דיון ראשי- סאמסונג Galaxy S (או- SGS 101) - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי- סאמסונג Galaxy S (או- SGS 101)

nineball

Recommended Posts

קצת דעות על מה שאמרו פה בתור משתמש נקסוס

1. למי אכפת איזה דפדפן בא עם הסמסונג? יש רשימה שלמה של דפדפני אנדרואיד מעולים, אישית יושב עם דולפין HD

2. זמן סוללה, כמו כל המכשירים של היום... הסוללה זה הנקודת תורפה, שימוש מסיבי יחסל כל סוללה מהר, בגלל זה אני שוקל כרגע סוללת על בשביל הנקסוס שלי

3. לא אכפת לי מה אומרים, שום פלאפון לא ישתווה לנגן איכותי, ביום שיווצר משהו שיתחרה בCOWON שיש לי גם בזמן סוללה וגם איכות (שלא נדבר על מגבר) אז אני קופץ עליו

גם לי יש נקסוס והדפדפן מאד חשוב!

עוד לא מצאתי תחלופה יותר טובה מהדפדפן שבא עם המכשיר.

ניסתי את דולפין- מאד נחמד, מלא פיצ'רים (אהבתי שמציירים אות כלשהיא וזה זורק לפונקציה מסוימת) אבל זה לא שם. הדפדפן איטי בהשוואה למובנה.

אופרה לא תומכת בעברית כמו שצריך ביישור מימין לשמאל ועוד דפדפנים שניסתי מדי פעם עדין לא כ"כ אהבתי אותם. בסוללה אני לא כ"כ מסכים כי יש מכשירים שהם ממש עם סוללה גרועה כמו דור 3\3GS לעומת מכשירים עם קצת יותר נורמלית. כמובן שאני לא משווה בין של לבין מכשיר פשוט עם מסך 2".

בקשר למוזיקה- מסכים איתך 100%! לא מחליף את הנגן אבל כן באיזה שהוא מקום זה חשוב כי לא תמיד רוצים להיסחב עם שני מכשירים ולא תמיד הנגן בכיס. אבל זה לא פרמטר חשוב אצלי בקניית מכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 3.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תתרגל לדולפין, עכשיו כשיש לו ADBLOCK הוא מושלם

לגבי "לסחוב 2 מכשירים" אני מת על השטות הזאת... זה תרוץ לימים שבהם התסובבת עם מצלמת פילם ונגן CD היום כל הדברים האלו קטנים ולא לוקחים מקום כמעט בכיס, מביננו... רובנו מסתובבים עם תיק בגודל כלשהו, נגן ששוקל 100 גרם לא יעשה הרבה הבדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתרגל לדולפין, עכשיו כשיש לו ADBLOCK הוא מושלם

לגבי "לסחוב 2 מכשירים" אני מת על השטות הזאת... זה תרוץ לימים שבהם התסובבת עם מצלמת פילם ונגן CD היום כל הדברים האלו קטנים ולא לוקחים מקום כמעט בכיס, מביננו... רובנו מסתובבים עם תיק בגודל כלשהו, נגן ששוקל 100 גרם לא יעשה הרבה הבדל

לא ממש... עכשיו בתקופת החופש למה לי לקחת תיק?

אני נוסע באוטובוס לעבודה, עובד...., יוצא בדרך כלל עם חברים אחרי העבודה- למה לי לקחת תיק בסדר יום כזה?

אני מודה שכאשר אני בבית ספר או אני צריך לקחת תיק- תמיד אני עם ה-D2 שלי. לא מוותר עליו. במיוחד שאני יודע שיש נסיעות ארוכות אבל רוב הזמן אני מסתובב בלי תיק ולא נוח לסחוב בכיסים גם פלאפון גם ארנק גם מפתחות גם נייר טואלט (המזגנים הרגו אותי) וגם נגן. לא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאין פה את המעבר בין המסכים כמו בדיזייר , זה די מעצבן לעבור מהמסך הראשון לשביעי ככה..

בהחחלט שיש מעבר מהיר בין מסכים.

