יחידות מחשב בצה"ל - איך מתקבלים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יחידות מחשב בצה"ל - איך מתקבלים?

shlomom

Recommended Posts

שלום, לגבי ילד של חבר המעוניין להיות הצבא ביחידת מחשבים טובה (ואפילו להשקיע ולהתפתח שם).

הנער בכיתה י ולומד מחשבים.

מה הוא צריך לעשות. למי לפנות כדי להתקבל ליחידה כזאת בגיוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הוא לא צריך לפנות לאף אחד, הוא צריך לקרוע את התחת (מאוד) בשביל להתקבל לממר"מ או לתלפיות (יחידות המחשבים המבוקשות ביותר בצה"ל). שיילמד ויעמיק כמה שיותר בשפות תיכנות, במחשבים, ושיגיד שהוא מכוון לשם בצו הראשון שלו... מעבר לזה, אפשר רק המלצה אם אתם מכירים מישהו מבפנים. בהצלחה.

נ.ב.

שייקח בחשבון שאם אין לו מוסר לימודים מאוד מאוד גבוה, שלא יינסה. קשה מאוד לעבור את המבחנים, וברגע שעברת גם שום דבר לא סגור. אפשר לנפות כל אחד בכל רגע, צריך להיות ממש חרשן (ברצינות, לא בקטע של גנאי) בשביל להישאר שם, ולדעת לאן אתה נכנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, במקרה הזה אין "קשרים" שאני יודע שצריך. אבל בכל אופן נניח שהולכים לפי הספר.

אתה למעשה טוען שלא צריך לעשות כלום מלבד לבקש את זה בצו הראשון?

אין מסלולים שהיתן לגשת אליהם עוד לפני הגיוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שעדיין לא התגייסתי אני אסביר ממה שידוע לי.

ישנם שני יחידות עיקריות של מיחשוב בצה"ל (תקנו אותי אם אני טועה):

פרוייקט גאמ"א - יחידה מסווגת (לא בדיוק יחידה יש בתוכה כמה מסלולים שונים) שמתקבלים אלייה אנשים איכותיים בעיקר,

מתעסקים שמה בעיקר עם רשתות, תיכנות, ואבטחה.

תהליך הקבלה אינו קצר (אני עברתי מבחן קבלה ראשון, שישה ראיונות ומבחני אישיות ובסוף לא עברתי את השלב עם הפסיכולוגית)

ורבים נופלים בראיונות שהם השלב הקשה. אם הבנתי נכון אנשים שעבדו בגאמ"א

מוערכים מאוד באזרחות. אם מחשבים זה באמת מה שהוא אוהב ו"חרוט בליבו" אני מאמין

שהוא יצליח להיתקבל, אבל הוא חייב להיות בעל ידע עמוק בנושאים מסויימים - הרמה

של הראיונות והמבחנים בחלקן הן לא ברמה שלומדים בבית הספר ואני משער שאם הוא נחוש בדעתו

והוא אפילו לומד לבדו דברים, אני מאמין שהוא יתקבל.

אני לא תומך ברעיון שאם הוא ירצה למשל ללכת ליחידה הוא יתאמן לזה, אני מאמין שאם יש בו את זה

הוא יגיע ליחידה הזו לבד, מפני שהוא יתעסק בזה לבד בלי שאף אחד יגיד לו בזמן החופשי שלו (זה מה שאני מאמין).

לגאמ"א יש עדיפות ולכן גם אם יש לו פרופיל של 97 הוא עדיין יוכל להיתקבל לגאמ"א.

ממר"ם - לממר"ם אין עדיפות ואם אני לא טועה אפשר ללכת ממר"ם רק מפרופיל 64 ומטה.

בוגרי ממר"ם מוערכים באזרחות, ההבדל בין גאמ"א לממר"ם הוא מהותי,

בגאמ"א אתה בא עם ידע מוקדם לעומת זאת בממר"ם (אני לא בטוח) עושים קורס.

בגאמ"א יש גם קורסים אבל שוב פעם, הידע המוקדם פה הוא מהותי וכמובן הרצון שלו.

ניתן למצוא יותר מידע על היחידות פשוט מאוד בעזרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, במקרה הזה אין "קשרים" שאני יודע שצריך. אבל בכל אופן נניח שהולכים לפי הספר.

אתה למעשה טוען שלא צריך לעשות כלום מלבד לבקש את זה בצו הראשון?

אין מסלולים שהיתן לגשת אליהם עוד לפני הגיוס.

מממ... לא שידוע לי. אם הוא אוהב את זה ממש שיילך לחוגים/קורסים פרטיים, זה בטוח יגביר את סיכוייו להתקבל.

