אינטרנט סלולרי, אם זה כלכך טוב וזול מה הקטצ'? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטרנט סלולרי, אם זה כלכך טוב וזול מה הקטצ'?

ryu

Recommended Posts

כנ"ל לי ולחבר בבסיס יש נטסטיק ומחשבים נידיים, שנינו מנסים לראות משהו ב-Megavideo שעובדת ע"פ אותה השיטה וגם לנו רשום שעברנו את המכסה המותרנות (זאת אומרת IP משותף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם זה אייפי משותף אז בטח אי אפשר לפתוח שרתים וזה, וכל דבר שקשור לאייפי יכול לעשות בעיות לא?

בסלקום אמרו לי שאפשר להשתמש בפלאפון כמודם סלולרי (בתנאי שהמכשיר תומך ושלי תומך, 5800) ואז עם כרטיס USIM להתחבר דרכו עם המחשב לאינטרנט.

אבל אז זה אומר שאני חייב את הפלאפון במצב עובד כדי שיהיה לי וזה קצת יכול להיות בעייתי אם משהו קורה לפלאפון.

בנוסף אם אני מעוניין להתנתק אז אני צריך לשלם איזה 30 שקל על דור 3.5 (על הכרטיס) כל חודש. (סכום שכאילו מקוזז אם אני לוקח את החבילה של ה130 שקל של אינטרנט) ואם אני רוצה לחזור לסים הישן שלי שיש לי עכשיו שזה דור 2 אז צריך לשלם איזה סכום חד פעמי 40 ומשהו.

אפשר גם לעשות את כל זה עם הסים שיש לי עכשיו (דור 2) אבל אמרו לי שהמהירות שלו לא מהירה כמו הUSIM (בערך 0.9Mbit הורדה, אבל לא סגור על זה).

ישנה גם אפשרות של מודם סלולרי וכרטיס USIM ייעודי רק למודם ואז יהיה לי רק במחשב אותה מהירות וקצת יותר יקר (צריך גם 10 שקל למשך 3 שנים על המודם) והתחייבות ל18 חודשים שאין בתוכנית האחרת. אבל הבאסה הגדולה פה היא שאז לא יהיה לי בפלאפון = חבל על הכסף. (בתוכנית הזו אפשר להתנסות שבוע ואז להפסיק, ועוד שבוע אחד שאפשר תוך כדי להפסיק אבל אז משלים את החלק היחסי מתוך החודש)

בכל מקרה אף אחת מהאפשרויות לא משהו משהו, היה נחמד אם הייתי יכול לקבל שני סימים, אחד למכשיר ואחד למודם ולשלם פעם אחת על שניהם ביחד.

טוב נראה לי שנוותר על זה, עם הפאקים שיכולים לקרות עם האייפי והגבלות מהירות קצת מפחיד. ובכללי יותר יקר, חשבתי אולי זה יחסוך לי כסף ויותר מהירות אבל זה לא ממש ככה...

אינטרנט DATA רק לטלפון 120 מגה בחודש ב32 שקל זה לא ממש שווה משהו נכון? (לדברים קטנים ומסכנים אולי אבל נראה לי בגלישה רגילה אני בצ'יק גומר את זה, שלא לדבר על או משהו כזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה שלי בוצעה לפני מספר חודשים על מודם של חבר ובוודאות הייתה כתובת IP משותפת, מהסיבה הפשוטה שכאשר ניסיתי להוריד מ-Rapidshare קיבלתי הודעת שגיאה שאני כבר מוריד קובץ אחר למרות שלא הורדתי קובץ נוסף באותו זמן. כנ"ל שיבוש התעבורה של ה-VOIP שלא בדקתי אותו אך קראתי במספר אתרים טכנולוגיים וכלכליים לגביו.

אין כתובת IP משותפת, פעם היו שני APNים, 3G ו3GREAL עכשיו יש APN אחד, יש מצב שבמודם של חבר שלך מוגדר APN ישן.

כולם משבשים תעבורת VOIP גם הספקיות המובילות, זב"ל שנים התעללו בVENTRILO, ועכשיו הם עושים את זה לSKYPE(מתחבר אבל לא רואה אנשים שהם לא מארץ, מרים ל-AIX פתאום יש הכל).

דובי זובי

איך 90GB והם עדיין לא הגבילו לך את המהירות? אני מכיר מישהו בסלקום שאחרי 25 ג'יגה פתאום המהירות שלו ירדה ל20 קילובייט מקסימום

כי אני לא מוריד רצוף, אם ההורדה פתוחה שעתיים שלוש אז אתה תוריד לא על 20, אבל במקום 180-220 על 90-100...

שוב הכל מאוד תלוי באיזה שרות אתה משתמש, הם עושים QOS לP2P, משרתי FTP או דבר דומה לא הייתה לי בעיה להוריד אף פעם, בעיקר אם זה עובד על כמה sessions במקביל.

הבעיה היחידה איתם זה שאם רוצים להתנתק אחרי יותר מחודש(תקף רק להזמנות מהאתר אלל"ט) אז הולכים לשלם על כל הזמן שנשאר בהתחיבות ל18 חודש מדובר על כ2000 שקל צפונה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלפינו, אהבתי שקיימות אצלך מהירויות שלא קיימות ברשת בכלל...

