איך לגרום למחשב חזק,שכרגע איטי - להיות מהיר?! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לגרום למחשב חזק,שכרגע איטי - להיות מהיר?!

.Joseph M

Recommended Posts

היי,

יש לי מחשב חזק;מפרט המחשב:

מעבד:אינטל Q6600 2 QUAD 2.4GHZ.

לוח אם:GIGABYTE GA-EP43-UD3L.

ספק כוח:EZCOOL 12CMF 450W REAL.

זיכרונות:KINGSTON HYPER-X 6GB 800MHZ.

מערכת הפעלה:WINDOWS 7 ULTIMATE - 32BIT.

כרטיס מסך:NVIDIA HDCP/HDMI 9500GT 512MB PCIE.

מארז:LED+25CM FAN BLACK SILVER.

מאוורר למעבד:AR PRO D.C 775.

דיסק קשיח:WD SATA2 16MB 320GB.

הבעיה היא:המחשב איטי ואף מגיב לסירוגין באיטיות;למ"ס פעולות (יכולה להיות אפילו פעולה אחת,כמו גלישה באינטרנט במהירות של 5MB),אשר מתבצעות במקביל ואף לפעמים,מציג לי למ"ס שניות (כ15 שניות) בסוגריים,את 2 המילים לא מגיב,ורק לאחר מכן הוא מגיב.

שאלתי היא:מה ניתן להחליף ו/או לשפר/לשנות;במיפרט המחשב שלי - כדי,שהמחשב יהיה יותר מהיר?,האם אם אחליף ללוח אם יותר חדשני;נניח עם Chipset P45 של אינטל - מתוצרת זה יכול לגרום להאצתו?,ואם לא - אז מה עליי לעשות?

אני מכיר אנשים,עם מחשבים פחות חזקים משלי,אשר פועלים הרבה יותר מהר.!

בתודה רבה מאוד מראש. :xyxthumbs:

יוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה. :yelclap:!

המחשב נקנה סה"כ לפני שנתיים.

הדיסק הקשיח הוא SATA2 7200RPM ומחולק לשתי מחיצות בלבד C+D,כאשר במחיצה C מותקנת מערכת ההפעלה והתוכנות וD משמשת לאיחסון.

המחשב עבר איחוי דיסק קשיח לפני מקס' שבוע.

מערכת ההפעלה;כמו,שכתבתי 7 Ultimate - 32Bit והותקנה לפני כחצי שנה.

המחשב עבר איפוס (IE8) לפני מקס' שבוע.

יכול להיות,שהאיטיות ניגרמת היות ובמחשב מותקן זיכרון בנפח של 6GB בFlex Mode ומערכת ההפעלה היא 32Bit?

האם אתם חושבים בכלל ו/או עדיין,שהבעיה היא בכונן הקשיח ו/או במערכת ההפעלה?

מה יפתור לי את בעיית איטיות המחשב?,ישנן הצעות?

אפשר בבקשה תשובה ממנהלי הפורום?

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה עם שלא יכולה לנצל את כמות הזיכרון שלך

אבל בכל מקרה, כזו גם דורשת פחות...

בת'רד שהבאתי הם מדברים על עוד דברים כגון תוכנות מיותרות.

היום, כשכמעט כל מחשב מחובר לרשת מומלץ לפרמט לעיתים לא רחוקות.

גורם נוסף יכול להיות הצטברות אבק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין הצטברות אבק לבין איטיות מחשב אני לא יודע. אבק גורם להתחממות רכיבים והם לא עובדים לאט יותר. אבל בכל מקרה זה לא בריא. דבר שני, לפרמט לעיתים לא רחוקות אני גם לא מבין למה. להפך, 7 עובדת מצויין גם אחרי הרבה זמן.

קודם כל אתה לא מנצל את כל הזכרון של המחשב שלך וחבל. תתקין מחדש של 64 ביט. זה כאילו שנסעת עד עכשיו באוטו עם ההנדברקס מורם.

דבר שני, אל תתקין תוכנות מיותרות. תוודא שיש לך את כל הדרייברים מעודכנים ללוח האם שלך, ותבצע עדכונים גם לחלונות. חוץ מזה בלי שתראה תוצאות של מבחני ביצועים, אי אפשר לדעת מה זה מהר ומה זה לאט. זה דבר מאוד יחסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרת, הצטברות אבק גורמת להעלאה בטמפרטורה של הרכיבים

חלקם ינסו לקרר את עצמם ע"י שליטה במאווררים ובמידה ולא יצליחו - יפחיתו את ביצועיהם בשביל להתחמם פחות.

המעבד הוא אחד מהרכיבים האלה ואני חושב שהוא גורם מכריע בעניין "מהירות המחשב".

גם אם מערכת ההפעלה פועלת מצויין, בכל זאת מצטברים קבצים זמניים ועוד קבצים שכלל לא נחוצים.

כמובן שאפשר לשמר את המערכת, לדאוג לה והכל אבל לפעמים יותר יעיל ונוח לפרמט (במיוחד כשמערכת ההפעלה מותקנת על מחיצה נפרדת).

אתה צריך לדאוג לתחזוקה של המחשב שזה אומר ניקוי, ולא רק פיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שספק הכוח שלך לא בדיוק איכותי. אני ממליץ לך להחליף אותו בהזדמנות הראשונה לספק איכותי.

שנית, תפתח את מנהל המשימות (Task Manager) ותשאיר אותו פתוח כך שתראה את החלון. תעבור בו ללשונית תהליכים (Processes) ותסדר אותם לפי הסדר בעמודה של ה-CPU. תסתכל איזה תהליך צורך את הכי הרבה משאבים, בייחוד ברגעים בהם המחשב קופא. אותו דבר עבור I/O writes ו-I/O reads כדי להוסיף את שני האחרונים כשאתה בלשונית תהליכים לחץ על View > Select columns.

כמו כן תוריד את תוכנת האבחון מאתר יצרן הכונן הקשיח ותבדוק איתה בנוסף תבדוק גם את נתוני ה-S.M.A.R.T של הכונן הקשיח בתוכנה כמו HDtune (לשונית Health).

בנוסף, מעבר לתיאור שנתת על זה שהמחשב קופא לעיתים למספר שניות, תאר ביתר פירוט איך האיטיות הזאת באה לידי ביטוי. איפה אתה מרגיש אותה, באיזה שימושים/יישומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...