שדרוג מעבד - מבקש המלצה שתתאים ללוח אם שלי - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד - מבקש המלצה שתתאים ללוח אם שלי

snop

Recommended Posts

שלום !

כיום יש לי מעבד E6600 2.4GHZ.

הלוח אם שיש לי - P5WDH ואני מרוצה ממנו, מבסוט למרות שהוא כבר קצת ישן... הוא אחלה ואני לא מעוניין להחליף.

זכרון : 4GB (בפועל רק 3, אבל מעוד שבועיים אני אתקין 7 64bit ויהיו לי או 6 או 8 ג'יגה).

כרטיס מסך : בימים הקרובים אני הולך לקנות HD5770 1GB.

כונן קשיח : Green 1T (עוד שבועיים יצטרף עוד כונן כזה).

פשוט המחשב התחיל להיות איטי - אז שאלתי היא כזו - יש צורך להחליף מעבד...?

אם כן ואתם מחזקים את דבריי, לאיזה מעבד כדאי שיתאים לי ללוח אם ?

לא מתכנן איזה OC או משהו כזה, לא מבין בזה.. רוצה מחשב שיעבוד חלק, במהירות, בזריזות וביעילות.

כל המלצה תתקבל בברכה - תודה ענקית לכל עוזר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ הדרישות שלי לא גבוהות, אבל אני אשמח שיהיו קצת גבוהות לכל מקרה שפתאום אני אצטרך בעתיד.

כעקרון כיום אני משתמש במחשב :

1. מוזיקה (Winamp).

2. גלישה באתרים.

3. מדיי פעם עריכה ב-Photoshop.

4. הורדות של תוכניות/סרטים/הופעות ב-HD.

5. משחקים לא יותר מדיי, אבל פעם ב.. אז איזה משחק חדש.

והאיטיות מתבטאת בכך שהוא ממש נכה שאני משתמש באקספלורר ( 8 ), אני זוכר שקראתי שהדפדפן הזה כבד ואכן אני משתמש במקביל גם בגוגל כרום ו-וואלה - תענוג.

אבל לפעמים הוא זז לאט כאילו מדיי פעם ואני לא יודע עכשיו לתת דוגמות, נגיד סתם לפתוח חלון אז פעם הוא היה פותח יותר מהר ועכשיו בדיליי של עוד 2 שניות חחח אני יודע שזה נשמע קצת קטנוני.

אני כרגע עם ובעזרת השם בקרוב עם 7, יש מצב שזה ישתפר שם ?

לדעתך המעבד שלי בסדר ?

יש לך המלצות אחרות לשיפור ?

ולפני שיגידו לי לנקות - ניקיתי כבר מאווררים שבמארז, את המאוורר של הכרטיס מסך, החלפתי את הקירור למעבד בשבוע שעבר לאחד חזק יותר, שאבתי קצת את שואב מה שניתן והפעלתי פן (לשיער... על קור כמובן) והעפתי את כל האבק הנותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת את הדרייבר של הלוח אם, כרטיס מסך (הנוכחי X1900XT) כבר 4 שנים יש לי אותם מהיום שקניתי וכל פעם התקנתי אותם ולא עדכנתי..

אבל עד כמה הדרייברים של וכרטיס מסך יכולים לשפר...?

משחת למעבד עצמו אין לי מושג איך שמים ואיפה שמים... בעיה.. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והאיטיות מתבטאת בכך שהוא ממש נכה שאני משתמש באקספלורר ( 8 ), אני זוכר שקראתי שהדפדפן הזה כבד ואכן אני משתמש במקביל גם בגוגל כרום ו-וואלה - תענוג.

אבל לפעמים הוא זז לאט כאילו מדיי פעם ואני לא יודע עכשיו לתת דוגמות, נגיד סתם לפתוח חלון אז פעם הוא היה פותח יותר מהר ועכשיו בדיליי של עוד 2 שניות חחח אני יודע שזה נשמע קצת קטנוני.

