" ITS ALIVE, ALIVE I TELL YA " - רק אלוהים יכול ? פפחחח. - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

" ITS ALIVE, ALIVE I TELL YA " - רק אלוהים יכול ? פפחחח.

almonime

Recommended Posts

למה לא?

מודעות היא קבוצה של תהליכים חשמליים במוח. רגשות הן קבוצות של תהליכים כימיים בגוף.

ממש,ממש לא נכון.תיכנס לקישור השני שהבאתי,תקרא ותבין.אגב,אין פה אפילו מקום לויכוח,זאת לוגיקה מוכחת.בהתחלה זה קצת

נוגד את האינטואיציה,אבל אם תקרא תבין שלמרות שיש קשר הדוק בין רגשות ומודעות לבין תהליכים חשמליים/ביוכימיים בגוף,אין

מדובר בזהות ביניהן.

ושלא תטעה,לא מדובר בדקדוקי עניות והתפלספות לשמה.זוהי אולי הבעיה המרכזית ביותר בפילוסופיה.

קרא שוב את מה שכתבתי על קצה המזלג כאן ותיכנס לשני הקישורים,(השני מרחיב יותר).

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=461244.msg3939385#msg3939385

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 214
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה טוען שרגשות ומחשבות הן תהליך על-טבעי? אני מניח שלא, כי אנו רואים מספיק מהן בטבע. כל מה שקיים, אפשר לשחזר - גם אם עדיין אין לנו את הכלים לכך. במילים אחרות, גם אם לא מדובר בתהליכים "חשמליים" דווקא אלא בסוג כלשהו של תהליכים שכלל אינם מוכרים למדע עדיין, הרי שכשיהיו מוכרים אפשר יהיה לסנתז אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התרבויות:

היהדות לא השפיעה על העולם באופן מכריע כמו יוון ורומא. מבחינת כיבושים לא התפרשנו רחוק (עד הפרת והחידקל וגם זה לא להרבה זמן, בניגוד לרומא למשל שכבשה יותר מחצי מהעולם הידוע). מה שהם צריכים לדעת על היהדות - שאנחנו המצאנו את האל המונותאיסטי - הם לומדים בבית הספר. גם התנ"ך שהם לומדים, דומה לתנ"ך שלנו מהבחינה שיש שם את אותם סיפורים. אז הם כן לומדים יהדות בדרך עקיפה. עם זאת לא המצאנו בתקופה הקדומה שום דבר שהיה בעל משמעות ניכרת והוכר בכל העולם (ליוונים היה פאלאנקס, פנתאון ופוליס ודמוקרטיה, מעבר לזה וחוץ מהכיבוש היווני בישראל וכמה מבנים היסטוריים, לא זכור לי שלמדנו שום דבר פרקטי על יוון עצמה).

ההשפעה של היהדות על התרבות המערבית היא עצומה. היהדות הייתה הבסיס (המובהק) לנצרות ששינתה את אירופה והעולם החל מהמאות 4-6 לספירה. עוד לפני כן הייתה ליהדות השפעה על התרבות הרומית וסוחרים יהודים הפיצו את תרבותם ברחבי האימפריה. מילים ומושגים בעברית חדרו, אם דרך התנ"ך או בצורות אחרות, למרבית השפות האירופאיות. ניתן לראות יחסי גומלין בין הקבלה למיסטיקה הנוצרית ועוד ועוד.

ד"א, היהודים לא היו המונותאיסטים הראשונים.

מה שכן אתה צודק שהתנ"ך הוא המקבילה למיתולוגיה שלנו (ליתר דיוק התורה, נביאים וכתובים כבר יותר הם אוסף של תיעודים היסטוריים, כתבי מליצה ושירה, משלים ומאמרי תוכחה) ולימוד התנ"ך שקול ללימוד המיתולוגיה וההיסטוריה היהודית המוקדמת כפי שהיא נראת בעיני המסורה. לציין שבבתי ספר, אפילו חילוניים, לא ממש מלמדים את ההיסטוריה של המזרח הקדום שלא דרך העדשה התנ"כית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שרגשות ומחשבות הן תהליך על-טבעי? אני מניח שלא, כי אנו רואים מספיק מהן בטבע. כל מה שקיים, אפשר לשחזר - גם אם עדיין אין לנו את הכלים לכך. במילים אחרות, גם אם לא מדובר בתהליכים "חשמליים" דווקא אלא בסוג כלשהו של תהליכים שכלל אינם מוכרים למדע עדיין, הרי שכשיהיו מוכרים אפשר יהיה לסנתז אותם.

