "בעוגנים מסוימים" כמובן שאין כמו להבין את כל הטקסט ,לא אוהב את השיטות הללו.

החלק בעברית זה בראש ובראשנה ללמוד המון מילים כמה שתדע יטיב עמך,לדוגמא יהיה לך קטע של "אנולוגיה"ברגע שלא תבין פירוש של מילה חוץ מניחוש לא תוכל לעשות הרבה.

מתמטיקה זה מאוד שונה ממה שלמדת כי פה אתה צריך להיתפס בשיטות ולפתור תרגיל בשניות,כמו כן התשובות כתובות כך שהם יודעות היכן תלמידים לפעמים נופלים וזה מאוד מטעה תחת לחץ.

בעיקרון כמו שאתה רואה כך או כך עיקר ההשקעה בבית,אני אישית לא אוהב את הקורסים של המכונים ,המדריכים עוטפים את הקורס במושגים מעצבנים,ואם "תסחט" את מה שלמדת מהשיעור תגיע לאחוזון קטן ממה שיכלת ללמוד לבד,מניגוד יש כאלה שמרגישים בלי מדריך ו"מסגרת"[אם אפשר לקרוא ליום יומיים בשבוע כך],הם לא יוכלו להצליח.

אז לבסוף אתה צריך להבין שגם אם אתה לא 100 בתיכון ואפילו אתה 60 בתיכון אתה יכול להוציא בלי הרבה בעיות מעל 650+,הכל ענין של השקעה מסיבית יום יום מצדך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה הפסיכומטרי הראשון שלך אני ממליץ כן ללכת לקורס, נותנים בו כלים איך ללמוד ולהתמודד עם כל העסק הארור הזה שנקרא פסיכומטרי...

אבל במידה וזה הפסיכומטרי השני שלך ומעלה, עדיף ללמוד לבד כי קורס נוסף לא מחדש כלום.

בקשר לספרים, אם אתה מכיר מישהו שלמד ביואל גבע תבדוק האם הוא יכול להשאיל לכם את החומרים שנתנו לו בקורס, הם מאוד מקיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי לידור (ושאר המשתתפים הנכבדים),

ראשית אני רוצה לציין שממש לא מזמן התקיים ממש כאן דיון ממש נרחב על השאלות האלו ממש, אז כדי להמנע מלחזור על כ-ל מה שנאמר שם שוב, אני משאיר קישור לדיון ההוא – למי שמעוניין (ממש):

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=463417.0

ובכל זאת, כמה דברים חייבים להאמר:

לידור – לדעתי אתה עושה בחוכמה רבה בנצלך את הזמן לפני הגיוס כדי "לגמור עם זה". נוסף על כך שאתה חוסך לעצמך הרבה כאב ראש אחרי הצבא (ואחרי הצבא אף אחד לא רוצה כאב ראש), זה רעיון טוב בעיקר עקב הצמידות לשגרת הלימודים, על כל מה שמשתמע מכך.

גם הגישה שלך של לחרוש ולהוציא ציון גבוה במכה ראשונה היא מצוינת.

מצד שני, אני לא יכול להישאר שווה נפש לאמירה שלך שהקורסים הם אוסף של כלום ושום דבר,שמעבר להיותה מעליבה לכל מי שעוסק בהוראת פסיכומטרי (ובוודאי לכל מי שחזר היום משיעור פסיכומטרי ועדיין מרגיש שלא הבין כל מה שהיה בשיעור), הינה בפשטות לא מציאותית.

אתה מציין בדבריך ש"הבנת" את זה. מעניין אותי לדעת מאיפה הבנת את זה בדיוק?

תרשה לי לנחש – שמעת את זה מאנשים אחרים.

אכן, לא חסרים אנשים המשמיעים טענות כאלה מעל כל במה אפשרית, כאילו הן אמת צרופה. בדרך כלל ניתן לסווג אותם לשני סוגים כלליים:

לסוג הראשון משתייכים אנשים שיכולותיהם בתחומים אותם בודקת הבחינה גבוהות בהרבה מהממוצע כנראה, אך הם חסרים את הרגישות הדרושה כדי להבין שהם מהווים מיעוט זעיר שיכול לבד מתוך אוכלוסיה גדולה שבאמת צריכה עזרה (וידוי אישי – גם אני השתייכתי פעם לקבוצה הזו).

לסוג השני משתייכים אנשים שחיפשו פתרון קסם לצרה המכונה "פסיכומטרי" וחשבו שלהירשם לקורס (ואולי גם להיות בשיעורים) זה מספיק, ולא צריך לעבוד קשה גם בבית. בני הקבוצה הזו בולעים אמירות כאלה בשקיקה ומשמיעים אותן ביתר שאת, משום שהן משחררות אותם מכל אחריות לתוצאות שהשיגו ומפילות את האשמה על "הקורס הגרוע" שעשו.

אני רוצה להבהיר משהו – אני אמנם מדריך פסיכומטרי ויהיו בודאי הציניים שיחשבו שאני מנסה להגן על פרנסתי (ועם ציניות אני לא מתווכח), אבל תאמינו או לא, באמת אכפת לי, אולי דווקא בגלל שאני מבלה את רוב זמני ומרצי בניסיון לעזור לאלה שצריכים עזרה – והרוב צריכים. עובדה שלא ניתן להתווכח איתה היא שבכל קורס שאני מעביר, גם התלמידים החזקים ביותר כמעט תמיד מנצלים את מסגרת האימונים הפרטיים של הקורס כדי לבוא ולקבל עוד הכוונה, עוד טיפ, עוד דרך פתרון, עוד זוג עיניים שבוחן אותם ויכול לספר להם מה שהם לא יכולים לראות (את עצמם מהצד)... אז כשאני יוצא נגד טענות כמו זו שהושמעה כאן אני עושה זאת אך ורק בגלל שאני יודע שהן חסרות שחר במקרה הטוב וחסרות אחריות במקרה הרע.

מקווה שהבהרתי את עצמי מבלי לפגוע באף אחד – אלף סליחות אם נכשלתי בכך...

רק בטוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל פה שיקול של מחיר .. אני עשיתי אחרי הצבא עם הוואוצר של הצבא ב 500 שקל (קורס חיילים בכתה עמוסה) והוצאתי 700 , אישית, אני לא חושב שהייתי יכול לשבת על התחת כל כך הרבה זמן וללמוד לבד .. מה שכן חרשתי הרבה , חודש וחצי לפני המבחן לפחות 6 שעות למידה ביום .. לא כולל השיעורים !

ואם אתה מתכנן ללכת תתחיל ללמוד את המילים כמה שיותר מהר ..

ואם האנגלית שלך חלשה תתחיל ללמוד כמה שיותר מהר, האנגלית זה החלק שלדעתי הכי קשה לשפר

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני , בוגר 3 יח' מתמטיקה בתיכון, גם הוצאתי 700 עגול בבחינה הפסיכומטרית.

ולפותח הדיון- עשיתי 3 פעמים את הבחינה, פעם ראשון בכיתה י"א בקורס חפיפניקי של קידום(וכנראה עם גישה תואמת) קיבלתי -550.

פעם שניה אחרי הצבא אחרי קורס של י.גבע והוצאתי 690.

פעם נוספת ניגשתי מבחן לאחר מכן לאחר למידה עצמית(סוג של רענון) וקיבלתי 700.

פעם רביעית- לא הייתה ולא תהיה.

אה ול"אישי555" - החלק הכמותי היה החלק החזק בבחינה שלי(147 כמדומני, אם כי אינני זוכר בדיוק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...