זהו? הדיון מדבר על בעיות אטיות וזה כל מה שהיה לך לומר בנושא? שה-IE8 אטי?

שלא לומר שהתשובה נמצאת במה שרשמת, אמרת שפעם זה היה יותר מהיר, נראה לך שהמעבד מתעייף עם הזמן? ברור שזה הכונן הקשיח-מערכת ההפעלה. תפרמט/קנה ותראה שהכל חוזר לקדמותו באשר למהירות טעינה.

אין בעיה להמליץ על מעבד שמתאים ללוח אם אתה מתעקש לשדרג, אבל פשוט מעניין לדעת קודם מה הבעיות בדיוק. מבחינת 5 הסעיפים שציינת (השימושים), עם החלפת מעבד אתה תראה הבדלים בפוטושופ ובמשחקים אבל גם לא נראה שאלו ממש שימושים עיקריים אצלך. חוץ מזה שאני מכליל, במשחקים זה תלוי במשחקים עצמם ובהגדרות (כולל רזולוציה), בפוטושופ זה גם תלוי.. אך אני לא מתעסק בתוכנה הזו בשביל להסביר במונחים הנכונים.

ואם כבר ציינת- שווה מאוד להתקין עדכניים לכרטיס המסך. ללוח האם חבל על הזמן, אבל לכרטיס המסך? מה קרה לך? כל הזמן יוצאים חדשים ואם לא עדכנת 4 שנים אז אתה תראה שיפור במשחקים.

לגבי דברים שהציעו- איחוי יכול לעזור (תלוי מתי בפעם האחרונה ביצעת איחוי) אבל אני בספק שתרגיש בהבדל לאחר התהליך, אני חושב שאפשר לוותר על זה. לגבי רענון משחה תרמית, זה לא ממש קשור כל עוד שאין עדות לטמפרטורות עבודה גבוהות.

אתה יכול לבדוק את עניין הטמפרטורות/הגדרות (תדרים/מתחים) בלי קשר לבעיה, זה לא יכול להזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח זה לא רק האקספלורר נגיד סתם אני פותח את המחשב שלי אז עד שהוא פותח לוקח לו איזה כמה שניות טובות לפתוח את החלון..

למזער גם כמה שניות.. ופעם זה היה יותר מהיר.

לגבי הכונן קשיח שאמרת לקנות חדש.. הכונן חדש מאוד, בשימוש רק חודש וחצי-חודשיים.. כבר לפרמט ?

אני אתקין את הדרייברים ללוח אם בהזדמנות או שאני אחכה כבר ל- 7.

הזכרון יכול גם לקחת חלק בעניין שהוא "רק" 3 ומשהו ? כי עם ההתקנה של ה- אני אוכל לנצל יותר מזה ואז יהיה לי מינימום 6.

ורק משהו קצר ולא קשור לנושא - לכל המגיבים - תודה רבה ! תודה ענקית ! על היחס והעזרה, בדרך כלל בחלק מהקהילות פה עונים אחרי הרבה הרבה שעות/ימים (אם בכלל), כיף שיש עזרה ומענה, תודה שוב :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח זה לא רק האקספלורר נגיד סתם אני פותח את המחשב שלי אז עד שהוא פותח לוקח לו איזה כמה שניות טובות לפתוח את החלון..

למזער גם כמה שניות.. ופעם זה היה יותר מהיר.:

כמו שאמר !_Nike_! המעבד לא מתעייף עם הזמן. מה שכן מתבלה עם הזמן הוא הכונן הקשיח (בוודאות) ומערכת ההפעלה כתלות בהרגלי השימוש שלך.

