התייעצות לגבי פסיכומטרי לפני צבא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי פסיכומטרי לפני צבא

GaLmgnT

Recommended Posts

שלום!

ממש בימים אלה אני מסיים י"ב, ברוך השם... הגיוס שלי לא יהיה לפני ינואר (בעקבות מיונים שנדחו לי ליחידות מסויימות), והתחלתי לחשוב כיצד לנצל את הזמן המיותר שאני הולך לשרוף בבית. חשבתי על פסיכומטרי, זה נראה לי אחלה חלון הזדמנויות לגמור עם זה!

מהאתר של יואל גבע הבנתי שיש מועדים באוקטובר ובדצמבר, ואם אני באמת עושה את זה אז זה יהיה באחד מהתאריכים האלה.

קודם כל רציתי לשאול מה אתם חושבים, אם זה באמת רעיון טוב לעשות את זה לפני הצבא או שעדיף אחרי? בנוסף, זה משנה איפה אני עושה קורס לפני? יש את אנקורי, יואל גבע, לחמן... מה ההבדל בתכלס? אני גר בראשון לציון, אם זה משנה משהו. ומה לגבי עלויות?

ודבר אחרון, הבנתי שזה חתיכת קריעת תחת ללמוד לפסיכומטרי. זה נכון ואפשרי לשלב עבודה תוך כדי? אני מתחיל לחפש משהו במשמרות, חייב קצת כסף...

תגובות? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מיותר לחלוטין, פסיכומטרי זה משהו שעושים אחרי כשהראש שלך יותר בוגר.

אני זוכר שאצלנו כל המסכנים שעשו בתיכון חזרו כמו טטלה לשפר את הציון אחרי הצבא.

שלא לדבר על זה שזאת אחלה הכנה לפני הלימודים האקדמיים, לחדד קצת את המוח במתמטיקה בשביל כל קורסי המבוא שאתה עומד כל כך לאהוב.

אז בקיצור, עזוב אותך משטויות, טוס ליעד אקזוטי כלשהו שבו לא שונאים ישראלים ותנצל את חודשי החופש המועטים שנשארו לך בתור אזרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידה שלי מהצבא עשתה גם ביואל גבע לפני הצבא...

אני אישית חושב שזה רעיון לא רע.

אתה חדש, טרי מהלימודים החומר יושב לך יותר טוב בראש.

אני רציתי להתחיל פסיכומטרי אחרי הצבא אבל בסוף ביטלתי, לא היה לי ראש לזה.

אבל משהו שאתה לא יכול לדעת זה מה תעשה אחרי הצבא הפסיכומטרי מחזיק לך ל5 שנים אם אני לא טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה אם עדיף לעשות לפני או אחרי - תלויה בך.

אם יש לך את הרצון והיכולת להשקיע עכשיו זמן בלימוד לפסיכומטרי - כדאי מאוד לעשות זאת, הן בגלל שהחומר טרי בראש, והן בשביל לא לבזבז זמן אחרי הצבא אותו תוכל לנצל לטיול/עבודה/תחילת לימודים.

מצד שני, אם לדעתך לא תוכל להביא את עצמך למצב בו אתה יושב ולומד - עזוב - חבל על הזמן ועל הכסף.

דבר נוסף, ממליץ לך להוריד מבחן שלם מהאתר של המרכז האחראי על הבחינה, ולפתור אותו - עם זמנים ועם הכל. כך תוכל לדעת מהי נקודת המוצא שלך, להעריך כמה זמן תצטרך להשקיע על מנת להגיע לציון אותו אתה רוצה לקבל, ולהחליט אם תעשה זאת עכשיו או רק אחרי הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידה שלי מהצבא עשתה גם ביואל גבע לפני הצבא...

אני אישית חושב שזה רעיון לא רע.

אתה חדש, טרי מהלימודים החומר יושב לך יותר טוב בראש.

אני רציתי להתחיל פסיכומטרי אחרי הצבא אבל בסוף ביטלתי, לא היה לי ראש לזה.

אבל משהו שאתה לא יכול לדעת זה מה תעשה אחרי הצבא הפסיכומטרי מחזיק לך ל5 שנים אם אני לא טועה...

כן, אבל אל תשכח שהידידה הטובה שלך משרתת רק שנה ו-9 חודשים, ויכולה להתחיל את התואר כבר בזמן השירות בין קפה לקפה (ששש...אני עושה מלכודת לפמיניסטיות).

אבל ידידנו כאן עומד להתגייס ל-3 שנים בלי לראות אור יום, מה שאומר שאין לו ממש מה לתכנן תכניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיותר לחלוטין, פסיכומטרי זה משהו שעושים אחרי כשהראש שלך יותר בוגר.

אני זוכר שאצלנו כל המסכנים שעשו בתיכון חזרו כמו טטלה לשפר את הציון אחרי הצבא.

שלא לדבר על זה שזאת אחלה הכנה לפני הלימודים האקדמיים, לחדד קצת את המוח במתמטיקה בשביל כל קורסי המבוא שאתה עומד כל כך לאהוב.

