העברת קבצים ב- Wifi עם נתב תקן N ? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת קבצים ב- Wifi עם נתב תקן N ?

Posford

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

v1.58

אולי הכ. האלחוטי לא תקין? אם הוא מצליח להתחבר כשהראוטר מוגדר בתקן N בלבד?

כשהראוטר מוגדר תקן N בלבד, זה אומר שאם יש כרטיסי G בטווח, הם לא יוכלו להתחבר לרשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא עושה רושם שהוא תקין. אני מתחיל לחשוד שמדובר בבעיה שקשורה לחוסר תאימות מסוים (או יותר נכון חוסר ניצול מלא) של מנהל ההתקן על ידי מערכת ההפעלה. אני רואה שאתה על Windows 7 (האם גם במקרה על 64 bit?), השאלה אם זה המחשב ממנו אתה מנסה להתחבר. יש לך אפשרות לבדוק את כרטיס הרשת והנתב הספציפי הזה במחשב של חבר/קרוב משפחה שיש לו מערכת הפעלה אחרת?

כן אם הנתב לא משדר ב"תקן G" התקנים שעובדים בתקן הזה או תדר נמוך יותר לא יוכלו להתחבר אליו.

עריכה: אוקיי. לפי מה שכתוב באתר של Edimax אין בכלל דרייבר עדכני ל-Windows 7. חיפוש קצר מצא שיש דרייבר כזה של יצרן השבב RALINK.

זה העמוד מהאתר של Edimax וזה העמוד של RALINK . תלחץ למטה על I accept וזה יתחיל בהורדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז ככה.

קודם כל אם לדוגמא תקן G לא יכול להתחבר לתקן N. אז אולי הכרטיס הזה הוא לא באמת תומך N בפועל? שיווקית כן אך טכנית לא?

כי כשהראוטר משדר בתקן N הוא לא מתחבר, כאשר הוא משדר B + G + N הוא כן מתחבר.

לא מדובר ב WIN7, אלא ב SP3. וסתם לידע כללי באתר הרשמי אכן יש תומכים ב7.

כן ראיתי אחרי שחפשתי גם ברשת את RALINK, זה אותו מתאם? ואם כן איך אתה יודע איזה דגם כדי לדעת מה להוריד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RALINK היא יצרנית השבב. כמו בכל דבר היום, את השבב האלחוטי עצמו לא מייצרת החברה שמייצרת את הכרטיס, אלא היא רוכשת את השבב ומרכיבה אותוה בכרטיס שלה. לכן לא מדובר באותו מתאם אלחוטי, אבל ניתן למצוא מתאמים שונים של חברות שונות שמשתמשים באותו שבב אלחוטי. תחזור להודעה הקודמת שלי ותראה שם קישור לעמוד של Edimax שם כתוב מספר הדגם של המתאם שברשותך עם קישור להורדה (שמפנה לאתר של Ralink).

יכול להיות שהכרטיס לא תקין או משום מה לא עובד בתקן N אך הסבירות נמוכה יחסית. כרגע עושה רושם שמדובר בבעיית תוכנה. תנסה להסיר לגמרי את מנהל ההתקן, למחוק את המתאם הלאחוטי מהרשימה ב"מנהל ההתקנים", לנתק את חיבור ה- מהמחשב, להפעיל את המחשב מחדש ואז להתחיל בתהליך ההתקנה מחדש, רק הפעם עם מנהל ההתקן העדכני ביותר (ותנסה את הקישור למנהל ההתקן שפרסמתי בהודעה הקודמת שלי, עושה רושם שהוא העדכני ביותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בעיה בדרייברים או בתוכנה של הכרטיס, תמחק אותם לחלוטין ותתקין מחדש.

עשיתי את זה כבר.

ולמה לדעתך הכרטיס שמוצהר שהוא תומך תקן N, כאשר אני מגדיר את הנתב לשדר רק תקן N הוא לא מצליח להתחבר?

זה נשמע באמת כמו לא תקינים, אך הורדתי מהאתר של EDIMAX את הגרסא האחרונה וזה לא עובד.

עריכה:

-------

אני אבדוק את זה מחר ואעדכן אם הסתדר.

אגב איפה אתה רואה את דגם השבב באתר של אדימקס ולפיו מחפש בRALINK?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לבדוק בעיות בחיבורי כרטיס , קודם כל מבטלים הצפנה ועושים את הבדיקות בלעדיה.

אז ההצעה שלי, תבטל את ההצפנה של הנתב.

תגדיר את הנתב לעבודה בתקן n בלבד.

ובמצב הזה תבדוק אם אתה מצליח להתחבר אל הנתב עם הכרטיס המדובר (כמובן אחרי מחיקת סיסמא)

ולזה שמעלי, גם אם מגדירים 20Mhz הוא עדיין צריך לעבוד על מהירות 144Mbps

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז ככה עדכון.

Moog

הוא מוגדר Auto 20/40 MHZ.

עדכנתי את הדרייברים מהאתר של RAlink והופ הגרסא שודרגה וכמובן איתה נפתרו חלק מהבעיות.

