ngn 10 מגה - מהירות הורדה של 250 KB/SECOND - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ngn 10 מגה - מהירות הורדה של 250 KB/SECOND

udih

Recommended Posts

אני עם בזב"ל + HOT על 12 מגה.

אני חייב לציין שיש הבדל עצום במהירות ההורדה בשעות היממה,אני מסוגל להוריד קובץ משרת ב6 בבוקר על כ-2 מגה לשנייה,לעומתו בשעות הצהריים או שהמהירות תהיה אפסית או ממש ניתוקים.

ניסית לפי תזמון שעות?

מזה השטויות האלה אז משלם על של 12 מגה אתה אמור לקבל אותו רציף הייתי תובע מהם החזרים על זה...

במשך שנתיים היה לי של 4 מגה למרות שבפועל התשתית שלי אפשרה לי רק 3 ובזק נתנו לנו החזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזה השטויות האלה אז משלם על של 12 מגה אתה אמור לקבל אותו רציף הייתי תובע מהם החזרים על זה...

במשך שנתיים היה לי של 4 מגה למרות שבפועל התשתית שלי אפשרה לי רק 3 ובזק נתנו לנו החזרים

התשתית שלו תקינה בספק פשוט יש הגבלות רוחב פס.

אני חייב לציין שיש הבדל עצום במהירות ההורדה בשעות היממה,אני מסוגל להוריד קובץ משרת ב6 בבוקר על כ-2 מגה לשנייה,לעומתו בשעות הצהריים או שהמהירות תהיה אפסית או ממש ניתוקים.

בהוט העומס הוא כפול אני לא בטוח איזה % רוחב פס הם נותנים לכל אחד על התשתית שלהם (כדאי להתקשר לשאול) אני יודע שבבזק אם אתה לא קרוב ל90% זה תקלה.כדאי שתבדוק בדיקת מהירות באתר שלהם או מאתר קרוב. ככה לפחות תוכל לדעת עם הבעיה בתשתית שלך (השכנים) או בספק שלך (כל מדינת ישראל מורידה את האינטרנט באותו זמן).

NGN/UFI וחבילות של 10+ מגה מסוגלות לספק את הסחורה רק בשעות השפל וזה לא רע. לפחות החבילות האילו לא עולות פי שתיים מהחבילות האיטיות אלא 10-20 שקל מקסימום. עדיין אם לא יהיה גורם מרסן אצל הספק בשעות העומס כל הגולשים יסבלו.

אני בעיקר מתעניין בנושא מתוך סקרנות ואיך להשתמש באינטרנט שלי באופן מיטבי. הגבלה כזאת של רוחב פס על"הורדה בודדת" זה לא דבר רע כי זה יכול לשפר גלישה בתנאים שכמה אנשים משתמשים באותו חיבור . לנו היתה פעם בעיה כזאת. ובבדיקות שלי הראתי שאפשר לעקוף את זה עם מנהלי הורדה. רק שזה לא אפשרי בכל האתרים אלא אם כן משלמים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסית לפי תזמון שעות?

עם 12 מגה אתה מקבל מקסימום 1500קיי - איך הגעת ל2מגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהוט העומס הוא כפול אני לא בטוח איזה % רוחב פס הם נותנים לכל אחד על התשתית שלהם (כדאי להתקשר לשאול) אני יודע שבבזק אם אתה לא קרוב ל90% זה תקלה.כדאי שתבדוק בדיקת מהירות באתר שלהם או מאתר קרוב. ככה לפחות תוכל לדעת עם הבעיה בתשתית שלך (השכנים) או בספק שלך (כל מדינת מורידה את האינטרנט באותו זמן).

NGN/UFI וחבילות של 10+ מגה מסוגלות לספק את הסחורה רק בשעות השפל וזה לא רע. לפחות החבילות האילו לא עולות פי שתיים מהחבילות האיטיות אלא 10-20 שקל מקסימום. עדיין אם לא יהיה גורם מרסן אצל הספק בשעות העומס כל הגולשים יסבלו.

