תופעת הפסבדו מדע לשימוש במגנטים - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעת הפסבדו מדע לשימוש במגנטים

חובב-מדעH

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז זהו שאתה עכשיו מדבר שטויות, אבנית נוצרת בקשר אלקטורליטי שנוצר מיונים חופשיים במים מגנט חזק כן מבטל את הקשר הזה ומונע מהאבנית להצתבר, שוב הוא לא מעלים אותה הוא פשוט מונע יצירה של קשרים יוניים במים, המינרלים פשוט נשארים במים במקום על הצנרת.

איני מבין גדול באבנית, אך המתקן שמתיישב על צינור מכונת הכביסה לא שווה אגורה - מכונת כביסה חדשה, החזיקה פחות משנתיים עם המתקן - גוף החימום שלה כוסה כולו באבנית, וגרם לנפילת החשמל.

גוף החימום הוחלף, המגנט נזרק לפח הזבל, ועם שימוש ב"קלגון" (חושב שככה קוראים לזה, בא כמו אבקת כביסה), המכונה מחזיקה כבר שנים רבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאני אידיוט כבר קבענו (הלו, לשלם 200 שח עבור מגנט דבילי?)

אבל אידיוט מאושר לא עדיף על אידיוט דיכאוני ?

ועוד בחינם!

קודם כל כולנו רוכשים שטויות בחיינו וזה לא עושה אותנו אידיוטים, רכשנו, אכלנו אותה, למדנו לקח,

לא למדנו לקח!? אז אנו כנראה באמת דיבילים מושלמים :bash:

[br]פורסם בתאריך: 11.06.2010 בשעה 20:11:29

האמת שבזמנו עשינו בדיקה בצבא עם המדבקה והיא כן מורידה את רמת הקרינה של המכשיר בכיוונים מסויימים, שוב זה לא אומר שזה מוריד את הסיכון אם קיים לחלות במחלות מסויימות אבל היא לא חסרת תועלת לגמרי ההבדל היה רציני.אז זהו שאתה עכשיו מדבר שטויות, אבנית נוצרת בקשר אלקטורליטי שנוצר מיונים חופשיים במים מגנט חזק כן מבטל את הקשר הזה ומונע מהאבנית להצתבר, שוב הוא לא מעלים אותה הוא פשוט מונע יצירה של קשרים יוניים במים, המינרלים פשוט נשארים במים במקום על הצנרת.

דובי זובי!!!

באיזה מקום למדת שמגנט "חזק" מבטל את הקשר הזה? אשמח לקבל הסבר.

אני רוצה להבין, כשאתה אומר מגנט חזק למה בדיוק אתה מתכוון? כמה חזק ?

איך מגנט יכול לבטל את הקשר הזה אם אין בו זרם חשמלי?

וכידוע לך כדי שיהיה תהליך אלקטרוליטי חייב שיהיה מקור מתח ליצירת זרם. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שקונים זאת כל כך מושפעים מהפרסום שהם באמת מדווחים על שיפור,

התופעה הזו כל כך ידועה כיוון שהיא נצפתה בכל המבחנים הקליניים והיא נקראת תופעת "הפלסבו" Placebo

אני האחרון שיקנה דברים כאלה, אני שונא פרסומות שקריות, אני שונא את כל הבולשיט הזה, זה משגע אותי. אבל בתכלס, כנראה שהיו לי (וגם לך...) חיים יותר טובים אם כן היינו נופלים לשטויות האלה. תופעת הפלסיבו שאתה מתאר - זו לא תחושה שאתה מבריא, זה שיפור אמיתי במצב. כשהגוף שלך 'חושב' שהוא אמור להבריא אז יש שינויים כימיים, וכל מיני דברים שהמוח מפריש, פשוט קורות תופעות שגורמות לגוף שלך באמת להבריא, או לפחות להרגיש יותר טוב.

בפועל נוצר כזה מצב:

* למישהו יש מחלה/כאב/תופעה שרפואה רגילה לא מצליחה לפתור.

* הוא הולך לרב/מטפל בצמחים/מגנטים/קריסטלים או כל שטות אחרת.

*מצבו משתפר, גם אם הוא לא מבריא הוא סובל פחות מכאבים, מרגיש יותר טוב, סימפטומים מוחלשים וכו'.

אז כן, זה פשוט מחריד בעיני כל השקר הזה - אבל מה לעשות, בפועל אנשים מרגישים ככה יותר טוב... ועם זה קצת קשה להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

נכון, אבל אתה לא יכול לגרום לעצמך להאמין במשהו סתם.

בשביל שאפקט הפלסבו יעבוד, אסור לך לדעת שזה פלסבו אלא אתה צריך באמת ובתמים לחשוב

שזאת תרופה אמיתית ויעילה. ברגע שאתה יודע את זה, הקסם מתפוגג.

כמו בסרטים המצויירים שאיזה דמות רצה מצוק וממשיכה לרוץ ורק כשהיא מסתכלת למטה אז

היא נופלת, כי זה הרגע שבו ה"קסם" פג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Drum roll :screwy:

מגנטים מרפאים סרטן, בתיאוריה.