אז בקיצור, עזוב אותך משטויות, טוס ליעד אקזוטי כלשהו שבו לא שונאים ישראלים ותנצל את חודשי החופש המועטים שנשארו לך בתור אזרח.

סליחה - שטויות במיץ.

כל מי ש"חזר כמו טטלה" לשפר אחרי הצבא, או שפשוט לא התייחס ברצינות להתכוננות (וזה לא בהכרח משתפר אחרי שלוש שנים של ניתוק מוחלט מלימודים כלשהם, אפילו שהבנאדם נהיה "בוגר" יותר) או שהוא קיבל גם בנסיון הראשון את מה שמגיע לו מבחינת יכולת, חי בסרט שהוא מסוגל ליותר, הלך לשפר אחרי הצבא ולא שיפר כלום (קשה שלא לשים לב לחוסר ההתיחסות בהודעה שלך לשאלה האם מי ש"חזר כמו טטלה" מבית הספר שלך לשפר אכן שיפר. אני גם בטוח שלא שמרת על קשר עם כל מכריך מהתיכון אחרי הצבא, וזה שהחברים שלך ספציפית נכנסים לאחת מהקטגוריות שציינתי עוד לא אומר שכולם מטומטמים כמוהם).

במקרה, אף לא אחד מאלה שאני מכיר שעשו בתיכון חזרו לשפר אחרי הצבא. רובם קבלו ציונים טובים מלכתחילה, ואלה שלא - הצליחו לשפר עוד בתיכון. בממוצע, הציונים של אלה שעשו בתיכון אצלינו גבוהים משמעותית מאלה שעשו אחרי הצבא \ לקראת סוף השירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שאני באמת אלך על זה - בטח שאני אקח את זה ברצינות! הקטע הוא שאני מתכוון לשלב עבודה תוך כדי, ורציתי לדעת אם זה אפשרי/מומלץ.

אני אגיד לכם מה... יש לי גיבוש לעבור באוקטובר, ואם הכל יילך כמו שאני רוצה אני אתגייס רק בינואר. אם לא, זה כנראה גיוס מרץ (ואני אהיה כבר בן 19 :(). זה המון זמן לשרוף! אני לא רואה את עצמי יושב כל כך הרבה זמן בבית בלי לעשות כלום, אני אשתגע! בגלל זה רציתי לנצל את הזמן לעשות משהו שיעזור לי בעתיד.

אם אני הולך על זה, אני הולך על זה עד הסוף. יש לכם עוד טיעונים של בעד ונגד? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש היה לי כח לקרוא את מה שרשמו פה מעלי אבל בגדול

אני עשיתי לפני הצבא בי'ב ואני ממש ממליץ זה כל כך מקל אח"כ ומקצר זמנים וזה גם הרבה יותר זול לתיכוניסטים מאשר לחיילים משוחררים

בקשר לרענון במתמטיקה זה ממש שטויות כי הרמה שם היא כל כך בסיסית שזה מגוחך

מה שכן חשוב אבל זה שיהיה לך יכולות מתאימות כאילו אם האנגלית שלך לא משהו והמתמטיקה גם אז תעשה אחרי

אם יש לך את הראש עכשיו וציונים טובים בשני המקצועות הללו אני בחום ממליץ לעשות עכשיו

מה שכן אבל זה באמת קריעת תחת, למזלי עשיתי את זה בזמן הבית ספר וקיבלתי "מיוחדת" מהבצפר כדי ללמוד אבל אחרי י'ב זה הזמן החופשי שלך וזה אחד הזמנים הכי טובים בחיים ויכול להיות אולי שחבל קצת לבזבז אותו בחרישות מסיביות אבל זה כבר החלטה שלך לפי רמת היכולות שלך

המון בהצלחה - זה חרא של מבחן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לך בהרבה לעשות לפני , אתה בדיוק אחרי לימודים וכל הנושאים עדיין בראש(בעיקר בכמותי), אתה תוכל להוציא הרבה יותר עכשיו מאשר אחרי אם תשקיע כמו שצריך.

עבודה אפשר לשלב, אבל כמובן שתצטרך לקחת משמרות נוחות ולאזן את זה כדי שתוכל ללמוד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אפשר להצטרף לדיון ולשאול שאלה.

כמה זמן לוקח מהרגע שמתחילים ללמוד לפסיכומטרי עד ליום המבחן? כמה זמן פנוי צריך בשביל זה בעצם?

אני בכתה י"א ותאריך הלידה שלי הוא ב 26.4 ולכן אני לא יודע כ"כ מתי אני אתגייס... (כמובן שזה לא רק תלוי בתאריך הלידה אלא גם בלאיפה אני אתגייס טבל בהנחה שזה תלוי רק בתאריך הלידה).יש למישהו הערכה מתי אני אתגייס וכמה זמן צריך בשביל פסיכומטרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא יכול לגייס אותך כשמתקיימים 2 תנאים :

1.עברת 18 (אפילו ביום) או שאם לא עברת אתה צריך לחתום על איזה טופס אך לא יכולים לחייב אותך.