לגבי מחיר,אני חושב שקיבלתי דיל לא רע על 12 מגה,בהוט זה חלק מחבילת הטריפל מגה(300 ש"ח) + בזב"ל - 54 ש"ח בהתחייבות לשנתיים.(גם ככה אני איתם יותר מ5 שנים,מרוצה לרוב).

לגבי הרוחב פס,בבדיקה מהירות אני מקבל תוצאות של 12MBPS/1 D/U כמו שאמור להיות,הבעיה מתחילה בP2P והורדות ישירות.

כמו שציינתי,שמשתחרר בשעות מסויימות הפקק לכן אני מניח שמדובר בהגבלת רוחב פס יזומה מצד הספק.

עם 12 מגה אתה מקבל מקסימום 1500קיי - איך הגעת ל2מגה?

אתה צודק בדבריך,זה באמת המקסימום..אני די בטוח שכמה פעמים ראיתי את קופץ לכיוון ה2 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי,שמשתחרר בשעות מסויימות הפקק לכן אני מניח שמדובר בהגבלת רוחב פס יזומה מצד הספק.

זה יכול להיות גם עומס חיצוני או עומס כללי על הספק אבל כמו שציינתי העומס גם יכול להיות על התשתית (קרה לי אפילו בבזק פעם אבל זה תוקן). לפחות ב014 בגיימר גם בשעות העומס יש פינג טוב. בחבילות הרגילות אני לא בטוח שזה ככה אבל אני בודק מקרה קיצוני מדי כדי לאבחן את איך 014 מתמודדת עם עומס. הגבלת רוחב הפס נועדה לכך שאנשים לא יפריעו אחד לשני ע"י תאוות רוחב פס.

אני חושב שעברנו מזמן את הגבול העליון של רוחב הפס שלנו לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תבין שאתה טועה, כל כמה חודשים טובים נוספים כבלים תת ימיים ואתה לא מודע לכך, מלפני חצי שנה נוספו 3 כבלים תת ימיים שמקשרים את מזרח התיכון עם אירופה ויש גם לא ימיים. אז תאמין לי שאם היינו עוברים את המכסה היית בהחלט מרגיש זאת. מה שאתה מרגיש זה את התעדוף.

עובדה לכך? אני מוריד בכל שעה משרתים שיש לי מארה"ב על המהירות המקסימלית, ואלה לא שתרים כגון של או דברים כאלה. שרת שלי פרטי לא משהו שחלק ממנו נמצא בשרתי פרוקסי שלנו בארץ. הן בHTTP והן בFTP תמיד מהירות מקסימלית ואני עם 10 מגה.

ומהמון מקומות אני מוריד על 10 מגה, מספיק שיש אפשרות להורדה פרללית ואני מגיע ל10.

אבל מה לעשות מבחינת המיקום שלנו אנחנו לא ממש ממוקמים באיזור טוב מבחינת התשתיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העידכון.

אבל מאיפה מקבלים אינפורמציה על דברים כאילו? כמ למי הוא שייך וכמה dark fiber יש לנו בסטוק?

זה די ברור שבלי הרחבת רוחב פס מאסיבית ללקוחות לא יכולה לבוא בלי הרחבת הרוחב פס לחו"ל, המקור העיקרי שלנו לתוכן. הם יהיו צריכים לחנוק אותנו ממש חזק אם הם לא משדרגים.

על כבלים קרקעיים עוד לא שמעתי כי זה אומר שזה צריך לעבור בלבנון או סוריה ועד כמה שידוע לי אין לנו שום הסכם עם המדינות האילו(חוץ מזה שכל כמה זמן אנחנו מקיימים תקשורת באמצעות אמל"ח) אבל ירדן יכולה לעשות משהו בנידון כי הם עוד איכשהו מסתדרים עם הסורים וגם אפשר להעביר כבל דרך עירק שהאמריקאים שולטים בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים (חלקם שוליים).

קודם כל, לא צריך להשתמש בשם 1@1 -- כל שם משתמש ללא יוצא מהכלל שמסתיים ב@1 יחבר אותך לשרתים של (הם בכלל לא בודקים שם משתמש וסיסמה רק את הסיומת). יש גם את @2 שאפשר לבדוק.