ברגע שאתה נוגע במסך פעם אחת או מדףדף פעם אחת, מופיעות 7 נקודות בראש המסך, ל 7 מסכי הבית. פשוט לוחצים על זה שרוצים :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ROOT, ויש ROM ראשון של MoDaCo כבר מוכן שנמצא כרגע בבדיקה, אבל הוא עדיין לא שחרר לקהל הרחב.

תוך 3 שבועות לדעתי כבר יהיה אפשרי.

בניגוד למכשירי סאמסונג הקודמים, הפעם יש קהילת מפתחים לא קטנה שעובדת במלוא המרץ.

כל הכבוד על הסקירה המושקעת ועל הנכונות לשתף ולהשיב :xyxthumbs:

וכמובן תתחדש!

כמישהו שאין לו ממש מושג במכשירים החדשים ובאנדרואיד בפרט, אבל ממש מתעניין בלרכוש את המכשיר הזה וגם מתלבט בין כל ההיצע של .

שאלה בקטנה-האם אתה בסה"כ מרוצה מהמכשיר וממליץ עליו ביחס למכשירים אחרים?

ומה שבאמת חשוב לא פחות: איפה אני מקבל מידע מה זה ROOT ,MOD, ROM ,FROYO מה עושים עם זה ושאר הטרמינולוגיה וגם הסברים איך להוריד להתקין ולשדרג גירסאות בלי לקלקל את כל מה שמותקן כבר על על המכשיר.

תודה רבה על התשובות :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק 2

עכשיו שיצא לי להשתמש במכשיר מספר ימים בשימוש יומיומי, אני יכול לתת חוות דעת על עוד חלק מהדברים ולענות על קצת שאלות-

שימוש בטלפון כ...טלפון:

עם כל השטויות שדוחפים בסמארטפונים, קצת קשה לזכור קצת מה הייעוד המקורי של המכשיר.

בתפריט הראשי למטה מצד שמאל נמצא תפריט הטלפוניה הכללי, שכולל חייגן, אנשי קשר, לוג שיחות, ו "מועדפים" (אנשים שבוצעו/התקבלו מהם הכי הרבה שיחות)

החייגן סטנדרטי לאנדרואיד, מקשים גדולים וכל הפונקציות הדרושות-

num.jpg

בזמן חיוג מספר, אפשר להוסיף לאנשי קשר בלחיצה, או אם המספר כבר קיים באנשי קשר/מספרים אחרונים שחויגו- בשורה שבתמונה מופיע בה Add to contacts, תוך כדי חיוג תופיע הצעה להשלמת המספר. אם מתאים- פשוט לוחצים וזה מחייג. שום דבר מחוץ לסטנדרט.

תפריט אנשי הקשר גם כן סטנדרטי לחלוטין, אבל מה ששונה (אלא אם אני טועה, ותקנו אותי בבקשה כי אני כבר לא זוכר) משאר מכשירי אנדרואיד

הוא לוג שיחות מפורט ברגע שלוחצים על איש קשר או על שיחה בלוג שיחות שנעשתה מ/אל איש קשר:

logwb.jpg

זה סה"כ נוח, אפשר לעקוב ככה יותר טוב אחרי כמה שיחות ולקבל תמונת מצב כללית לגבי מה הולך להיות החשבון החודשי... בערך.

הריבועים בשם איש הקשר הם כי עדיין לא עשיתי ROOT ולא טרחתי לשים עברית. בקרוב.

כפי שניתן לראות, ברגע שבוחרים באיש קשר (וגם שמחייגים מספר) יש אפשרות לבצע שיחת , למכשיר, כאמור, יש קדמית.

ביצעתי כמה שיחות לטלפון ביתי ומטלפון ביתי למכשיר (בשביל לשלול אפשרות של איכות גרועה בצד השני, ולבדוק את האיכות של המכשיר נטו)

איכות השיחה במכשיר טובה מאוד, הפתיע אותי לטובה, באפרסת שומעים טוב יותר מבנקסוס/דיזייר לדוגמה, ומהצד השני גם כן שומעים ברור וצלול.