2. סיימת את הלימודים בתיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי גל,

לפני הכל, ברכותי על סיום לימודיך בתיכון ועל קבלתך (האוטומטית) לאוניברסיטה של החיים! עכשיו מתחיל הלימוד האמיתי...

קיבלת כאן כבר מספר דעות בנוגע לשאלה האם כדאי להיבחן לפני או אחרי הצבא - דעות אלה מייצגות כמובן את בעליהן בלבד, בדיוק כמו שהיה קורה אם היית שואל "מה יותר טעים, גלידת שוקו או גלידת וניל?" - כמובן שאין תשובה חד משמעית בנושא. בדומה לQWERTY גם אני חושב שכל זמן בו אתה יכול להקדיש את המאמץ, הרצינות והבגרות הנפשית הנדרשים (ונדרשים...) הוא זמן טוב.

אני רוצה דווקא להתייחס לנקודות אחרות שהעלית - איפה לעשות את הקורס, עניין העלויות ושילוב עבודה בזמן הקורס:

לגבי בחירת מכון - בתור מדריך במכון מסויים יהיה זה לא אתי מצידי להמליץ לך ללמוד אצלנו (ולא בגלל שיש לי ספק ברמת הקורסים שלנו, כמובן) ולכן עצתי לך היא זו: הכן רשימה של כל המכונים, פנה אל כולם ובקש לקבל פירוט של סוגי הקורסים המוצעים ומה כלול בהם. אל תסתפק בהצהרות כמו "יחס אישי" או "מורים מעולים", את זה כולם יכולים להגיד וכולם יגידו. דרוש לדעת בדיוק מה כלול בחוזה - מספר שעות לימוד פרונטליות, מספר שעות אימון אישי, האם יש שימוש במצגות וסרטים, האם קיימת מסגרת ללקויי למידה (במידה ורלוונטי עבורך) וכל דבר אחר שברצונך לדעת. אל תוותר על הפרטים הקטנים (אלוהים נמצא בהם) ואל תרחם - תן להם להזיע בשבילך! היזהר והישמר מהמלצות של "חברים" בפורומים או באינטרנט בכלל - לא כל מדריכי ההמכונים נחמדים כמוני ומזדהים ככאלה...

לגבי עלות הקורס - אין ספק שמחיר יכול להיות אלמנט חשוב יותר או פחות בהחלטה, וזה גם קשור לכובד ארנקך. לי אישית אין כל עניין להיכנס לך לארנק, אך אני בהחלט יכול להעיד מניסיון עשיר שבגם בפסיכומטרי המשפט "מי שקונה בזול משלם ביוקר" עלול להתברר כנכון, ולא רק בגלל שבקורסים זולים מקבלים פחות. מניסיוני, תלמידים בקורסים זולים משקיעים הרבה פחות והיות וההשקעה בקורס היא הגורם המכריע, גם התוצאות בקורסים הזולים בד"כ פחות טובות. גם אם אתה חושב שעליך זה לא ישפיע, עליך לקחת בחשבון שבכל קורס יש אווירה וכשהאווירה בקורס זרקנית קשה יותר להיות רציני ולהשקיע.

לגבי שילוב עבודה בזמן הקורס - בהחלט אפשר לעבוד בזמן הקורס, בתנאי שזה משאיר לך מספיק זמן וכוח ללמוד. כמה זמן וכמה כוח צריך זו שאלה נפרדת, התלויה ישירות בפער בין המצב המצוי למצב הרצוי. בכל מקרה, לדעתי הסוגיה שכדאי יותר להתייחס אליה היא ניהול נכון של הזמן, כך שגם אם אתה עובד תוכל להספיק ללמוד כפי הצורך. יש לי חברים שלא עושים כלום אבל אף פעם אין להם זמן ויש לי גם כאלה שעובדים יותר ממשרה מלאה, מגדלים ילדים ועדיין נשאר להם זמן לכמה תחביבים. הכל עניין של ניהול נכון.

הארכתי קצת בדברי, ולכן אסיים כאן בדגש חשוב אחרון:

יהיה הקורס שתבחר אשר יהיה - זכור כי המרכיב החשוב ביותר בהצלחתך הוא אתה! תשקיע בעצמך, אל תוותר לעצמך ותצליח!

אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

psychometris obsesivus למרות שזה לא היה בשבילי זה היה מועיל ובלי קשר יפה שאתה מוכן להשקיע מזמנך ומהידע שלך ולעזור לאנשים שצריך. משופ מה אני מרגיש צורך להודות לאנשים כמוך שבאמת איכפת להם. כל הכבוד ! :yelclap:

ובן דויד.... למה זה היה? מצחיק זה לא. (בכלל...) :kopfpatsch::facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לעשות לפני הצבא.

אחרי הצבא יש נטייה למרוח את הזמן בלמידה לפסיכומטרי, ואין כל כך כוח לחזור ללימודים (של הפסיכו') אחרי 3 שנים הפוגה.

ממליץ בחום לעשות לפני הצבא.

מקסימום - אם תקבל ציון לא טוב - תעשה שוב אחרי הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...