רגשות ומחשבות הן תהליכים טבעיים,אך אינן שייכות לעולם החומר.אי-אפשר למדוד אותן או לכמת אותן.ואי-אפשר,(דורות של פילוסופים

ניסו),להסביר את הקשר האמפירי שקיים בינן לבין תהליכים פיזיולוגים בגוף האדם.לא מדובר כלל במשהו פיזי שעדיין לא ידוע למדע,אלא

לתהליכים שלא שייכים בכלל לשום-דבר פיזי,מעצם טבעם.

אבל אי-אפשר להסביר את זה על רגל אחת.נסה לקרוא את הקישורים שהבאתי קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר כלל במשהו פיזי שעדיין לא ידוע למדע,אלא לתהליכים שלא שייכים בכלל לשום-דבר פיזי,מעצם טבעם.

אם כך, ההגדרה שלך למשהו שאינו מוחשי (או "פיזי") היא "אשר אינו מדיד נכון לעכשיו". זו הגדרה מאוד בעייתית, שכן מספיק להסתכל על כמה מושגים שנכללו בה בעבר וממש לא נכללים בה היום, למרות שטבעם בפועל לא השתנה כמובן. האם אור הוא משהו פיזי לפי ההגדרה שלך? ומטען חשמלי? וקרינה רדיו-אקטיבית? האם לפני 300 שנה ידעו לכמת אור או להסביר את התהליכים הפיזיקליים הקשורים בפליטתו? ולמה בכלל שפילוסופים יהיו אלה האחראים למציאת הסברים פיזיקליים?

אני חוזר שוב: זה שהמדע כיום חסר את הכלים למדוד ולכמת "רגש" או "מחשבה" עוד ממש לא אומר שזה יהיה המצב לנצח, וכל מה שקיים במציאות ניתן לתאור ע"י אותה המציאות, כלומר מושגים פיזיקליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאמרת שחז"ל אומרים שאין דבר כזה אבולוציה, וסתרתי אותך עד לנקודה בה אמרת "יש מיקרו אבל לא מאקרו", וגם אז סתרנו אותך (ותמצית הסתירה נמצאית בהודעה שלי, שם הזכרתי את המקרה), לא זלזלנו אלא החל מהרגע שאמרת "אתם טועים הם צודקים 1+1 זה שש.", או במילים אחרות, התחלת לפלוט שטויות. אז אמרנו לך שמה שאתה פולט זה שטויות.

כשאתה מצפה ממני שקודם כל אקח את דברי חז"ל כאמת ורק אז אדון עימך בהם - אתה לא מהווה מקור לדיון.

+ מה שויק אמר.[br]פורסם בתאריך: 23.05.2010 בשעה 19:03:59

ההשפעה של היהדות על התרבות המערבית היא עצומה. היהדות הייתה הבסיס (המובהק) לנצרות ששינתה את אירופה והעולם החל מהמאות 4-6 לספירה. עוד לפני כן הייתה ליהדות השפעה על התרבות הרומית וסוחרים יהודים הפיצו את תרבותם ברחבי האימפריה. מילים ומושגים בעברית חדרו, אם דרך התנ"ך או בצורות אחרות, למרבית השפות האירופאיות. ניתן לראות יחסי גומלין בין הקבלה למיסטיקה הנוצרית ועוד ועוד.

ד"א, היהודים לא היו המונותאיסטים הראשונים.

מה שכן אתה צודק שהתנ"ך הוא המקבילה למיתולוגיה שלנו (ליתר דיוק התורה, נביאים וכתובים כבר יותר הם אוסף של תיעודים היסטוריים, כתבי מליצה ושירה, משלים ומאמרי תוכחה) ולימוד התנ"ך שקול ללימוד המיתולוגיה וההיסטוריה היהודית המוקדמת כפי שהיא נראת בעיני המסורה. לציין שבבתי ספר, אפילו חילוניים, לא ממש מלמדים את ההיסטוריה של המזרח הקדום שלא דרך העדשה התנ"כית.

כתבתי שאת ההפשעות של היהדות על הנצרות (כלומר זה שהיא הבסיס לנצרות) הם כן לומדים, ואת כל מה שמשותף לספרים הם לומדים גם כן.

מילים? גם מילים לועזיות אתה לא לומד בבית הספר (אם יוצא אז המורה זורק הערה שזה בלעז ואת מקור המילה, אם זה לא ברור לתלמידים). למה שהם ילמדו מילים יהודיות? השפות בעולם מאוד מעורבבות וגם בברזיל לא לומדים ספרדית רק בגלל שהבסיס דומה.

