מה לעשות כנגד זרם במחשב? מה לקנות ? - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה לעשות כנגד זרם במחשב? מה לקנות ?

shloosh

Recommended Posts

וואלה אתמול הלכתי יחף במרתף כשהתחלתי לפרק מאוורר של PS3 ובטעות האצבע שלי נגעה בחיבור של כבל האינטרנט (המחשב שלי עדיין בתיקון) והזרם עבר מהאצבע אל היד אל הגוף אל הרגל ואז לאדמה.

הייתי יכול לעקוב אחר תנועתו בגופי, זה היה זרם מאוד חזק שגרם ליד שלי להרגיש aftershocks למשך תקופה מסויימת לאחר ההתחשמלות.

וההורים? אדישים... :s05: :s07::bash: (אבל כשאני מבקש מהם לבדוק בעצמם ולגעת בכבל יחפים הם לא מסכימים :nixweiss:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזרם כנראה מתחיל להתחזק. תן להם להתחשמל קצת שיקלטו ואתה עצמך תדאג לא לגעת בדברים מחשמלים ובמיוחד בהם ובאדמה בו זמנית

אם אתה נוגע בדברים מתכתים כדיי לבדוק אותם תמיד לעשה את זה אם _הצד האחורי_ של האצבעות כדיי שהיד לא תוכל להיתפס אל החשמל

חשמלאי דחוף like never before

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבא שלי (חשמלאי בעברו) נמצא בביתי כרגע ואני ואחי נצלנו את הרגע כדי להתלונן להורים בנוכחות סבא ובסא לא רוצה שנתחשמל כמו ההורים אז הוא בדק ועכשיו הוא ואבא מתחילים לשייף את כבל ההארקה ולאן שהוא אמור להתחבר כי כנראה חלודה פגמה בחיבור שלהם.

נקווה שייסימו מהר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האדמה של הבית אמורה להיות מחוברת ל :

רשתות הברזל ברצפה ובקירות - כדיי לוודא שכל מעבר זרם ביניהם ומערכת החשמל יהיה דרך מערכת האדמה ולא אנשים

צינורות המים בתוך הבית - כדיי שצינורות המים לא יוכלו לקבל מתח במקרה של תקלה בבוילר וכדומה

צינור מים ראשי מחוץ לבית (צינור המים לפניי מונה המים מספיק בדרך כלל) - לקבלת אדמה חיצונית

חוט ה N הראשי של הבית לפניי מפסק הפחת (בבתים שבהם יש מערכת איפוס - בדרך כלל בתים של שנות ה 90 ומעלה בלבד)

כל החיבורים האלה אמורים להיות אם כבל של 10 - 16 mm (אבל גם 6 יעבוד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבדוק תעשה את זה עם הצד העליון של כף היד.

מה זה הצד העליון של כף היד? יענו איפה שהשערות של כף היד צומחות? (בצד שיש ציפורניים?)

בינתיים בדקתי עם הטלסופ שלי היום (צילתי של הירח!! :smile1: ) ונראה כי לא עובר בטלסקופ זרם (למרות שאני עומד יחף על פרקט שמבודד לחלוטין אותי מהאדמה, היה ניתן להרגיש בזרם בכל מכשיר חשמלי כאשר מעבירים את הצד של כף היד שצומחים בו שערות הלוך ושוב על גבי המתכת, וכעת לא הרגשתי בדבר :smile1:

נראה לי שנפתרה הבעיה! :yelclap:

תודה רבה לכולם עזרתם לי מאוד ואולי אפילו הצלתם את חיי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גב כף היד זה איפה שהציפורניים.

הסיבה שתמיד משתמשים בגב כף היה היא שאם אתה תתחשמל היד עלולה להתכווץ ללא שליטה ולהיתפס.

ואם היא נתפסת במה שמעביר את ההתחשמלות לא תוכל לנתק את היד, ותתחשמל עד שהחשמל ינותק או עד שתמות.

לכן אף פעם אל תיגע בעמוד מיקרופון ישר עם כף היד.

קודם תבדוק שזה בטוח.

יש לא מעט אנשים במהלך ההיסטוריה שמתו ככה.

אם הם רק היו בודקים כמו שהסברתי הם היו עדיין בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...