האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים? - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגענו לרגע שנפסיק לממן את האברכים?

Shoko

Recommended Posts

גם אנחנו יכולים לטעון שאתם כופים עלינו...

למה שאני אשלם במיסים דברים למימון התרבות המזוויעה שלכם? הרי אני ממש לא תומך בזה

כולנו ערבים זה בזה (:

אז אל תיהיה חלק מהמדינה, תוותר על האזרחות, תיהיה תושב קבע אל תשלם מיסים למדינה ואל תדרוש כלום ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הגבתי כבר על הדבר הזה.

גם אנחנו לא רוצים שהאורח החיים שינוהל פה יהיה חילוני.

אנחנו לא באים בדרישה להעיף אתכם

תקרא את תגובתי השניה בעמוד 24

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, כי אז מי יממן אתכם?

וחוץ מזה - התעלמת מהטענות המרכזיות. הציבור החרדי מצפצף על החוק, לא מתגייס לצה"ל ומשרת את המולדת כמו כל אזרח, לא מכיר בסמכויות מוסדות המדינה ובעליונות של חוקי המדינה על כל חוק אחר - אה, וגוזל כספים ממשלמי המיסים. ואני מניח שברור לך שהכספים שהחרדים מקבלים ביחס לכספים שהחילוניים מקבלים לא פרופורציונאלים בכלל לגודל היחסי שלהם באוכלוסיה (ובטח שלא ביחס לכמות היחסית של הכסף שהם מכניסים למדינה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה עושה הפרדה בין הציבור החרדי לכלל הציבור הדתי?

הוא חלק מאיתנו. אם הדתיים הלאומיים תורמים אז גם הוא

הוא חלק מאיתנו ואנחנו חלק ממנו

אתה לא יכול לומר שאנחנו לא תורמים (הדתיים הלאומיים) אז גם אתה לא יכול לומר שהם לא תורמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגבתי כבר על הדבר הזה.

גם אנחנו לא רוצים שהאורח החיים שינוהל פה יהיה חילוני.

אנחנו לא באים בדרישה להעיף אתכם

תקרא את תגובתי השניה בעמוד 24

זה לא העניין, מדינת לא הוגדרה בתור מדינה דתית, או מדינה הלכה או כל דבר אחר. יהדות הוא דבר שניתן לפרשנות ודמוקרטיה והחוקים הבסיסיים של מדינת הם לא. זכויות שוות = חובות שוות, לא לעניינכם יש פתרונות, תושב קבע, ניו-יורק, בטהרן גם אוהבים דוסים שמעתי.

התגובה שלך לא מעניינת אף אחד כיוון שחוץ מהתפלספות אין בה מה דבר, החרדים לא תורמים ולו אאיודה למדינה הזאת, ולא זה שהם מתפללים לא תורם למדינה.

תרומה נמדדת בתוצר שאותו ניתן לכמת, שכל החרדים יעבדו, שכל החרדים ישלמו מיסים מלאים, ושכל החרדים לא יקבלו ולו מלגה אחת שאיננה ניתנת לאחרים, וקצבאות אברכים לא ניתנות לסטודנטים, או תלמידי יג-יד, או כל דבר דומה.

אני לא בא בדרישה להעיף אותכם, החלום שלי שהתסמונת שיודוע בימינו כדת תמחק מהעולם הזה, אבל זה משהו אחר. אמונה =! דת, דת זה ממסד של קשקושים במקרה הטוב ואינדוקטורנציה מלאה לאורך חיים שאינו מקבל דבר וחצי דבר אשר שונה ממנו במקרה הרע. אין לך ולא קשר אחד עם דת משה אברהם ויעקב, אין לך ולא קשר אחד עם הדת היהודית כפי שנכתבה במקרא, אתם לא יותר מכת מחרידה ובזיונית וכל היוצא בזאת, כולל ביזוי השם שאתם כלכך אוהבים עבוד את אדמתך ותביא ביכוריך אומר לך משהו?

כל אורך החיים שלכם הוא מדין רבנים, לא מדין שמים, הרמב"ם שאותו הזכירו רבות כיום לא היה "רייב'ה" של היום, הוא היה חוקר ופילסוף, ונחש מה הוא עבד עד יום מותו ולא קרא גמרא 24/7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.. הרמב"ם היה מתפרנס מדוד שלו. הוא לא היה עובד בכלל.