הכרטיס קפץ למהירות 150Mbps שזה עדיף אך עדין לא תקין (אמור להיות 300Mbps).

העברתי את הנתב שוב לשדר תקן N בלבד והופ הכרטיס כן מתחבר - משמע היה בעיה בדרייברים.

העברת קבצים בין שני המחשבים בתקן N בלבד השתדרגה ל- 10MB\s זה תקין? ואם אני שם תקן B-G-N משדר ב6-7MB\s.

עכשיו נשאר לפתור שהכרטיס יתמוך במהירות 300Mbps, מה יכולה להיות הבעיה?

חשוב להדגיש שהתקנתי את הדרייבר בלבד ללא תוכנת הניהול RAlink Wireless Utility.

תודה לכם על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב איפה אתה רואה את דגם השבב באתר של אדימקס ולפיו מחפש בRALINK?

לא מצאתי באתר של Edimax בדרך כלל זה לא כתוב חלק מהתוכן השיווקי. אולי זה מופיע במדריך למשתמש או בעלון המפרט אבל כשניסיתי להוריד את הקובץ הזה הוא זחל והתייאשתי. חיפשתי פשוט ביקורות על הכרטיס, או סתם את המפרט שלו, ושם מצאתי את דגם השבב.

קודם כל אני שמח שיש התקדמות, אכן מעיד שהחשד לבעית תוכנה היה בכיוון. ניסית לבטל את ההצפנה ולבדוק אם יש השפעה על המהירות?

נסה להגדיר את הנתב לשדר בתקן N בלבד וב-40 MHZ (לא אוטומאטי) ובדוק אם יש לזה השפעה.

אני חושב שמהירות ההעברת הקבצים תקינה (פחות או יותר), קרובה מאוד למקסימום המעשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן גם אני חפשתי ביקורות באינטרנט וראיתי ובאתר השיווקי אין מידע כזה.

אולי באמת בעלון המידע זה קיים אבדוק אחר כך.

גם עם הצפנה וגם ללא נשאר אותו מהירות כרטיס .

אין אופציה של 40 MHZ לא אוטמטי, קיים או 20 MHZ או 20\40 AUTO.

גם אם הכרטיס יהיה במהירות 300Mbps זה לא יעלה את המהירות?

העברה בתקן N לקבצים היא 11MB\s?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. במצב בו הכל עובד כשורה אתה יכול להגיע לקצב העברה באזור ה-11MB/s בעזרת שימוש בהתקנים בתקן N. הרבה פעמים אנשים גם לא מגיעים למצב הזה בגלל הפרעות וגורמים שונים שלא בשליטתם ושלא תמיד ניתן להתחשב בהם בתכנון הרשת.

אין מה לעשות, אלא אם כן אין כל ברירה אחרת, תמיד עדיפה קווית כמעט מכל בחינה.

כמאמר מוסגר, עדיף להשקיע ברישות הבית (כמובן רק אם זה אפשרי ואתה לא נופל בקטגוריה של אין כל ברירה אחרת) מאשר להסתמך על אלחוטית, זאת דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתנאים אופטימילים של מעבדה, המהירות העברה בתקן N היא 300Mbps = 38.4MB\s נכון?

עכשיו השאלה איך אני מסדר את הכרטיס שיעבוד במהירות שהוא אמור לעבוד 300Mbps?

מה יכולה להיות הבעיה? האם אתקין את התוכנה ניהול RAlink Wireless Utility יהיה שיפור או אפשרות ניהול?

ההיגיון אומר לי שזה לא כל-כך קשור, אך אולי אני טועה.

ברור שרשת קווית עדיפה, אך זה לא העניין כרגע, מנסה לפתור את התקלה שהציוד יספק כמה שיותר.

אגב שידור של הנתב בתקן N בלבד מקצר את אורך החיים שלו יותר מאשר תקן B + G + N?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות העברת הנתונים התיאורטית היא אף פעם לא האמיתית. המהירות האמיתית היא תמיד כשליש ממנה בגלל גורמים שונים שחולקים גם הם את רוחב הפס ומגבלות נוספות.

לתוכנת ניהול אין כל השפעה על הגדרות ותפקוד הכרטיס למיטב ידיעתי. כל מה שהיא נותנת לך זה ממשק לניהול (כלומר חיפוש, התחברות, הגדרת חיבור וכו').

עד כמה שאני יודע שידור בתקן N לא אמור לקצר את אורך החיים של הנתב, אין כל סיבה לכך, הרי לכך הוא מיועד.

בקשר לכרטיס, אני באמת לא יודע אם יש משהו שאפשר לעשות. אם אתה מקבל את המהירות המרבית אז גם ככה זה לא משנה כל כך.

תנסה להתקין את תוכנת הניהול בכל זאת, אולי היא תחווה מהירות חיבור שונה? (קשה לי להאמין). אולי מנהל ההתקן עדיין לא מושלם ולכן הערך המתקבל שגוי ופועל כן מנוצל רוחב הפס המלא (כפי שניתן ללמוד מקצב העברת הקבצים שהשגת)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...