אוכל מזין ולא משמין! - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוכל מזין ולא משמין!

Born2Kill

Recommended Posts

אם אתה אוהב מידי פעם לאכול לחם, ממליצה לאכול לחם המכיל בתוכו שיפון ובאחוזים גבוהים ככל שניתן. הקמח הזה משביע יותר ומשמין פחות ובנוסף, בניגוד לקמח לבן (ובמיוחד חלות וחלות דיאט) גם לא גורם לך לאכול יותר ממה שאתה צריך.

כעקרון, רוב הלחמים הכהים אינם באמת מחיטה מלאה. במקרים רבים היצרנים מוסיפים להם מולסה (סוג של סוכר) או צבע מאכל (בתקווה טבעי) אחר. לכן אם אתה מחפש לחם מחיטה מלאה, רצוי לא לסמוך על הצבע אלא לקרא את התווית.

אם אתה קונה בסופרים הרגילים, ממליצה על לחם של חברת "לחם הארץ" אש הינה חלק מקבוצת ברמן. אני את הלחמים שלה מצאתי כיחסית טעימים.

חוצמזה, אם טרם נכתב פה, ייתכן ושימורי טונה (בתוספת סלט אולי גם לחם למשל) יכולים להתאים לך מידי פעם לארוחת ערב. זהו חלבון לא רע בכלל ודל שומן. אם כבר, אני ממליצה על טונה במים. מקסימום סנן אותה ותוסיף לה בעצמך שמן זית איכותי ולא את השמן הזול שברוב החברות נותנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למישהו יצא לראות את הסרט הזה?

http://www.foodincmovie.com

לא מומלץ, אני חושב שהצפייה בו תגרום לכם להמנע מכל אוכל שקיים על פני כדה"א.

כן ראיתי, Farmers Market נראה כמו דבר נחמד , יש גישה בארץ בכלל לבשר אורגני באיכות גבוהה?

בכל אופן בסרט קצת נסחפו עם הדרישות שלהם מאיכות המזון שכן היום דבר כזה קשה לספק בכמויות וכן יקר מאוד , למרות זאת ברמה תיאורטית הצדק איתם.

אם כבר עוסקים בסרטים , הינה סרט נחמד שדווקא יפתח לך תאבון לדברים הנכונים :

http://yes.walla.co.il/?w=2/7802/1393622

ובכללי ממליץ לשים עין על דיאטת Paleo.

עריכה:

ולגבי כל הויכוחים בנוגע לדגני הבוקר וסוגי הלחם , אני אישית נמנע בכלל מכל סוגי הדגנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט שלך לא מנוסח בצורה מובנת. אני מניח שהתכוונת, שמלמדים ילדים מגיל צעיר על ה"חשיבות" של צריכת מוצרי החלב.

זה מה שקורה אחרי שעורכים יותר מדי...

אכן התכוונתי שמלמדים ילדים על חשיבות של חלב וככה הבורות עוברת מדור לדור (ואני לא מדבר רק על חינוך מהבית - גם התאגידים בעלי האינטרסים, כמו תנובה למשל, ממלאים לאנשים את הראש בשטויות)

אל תדאג מה שאתה קונה בסופר לא קרוב לחלב אמיתי

והעובדה שמעבדים אותו עושה אותו ליותר בריא?... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ראיתי, Farmers Market נראה כמו דבר נחמד , יש גישה בארץ בכלל לבשר אורגני באיכות גבוהה?

בכל אופן בסרט קצת נסחפו עם הדרישות שלהם מאיכות המזון שכן היום דבר כזה קשה לספק בכמויות וכן יקר מאוד , למרות זאת ברמה תיאורטית הצדק איתם.

ובכללי ממליץ לשים עין על דיאטת Paleo.

עריכה:

ולגבי כל הויכוחים בנוגע לדגני הבוקר וסוגי הלחם , אני אישית נמנע בכלל מכל סוגי הדגנים.

זה פשוט טפשות...

אתה יודע שהגוף שלך זקוק ל-40% חלבון מן הצומח ביום? ואת זה לא תקבל מהבשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

שמעתי המון דעות נגדיות , חלקן הביאו לויכוחים מעמיקים ומעניינים.

אבל זה פשוט קרע אותי,יש לך סימוכין כלשהו לזה שהגוף "זקוק" להכנסת חלבון בגובה 40% מהצריכה הכללית של החלבון?

לידע כללי חלבון מן החי (בניגוד לרוב החלבון מן הצומח) הוא חלבון מלא ומכיל את כל חומצות האמינו להן אתה זקוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

שמעתי המון דעות נגדיות , חלקן הביאו לויכוחים מעמיקים ומעניינים.