רק כשדוד שלו לא יכל לפרנסו יותר משום שהיה חולה - יצא הרמב"ם לעבוד.

אתה לא רואה שזה תורם ואני כן

מה נעשה? נתפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה עושה הפרדה בין הציבור החרדי לכלל הציבור הדתי?

הוא חלק מאיתנו. אם הדתיים הלאומיים תורמים אז גם הוא

הוא חלק מאיתנו ואנחנו חלק ממנו

אתה לא יכול לומר שאנחנו לא תורמים (הדתיים הלאומיים) אז גם אתה לא יכול לומר שהם לא תורמים

קודם כל יכולת ההיסק הלוגית שלך ממש גרועה. אולי בגלל שלא סיימת בית-ספר יסודי נורמאלי?

חוץ מזה, הדתיים הלאומיים תורמים והציבור החרדי לא (ואם להיות כנים אז החרדים מזיקים). זאת בדיוק הסיבה להפרדה!!!

הרי אין "מפת מגזרים" שמותר לחלק את המדינה רק לפיה. יש ציבור שיוצר נזק עצום למדינה, אז צריך לטפל בו. בו ולא בשאר!!

זה לא מדוייק.. הרמב"ם היה מתפרנס מדוד שלו. הוא לא היה עובד בכלל.

רק כשדוד שלו לא יכל לפרנסו יותר משום שהיה חולה - יצא הרמב"ם לעבוד.

אתה לא רואה שזה תורם ואני כן

מה נעשה? נתפשר.

שוב, אתה יוצא מנקודת הנחה ממש מפגרת. כמה דוגמאות שממחישות כמה החשיבה שלך מעוותת:

הערבי מרמאללה לא רואה את הפיגועים כמשהו מזיק, ואני כן. מה נעשה? נתפשר!

אני לא רואה בגניבה מחנות משהו מזיק, אתה כן. מה נעשה? נתפשר!

אני לא רואה ברצח של מישהו משהו מזיק, אתה כן. מה נעשה? נתפשר!

אתה לא רואה בגירבוץ משהו מועיל ואני כן. מה נעשה? נתפשר!

לפי נקודת המוצא שלך, כל רוצח יגיד שהוא לא ראה בזה משהו פסול - ואז נצטרך להתפשר איפשהו באמצע. זה לא עובד ככה, רק היגיון מעוות יכול להוליד מחשבה כזאת...

אתה חוזר על אותם דברים..

גם אני בתור דתי לאומי ממן לך דברים

זה מתקזז אחד עם השני, מה לעשות

סבבה, אפשר ליצור שתי רשויות מס - לחילונים ולשאר. אתה לא תממן אותי ואני לא אממן אותך. אם אתה יוצא כל-כך מופסד במצב הנוכחי, עדיף לך לנתק את הקשר הכלכלי עם החילונים מבחינת מס, לא?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיונים הללו מוכיחים כל פעם מחדש שגם אם הדתי\חרדי מולך מסוגל לקיים דיון נורמאלי, בלי לגלוש לקללות והשמצות כל רגע ומבלי לתת לך "חומרי קריאה" דתיים בלי לענות על השאלות תוך טענה ש"כל התשובות בכלל שם", עדיין אי אפשר לקרוא לזה "דיון הגיוני" כי אין נקודת מוצא משותפת.

מבחינתו, החרדים תורמים המון בתחומים הרוחניים. מבחינתו, החרדים הם אלה שמחזיקים את המדינה. מבחינתו, החרדים תורמים גם כלכלית (!). מבחינת רבים כמוהו, לחרדים קיימת הזכות המלאה לקיים מערכת חוקים שבחלקם סותרים את חוקי המדינה, בהיותם אזרחיה.

אין בדיונים הללו (או בכל צורת דיון אחרת שכוללת מילים) כל תועלת כל עוד לחרדים יש מציאות אחרת, כלכלה אחרת (שבה יוצא שהם בכלל מממנים אותנו), נתונים דמוגרפיים אחרים... זה לא שלך יש ביד סט נתונים אחד, להם יש סט נתונים אחר והאמת איפשהו באמצע. הנתונים ש"יש להם ביד" הם פשוט כל נתון שתרצה שמצדיק את האג'נדה שלהם, בין אם יש לו קשר למציאות ובין אם לא.