הבעיה היא שב@1 אתה יכול להתחבר רק ל147.235.246.92. זה בדיקה גרפית, מאוד יפה ונוחה אבל אני לא ממש יודע איך זה פועל בפועל. יש שם ממשק שמחביא הכל. יש הורדה אחת? HTTP? FTP ? HTTPS? אולי כמה סשנים במקביל?

הוא אומר שהוא מקבל 250K בהורדה של קובץ אחד אבל בהורדה של כמה קבצים הוא מקבל מהירות תקינה. יכול להיות לזה כמה סיבות (ותקנו אותי אם אני טועה) - יכול להיות שיש מגבלה ברמת הספק על מהירות הורדת HTTP בכל סשן. יכול להיות שיש מגבלה ברמת השרת שממנו הוא מוריד (שוב, פר סשן). כמו כן אם הוא משתמש בXP יכול להיות שצריך להריץ תוכנת אופטימציה, אולי התקלה נובעת מפאקים של המימוש של TCP/IP בXP שמגביל לפעמים את גודל הFRAME בפרוטוקול (בנקודה הזאת אני ממש לא בטוח, יש לי פה רק ידע חלקי ולא מאומת. אשמח אם מישהו יוכל להרחיב/לאמתת/לתקן אותי בקשר לזה).

בכל מקרה ברגע שהוא מקבל הורדה תקינה בכמה סשנים כנראה שכל תוכנת מנהל הורדות פשוטה תסדר את התקלה שלו.[br]פורסם בתאריך: 5.05.2010 בשעה 22:16:38

אנחנו מחוברים דרך כבלים תת ימיים לאירופה (יוון וכיו"ב)

800px-MedNautilus-route.png

http://en.wikipedia.org/wiki/MedNautilus

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מחוברים דרך כבלים תת ימיים לאירופה (יוון וכיו"ב)

את זה כולם יודעים רק שבאתר שלהם הם מדברים על 6 כבלים שכל אחד 10GBps כפול 64 שזה יוצא רק 3.84 טרהביט לשניה. ולא נראה לי שלספקיות יש גישה של 100% לכבל . עדיין אם נגיד אנחנו הישראלים מקבלים את הכל זה יוצא 3.84 מגה לכל בית אב במקרה שיש רק מיליון שמחוברים לאינטרנט. עכשיו אם ניתן לכולם חיבור של 10 מגה תחשוב איך אפשר לחלק 3.84 טרה לאנשים שמנסים להשיג 5-10 טרה ביט.

עריכה : תמונה יפה רק הכבל היפה התחתון הוא כבל לב שהווא מיושן והם משתמשים בו רק לגיבוי . העליון הוא הכבל הראשי שלהם והוא מחבר גם את יוון וטורקיה במידה מסוימת כמו שרואים במפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמור להיות לו שום קטע של הגבלה בסישן ולא קשור לפריימים, המון פעמים זה דווקא פוגע לא בהכרח זה עוזר.

ולגבי כל עניין השטורדלים לא אמרתי שרק זה יכול לעבוד, אמרתי 1@1 שזה משהו שיעבוד לא אמרתי רק אז, אז אל תנסה להיות פוליטקלי קורקט. אני מנסה לעזור לו לא להיות פוליטקלי קורקט.

אין ספק שיש לו בעיה בספק כי שעושים בדיקה זה בספק זה לא בדיקה באתר , אלא הורדה לא פרללית דרך הIE מהאתר של הספק.

פותח התרד, מה המהירות שאתה מקבל מהספק בהורדה עם המנהל הורדות של האקספלורר? זה מה שנחשב ולא הורדה פרללית או כמה בו זמנית, אין שום סיבה שלא תקבל 10 מגה בסישן אחד, גם 15 וגם 30 אמורים לקבל זאת בסישן אחד מול השרתים של החברה, אם לא משמה יש בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניסיתי להיות "פוליטקלי קורקט" ניסיתי בסה"כ להרחיב את הידע של האנשים. לדעתי זה הרבה יותר נח שלא צריך לשנות את השם משתמש אלה רק את הסיומת (זה אומנם שולי אבל אם יש דרך נוספת יותר נוחה שגם עובדת למה לא להשתמש בה?). אנשים תמיד אומרים 1@1 כשבכלל לא צריך למחוק את השם משתמש - רק את הסיומת.

