מחשב נייד לסטודנט (תקציב גמיש) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנט (תקציב גמיש)

YoShow

Recommended Posts

שלום!

באוקטובר הקרוב אני מתחיל ללמוד באוניברסיטה במקצוע 'הנדסת מחשבים בהתמחות פיזיקה יישומית'. לקראת הלימודים אני זקוק למחשב נייד, שיקל עלי בעת העבודה באוניברסיטה. יש לי כמה שאלות:

1. האם התואר המדובר 'דורש' מחשב בעל יכולת מינימאלית כלשהי? כלומר האם במסגרת התואר אני אצטרך לבצע חישובים ברמה גבוהה, אשר ידרשו מעבד חזק במיוחד?

2. אני רוצה שהמחשב כן יפעיל משחקים עכשוויים, אך קלים יחסית, כמו משחקי תפקידים ואסטרטגיה חדשים (לדוג' סטארקרפט 2 ואחרים).

3. אני מתעסק בעריכת ...

4. אבא שלי טס בעוד שבוע לארה'ב. האם עדיף לי להעמיס עליו בדרכו חזרה?

5. מכל החדשות של האתר אני מבין שלא חסרים 'ליינים' חדשים של מחשבים ניידים. האם מישהו מכם מכיר את ביצועיהם בשטח ויכול להמליץ עליהם, בהתאם לדרישות הקודמות.

מאחר שאבא שלי טס בקרוב, אשמח לקבל תשובות במהרה. תודה רבה (אם קראתם את הכל זה כבר משהו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רצוי שיהיה מעבד לא חלש שיקל עליך בקומפילציה (אתה הולך לתכנת), וגם למטלב בכיוון של הפיזיקה

2. תלוי על אילו הגדרות וכד', כרטיס מסך מובנה יתן לך מגוון רחב יותר של ניידים אבל לא משחקיות טובה

3. לא חושב שזה רלוונטי

4. יכול להיות שכן, מה התקציב שלך? השאלה הגדולה היא האם לבקש מאבא שלך שיביא עכשיו, או לקנות נייד בספטמבר (שאז אולי תהיה ירידת מחירים או עדכון דגמים)

בגדול הית ממליץ לך להסתכל על הסדרות העסקיות של ודל, נותנים אחריות בינלאומית, בדל איך שהבנתי זה תלוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתשובה 4 קלעת בול למה שחשבתי. אני באמת לא צריך את הנייד עד אוקטובר, ואם תהיה ירידת מחירים עד אז, עדיף לחכות.

יש מצב שאתה נותן לי דגמים ספציפיים, או אומר לי איזה מומלצים?

לגבי כרטיס מסך, אין שום דגם חזק יחסית שמשולב במחשב? אולי אני אקנה בנפרד כרטיס מסך חיצוני (יש דבר כזה בכלל?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידוע לי על איזו פריצת דרך או ירידה דרסטית, אבל זה יכול לקרות כל כמה זמן.

דגמים ספציפיים- תגיד לי בערך תקציב- משהו בין 500-1500$ זה המחירים בחול.

כרטיס מסך- יש, פשוט צריך לשים לזה לב. זה גם יוריד לך את זמן הסוללה (למרות שיש דגמים עכשיו שאפשר להחליף בלחיצת כפתור בין כרטיס מסך משולב ללא משולב). אין דבר כזה כרטיס מסך חיצוני.

מעבדים- בגדול כל סדרת הI3 והI5 של אינטל יתאימו לך.

ולא דיברנו על גודל- אני מניח שאתה מתכוון לנייד אותו הרבה, היתי מסתכל על 6410, 4310, (שהם חדשים אז כדאי לבדוק את המצב איתם), ואת הלנובו T410 בגרסאותיו. כמה זמן או משקל חשובים לך? גודל מסך? אתה הולך להתנייד איתו הרבה?

ועוד משהו- אם מזמינים מהאתרים של דל\לנובו מידי פעם צצים להם "קופונים" ברשת, שאם אתה משתמש בהם זה נותן לך הנחה ולפעמים משמעותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב הסתכלתי על מגוון פוסטים בפורום, ותכלס נראה לי שאני מבין מה אני רוצה. כמו כן אתמול המחשב הנייח שלי די קרס סופית (ראו חתימה זכרונו לברכה) :(. קודם כל התקציב הוא בין 700 ל900 דולר.

הבנתי שכרטיס המסך הטוב ביותר שאני יכול להכניס בתקציב הוא ATI 5650 HD נכון? תכלס אני לא רוצה להריץ משחקים כבדים, אבל אני גם לא רוצה להיות מודאג מהקטע הזה כשהצורך יגיע.

לצד זה, אני צריך ניידות. הבנתי שמסכים בגודל 14 אינצ' הם מושלמים לניידות, אבל לא מצאתי אף דגם של עם כרטיס מסך כמו שרשום למעלה, וגודל מסך כזה. אז אני מוכן להתפשר ולקחת 15-15.6 אינצ'. לגבי המקלדת, לא כל כך אכפת לי אם היא מלאה או לא.

בנוגע למעבד - די נסגרתי על i5 לפחות, ו3-4 GB RAM 3.

ראיתי מגוון דגמים שכמעט עונים לדרישות האלה, אבל כרטיס המסך שלהם הוא לרוב 5470 HD ולא 5650.

ועכשיו לשאלות:

1. הacer 5740G באמת הפתיע אותי עם המחיר שלו. מה דעתכם עליו?

2. האם יש עוד חברות/דגמים שעונים לדרישות האלה?

3. האם מישהו חושב שהדרישות מוגזמות/לא מתאימות לסטודנט?

תודה רבה! (אנא תענו בהקדם כי אבא שלי כרגע בניו-יורק, מחכה שאני אגיד לו את הדגם הנשגב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...