אתה לא לומד קבלה והאירופאים לא לומדים מיסטיקה. אין סיבה שיגעו גם בקבלה.

היהודים כן היו המונותאיסטים הראשונים. אם אני טועה בבקשה הוכח אותי על טעותי. אברהם אבינו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהודים כן היו המונותאיסטים הראשונים. אם אני טועה בבקשה הוכח אותי על טעותי. אברהם אבינו?

אחנתן - 1350 לפני הספירה והמהפכה המונותאיסטית שלו (שלא האריכה ימים אומנם). להבדיל מאברהם אבינו, יש עדויות ניתנות לתיארוך לקיומו ופועלו של אותו פרעה. ד"א - לפי המסורת אחנתן מלך 20-30 שנה לפני מתן תורה בהר סיני.

ככל הנראה גם הזורואסטרים היו פעילים לפני גיבוש האמונה המונותאיסטית היהודית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגשות ומחשבות הן תהליכים טבעיים,אך אינן שייכות לעולם החומר.אי-אפשר למדוד אותן או לכמת אותן.ואי-אפשר,(דורות של פילוסופים

ניסו),להסביר את הקשר האמפירי שקיים בינן לבין תהליכים פיזיולוגים בגוף האדם.לא מדובר כלל במשהו פיזי שעדיין לא ידוע למדע,אלא

כל רגש שאתה מרגיש נוצר על ידי חומרים כימיים שמופרשים מבלוטות שונות בגוף אל מחזור הדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא שייכות לעולם החומר?

ראיתי פעם בטלויזיה אישה שסבלה מדכאון כרוני הרבה שנים ושום דבר לא עזר לה.

עשו לה ניתוח והשתילו לתוך המוח שלה איזהשהו חלק מכני.

אחרי הניתוח לקחו מן שלט רחוק ולחצו ON ושאלו איך היא מרגישה, היא אמרה מצויין, מדהים מעולה. לחצו OFF ושאלו איך היא מרגישה, היא אמרה רע, עצוב.

אחרי שבוע הצליחו לייצב את זה ולרפא אותה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך, ההגדרה שלך למשהו שאינו מוחשי (או "פיזי") היא "אשר אינו מדיד נכון לעכשיו". זו הגדרה מאוד בעייתית, שכן מספיק להסתכל על כמה מושגים שנכללו בה בעבר וממש לא נכללים בה היום, למרות שטבעם בפועל לא השתנה כמובן. האם אור הוא משהו פיזי לפי ההגדרה שלך? ומטען חשמלי? וקרינה רדיו-אקטיבית? האם לפני 300 שנה ידעו לכמת אור או להסביר את התהליכים הפיזיקליים הקשורים בפליטתו? ולמה בכלל שפילוסופים יהיו אלה האחראים למציאת הסברים פיזיקליים?

אני חוזר שוב: זה שהמדע כיום חסר את הכלים למדוד ולכמת "רגש" או "מחשבה" עוד ממש לא אומר שזה יהיה המצב לנצח, וכל מה שקיים במציאות ניתן לתאור ע"י אותה המציאות, כלומר מושגים פיזיקליים.

לא קראת מהקישורים ששלחתי,נכון?

אני לא אמרתי שהמדע חסר היום את הכלים למדוד ולכמת רגשות ומחשבות אלא טענתי שקיימת טענה לוגית מבוססת היטב שאי-אפשר

לתאר אותם בצורה כמותית,היות ומדובר בשני עולמות נפרדים.

יש מבין? אני לא טוען ש X אינו מסוגל כרגע לתאר את Y,אלא טוען טענה חזקה בהרבה,והיא ש X לא יהיה לעולם מסוגל לתאר את Y,ללא כל קשר לרמתו הגבוהה או הנמוכה של X.X פשוט לא מתאים כאן.מדובר בשני קוים מקבילים שלעולם לא יפגשו.

זה כמו המשל על החיות שניסו לשירולא הצליחו,ואז שינו את מקומות הישיבה שלהם,ואח"כ ישבו על כסאות גבוהים יותר וכו' וכו',ולא הצליחו לשיר.

שאלו את הזמיר מדוע הם נכשלים,והוא אמר שהם לא מוזיקליים.ולאופן הישיבה שלהם,עד כמה שלא ישנו אותו וישכללו אותו, אין כל קשר

למה שיוצא מגרונם.