מבחינתי הדיון עם החרדים, לפחות כל עוד התנהלותם הנוכחית נשארת בעינה, צריך להעשות בכלים אחרים לחלוטין. למשל,

crowbar1.jpg

cac1987-l2.jpg

axe1.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אלימות איננה הפתרון - היום הרוב תומך בצד שלך ואתה מרוצה, מחר תהיה בעמדת מיעוט בעניין כלשהו והאלימות תופנה נגדך - זו אינה הדרך.

הפיתרון יבוא ביום שיבחר ראש ממשלה שהמדינה חשובה לו יותר מיציבות כסאו, ושאינו סובל מהזיות על ארץ השלמה. עם זאת אני פסימי, ואני בספק שזה יקרה בזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TaZeR,

אתה כנראה לא מבין: החרדים הם דתיים, הם חלק מכל הציבור הדתי. אם תהרוג את כל החרדים - חלק מהדתיים הלאומיים יתחיל להכינס לזרם החרדי.

תמיד יהיה אותם כי תמיד יש קיצונים מסויימים. באחוזים הם ישארו אותו דבר, אך במספר - זה תלוי בך.

בקיצור להפריד אתה לא יכול. להשמיד גם לא.

בנוגע לחשיבה המעוותת שלי: בטח שהערבי מרמללה לא רואה שזה מזיק כי להפך זה משרת את המטרה שלו.

מבחינת שאר הערבים - בטח שזה תורם. אתם אלו שהחלטתם לפרוש מן הציבור הדתי שכך היו כל היהודים ועכשיו אתם באים בטענות שהחיים שלו לא משרתים את המטרה שלכם

גם להפך - החיים שלכם לא משרתים את המטרות שלנו.

לא גנבנו ולא רצחנו - על העקרונות האלה כולנו מסכימים שהם לא ראויים כי זו לא דרך אנושית נכונה.

רוצח הוא אדם מעוות לעומת אנשים דתיים שתמיד היו (מכלל הדתות) ובואו נודה, שגם תמיד נחשבו אנשים איכותיים יותר, יותר רציניים.

אתה לא רואה - אל תהיה דתי. אבל גם אני לא רוצה להיות חילוני והחרדי לא רוצה להיות דתי לאומי.

שתי רשויות מס אתה לא תצליח ליצור כאן כי אנחנו חיים במדינה משותפת אבל אפשר ומנסים להפריד כמה שאפשר - ערים שונות.

וחבל שאתם לוקחים את זה לכיוונים כמו השמדה, אלימות וכו'.

החרדים? הם רק פוגעים בנו. נשמיד אותם!

האמ האמ: היטלר, שואה, נאציזם. ברוכים הבאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין: החרדים הם דתיים, הם חלק מכל הציבור הדתי. אם תהרוג את כל החרדים - חלק מהדתיים הלאומיים יתחיל להכינס לזרם החרדי.

תמיד יהיה אותם כי תמיד יש קיצונים מסויימים. באחוזים הם ישארו אותו דבר, אך במספר - זה תלוי בך.

בקיצור להפריד אתה לא יכול. להשמיד גם לא.

מאיפה לעזאזל הבאת את ההגיון המעוות הזה?

וחבל שאתם לוקחים את זה לכיוונים כמו השמדה, אלימות וכו'.

החרדים? הם רק פוגעים בנו. נשמיד אותם!

האמ האמ: היטלר, שואה, נאציזם. ברוכים הבאים.

אף אחד לא קרא פה להשמיד את החרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא היגיון מעוות. אם תיכנס למגזר אתה תבין.

הדתיים הלאומיים מבינים שאי אפשר להתקיים בלי אברכים וכשלא יהיו אברכים - חלקם יפנה להיות כאלה.

אתה לא יכול לצפות מעצמך להבין דברים בנושאים שאתה לא נמצא בהם.

ובקשר להשמדה, ראה עמוד קודם בעיקר.

זה מתחיל מלגרש. שאל את היטלר ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען הסר הספק, לא הייתה לי שום כוונה להציע להשמיד את החרדים או אפילו לגרש אותם. כוונתי היתה לענות לכוחניות בכוחניות נגדית, וכאשר המון חרדי זועם יוצא לשרוף פחים באמצע ירושלים, לבוא אליו עם ציבור חילוני זועם לא פחות ולשבור כמה ראשים.

כמובן, אחרי שכל הקצבאות והתקציבים הדתיים יבוטלו לאלתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...