מעגל טעינה במחשב נייד - הלך? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעגל טעינה במחשב נייד - הלך?

roeesnir

Recommended Posts

לא משתלם לי להחליף , ושאר הרכיבים בסדר, כך שחבל לי לזרוק.

פירקתי ואנסה לאתר את הבעיה בעצמי.

אין לי שום רקע באלקטרוניקה. :screwy:

עריכה:

למקרה שלא אמצא את התקלה,

איפה אני יכול להשיג לוח:

IFT00 LA-3541P? לא מצאתי בEBAY

אולי אקנה באופן עצמאי וארכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נצל"ש - יש לי שעובד מצויין בלי . כאשר הסוללה מחוברת היא נטענת, אבל כשהיא מגיעה ל100% המחשב "מתנתק" מהזרם

ועובד על בטריה בלבד. המצב חוזר לקדמותו רק לאחר כיבוי והדלקת המחשב. מישהו יודע מה גורם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהוא מקוצר / מנותק במעגל טעינה ?

אם זה תקלה ב 'אלקטרוניקה הקטנה' ללא נזק ויזואלי וללא אפשרות למצוא את התקלה הייתי מנסה להוסיף למחשב מעגל טעינה חדש (מבוסס אל 555) במקביל למעגל הקיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי בעין מקורב ולא ראיתי משהו שנראה לי מנותק\שרוף. איך אני מוסיף מעגל טעינה חדש? החלק המוזר הוא שבעת שהסוללה נטענת הכל

עובד מצויין. חבל שאי אפשר להגיד למחשב להמשיך "לטעון" את הסוללה (היא ממילא כמעט גמורה, השימוש שלי הוא בעיקר לנפילות חשמל ולהעביר

את המחשב ממקום למקום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.

פירקתי ובדקתי קצת. נראה לי שיש איזה נתק, אבל אם היה לי עוד לוח כזה הייתי יכול לוודא את זה, ולהלחים מה שצריך.

מצ"ב תמונה. מיספרתי שם את המגעים באדום מ-1 עד - 4 - החיבור מהשקע ללוח.

ומ-5 עד 13 החיבורים לבטריה. ויש גם X ו-Y שאני לא יודע מה הם.

לפין האמצעי של השקע אקרא + ולמגע שמסביב אקרא -. (אני לא יודע את השמות - אל תצחקו!!)

המגעים הולכים ככה:

מה+ ל 1 ו-2.

מה- ל3 ו-4.

משם זה אמור ללכת לבטריה ושם אני מניח שיש נתק.

החיבורים הולכים ככה:

מ3/4 ל-5 ו-6. (וכן ל-X ו-Y)

מ1/2 אין מגע לשום פין. (וכאן אני מניח שהבעיה)

יש לציין שבדקתי עם מולטימטר רק עם בדיקה של הציפצוף אם יש מגע או לא.

d10yzkmmmebq.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמות שנתת לחיבורים דיי אמיתיים

כניסות 3 4 5 6 X Y הם ה - (אדמה) של כל המחשב (ה X Y תופסים את הפלסטיק של החיבור ואין להם תפקיד חשמלי)

כניסות 1 2 הם מתח לא מיוצב מהמטען. הם הולכות לספק הפנימי של המחשב / מעגל טעינה שחלק ממנו נמצא כנראה מהצד השני של הלוח

יתר הכניסות של הסוללה הולכות למעגל טעינה

תוציא את הלוח מהמחשב ותבדוק נזקים ויזואליים / תצלם מהצד השני

תמדוד שיש חיבור יציב מהמגעים בתקע של המטען (מבחוץ) ל 1 2 3 4 וזה לא מתנתק

אל תמדוד בתוך המחשב אם מולטימטר דברים שהם לא מסילות מתח - יש שם כניסות למעגלים (כמו חלק מהמגעים ה 'חכמים' של הסוללה) שאתה יכול לדפוק אם הזרם מהמולטימטר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה 11010010110 !!

בדקתי, אין נזקים ויזואלים.

כניסות 1 2 הם מתח לא מיוצב מהמטען. הם הולכות לספק הפנימי של המחשב / מעגל טעינה שחלק ממנו נמצא כנראה מהצד השני של הלוח

יתר הכניסות של הסוללה הולכות למעגל טעינה

לא כ"כ הבנתי :-[

מבחוץ יש מתח יציב ל1,2,3,4 ולא מתנתק.

אל תמדוד בתוך המחשב אם מולטימטר דברים שהם לא מסילות מתח - יש שם כניסות למעגלים (כמו חלק מהמגעים ה 'חכמים' של הסוללה) שאתה יכול לדפוק אם הזרם מהמולטימטר

אופס.... :o

לא אעשה את זה יותר...

מה עוד אפשר לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטען לא הולך ישר למחשב או לסוללה

בתוך המחשב הנייד עצמו יש מעגלים של מטען וספק כוח (בנוסף לספק החיצוני). הזרם מהחיבור החיצוני הולך לספק ולמטען ומהם למחשב ולסוללה - הוא לא הולך ישר לסוללה. יותר נכון - ה - כן הולך ישר (אדמה משותפת לכל הרכיבים) אבל ה + הולך דרך המטען ואין מעבר ישיר. חלק מהמטען נמצא כנראה מהצד השני של הלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שם שום דבר יוצא דופן.

יכול להיות שאין, ובגלל זה המחשב לא עובד רק עם מטען? אלא חייב גם בטריה?

ד"א: כשאני מחבר את המטען, ובודק עם המולטימטר (על DCV 20) את היציאות לבטריה (5 ו-13) אני מקבל מתח שנע בין 2.5 ל-3.5 לא יציב בכלל.

זה תקין?

נ.ב. יכול להיות שזה קרה בגלל שחיברו את המחשב פעם למטען אוניברסלי כשהוא היה מכוון על מתח יותר גבוה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...