עזרתכם בקירור (גם מעבד) והשתקת ה- SILVERSTONE LC17B הרועש מידי שלי. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרתכם בקירור (גם מעבד) והשתקת ה- SILVERSTONE LC17B הרועש מידי שלי.

ssib

Recommended Posts

היי לכולם.

ראשית, סליחה מראש על האורך. אנא נסו בכל אופן לקרא ואולי לעזור לי.

כרגע מותקן ב- SILVERSTONE LC17B שלי המפרט המצויין אצלי בפרטים

בתיקון אחד - מותקנים בו 6 HDD'S

1. במארז מותקנים רק שני מאווררי 80" האחוריים. אין מדובר על המאווררים המקורים שהגיעו איתו (רכשתי אותו לפני כ- 3 שנים) אלה בשניים חדשים יותר שעקב בעיות רעש הוחלפו בחנות בערך בינואר 2010. למרות זאת ולמרות שאני משתדלת לנקות את המחשב (לצערי חסר מסנני האבק) מדי כמה זמן. הוא רועש! ממש רועש!!!

2. אני מתכננת שירוג חומרה רציני.

מעבר למעבד ATHLON II*4 630/635/640 (עדיין לא סגורה, משהו בינהם)- לא יהיה OC!

לוח מפוצ'ר מבוסס על צ'פים מסדרת 790/890G

4 גיגה זכרון (לפחות בהתחלה)DDR3

שדרוג לכרטיס מסך חדש, כרגע מתלבטת בין ה- HD5670/5570

ימשיכו להיות 6 HDD'S.

ייתכן גם החלפת הצורב באחר (אבל זה בקטנה ולא אמור להיות משמעותי)

כעת, כאשר אני משדרגת מטרתי שהרכיבים יקוררו וישמרו כמו שצריך, אבל גם שהמחשב יהיה שקט!

כמה שאלות

1. קירור מעבד: היות ובכל אופן הפרייזר 64 המותקן אצלי כבר בן 3 וייתכן והוא לפחות חלק מהסיבה לרעש, האם היות וגם כך אני משרגת (והיות ואת רכיבי החומרה הישנים ארכיב במחשב של קרוב שגם כך אצטרך לדאוג עבורו לקירור כלשהו) האם כדאי להשאר עם הפרייזר 64 הישן שלי או לעבור לקירור אחר?

אם כן, נדמה לי שהבנתי ממה שקראתי בפורום שהפרייזר7 מעט טוב יותר והרבה יותר שקט. אם הבנתי נכון, גם הדבר הבא שאתם ממליצים עליו פה הוא ה- MUGEN 2 אבל למרות שהוא יותר שקט הוא יקר בהרבה וכנראה הרבה מעבר לדרישותי.

בכל אופן, מה דעתכם, מה לעשות בנושא הקירור למעבד?

2. קירור נוסף למארז: כאמור מותקנים במארז דיי בצפיפות 6 HDD באזור שאין בו ולו מאורר אחד. אני תוהה עד כמה זה בטוח ובריא לHDD'S. היות וניתן להתקין באזור זה שני עד שני מאווררי 92"אני שואלת מה דעתכם? האם כדי להתקין אחד, אולי שניים?

בנוסף, אני תוהה גם האם כדאי יהיה לתקין 80" באזור המעבד או שעקב המעבד היחסית לא חזק מידי מחד והקירור היחסית חזק מאידך אין בדבר צורך?

בנושא זה מצרפת שני לינקים

21. מפרט המארז http://www.overclockersonline.net/reviews/5000322/

22. מבחני קירור שעשו עליו http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=3&artpage=1499&articID=377

חשוב לציין שבמחן הקירור לא ראיתי התייחסות לעניני רעש וכן המפרט שהורכב שם הינו שונה לחלוטין מזה המורכב אצלי. זאת, החל מהמעבד, הסטוק (Intel P4 3.6Ghz (stock cooling)) דרך כרטיס המסך ועד ה- HDD הבודד.

אם אכן אתם ממליצים על התקנת מאווררים, אילו מאווררים טובים ושקטים תוכלו להמליץ לי להתקין בו?

3. מה עושים עם הרעש הדיי מעצבן הבוקע מהמארז שאמור להיות שקט הזה?

מה יקרה לרמת הרעש אם יותקנו המאווררים (הכנראה חשובים?) הנוספים. האם הוא לא רק יגבר? היש טעם לשקול התקנת בידוד (לפחות מסויים)? היש דרך אחרת לטפל בעניין?

סליחה על האורך ותודה מראש לעוזרים

יום כתום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כל שידרוגי החומרה וכו..הייתי ממליץ לך בראש ובראשונה לשדרג מארז..