הווליום באפרכסת חזק מספיק, ובווליום מלא אפשר לשמוע גם במקומות די רועשים. למרות שהייתי שמח אם הווליום היה חזק אפילו יותר.

עוד נקודה חשובה בנוגע לשיחות- הספיקר.

spkr.jpg

2 הפסים הפצפונים האלו הם החורים לספיקר של המכשיר. אם הייתי שופט לפי המראה, הייתי משוכנע שמדובר בספיקר העלוב בכל הזמנים.

לשמחתי, התחזיות האפרוריות שלי התבדו.

מדובר בספיקר מצוין, מבחינת ווליום הוא במעט יותר חזק מזה של הנקסוס, אבל מצטיין בנקודת התורפה של הספיקר בנקסוס- האיכות

בשיחות בספיקר בנקסוס הייתי משוכנע שמהצד השני צועק עלי איזה . כאן אין לי שום בעיה להבדיל בין אנשים שמתקשרים רק לפי הקול בספיקר.

הספיקר חזק מספיק בשביל לבצע שיחות גם בזמן נסיעה במכונית (ולידיעתם של כל מי שקורא- אני לא נוסע על אוטו שנת 2006 ומעלה עם איטום רעש מצוין, אלא על אוטו בן 12 ששומעים בו טוב מאוד אוושושי אוויר ברגע שמגיעים לתחום ה 100 קמ"ש....)

במידה והמכשיר על שולחן לדוגמה במשרד או משהו כזה, אפשר לנהל שיחה עם הספיקר בווליום רגיל, לא צרך לצעוק בשביל שהמיקרופון יקלוט מה שאומרים.

בנוסף, בשביל שיהיה אפשר לשים את המכשיר על גבו בלי שהספיקר יושתק, יש עוד חור בצד המכשיר , ככה שגם אם המכשיר מצלצל שהוא על גבו, אפשר לשמוע כמו שצריך.

גם לראות קליפים/פרקים/סרטים/YOUTUBE הספיקר טוב, וכמובן שגם למשחקים. נקודה שהייתי מאוד מאוכזב ממנה בנקסוס, ואני מרוצה ממנה פה.

GPS-

אני לא מכיר מישהו שקונה מכשיר ברמה הזו ולא משתמש בו בצורה מסוימת כ .

אני חייב להגיד- I'm impressed. יצאתי החוצה שאני מחובר לרשת האלחוטית של הבית, ביטלתי את ה A- בשביל לראות תוך כמה זמן אני מצליח לקבל FIX על המיקום שלי רק עם מקלט ה עצמו.

הפעלתי MAPS, תוך 12 שניות קיבלתי FIX על רדיוס 50 מטר, אחרי 7 שניות נוספות לרדיוס 10 מטר, ואחרי עוד 4 לרדיוס 3 מטר (הדיוק המירבי של המקלטים האלו)

פחות מחצי דקה עד שאפשר להתחיל לנווט. אני לא זוכר מה הזמן בנקסוס או מכשירים דומים, אם מישהו יכול לתת דוגמה בשביל להשוות- אני אשמח.

חזרה קצת לממשק ואפשרויות-

התחלתי ללמוד איך הדברים מתגלגלים ב Touchwiz, וחוץ מהעיצוב שאני עדיין לא מחבב יותר מדי- יש הרבה אפשרויות נוחות (וכמה תוספות חביבות שסאמסונג דחפו פנימה)

דבר ראשון, האפשרות לסדר דברים בתיקיות, שלדעתי היא דבר נפלא.

לחיצה ארוכה על מקום ריק בדסקטופ פותחת את התפריט, ויש אפשרויות לפתוח תיקיות שיכילו כל מה שרוצים- תיקיות ישומים, תיקיות לאנשי קשר (לצוות אייקון לאיש קשר ולחיצה על האייקון תחייג אליו, למרות שזה יותר גימיק מפרקטי), ועוד.