אבל זה פשוט קרע אותי,יש לך סימוכין כלשהו לזה שהגוף "זקוק" להכנסת חלבון בגובה 40% מהצריכה הכללית של החלבון?

לידע כללי חלבון מן החי (בניגוד לרוב החלבון מן הצומח) הוא חלבון מלא ומכיל את כל חומצות האמינו להן אתה זקוק.

אחוז נמוך מאוד ממנו הולך לשרירים ולאנרגיה. חלבון מן החי ללא שימוש הופך לשומן

גם חלבון סויה הוא חלבון מלא, your point? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוצמזה, אם טרם נכתב פה, ייתכן ושימורי טונה (בתוספת סלט אולי גם לחם למשל) יכולים להתאים לך מידי פעם לארוחת ערב. זהו חלבון לא רע בכלל ודל שומן. אם כבר, אני ממליצה על טונה במים. מקסימום סנן אותה ותוסיף לה בעצמך שמן זית איכותי ולא את השמן הזול שברוב החברות נותנים.

הבעיה בטונה שיש בה שאריות כספית ומתכות כבדות, עדיף לא להרבות באכילת טונה יותר מדי(פעם-פעמיים בשבוע),

אפשר גם לאכול חביתת חלבונים(להעיף את הצהוב ולהשאיר רק את הלבן, עם קצת מלח, פלפל ובצל יוצא סבבה לגמרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי חבר'ה,

האם יש אוכל שהוא לא משמין וגם נותן תחושה של שובע?

זה נראה לי מה שאני צריך כדי לרדת טיפה במשקל. :)

תעשה לעצמך 6 ארוחות קטנות ליום במקום 3.

אל תאכל יותר מ- 3 פרוסות לחם ליום

הרבה ירקות

הרבה מים

לעס טוב טוב

כל בשר שתרצה רק רזה כמה שיותר. מבושל או צלוי אבל להמנע ממטוגן

אצלי זה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלבון מלא הוא חלבון מלא הוא חלבון מלא.

אין שום הבדל מהיכן אתה משיג את החלבון שלך, ובלבד שהוא כולל את כל חומצות האמינו. ההבדל היחידי הוא במהירות הספיגה, וגם כאן מתרבים המחקרים המעידים על כך שלמהירות הספיגה משקל זניח יחסית.

בוודאי ובוודאי שחלבון מן החי לא מתפרק והופך לשומן. הגוף אוגר עתודות כשומן בעיקר בהתאם לצריכה הכללית, ובסופו של דבר מאזן קלורי שלילי יוביל להורדה במשקל והורדת אחוזי שומן (איך כמה ולמה - תלוי בתזונה, תלוי בשגרת האימונים).

לפותח הת'רד, אומנם לא קראתי את הת'רד לאורכו, אך מספר מילים:

מבין אבות המזון, חלבון הוא זה המקנה את תחושת השובע הגדולה ביותר, ואף יש חשיבות מסויימת בצריכה מוגברת (אך לא מוגזמת!) של חלבון בזמן דיאטה. זאת משום שהגוף מפרק חלבון וחומצות שומן (השומן מפורק לגופים קטוניים) לשימוש כאנרגיה זמינה במקום המחסור בסוכרים - וכך למעשה 'מרזים'. עם זאת, פירוק חלבון מהשריר הוא לא התופעה הרצוייה, ולכן צריכה מוגברת של חלבון (ואימוני כוח) עוזרת לסנן את הרצוי מהלא רצוי. כלומר, ירידה במשקל אך בעיקר ע"י שריפת שומן ולא פירוק שריר.

מלבד זאת, חשוב לצרוך דברים בעלי נפח גדול וקיבולת קלורית נמוכה יחסית. לצערנו הרב אלה הדברים הפחות טעימים כגון ירקות למיניהם. יש גם חשיבות גדולה בהם לשם הויטמינים, בפרט בתקופת דיאטה שהיא שלעצמה אינה תהליך בריא לגוף (גם אם התוצאה בריאה).

אוכל חם, מרקים, וכן הלאה, גם להם אלמנט משביע.

בסופו של דבר דיאטה נכונה היא דיאטה דלת פחמימות, אשר סך האנרגיה היוצאת גדולה מסך האנרגיה הנכנסת. תמיד מומלץ להוועץ עם תזונאית, או לפחות לבצע בדיקות דם ולהתחיל במתינות מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה לעצמך 6 ארוחות קטנות ליום במקום 3.

אל תאכל יותר מ- 3 פרוסות לחם ליום

הרבה ירקות

הרבה מים

לעס טוב טוב

כל בשר שתרצה רק רזה כמה שיותר. מבושל או צלוי אבל להמנע ממטוגן

אצלי זה עובד.

