המדריך לירות לעצמך ברגל - בכל שפה אפשרית! - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך לירות לעצמך ברגל - בכל שפה אפשרית!

יואב גולדהורן

Recommended Posts

אלף כל, זו בדיוק הנקודה שאני מנסה מעביר - שפות cross platform (השם הנכון הוא platform Independent) נוצרו על מנת לפתור את הבעיות של הגיהנום הקרוי קימפול תכנית C על מספר פלטפורמות. הפוסט ההומוריסטי מנסה לצייר תמונה כאילו יותר קל לכתוב בC מאשר בג'אווה...

ואכן הרבה משימות ופונקציות שנכתבו בעבר בC או קובול נכתבות היום בג'אווה או #C . אנחנו שכתבנו חלקים נרחבים מהתוכנה שלנו והעברנו מקוד C לג'אווה.

אבל מה לעשות ויש מספר מצומצם של פונקציות, בעיקר כאלה הדורשות אינטראקציה ברמה נמוכה עם מ"ה שניתן לעשות רק בC.

שנית, הבעיה היא כן עם C מכיוון שניתן לצמצם את ממדי הבעיה עם סטנדרטיזציה ושמות ארגומנטים קצת יותר משמעותיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Java ו-C הם אומנם שניהם שפות תכנות, אבל הן למטרות שונות לחלוטין. זה כמו שפטיש נגרות ופטיש 5 קילו שניהם פטישים, אבל למטרות שונות לחלוטין. לכתוב קוד שמתעסק עם חומרה ב-Java זה כמו לשבור קיר עם פטיש נגרות, זה פשוט לא אפשרי. ולכתוב תוכנה ב-C שתעבוד על מספר פלטפורמות שונות, זה כמו לדפוק מסמר עם פטיש 5 קילו, זה אפשרי, אבל אתה תשאר עם אצבעות מרוסקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים ששפות תכנות נועדו למטרות שונות.

זה עדיין לא מעיב על העובדה שניתן להעריך באיזו שפה קל יותר לפתח כאשר ההערכה מתבססת בין היתר על סביבת הפיתוח בנוסף לתכונות של השפה עצמה.

אני מאד מקווה שאין ויכוח באיזו שפה משתי השפות קל יותר לפתח משתי הבחינות הנ"ל (יעיד כל מי שנתקל בזליגת בתכנית C או ++C)

שוב פעם אני חוזר לטיעון ההיסטורי - עד שהומצאו שפות שאינן תלויות בפלטפורמה אנשים כתבו בC תוכנות עיסקיות וחרקו שיניים כשנאלצו לקמפל על כל פלטפורמה בנפרד.

בנוסף, אני לגמרי לא מסכים עם הקביעה ששפת C לא נועדה לפיתוח מקבילי על פלטפורמות שונות.

לדוגמא רוב משחקי המחשב כתובים (לפחות בחלקם) בC או ב++C ויש משחקים שניתן להתקין ולהפעיל על למשל. ויותר מזה - מנועי המשחקים מפותחים כמעט באופן בלעדי בC וכמובן תומכים במספר פלטפורמות.

הדבר בולט יותר בעולם המערכות העיסקיות הגדולות. אילו תוכנות ש(לפחות בחלקן) כתובות בC ותומכות במספר פלטפורמות (למשל מסדי נתונים, תקשורת וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iPhone: האקדח הכי יעיל ומגניב שראית בחיים שלך אבל כל הכדורים חייבים לעבור מיון מקדים של ואם הם לא אהבו אותם אז אבוד לך.

אתה יכול להכניס כדורים משלך אבל אז שוללים לך את רישיון הנשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VMS זו לא שפת תכנות, זו מ"ה של מחשבי DEC (ז"ל)

OpenVMS כנ"ל

Microsoft Dynamics CRM v3 כשמה כן ביא - חבילת תוכנות CRM (ניהול קשרי לקוחות)

C גן עדן??? רואים שלא נצרכת לקמפל תכנית C על מספר פלטפורמות.

במוצר שלנו (שרובו ככולו כתוב בג'אווה) יש חלק קטן של קוד שכתוב בC ואנחנו צריכים לתמוך בכל הפלטפורמות של מערכות ארגוניות

זה כולל כל גרסאות יוניקס (כמו למשל -UX; Solaris; AIX; Linux) כמובן נדרשת תמיכה ל32 ו64 ביט ובנוסף גם תמיכה בארכיטקטורות מעבדים שונות (כמו Itanium; SPARC)

בג'אווה - אנחנו מקמפלים על וזה מתאים לכל הפלטפורמות האחרות.

אבל בגן עדן של C צריך לקמפל לכל מ"ה, לכל מרחב כתובות ולכל בנפרד, וכל פעם הקומפיילר צריך להיות מוזן בסדרה שונה של ארגומנטים בלתי מובנים לבן אנוש.

על הגן עדן הזה הייתי מוותר....

נערך. תודה.

בכל אופן ה-METAJOKE היא שלמרות ש-C זו שפה מסובכת, זה כלום בהשוואה לשפות האחרות.

וכמו שאמרו כאן (ואהבתי את האנלוגיה לפטישים), אתה מנסה לדפוק על מסמר עם wrecking ball.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...