המארז שלך מאוד ישן ועושה שימוש בגודל מאווררים קטן ורועש..לא משנה איזה מאווררים תתקיני..רעש הם יעשו..או להפך הקירור יפגע..

תפתחי תרד בפורום מארזים/ספקים..עם תקציב וכו יעזרו לך שם..

לאחר מכן ואחרי שתיסגרי על החומרה בדיוק ואיזה מארז..נמשיך משם ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה, taotao

העניין הוא שלאחר בדיקה לא מעטה נראה שקשה מאוד עד בלתי אפשרי למצא (בארץ) מארז שוכב חדש שגם יכיל 6HDD'S+ 2 אופטיים, גם יהיה בעל מאווררי 120" (או גדולים יותר) וגם יהיה במחיר סביר. כך שבינתיים המארז נשאר.

איך ניתן להתקדם מכאן?

אגבים,

1. אני מניחה שדממה מוחלטת לא אשיג, אבל עדיין..

2. לגבי הסגירות על ענייני החומרה, היה נדמה לי שלפחות לגבי ענייני , ההבדלים בין הרכיבים שציינתי לא אמורים להיות כאלה מהותיים. טעיתי?

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את מבקשת הרבה למארז ;D ואכן לא תמצאי משהו כזה שמכיל הרבה כוננים ומאווררים גדולים..למה ? כי מארזי GTPC נועדו להכיל מינימום רכיבים..

לגבי המעבד הFREEZER 64 די עושה את העבודה..אבל במאמץ הוא לא שקט..אופציה חלופית הוא הנינגה מיני של SCYTHE..

מבחינת המארז אין הרבה מה לעשות..או לעבור למארז רגיל/ATX..או לרכוש מאווררים שקטים יותר וגדולים יותר (92מ"מ)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה taotao

(ו.. נו כן, אני יודעת. מה חדש :P)

קירור

בעקבות דברייך הלכתי מעט לקרא ונראה שהנינגה מיני (גם הנינג'ה?) בנוסף למוגן שצויין בסטיקי נחשבים לשקטים אבל אם אם הבנתי נכון בניגוד לשניים האחרים שגם גבוהים מידי (ואולי גם שקטים פחות):

Scythe Mugen-2 Rev.B: גובה 132 מ"מ (שאמור להיות יחסית שקט)

"NINJA 2 Rev.B" 6Heat Pipes CPU Cooler - גובה 152 מ"מ

רק ה NINJA MINI Rev.B" 6Heat Pipes CPU Coole שגובהו 115 מ"מ יכנס לי במארז (אם הבנתי לא נכון את המימדים ואין מודבר על הגובה בבקשה תקן אותי)

מה שכן הבנתי שלאחרונה יחסית קשה להשיגו בארץ, כך שאני מקווה שלא תהה בעיה ואף לא אצטרף להביאו מחנות אחרת לזו שבסוף אבנה בה.

1. תהיה: האם ההבדלים בין ה- פריזר7 ל-פריזר64 כה זניחים שהיה ולא אמצא את הנינגה מיני, אין ממש טעם להחליף אחד בשני? או שבמקרה כזה אולי יש משהו אחר שכדאי לשקול?

2. באשר לאיוורור למעבד הנכחי 2*64 4800+

21. בהנחה שבסוף לא אחליף קירור מעבד, איזה קירור הכי זול מומלץ עבורו? במקרה זה אין צורך לא בקירור מצוין במיוחד (ספק אם יהיה מאמץ גדול למשך זמן, ובכל מקרה לא יהיה OC) ובוודאי לא בשקט במיוחד. האם הקירור שיומלץ הוא Cooling Alpine 64 Pro או שיש משהו אחר מתאים וזול ממנו.

22. היה והמעבד שארכוש (כנראה 635 או 630, עושה רושם שה- 640 מעט יקר מידי) יגיע עם סטוק (או נניח שההבדל בין בוקס לטריי יהיה קטנטן) האם הקירור הזה יכול להתאים ל- 4800+ או שעדיף שלא ופשוט לקנות לו נפרד?

23. מה אם גם אחליף אצלי וגם אוכל לקבל את הסטוק (כנראה של ה- 635, 630 אבל אולי גם של ה- 640) האם יש טעם לשמור אצלי את הפריזר 64 הישן למפרט נוסף שאני מתכננת בהמשך וכנראה יתבסס על AM3 (אבל אולי משהו חדש אחר שיצא) או שאין טעם ואם לא אשתמש בו לחדש אצלי להתקן אותו על ה- 4800?

3. איוורור המארז:

31.לצערי, לפי מה שכתוב לא ניתן להחליף את המאווררים האחוריים מ- 80" ל- 92" (ואין לי כוונה להתחיל לקדוח חורים במארז).