יש תופעה של חימום מגנטי בתמיסה, מסתבר שתרחיף של ננו חלקיקים מגנטיים (מסתבר שהגודל כן קובע :facepalm:) בשדה מגנטי חלופי פולט חום.

עכשיו מזריקים את התמיסה לגידול ודוחפים ת'בנאדם לMRI ושורפים את הגידול בצורה מבוקרת.

עכשיו נותר רק לפתור את בעיית האבנית וההצטננות הנפוצה.

דוגמא למאמר עם ניסויים בעכברים (צמחונים ורכי לבב הזהרו):

http://iopscience.iop.org/0957-4484/15/8/029/

בעתיד יוצמדו הננו מגנטים לנוגדנים ספציפים לתאים סרטניים ואת ההמשך אתם מבינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שלא הרחבת את המושג "מגנט" לכל דבר בערך שקשור לתופעות מגנטיות, כשהכוונה בדיון הזה במקור היא למגנט קטן שאתה מצמיד מבחוץ. גם אם כל מה שכתבת כאן הוא אמת לאמיתה, זה לא קרוב ללרמוז שיש יעילות כלשהי בהצמדת מגנט "רגיל" לצמיד, מזרון, כרית, מכונת כביסה ואנא אערף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אחי אתה ענק !!! כמעט נפלתי מהכסא פה ואני סחי בלטה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תופעה של חימום מגנטי בתמיסה, מסתבר שתרחיף של ננו חלקיקים מגנטיים (מסתבר שהגודל כן קובע :facepalm:) בשדה מגנטי חלופי פולט חום.

עכשיו מזריקים את התמיסה לגידול ודוחפים ת'בנאדם לMRI ושורפים את הגידול בצורה מבוקרת.

מגנטים לא מרפאים סרטן. בהנחה והשיטה הזאת אכן עובדת, אז המגנטים פשוט משמשים לחימום חלקיקים שמוכנסים לזרם הדם

ואז החום הורג את הסרטן. המגנטים הם פשוט האמצעי שבו משתמשים בשביל לחמם את החלקיקים האלה.

בלי התמיסה למגנטים האלה יש אפס השפעה.

אחי אתה ענק !!! כמעט נפלתי מהכסא פה ואני סחי בלטה!

האמת שהייתי רציני לחלוטין, אבל אני שמח שנהנית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני האחרון שיקנה דברים כאלה, אני שונא פרסומות שקריות, אני שונא את כל הבולשיט הזה, זה משגע אותי. אבל בתכלס, כנראה שהיו לי (וגם לך...) חיים יותר טובים אם כן היינו נופלים לשטויות האלה. תופעת הפלסיבו שאתה מתאר - זו לא תחושה שאתה מבריא, זה שיפור אמיתי במצב. כשהגוף שלך 'חושב' שהוא אמור להבריא אז יש שינויים כימיים, וכל מיני דברים שהמוח מפריש, פשוט קורות תופעות שגורמות לגוף שלך באמת להבריא, או לפחות להרגיש יותר טוב.

בפועל נוצר כזה מצב:

* למישהו יש מחלה/כאב/תופעה שרפואה רגילה לא מצליחה לפתור.

* הוא הולך לרב/מטפל בצמחים/מגנטים/קריסטלים או כל שטות אחרת.

*מצבו משתפר, גם אם הוא לא מבריא הוא סובל פחות מכאבים, מרגיש יותר טוב, סימפטומים מוחלשים וכו'.

אז כן, זה פשוט מחריד בעיני כל השקר הזה - אבל מה לעשות, בפועל אנשים מרגישים ככה יותר טוב... ועם זה קצת קשה להתווכח.

יש להבהיר שאין ויכוח על כך שכל אחד חופשי לעשות מה שהוא מבין שנכון לעשות :bash:

גם אין ויכוח כלל על כך שתקבל מים מרב ותרגיש באמת פתאום יותר טוב, לא בגלל שבאמת המים קדושים או משהו

בגלל כוח האמונה החזק (גם פה אפקט פלסבו עובד נהדר כנראה)

אלא שצריך לזכור שההקלה או "הריפוי" כביכול הוא רק זמני.

העניין הוא זה הניצול הציני של חברות מאוד מתוחכמות להוציא כסף מציבור תמים שעובד קשה מאוד בכדי להתפרנס ובגלל מצוקותיו

מסוגל להאמין גם בתה עם עלי נענע כמו שמישהו פה כתב.

והחברות הללו מבחינתי שודדות ברשות ולא כל כך ברשות כשאין לחוקים כאן תוקף בכלל.

ממש לא מעניין אותי אם חברה תתעשר על חשבון עשירים מטומטמים זה בסדר גמור מבחינתי.