אין לי כוח להיכנס לנושא הרגלי שימוש נכונים וכו', אבל היא הבסיס לתפקוד המערכת כפי שהוא בא לידי ביטוי בעיני המשתמש. התקנה והסרה תכופה של תוכנות מיותרות, יותר מדי רכיבי תוכנה שעולים ביחד עם מערכת ההפעלה, יותר מדי רכיבי תוכנה מיותרים שפועלים ברקע באופן כללי, מחיקת ויצירת קבצים חדשים לעיתים תכופות ועוד ועוד -- גורמים ל"בלאי" למערכת ההפעלה. גם בגלל מערכת הקבצים בה היא משתמשת ובעיקר בגלל המבנה של מערכת ההפעלה עצמה.

אתה לא מחפש את הפיתרון במקום הנכון לדעתי. גם אם תקנה מעבד חזק, אפילו הכי "חזק", תתקין את מערכת ההפעלה מחדש ותרגיש בשיפור, השיפור לא יימשך לאורך זמן מכיוון שאם הרגלי השימוש שלך תואמים בגדול למה שתארתי לעיל, המערכת היא זאת שנשחקת.

בן כמה הכונן הקשיח שלך? הוא כרגע משמש ככונן יחיד למערכת ההפעלה ואחסון? הוא מחולק למחיצות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמר !_Nike_! המעבד לא מתעייף עם הזמן. מה שכן מתבלה עם הזמן הוא הכונן הקשיח (בוודאות) ומערכת ההפעלה כתלות בהרגלי השימוש שלך.

אין לי כוח להיכנס לנושא הרגלי שימוש נכונים וכו', אבל היא הבסיס לתפקוד המערכת כפי שהוא בא לידי ביטוי בעיני המשתמש. התקנה והסרה תכופה של תוכנות מיותרות, יותר מדי רכיבי תוכנה שעולים ביחד עם מערכת ההפעלה, יותר מדי רכיבי תוכנה מיותרים שפועלים ברקע באופן כללי, מחיקת ויצירת קבצים חדשים לעיתים תכופות ועוד ועוד -- גורמים ל"בלאי" למערכת ההפעלה. גם בגלל מערכת הקבצים בה היא משתמשת ובעיקר בגלל המבנה של מערכת ההפעלה עצמה.

אתה לא מחפש את הפיתרון במקום הנכון לדעתי. גם אם תקנה מעבד חזק, אפילו הכי "חזק", תתקין את מערכת ההפעלה מחדש ותרגיש בשיפור, השיפור לא יימשך לאורך זמן מכיוון שאם הרגלי השימוש שלך תואמים בגדול למה שתארתי לעיל, המערכת היא זאת שנשחקת.

בן כמה הכונן הקשיח שלך? הוא כרגע משמש ככונן יחיד למערכת ההפעלה ואחסון? הוא מחולק למחיצות?

כמו שאמרתי - הכונן בשימוש חודש וחצי - כמעט חודשיים.. הוא אצלי כמעט חצי שנה (אבל היה מאוחסן בקופסא ונפתח רק לפני כמעט חודשיים).

כונן יחיד במחשב, מחולק ל-3 מחיצות :

C - ראשי בו מותקנת מערכת ההפעלה.

D - בו אני מאחסן שירים, תוכנות/התקנות וקליפים.

E - בו אני מאחסן תוכניות וסרטים.

קשה לי להאמין שהכונן לא טוב ושיש צורך בחדש, לא ככה ?

בכל מקרה אני גם ככה הולך לרכוש אחד בנוסף ונראה לי בו אני אתקין בעצם את המערכת ההפעלה החדשה והוא יהיה הכונן הראשי (שגם יחולק למחיצות) ולאחר מכן אני אעתיק את כל הקבצים (שירים, קליפים, תמונות, מסמכים, תוכניות, , תוכניות התקנה) מהכונן הנוכחי אל הכונן החדש ורק אז אני אפרמט את הכונן הנוכחי שיהיה דנדש כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למזער גם כמה שניות.. ופעם זה היה יותר מהיר.