32. מה בשאר למאווררים הקידמיים- באזור של 6 ה- HDD'S הדחוסים?

האם לא מעט מסוכן להשאיר אזור זה ללא זרימת אוויר אקטיבית?

אם כן האם מומלץ להתקין אחד או שניים? אם אחד מאיזה צד מומלץ ובכל מקרה אילו מאווררים שקטים וטובים ספציפיים מומלצים (מעדיפה כמה דגמים היות ואני מעדיפה שיהיו מהחנות בה ארכיב ולמרות שיש לי כמה מועמדות מובילות, טרם נסגרתי סופית על חנות)

33. קראתי בכמה דיונים בעיקר בפורום אודות מסנני אבק. דבר שכמובן אין במארז שלי. אם הבנתי נכון, מישהו אמר לי שהמאווררים שלי מסוג שאינו מתאים למסנני אבק. האם הדבר נכון? אולי סתם לא ניתן / כדאי להתקין מסנני אבק במארז שלי? היה וניתן אשמח להסברים המלצות והכוונות. היה ומסיבה כזו או אחרת לא, להסבר מדוע.

אגב, קראתי באיזה דיון פה בפורום (אמרתי לך שהלכתי לקרא) שמישהו כתב שאמרו לו בחנות שהקירור חוסם לו את הגישה לזכרונות על הלוח. והיות ואני רוצה גישה לכל הסוקטים של הזכרונות ובכלל לכל דבר שהלוחות מציעים אז כדי להמנע ממצב שכזה אלו הלוחות שלגביהם אני מתלבטת ובסופו של דבר אחד מהם יבחר:

GA-890XA-UD3, GA-890PA-UD3H, GA-790XTA-UD4P, GA-790XT-UD4

שוב תודה רבה לך taotao על העזרה שאתה מגיש לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMUGEN 2 או הNINJA הרגיל קירורים גדדולים יותר..ושקטים כמובן..הNINJA MINI מיוע למארזים קטנים..גם מקרר מעולה וגם שקט מאוד..

ולכן בחירה שלו תהיה אפטימלית במקרה הזה..וגם בעתיד שתירצי לעבור מארז ;D

וההבדל בין דגמי הFREEZER זניח..אין צורך לרכוש את החדש אם יש לך אחד קיים :xyxthumbs:

הקירור הכי זול ושקט הוא אחד מדגמי הALPINE של AC..דגמים לא חסר..לגבי תאימות תושבת הAM2+/AM3 זהות די זהות..אז לא צריכה להיות בעיה בתאימות של הקירור..מה שכן סטוק מאוד רועש..ולכן מראש הייתי ממליץ לרכוש TRAY (אם ההבדל זניח אז BOX) וקירור יעודי כגון הALPINE..

אני דיברתי על המאווררים הקידמים..יש לך תמיכה ב92מ"מ אז תתקני מאווררים שם...כמו כן רכישה של מאווררי 80מ"מ שקטים (עד כמה שאפשר) תעזור גם..

ואין צורך במסנני אבק..הסירקולציה במארז שלך במלא מינימלית..הוספה של מסננים תגביל את המאווררים עוד יותר..

לגבי הזיכרון..בגדול הדבר נוגע לקירורים גדולים כגון הMUGEN 2 וכו..כאשר הם חוסמים את הסלוטים הקרובים לתשובת המעבד..

מה שכן אם הזיכרון שלך סטנדרטי (ולא בעל יעודי וכו) לא צריכה להיות בעיה..מה גם שתרכשי "קטן" יחסית (לא MUGEN 2) ולכן אין דאגה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה taotao, תודה.

1. לגבי ה- ALPINE אני מבינה ממך שאם אצטרך, פשוט ארכוש את הזול ביותר שאמצא. כמובן היות ומדובר על מקסימום הבדל של כ- 50-70 ש"ח לא אשאיר את הישן בהמתנה למפרט הבא שיבנה.

2. באשר למאווררי 92" (אני מניחה שאתה ממליץ להתקין שניים) תוכל להמליץ לי על מאווררים איכותיים ושקטים?

3. הזכרון שארכוש יהיה בהתאם להמלצות בפורום. כלומר, ה- 4G הזול ביותר שאמצא ושיגיע מחברה מוכרת (כלומר כזו שמומחים באתר המליצו עליה). נדמה לי שיצא לי לראות אחד יחסית זול עם יעודי אבל אני מניחה שאין מדובר על משהו בומבסטי מידי. מעבר לכך, ושוב בהתחשב בעניין המחיר, אני מניחה שהוא יהיה סטנדרטי.