זה לגטימי לחלוטין בעיניי שחברה תעשה את כל המאמצים בפרסומות בכדי למכור ולקדם את המוצרים שלהם ולעשות כסף,

כל עוד הם לא מאחזין את עיני הציבור ולא מוכרים לנו לוקשים כאילו מדובר במדע טהור.

[br]פורסם בתאריך: 13.06.2010 בשעה 19:42:25

העובדה שאחד כמוך מביא איזשהו מאמר ולא מבין כלל מה הוא אומר מחזק את הטענה בנוגע להבנה על המגנטים.

אני מדבר על המגנטים הסטטיים ובמיוחד הדגשתי את העניין הזה של המגנטים מהמקרר המוכרים לכולנו.

הכתבה שהבאת עוסקת באלקטרומגנט שהוא שונה לגמרי ממגנט סטטי.

באלקטרו מגנט ניתן לשלוט בהרבה מאוד פרמטרים כגון עוצמת השדה המגנטי, בתדירות, ועוד.

ואם כבר מדברים על ההבדלים, עוצמות השדה המגנטיות שמיוצרות באלקטרומגנטים בשימושי מחקר לכאב וריפוי

מדובר בעוצמות שעולות יותר מאלף אחוז מעוצמות המגנטים הסטטים זה לכשעצמו מראה שבכדי להשפיע בעזרת שדה מגנטי

על תאים או חלקיקי תאים בגופנו דרושה עוצמה בסדרי גודל הרבה יותר גבוהים מהבלופים המגנטיים שמוכרים לכם,

וגם מדובר לא רק בעוצמות, אבל אין טעם להיכנס עתה לזה.

מגנט סטטי כשמו כן הוא אין לו כל שדה מתחלף ולא זורם בו כל זרם, ועוצמתו קבועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להבהיר שאין ויכוח על כך שכל אחד חופשי לעשות מה שהוא מבין שנכון לעשות :bash:

גם אין ויכוח כלל על כך שתקבל מים מרב ותרגיש באמת פתאום יותר טוב, לא בגלל שבאמת המים קדושים או משהו

בגלל כוח האמונה החזק (גם פה אפקט פלסבו עובד נהדר כנראה)

אלא שצריך לזכור שההקלה או "הריפוי" כביכול הוא רק זמני.

העניין הוא זה הניצול הציני של חברות מאוד מתוחכמות להוציא כסף מציבור תמים שעובד קשה מאוד בכדי להתפרנס ובגלל מצוקותיו

מסוגל להאמין גם בתה עם עלי נענע כמו שמישהו פה כתב.

והחברות הללו מבחינתי שודדות ברשות ולא כל כך ברשות כשאין לחוקים כאן תוקף בכלל.

ממש לא מעניין אותי אם חברה תתעשר על חשבון עשירים מטומטמים זה בסדר גמור מבחינתי.

זה לגטימי לחלוטין בעיניי שחברה תעשה את כל המאמצים בפרסומות בכדי למכור ולקדם את המוצרים שלהם ולעשות כסף,

כל עוד הם לא מאחזין את עיני הציבור ולא מוכרים לנו לוקשים כאילו מדובר במדע טהור.

[br]פורסם בתאריך: 13.06.2010 בשעה 19:42:25

העובדה שאחד כמוך מביא איזשהו מאמר ולא מבין כלל מה הוא אומר מחזק את הטענה בנוגע להבנה על המגנטים.

אני מדבר על המגנטים הסטטיים ובמיוחד הדגשתי את העניין הזה של המגנטים מהמקרר המוכרים לכולנו.

הכתבה שהבאת עוסקת באלקטרומגנט שהוא שונה לגמרי ממגנט סטטי.

באלקטרו מגנט ניתן לשלוט בהרבה מאוד פרמטרים כגון עוצמת השדה המגנטי, בתדירות, ועוד.

ואם כבר מדברים על ההבדלים, עוצמות השדה המגנטיות שמיוצרות באלקטרומגנטים בשימושי מחקר לכאב וריפוי

מדובר בעוצמות שעולות יותר מאלף אחוז מעוצמות המגנטים הסטטים זה לכשעצמו מראה שבכדי להשפיע בעזרת שדה מגנטי

על תאים או חלקיקי תאים בגופנו דרושה עוצמה בסדרי גודל הרבה יותר גבוהים מהבלופים המגנטיים שמוכרים לכם,

וגם מדובר לא רק בעוצמות, אבל אין טעם להיכנס עתה לזה.

מגנט סטטי כשמו כן הוא אין לו כל שדה מתחלף ולא זורם בו כל זרם, ועוצמתו קבועה.

:2girls: חשבתי... אבל אני לא אטרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

נכון, אבל אתה לא יכול לגרום לעצמך להאמין במשהו סתם.

בשביל שאפקט הפלסבו יעבוד, אסור לך לדעת שזה פלסבו אלא אתה צריך באמת ובתמים לחשוב

שזאת תרופה אמיתית ויעילה. ברגע שאתה יודע את זה, הקסם מתפוגג.

כמו שאומרים:

ignorence is bliss

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...