בקיצור,ויק,תקרא את הקישורים שהבאתי ותבין בדיוק על מה אני מדבר.הבעיה הפסיכופיזית היא בעיה מדעית ידועה,שמתחבטים בה

כבר מאות שנים גדולי הפילוסופים.אני לא מבקש ממך לנסות לפתור את הבעיה,(כי כנראה שאי-אפשר),אלא רק להבין אותה.

אל תסתייג באופן אוטומטי.זה לא דת,זה .

כל רגש שאתה מרגיש נוצר על ידי חומרים כימיים שמופרשים מבלוטות שונות בגוף אל מחזור הדם.

קרוב אך לא מדויק,וכאן בדיוק הפיספוס שלך.קיימת התאמה,או הקבלה,בין מה שאני מרגיש ובין מה שקורה אצלי בגוף.

זאת אמת אמפירית שידועה לכולם.

הבעיה היא שמבחינה לוגית-הגיונית,ומוכיחים את זה,לא יכולה להיות התאמה כזאת.יש כאן סתירה בין ההיגין לבין המימצאים

האמפיריים.וכמו שכתבתי קודם,אפשר ליישב את הבעיה הזאת,למשל ע"י הנחה של קיום אלוהים.אבל הנחה כזאת יוצרת מיד בעיה

פילוסופית קשה לא פחות,וכתבתי גם על זה מקודם,ואין לי כח לחזור על זה.

למה לא שייכות לעולם החומר?

ראיתי פעם בטלויזיה אישה שסבלה מדכאון כרוני הרבה שנים ושום דבר לא עזר לה.

עשו לה ניתוח והשתילו לתוך המוח שלה איזהשהו חלק מכני.

אחרי הניתוח לקחו מן שלט רחוק ולחצו ON ושאלו איך היא מרגישה, היא אמרה מצויין, מדהים מעולה. לחצו OFF ושאלו איך היא מרגישה, היא אמרה רע, עצוב.

אחרי שבוע הצליחו לייצב את זה ולרפא אותה לחלוטין.

טוב אני אחזור על זה בפעם המליון.זהו בדיוק הפרדוקס! מצד אחד תהליכים חשמליים/כימיים/וכו' משפיעים על ההרגשה,בדיוק כמו בדוגמה

שכרגע הבאת,(אגב גם ההיפך נכון-מישהו שסובל מדיכאון למשל, סריקת המוח שלו תהיה שונה מזאת שתתקבל כשהוא לא בדיכאון).

אכן יש יחסי גומלין בלתי ניתנים לעירעור בין רגשות ומחשבות ובין תהליכים גופניים.

א-ב-ל,כשבאים לנתח את זה מבחינה לוגית,מגיעים לכשל,לפרדוקס.למה זה פרדוקס? אני לא יכול להסביר כאן ואני גם לא זוכר את

ההוכחה.אבל היא קיימת,מדעית מאד,וניתן למצוא אותה בקישורים שהבאתי מקודם.(טוב,לא ממש את ההסבר המדויק,בטח לא

בקישור מויקיפדיה,אבל את דרך המחשבה ניתן למצוא שם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

האמת,כמעט ולא קראתי את מה שיש שם באתר,אבל זה הצצה הזכירה לי את מה שהוא כתב בספרו:"הבעיה הפסיכו-פיסית".אולי

אני טועה והוא נכנס שם יותר מדי לעומק בלי להסביר מספיק.בכל אופן,לא מדובר

בקישקוש פילוסופי אלא בלוגיקה טהורה.תשיג את הספר ותבין.הוא כתוב בצורה קלה.

הבוז שלך למה שאתה קורא משול לבוז של באסטיונר שאומר:"חדו"א,מה?...מי זאת? למה אתה כותב ת'שם שלה ככה?..

מה בשביל לתכנן בנין צריך להבין את דיברגנצים האלו...מה הקשר לקישקוש הזה ולבלוקים עם קצת שפריץ..?...."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו... מישו פה בכלל זוכר על מה הכתבה ?

מה קשור דת לכל מקום, למה לדחוף את השטות העתיקה הזאת כל פעם שיש התקדמות מדעית ?

אותי מעניין איך המחשב יצר את הרצף הזה, האם מדובר במקטעים סינטטיים לגמרי ? מדוייקים עד לאיזה רמה ?

כל זה נשמע מטורף לגמרי ואני שמח שזה קורה :) התקדמות מדעית עושה טוב למין האנושי :)

זה נשמע עוד צעד אחד קדימה, קדימה אנושות !!!!

נ.ב.

כבר הרבה זמן שלא שמעתי על חדשות מהכיוון של ... מישו שמע משו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...