ככה זה נראה על הדסקטופ-

fldrg.jpg

וככה זה נראה בפנים-

fldr2.jpg

אפשרות נחמדה, יכול לחסוך בלאגן של אייקונים על מסכי הבית.

SWYPE-

סאמסונג הכניסו מקלדת SWYPE מראש, במצגות השונות טענו ש "זו דרך ההקלדה הניידת של העתיד"

בגלל שהמסך של המכשיר די גדול (4"), המקלדת גם ככה גדולה, ולא קשה להקליד די מהר בלי לפספס. אבל אחרי שניסיתי את העניין והתרגלתי קצת....

swype.jpg

זה עובד בצורה מושלמת, השלמת המילים האוטומטית טובה גם כן, מפספס בממוצע 1 מכל 30-35 מילים או יותר, ומצליח להתמודד מצוין גם עם מילים שיש בהן אותיות כפולות (פשוט עושים איזה סלסול או משהו על האות הכפולה)

מילים ארוכות מוקלדות בשברירי שניה, חוץ מאינטרנט- אני לא חושב שאני מתכוון לחזור אי פעם למקלדת הרגילה.

SWYPE זמינה באנדרואיד מרקט, ואני ממליץ לכולם לקנות, זה שווה כל אגורה. אין לי שמץ אם יש עברית, אבל גם אם אין, בקרוב תהיה.

מצלמה

אין הרבה מה להגיד, רק דוגמאות-

5MP, אור יום-

http://img594.imageshack.us/img594/7820/20100701154619.jpg

במצב סטוק, משחק כלשהו עם ההגדרות כנראה ישפר את הצבעים אפילו יותר. סה"כ לא המצלמה הכי טובה בשוק- אבל בהחלט תוצאות יפות.

*יש אפשרות שהמצלמה תתמקד על עצם מסוים בתמונה ע"י לחיצה על העצם במסך התצוגה לפני הצילום. אופציה נחמדה מאוד.

בנוסף, יש למצלמה ANTI-SHAKE שעוד לא ממש יצא לי לבדוק, בקרוב.

הרבה אנשים ציינו שאין למצלמה. עכשיו אני יודע למה-

עם עדשה רחבה ו Appreture size גדול, המצלמה לא צריכה .

צילום רגיל בחדר חשוך עם טיפה תאורה (מסך מחשב וכו')-

http://img291.imageshack.us/img291/9562/20100701172257.jpg

ועכשיו ב NIGHT SHOT-

http://img688.imageshack.us/img688/1471/20100701172327.jpg

מצטער כל חובבי ה LEDים-

LED FLASH פשוט לא נותן תוצאות כאלו.

זו לא ממש תמונה מייצגת, רק דוגמה בשליף באותו הרגע, ברגע שיזדמן לי לעשות תמונת לילה אמיתית עם תאורת רחוב ודברים בסגנון (דברים שבשבילם נועד בעצם, לא חושך כמעט מוחלט...) נראה באמת מה שווה המצלמה בחושך. אבל עד אז, לדעתי התוצאה די מרשימה.

עד פה לעכשיו, בעוד כמה ימים אחרי שאני אגיע ל 7~ טעינות (תחילת מחזור החיים האופטימלי של הסוללה, בערך) אני אפרסם תוצאות לגבי זמן סוללה בשימושים שונים, ועוד כמה דברים שלא כללתי בחלק הזה (איכות שיחות , איך ה Social hub של סאמסונג בעצם עובד, ועוד)

הכיף עם המכשיר הזה לא נגמר ;D

sadotd- תקרא בפורום S של XDA DEVELOPERS, יש טונות של מידע על כל מה שתצטרך אי פעם (במידה ויש לך אנגלית טובה)

קרירין- בקרוב, SNES ו GBA. עדיין לא הספקתי להוריד ולנסות. הם עובדים פרפקט על הנקסוס, אין סיבה שלא יעבדו פה גם כן (ופה מסך המגע לא מתבלבל גם אם לוחצים על 5-6 נקודות במקביל, אז משחקים עם קומבואים, כמו משחקי מכות לדוגמה, לא יסבלו במעבר למסך מגע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצלמה

ועכשיו ב NIGHT SHOT-

מצטער כל חובבי ה LEDים-

LED FLASH פשוט לא נותן תוצאות כאלו.