בנוגע לסשן אחד/כמה סשנים -- תתקשר לתמיכה הטכנית ותשאל אותם אם הם מתחייבים להורדה מלאה בסשן אחד.

רמז : הם לא. מבחינתם אם אתה מוריד במהירות תקינה בכמה סשנים זה תקין.

(אני לא מביע כאן דעה שלי אז אין טעם לתווכח איתי ולהסביר לי שאני טועה. זה הדעה של הספק -> תתווכח איתם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במנהל הורדות מגיע ל 1100 קילו בייט.

אבל כפי שאמרת אין סיבה שאהיה חייב להשתמש בתוכנת צד שלישי כדי לקבל את מה שאני משלם עבורו.

הספק אגב לא טוען שלא אמור לקבל 10 מגה בסיישן אחד.הם בודקים וכלום לא עזר עד עכשיו.

בשישי בבוקר יגיע טכנאי של בזק לבדוק את התשתית אצלי.

דבר נוסף שעשיתי זה בדיקה עם יוזר 10 מגה של ספק אחר והתוצאה זהה , כלומר לא בטוח שזו בעייה רק בבזק בינ"ל.

אשמח לדעת כמה מכם חברים מצליח להוריד מעל 5 מגה בסיישן בודד(ללא תוכנת ניהול הורדות).

חשוב לציין !!! הבעיה קיימת בכל המחשבים (4) בביתי. כשבכל אחד יש מערכת אחרת ודפדפן אחר: וויינדוס 7, ווינדוס , ואפילו .

בדקתי בדפדפני אקספלורר, פיירפוקס וכרום.

בדקתי בחיבור מודם ישיר ללא ראוטר. כבר נגמרו לי ונראה לי שגם לתמיכה הרעיונות לפתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי להוריד 10 מגה בסשן אחד אבל בדרך כלל זה לא מגיע לכאלה מהירויות.

לדעתי אם אתה מצליח להוריד 10 מגה עם מנהל הורדות ולא כבודד סימן שנפלת קורבן כמו כולנו לטרפיק שייפינג של הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני מאוד שמח שהמצב אצלי בסדר

עכשיו בשעה 23:28 עשיתי את הבדיקה.

בדיקה ראשונה

הורדתי מהאתר התפעולי של בב"ל את הקובץ משרת הHTTP שלהם קובץ של 500MB וכמו שאתם רואים הורדה עם IE סשן אחד בלבד מהירות של 1.05MB\S

014vwb.jpg

בדיקה שנייה

הורדתי מהאתר guru3d את הדרייברים החדשים של שזה בעצם הורדה מהשרת של עצמם. שוב IE סשן אחד- מהירות הורדה של 1.22MB\S

nvidiao.jpg

בדיקה שלישית

הורדתי מהאתר של סקייפ את BUSINESS שזה שוב שרת מחו"ל. שוב IE סשן אחד. מהירות הורדה של 1.09MB\S

skypesd.jpg

וכל זה בלי שום מנהל הורדות רק אקספלורר פשוט מאוד ודיי המון אנשים גולשים עכשיו.

רוצה שאני אוריד עוד קבצים? be my guest.

ושאתה על הקו עם נציג של תמיכה טכנית אתה אמור להיות עם הIE אל תנסה להיות חכם ולהוריד עם מנהל הורדות, הורדה שאתה אמור בסשן אחד להוריד על מהירות שיא (בממוצע).

אתה אמור להוריד על לפחות 1MB לשניה ושהתומך שואל אותך איזה מהירות אתה אומר לו 250KB\S ואז יתחילו לפתור את העניין.

אבל אם בדקת עם עוד חשבון של 10 מגה של ספק אחר ואותה הבעיה, אז אין צל של ספק שהבעיה בתשתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...