זה שמעליי הסביר בצורה קצת יותר מעמיקה. תנסה גם להיכנס לאתר של צה"ל ולחפש מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול הצו הראשון אם אני לא טועה קובע דיי המון.

אני לא ביקשתי זימונים לגאמ"א כי לא ידעתי שקיימת יחידה כזו

אבל בראיון עם הפסיכולוגית אמרתי שאני אוהב מחשבים ותיכנות וכמובן

ציינתי שאני לומד במגמה של מחשבים. אם אני זוכר נכון שולחים לכול מי

שלומד במגמת מחשבים את הזימונים לגאמ"א וזה תלוי בנתונים שונים

כמו קב"א למשל.

לפי הנתונים שלו אם הוא מתאים הוא יקבל זימון אוטומטית,

ואם לא אפשר יהיה להיתקשר ולבקש אם הנתונים שלו תואמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזמן לא ראיתי כל כך הרבה מידע לא נכון בת'רד אחד.

בואו נעשה את זה קצר- גאמ"א זו לא יחידה, זה פרוייקט עם הרבה תתי-מסלולים, מהם מגיעים לכל מיני מקומות בחיל המודיעין.

אין לך מה "לבקש" בצו הראשון. הצו הראשון נועד לקבוע את הקב"א והפרופיל שלך, נקודה. אם החיילת שעושה לך ראיון אישי שואלת אותך מה אתה רוצה לעשות בצבא, זה לא כי היא תעביר את הבקשה, אלא לראות כמה מוטיבציה יש לך. לבקש עיסוק במחשבים בצו הראשון לא יועיל לך בשום דבר, ואפילו יזיק.

לגבי קבלה ליחידה כזו- תקביל את זה לספורט. אם הייתי נכנס לפה והייתי אומר שאני רוצה עוד שלוש שנים להתקבל לקבוצה מקצועית בכדורסל, מה היית מציע לי לעשות? להתאמן כמו שצריך בשיעורי בבית-ספר, או לקרוע את התחת בבית?

זו התשובה שלך. אם תלמד הרבה בנושא, תצבור ידע ותשקיע זמן, סיכויי הקבלה שלך יגדלו. בשביל להגדיל אותם יותר אתה יכול לשלוח מייל ליחידות האיתור השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור מה שאתה אומר (אני אוהב לתמצת), שלא צריך לעשות כלום ואם אתה מספיק טוב צה"ל ימצא אותך.

חשבתי שאפשר לדחוף בצורה כלשהי לכוון באופן קצת יותר יזום.

בדוגמא שנתת, כדורסל, אתה יכול להיות דוקטור J בבית, אבל אם לא תלך למבחנים של קבוצות ולא תתאמן במסגרת נוער וכדומה אז זה ישאר פוטנציאל לא ממומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון בתשעים אחוז מהמקרים, תמיד יש פספוסים.

כמו שאמרתי, שידאג קודם להיות -באמת- טוב, אחרת אין על מה לדבר.

כל הגופים שדיברתי עליהם נמצאים בקשרים עם בתי-ספר (ומקבלים המלצות אישיות ממורים במסלולים טכנולוגיים), ובד"כ שולחים שאלון אינטרנטי לקבוצה מאוד גדולה של אנשים (שרשומים להם כלומדי מקצועות טכנולוגיים, או סתם עוברים את רף הקב"א שהם הציבו).

במקרה שכל זה קרה, ועדיין אין זימון, אפשר לשלוח קו"ח או סתם מכתב אישי ליחידת האיתור, ואם אין סיבה שבגינה עדיין לא דיברו עם המועמד, יש סיכוי טוב שיעשו את זה, במיוחד אם יש לו מה להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שכל זה קרה, ועדיין אין זימון, אפשר לשלוח קו"ח או סתם מכתב אישי ליחידת האיתור, ואם אין סיבה שבגינה עדיין לא דיברו עם המועמד, יש סיכוי טוב שיעשו את זה, במיוחד אם יש לו מה להציע.

באיזה גיל מדובר? כלומר מתי זה ברור שלא יקראו לו או משהו התפספס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא לגמרי זוכר,אבל נראה לי שתקופת המיונים היא בין סוף י"א לתחילת י"ב, בוודאי אחרי הצו הראשון.

המדד הכי פשוט הוא לראות מה קורה עם שאר החבר'ה באותה שכבת הגיל, ולראות מתי אנשים מקבלים מיונים כאלה, אם הוא לא קיבל, אפשר ליצור קשר עם יחידת האיתור, והם כבר יחזרו אליו אם הוא מתאים.

אין סיבה להיות לחוץ על זה, מאחר ובד"כ הם כבר יוצרים איתך קשר, ואם לא אז סביר שיש להם סיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...