דובי זובי, יש לך מזל מטורף, השאלה עד מתי הכל יעבוד לך חלק.

ויפה מאוד שהSKYPE עובד לך בשיחות VOIP ברשת , אחרי שלא מעט לקוחות הראו לי שזה חסום להם.

דנדן, מה המקסימום שסלקום נותנים? הבנתי מתראד שפתחתי בעבר 3.6 זה המקסימום הורדה שלהם, המכשיר שלי מקסימום נותן 7.2, המקסימום שאני מוריד דרך טורנטים והורדות ישירות הוא חצי מגה לשניה, 500ק"ב +- וזה הכי גבוה שראיתי על המחשב, כמובן רק בלילה, ביום זה 120-200 שזה גם לא רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דנדן, מה המקסימום שסלקום נותנים? הבנתי מתראד שפתחתי בעבר 3.6 זה המקסימום הורדה שלהם, המכשיר שלי מקסימום נותן 7.2, המקסימום שאני מוריד דרך טורנטים והורדות ישירות הוא חצי מגה לשניה, 500ק"ב +- וזה הכי גבוה שראיתי על המחשב, כמובן רק בלילה, ביום זה 120-200 שזה גם לא רע

נותנים 2.8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מקבל חבילה של 2.8 אאל"ט בפועל זה בין 180-220KB מהורדות ישירות(HTTP, FTP וכיצו"ב)

מה הקטע? עכשיו יש לי 1.5 של , והמקסימום זה 200 ורוב הזמן יש מקסימום כשאני מוריד מHTTP.

2.8 לא יהיה משהו באזור ה400?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו (לפני שנה +) כשאני רציתי IP שלי - אמרו לי שאין בעיה - אבל חייבים לבקש את זה, אחרת זה IP משותף.

זה לא עולה עוד כסף.

לגבי הגבלה - אני לא יודע איך אתה מגיע ל-90GB, אבל אצלי אם אני מעביר מעל ל-2-3-4GB ביום - זה מגביל אותי לשבוע.

זה אומר שעל הנייד אין לי טורנטים או דברים כאלו.

SKYPE, וכו' אין בעיה ואני לא מגיע לנפחים, אבל אם אני מנסה לתת לו בלילה להוריד איזה משהו ולביטורנט לרוץ - אחרי זה 3-4-5 ימים אין לי מהיר.

המהירות תלויה במקום. אבל כבר ראיתי מעל ל-2MB באזור הערים וכו'.

עכשיו אני ברמת גן והמהירות היא

810778259.png

הפינגים באמת לא משהו... הרבה פעמים מעל ל-100 וצפונה.

אין אפשרות עד כמה שאני יודע לקבל 2 USIM על אותו מספר באותו תשלום.

ואם אתה משתמש בטלפון שלך בתור מודם - אני לא חושב שאתה יכול לקבל שיחות באותו זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזמנו (לפני שנה +) כשאני רציתי IP שלי - אמרו לי שאין בעיה - אבל חייבים לבקש את זה, אחרת זה IP משותף.

זה לא עולה עוד כסף.

לגבי הגבלה - אני לא יודע איך אתה מגיע ל-90GB, אבל אצלי אם אני מעביר מעל ל-2-3-4GB ביום - זה מגביל אותי לשבוע.

SKYPE, וכו' אין בעיה ואני לא מגיע לנפחים, אבל אם אני מנסה לתת לו בלילה להוריד איזה משהו ולביטורנט לרוץ - אחרי זה 3-4-5 ימים אין לי מהיר.

810778259.png

ואם אתה משתמש בטלפון שלך בתור מודם - אני לא חושב שאתה יכול לקבל שיחות באותו זמן...

בקיצור לא פתרון יעיל יותר מאשר רגיל קווי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עולה עוד כסף.

810778259.png

בהתחלה האמת שהטלפון שלי היה מתנתק כשהיתי מדבר בטלפון וגולש באינטרנט, או שפשוט היה גולש לאט, אבל מאז ששדרגתי ROM זה השתנה ויכלתי לגלוש חופשי + לדבר שעות בטלפון בלי ירידה במהירות.

אמור זה שם של דג, מעולם לא ראיתי מעל ל280KB וגם זה לכמה רגעים.

אגב, הורדתי באיזור ה 500KB ממוצע, ולא זה לא היה לשניה שתיים זה היה במשך כל ההורדה דרך ביטורנט, אני אעלה תצלום מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל כך משתנה כל הקטע של פינגים ומהירויות.

אני אישית צמוד כל הזמן לנטסטיק של של אורנג' (80 שקל בעבור 20GB לחודש, חייל)

באמצע השבוע הפינגים נוראיים ומהירות ההורדה לא עוברת 180 קל''ש

בסופשים הכל טס, הורדות ישירות בעזרת IDM מגיעות לאיזור ה250 קל''ש והפינגים נהיים סבירים.

אני מעריך שמן הסתם מדובר בפחות עומס על הרשת באיזור שלי.

(למי שתוהה איפה אני נמצע, איי שם לייד גבול ירדן הצפוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...