זו לא ממש תמונה מייצגת, רק דוגמה בשליף באותו הרגע, ברגע שיזדמן לי לעשות תמונת לילה אמיתית עם תאורת רחוב ודברים בסגנון (דברים שבשבילם נועד בעצם, לא חושך כמעט מוחלט...) נראה באמת מה שווה המצלמה בחושך. אבל עד אז, לדעתי התוצאה די מרשימה.

לא מסכים איתך, כבעליו של כמה מכשירי ובינהם כמה עם LED, יוצאות טוב יותר בחושך ממה שאתה צילמת, הרבה יותר טוב.

סמסונג ג'ט עם לד - תמונה בחושך מוחלט(אני מאמין שהם חולקים אותם הנתונים רק שלגלקסי אין פלאש)

Photo0058.jpg

---

בקשר לצילום באור יום, כמו שציינתי לפני כן, אם יש לך מצב LANDSCAPE, זה המצב האופטימלי לצילום באור יום, הצבעים

מאוד עשירים ולא צריך לשחק עם ההגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את ה8300 של

סלולרי הרבה פחות מתקדם אבל המצלמה שלו מצלמת בחושך הרבה יותר טוב בגלל הפלאש

תיראה חשוב -כי זה כמו פנס בעצם )נו טוב זה פנס(

אני יכול לצלם אפילו בחושך גמור באיכות סבירה -כולל ווידיאו )לא נותן את אותה איכות כמו אור רגיל ( -ובנוסף יש לך השכרה פנס בטלפון למקרה שצריך

ואין לי בעיה עם הגלקסי -הוא בטח מזמבר את ה8300 ברוב הדברים

אבל פאקינג היום שמצלמות סלולרי כבר סבירות ומעלה תידחפו גם או LAD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים איתך, כבעליו של כמה מכשירי ובינהם כמה עם LED, יוצאות טוב יותר בחושך ממה שאתה צילמת, הרבה יותר טוב.

סמסונג ג'ט עם לד - תמונה בחושך מוחלט(אני מאמין שהם חולקים אותם הנתונים רק שלגלקסי אין פלאש)

Photo0058.jpg

---

בקשר לצילום באור יום, כמו שציינתי לפני כן, אם יש לך מצב LANDSCAPE, זה המצב האופטימלי לצילום באור יום, הצבעים

מאוד עשירים ולא צריך לשחק עם ההגדרות.

זו אותה המצלמה של הגלאקסי+פלאש, אני ממש לא מופתע.

הנקודה שלי הייתה שגם בלי הפלאש- אפשר לחיות. יש לא מעט אנשים שעשו מזה אסון, ושכחו שסלולארי זו לא ל 0LUX

אני מחכה להזדמנות לנסות את זה בלילה בחוץ מול תאורת רחוב, ולראות עד כמה באמת העניין בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אותה המצלמה של הגלאקסי+פלאש, אני ממש לא מופתע.

הנקודה שלי הייתה שגם בלי הפלאש- אפשר לחיות. יש לא מעט אנשים שעשו מזה אסון, ושכחו שסלולארי זו לא ל 0LUX

כתבת: "LED FLASH פשוט לא נותן תוצאות כאלו" לכן באתי להראות אחרת.

נכון שLED משמש יותר כפנס והוא לא יכול להתחרות ב- XENON אבל הוא תמיד עדיף על ללא LED בכלל.

*למרות זאת אני מאמין שתמונות באור יום יצאו לך טובות לא פחות ממצלמות P&S.

ברור שזה לא אסון -אבל זה כן מציק

יותר מציק לי החיסרון של הפנס עצמו מאשר השימוש שלו למצלמה

אולי לך זה מפריע כי אתה רגיל, אך אני לא חושב שבהעדר LED זו נקודה שלילית למכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...