4. כתבת שאם ההבדל במחיר מינמלי מומלץ לרכוש את ה- BOX. היות והחלטנו שרצוי לא להשתמש בקירור סטוק, תוכל להסביר לי בעצם מדוע לשלם אפילו 10 ש"ח יותר (לכל הדיעות הבדל מינימלי) כדי לקבל מוצר שעל פניו אמור להיות זהה. או שבכל אופן יש הבדל כלשהו שברגע שזה מגיע לסכומים ממש נמוכים מטה את הכף לטובת הבוקס?

5. אמרת שעדיף לא לרכוש מסננים בגלל שהסיקרולציה של האוויר במארז זה מועטה. האם הדבר ממשיך להיות נכון אם אוסיף את העובדה שקרוב למחשב מסתובבת חתולה עם ה מ ו ן פרווה Tרוכה?

ושוב תודה על העזרה שלך :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש מספר דגמים PRO 11 וכו..בגדול ההבדל במחיר זעום..הביצועים ורמת הרעש די זהים.לכי על החדש ביותר או מה שזמין בחנות ;D

2. מאווררים שקטים יש את סדרת הAF של AC או אחד מהדגמים של SCYTHE אם תמצאי במידה הזאת..

3. אז לא צריכה להיות בעיה ;D

4. כי תמיד טוב שיהיה "גיבוי" ולשלם עוד 30-50+- שקלים למעבד BOX שמגיע עם הקופסא זה בגדר המשתלם..ובעצם למה לא..

5. חח..לדעתי השקעה במסננים מיותרת..נקיון (לחץ אוויר וכו) של המערכת פעם בשבועיים-חודש יעניק תמורה/תוצאה טובה יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה taotao!

הלכתי לחפש את המאווררים עליהם דברת ונראה בכמה חנויות ונראה שבנושא זה:

1. קל בהרבה למצא מוצרים של SCYTHE מאשר של AC ו- 90 ממ בסדרה AF כלל לא מצאתי.

2. ראיתי בכמה חנויות שמכל המגוון, הוצעו שני מאווררי 92 של SCYTHE:

http://www.scythe-usa.com/product/acc/014/nmb_detail.html

Scythe Minebea 90mm 2100rpm .21

610KL-04W-B29-F51

2,100rpm

29.5dBA

33.6CFM

1.13

NMB 2Ball Bearing

(140,000hours)

http://skypc.co.il/pl_product~3610KL-F51~18~0.htm

Scythe Minebea 90mm 2450rpm .22

3610KL-04W-B39-F59

2,450rpm

34.0dBA

40.6CFM

1.19

NMB 2Ball Bearing

(140,000hours)

http://skypc.co.il/pl_product~3610KL-F59~18~0.htm

מעבר לכך הוצעו בחלק מהמקומות מאווררים שונים של AC - לרוב Cooling Fan 9 PWM 92mm, מקסימום Cooling F9 PWM 92mm

http://www.arctic-cooling.com/catalog/main.php?cPath=3_47&osCsid=237075a53467804ab22cb03c996dfae6

אבל כאמור מסדרה AF לא ראיתי. אני תוהה אם הם עדיפים על המאווררים שציינתי מתוצרת Scythe , כי אז אנסה לברר עם החנויות אם ניתן להזמינם.

בכל מקרה, בינתיים אני מסיקה ששוב רצוי יהיה ללכת על Scythe וכנראה על האופציה הראשונה שלפי הנתונים אמנם מאווררת פחות אבל גם שקטה יותר.

אגב, אתה מודע לעובדה המשעשעת שבטיקטק, כינוייך יוצא אשםאשם?

ושוב תודה על כל העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMinebea של SCYTHE יותר רועשים מהAC F9..אני הייתי הולך על הAC..שכן השקט הוא החשוב כאן..

על הArctic Cooling Fan 9 הייתי מוותר מראש..בגלל העובי הלא סטנדרטי שלהם..

וכן אני מודע לזה.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה (אשםאשם? :P)

אם כך אנסה לברר באשר להזמנת 92 מ"מ מסדרת AF ואם לא אז אתעקש על F9.

אני מבינה שמעבר לכך אין מאווררים שקטים נוספים (אלטרנטיבה נוספת?) שאתה ממליץ לי ללכת לבדוק לגביהם, נכון?

ואתה באמת עוזר לי, אני מעריכה את זה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. תודה רבה לך עידן על כל העזרה.

כרגע עושה רושם שכל שאלותי בנושא זה נענו - ובאופן בהחלט ראוי לציון.

השאיפה היא לסיים את המפרט מקסימום בשבוע הבא ולהתחיל ליצור קשר עם החנויות.

אם תתעוררנה שאלות, תהיות או בעיות נוספות מקווה שתוכל להמשיך לייעץ ולעזור לי.

שבת קרירה ונהדרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...