נשמע כמו אחלה של שגרה, ממליץ להוסיף במידה פירות ואגוזים/שקדים/קוקוס הכל כמובן לא קלוי או ממותק.

ובקשר לXeydo, לי אין סבלנות לזה, אתה צודק תמשיך בדיאטת הסויה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה בטונה שיש בה שאריות כספית ומתכות כבדות, עדיף לא להרבות באכילת טונה יותר מדי(פעם-פעמיים בשבוע),

אפשר גם לאכול חביתת חלבונים(להעיף את הצהוב ולהשאיר רק את הלבן, עם קצת מלח, פלפל ובצל יוצא סבבה לגמרי).

אתה צודק. יותר מידי לא מומלץ (בייחוד לא לבחורים צעירים בהריון ) ;D

בקשר לחביתת חלבונים אתה שוב צודק, אבל מידי פעם (וכמובן לא בהגזמה, למשל 5 פעמים ביום) בהחלט מותר ואף מומלץ לאכל ביצה שלמה.

בביצה יש את החלבון הכי מלא, ואם זו במקרה גם ביצה אורגנית אז זה בכלל נהדר.

אגב, אמנם בחלמון (הצהוב) יש יחסית יותר שומן, אבל צריך גם קצת מזה ושוב זה יחסית שומן בריא.

ואם כבר הזכרנו שומן בריא ואפילו שמדובר במאכל שאינו במיוחד דיאטטי, מומלץ לאכול מידי פעם דג סלמון (או לקחת אומגה 3)

בקשר, לחביתה שהזכרת, אמנם אין לי נסיון עם זה בחביתת חלבונים, אבל נראה לי שכמו בהרבה מקרים אחרים, מומלץ להוסיף פטריות אשר גם דלות בקלוריות וגם משביעות, ואם לא מתכננים ערב רומנטי (או הליכה לעבודה) גם שום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיימתי לצפות בו. הסרט שפרסמת מציג ניגוד מוחלט מ- FOOD INC.

FOOD INC - מעודד תזונה שמבוססת על הצומח.

הסרט שאתה פרסמת מעודד צריכה מוגברת של בשר, והפחתה של מוצרים מן הצומח.

אני כבר לא מאמין לאף אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים.

הסרטים נוגעים בנושאים שונים וסותרים אחד את השני בנושאים מעטים(צריכת חלב ולא זכור לי מה עוד אם בכלל).

Food Inc לא מעודד תזונה מן הצומח בלבד.

Food Inc מעודד תזונה של אוכל באיכות גבוהה יותר ופחות תעשייתית ומעובדת , כלומר הוא לא מתנגד לאכילת בשר,

אלה מתנגד לאכילת בשר תעשייתי מעובד ושהחיות שממנו הגיע הבשר נמצאות בתת תנאים.

הוא כן מעודד צריכה של בשר טרי ומקומי מחיות עם מרחב מחייה ומוזנות מדשא(מה שפרות אמורות לאכול שלא כמו תירס).

אפשר להוסיף שאוכל מהסוג שמעודד בסרט הזה, הוא יקר יותר, ולא הולך ביחד עם האינטרסים האמריקאיים שכן ארה"ב לא יכולה לייצא לכל העולם אוכל שהדגש בו על טריות , לא כמו קולה, קורנפלקס או צ'יטוס ושאר המוצרים בסגנון עם חיי מדף של כמה שנים טובות.

FatHead לעומת זאת יותר עוסק באיזה סוגי לאכול ומה לא , זה שהוא מתחיל מסתירה קומית לSUPERSIZEME ולא מציג את מקדונלדס כמו השטן לא אומר שהוא מעודד אכילת ג'אנק.

FatHead לא שולל את כל סוגי המזון מן הצומח, אלה רק חלק מהם, הוא מאוד תומך בצריכה של פירות,ירקות ואגוזים לדוגמא.

בכל אופן המכנה המשותף המשמעותי ביותר של שני הסרטים שניהם מתנגדים לצריכה של מזונות תעשייתים כגון תירס ומוצריו , סוכר או HFCS וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני לא צורך חלב בשום צורה, ואני נמנע מדברים נוספים שלצערי מהווים חלק עיקרי מהתזונה של החברה המערבית כיום.

כי זה (צריכת חלב) מה שמלמדים את רוב האנשים מגיל קטן, ואותם אנשים ילמדו את הילדים שלהם אותו דבר וחוזר חלילה... למרות שבשנים האחרונות המודעות לתזונה (ולהרבה דברים אחרים כמו איכות סביבה) עולה.

אז מה אתה כן אוכל? על אילו חלופות אתה ממליץ?

כי יותר מדי סוייה לגברים זה לא הכי מומלץ...

איך זה משפיע על הבריאות שלך לטובה? באיזה הבדל אתה מבחין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...