זה לא משהו שמגביל המעבד, בטח מערכת ההפעלה.. אם אתה אומר שמערכת ההפעלה הותקנה לפני לא יותר משלושה חודשים אז אפשר להוריד את הכונן הקשיח מהפרק. עדיין, אם זה היה בסדר ועכשיו זה לא- במסגרת שלושה חודשים- זו בעיית תוכנה/מערכת הפעלה ככל הנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה אז רגע אני אסביר.. לפני הכונן הקשיח הזה היה כונן קשיח אחר אבל לצערי הוא הלך... תקתק והלך לעולמו.

וגם אז עם הכונן הישן היתה האיטיות הזאת..

אולי זה ה- מראה לי את אותותיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר, ככל הנראה, על פי הנתונים שסיפקת, מדובר על בעית תוכנה ואם לדייק יותר מדובר של שחיקת מערכת ההפעלה.

מקור הבעיה העיקרי הוא כנראה לא בכונן החדש (אגב, דגם ה-Green הזה הוא ב-5400 סל"ד?) אלא ביותר מדי תוכנות ו/או תוכנה ספציפית ש"מכבידה" על המערכת.

בשלב הראון הייתי מוריד כל תוכנה שאתה לא צריך שתעלה ביחד עם מערכת ההפעלה ובודק אם יש שינוי.

תנסה את הבדיקה הבאה. תיכנס ל-Safe mode האם גם שם לוקח למערכת הרבה זמן עד לשולחן העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יודע אם הכונן 5400 או 7200 כי את האמת לא היה רשום על האריזה או עליו.. ועכשיו נכנסתי לאתר שלהם ולא ממש מצאתי (http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=559.) אני מאוד מקווה שהוא 7200.

בכל מקרה איך אני יודע איזה תוכנות מופעלות ברקע בזמן שהמחשב עולה ? כי לי אין מושג..

ואני מאלה שמפעילים אימיול או כל התוכנות שיתוף האלה.

אצלי זה קבוע - ה-Winamp פתוח תמיד (ממוזער), דפדפן כרום/אקספלורר ומתי שבא לי רואה קליפים/תוכניות.

נוסף בעריכה :

הרצתי חיפוש בגוגל ולא מצאתי תשובה חד משמעית לגבי מהירות הכונן.. באיזה ביקורת על הכונן איזה מישהו כתב שמה שיפה שהכונן יודע לעבור מ-5400 ל-7200 כשצריך.. זה הגיוני ? זה טוב ? זה רע ?

הדגם המדוייק שלי : wd10eads 32mb ואני הולך לקנות את אותו כונן רק 64MB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן הקשיח מסתובב במהירות משתנה על פי הצורך (אני לא בקיא מספיק כדי להגיד עד כמה זה יעיל). בכל מקרה הסל"ד הוא לא נתון כזה חשוב צריך להסתכל על מבחני ביצועים של הכונן (ושוב, לא בקיא מספיק בכוננים קשיחים כדי לחוות דעה על הכונן שלך). מה שכן, אם אתה כבר הולך לקנות אחד חדש, הייתי ממליץ לך יותר על כונן 1TB של מסדרת F3.

בקשר לתוכנות שרצות ברקע, קודם כלל תתחיל בלהוריד תוכנות מיותרות שעולות יחד עם מערכת ההפעלה

Start>Run>msconfig

שם כנס ללשונית startup ותסיר את ה-V לצד כל תוכנה שלא הכרחי שתעלה עם מערכת ההפעלה.

לדעתי אין צורך לחלק את הכונן ל-3 מחיצות. המצב האידיאלי הוא להתקין את מערכת ההפעלה והתוכנות על כונן אחד ולהשתמש בכונן אחר לאחסון. אבל גם אם אתה משתמש בכונן אחד להכל ורוצה לחלק למחיצות, אין טעם ממשי לחלק ליותר משתי מחיצות (אחת למערכת ההפעלה והתוכנות והשנייה לאחסון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...