רגע, אז יש אלוהים? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רגע, אז יש אלוהים?

LOL

Recommended Posts

עדיין לא היצגת שום חור, שום סתירה פנימית, ושום חוסר הגיון. ישנה עדות על נסים, אם אינך מניח הנחת יסוד מטריאליסטית כאמונה טפלה שלא ייתכנו נסים, אין לך סיבה לא לקבל את העדות ההיסטורית, בדיוק כמו כל עדות היסטורית אחרת.

אבל ברגע שאתה מניח ההיפך, אז אין לך סיבה לא לקבל שום עדות, לא משנה כמה מופרכת היא יכולה להישמע, משום ש"זה היה נס".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^^^^

אני רוצה !! אני רוצה !!

אני רוצה להיות אחד משניהם ולטעון בפני רוני ש ... " אלוהים " ... שלו ... לחש לי באוזן שרוני ... בלה בלה בלה.

בנוסף, " אלוהים " , גילה לי איפה נמצא ספר אבוד ( כזה, כמו של המורמונים ) שמסביר הכל. ההכככול !

רוני, תאמין לי, בחיי, באמת, ברצינות, " אלוהים " שלך, ( שלך, שלי, שלנו, מה זה משנה, העיקר אלוהים, זה שם, איפשהו )

גילה לי את כל הסודות לקיום נכון והסביר לי על ההיסטורייה הנישכחת שאתה לא מכיר וצריך ללכת לפיה.

הוא אמר שאני אגיד לך שתאמין לי כי הוא אמר, ובקשר להוכחה, אם תבקש, הוא אמר שלא צריך, מספיק שאני אראה לך מה כתוב בספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחקר ארכיאולוגי אינו יכול להוכיח מה היה או לא היה, אבל עדות היסטורית יכולה להוכיח.

עצם הטענה הזאת מוכיחה שמעבר לזה שאין לך מושג בעולם האמיתי, ועולמך צר ומוכתב לפי מה שהתנ"ך והרבנים שלך מכתיבים לך.

אבל מעבר לזה, אם אותה "עדות היסטורית" (קרי התנ"ך) היתה טוענת שצ'אק נוריס חזר אחורה בזמן, פיצץ את פרעה במכות, קרע את הים בזה שהוא הסתכל עליו, ואז הביא את אובמה כדי לעשות להם נאומי מורל בסיגנון yes we can!

הייתה מאמין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הגבתי לרוני כי ידעתי שיהיו פה שני אנשים חכמים מספיק שידעו להגיד במשפט אחד מה שהיה נגרר אצלי לדף שלם. אין צורך בכלל לענות לך וזה יהיה חסר תועלת לחלוטין, פשוט כי אתה בא בגישה של "אין מצב שזה לא קרה, אבל בואו ננסה להבין איך".

רוני, שני העקרונות שאתה הולך עליהם בעיוורון מוחלט (עדות היסטורית היא הוכחה אמינה, נס הוא דבר הגיוני שלא צריך הסבר) הם הסיבה שאף אחד לא לוקח אותך ברצינות והם הסיבה שכולם "שונאים" חרדים. זו לא באמת שנאה כמו שאתה אוהב להציג את זה, אבל זו סלידה. כשאתה מנסה להוכיח משהו עם הסברים פיזיולוגיים (שיעורי ילודה מאתר הידען החרדי לדוגמא) אתה מסתמך על שני העקרונות הנ"ל וזה לבדו פוסל את כל הטענה שלך ושל כל אחד אחר שמתבסס על אותם עקרונות.

אמרת את זה בעצמך, האדם חייב להטיל ספק בכל מה שהוא יודע כדי להבין נושא מורכב כמו אלוהים. למה אתה לא עושה את זה? במקום לנסות לראות איך זה קרה, בוא תנסה קודם כל להבין האם זה יכול היה לקרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי בעיה שלאדם אין לו עוד תשובות [ כל אחד יודע מתי הוא משקר לעצמו ] ,יש לי בעיה שלראות גאווה וחוצפה

למשל:

" במקרה הטוב אתה מישהו להתאמן איתו על טיעוני האתאיזם שלי ובמקרה הפחות טוב אתה סתם בחור עיוור עם אחלה פוטנציאל לפקיחת עיניים אבל סירוב עיקש לראות את האור. חבל"

"אני חושב שכולנו מסכימים שצריך לצאת מנקודת הנחה שרוני מגיב רק למה שנוח לו (וגם אז פולט שטויות), ובשל כך הוא מתעלם מהתגובות שלי פשוט כי אינו מסוגל להתמודד עימן."

מעניין לגלות שזה הפוך .אז זרמתי איתך [למרות שאני יודע מה מצפה לי בסוף, אך באמת זה לרוב רק בשביל הקוראים ואם כבר לחזק את המאמינים ]

טיעון היסטורי הוא רק חלק אחד מהפאזל של מעמד הר סיני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל זאת, דבר אחד חשוב אנו לומדים מהדיונים האלה: אדם דתי, ואפילו אחד "פתוח" שמרגיש בנוח בפורומים מעין זה - הוא עדיין קודם כל אדם דתי. סדר העבודה בראש שלו תמיד יציב את הטיעונים הדתיים המוכרים לו מעל לכל הגיון או מנגנון סינון שטויות.

את סדר העבודה הזה אפשר לשנות רק מבפנים. רק ברגע שאדם יכליט שברצונו לבחון את העולם גם אם הממצאים לא יתאימו להבנתו הקיימת, אז רק אז יש מקום להתדיינות איתו. כל נסיון להשפיע במחוץ נידון לכישלון. ברגע שאדם אינו יודע ספק מהו, הוא יתייחס לכל טיעון שנוגד את תפיסתו כמשהו שיש להדוף בלי להתעמק בו - בדיוק כמו הרבנים שקוראים לשרוף עלונים של ארגונים המזוהים עם חזרה בשאלה מבלי חלילה להציץ בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ברחת מקודם ועוד בא לכתוב עלי..

צריך להגיב רק לטענות ,ושום פרטים אישיים.

שוב, אני אדם שנולד בתור חילוני , אני חקרתי ,בדקתי ואז הגעתי .

כל אחד יכול לפנות לרבנים שמומחים בנושא ולברר כל דבר, אבל ברגע שזה מגיע מלזלזל ולא מחקירה אז יש להוקיע את זה.

זה גורם לדבר כזה - ילד תמים שנפל לשנאה ושקר .

רק בגלל שזה בית כנסת? אנשים שורפים בתים ולא הולכים לכלא, בתים! מקומות שגרים בהם! אז למה שבית כנסת, שסה"כ יש בו כמה ספרים מכוערים ולא שימושיים והרבה כלום יהיה יותר חשוב מבית של מישהו?

קיבלתם על הכל הסבר ,וברחתם.

סיימנו תודה רבה.

אבל ברגע שאתה מניח ההיפך, אז אין לך סיבה לא לקבל שום עדות, לא משנה כמה מופרכת היא יכולה להישמע, משום ש"זה היה נס".

לא דובר על להניח ההיפך, אלא על להיות ספקן, פתוח לכל האפשרויות, בהיעדר הוכחה. זו צריכה להיות דעתו של אדם שפוי שאינו מאמין באמונות טפלות, כגון האמונה המטריאליסטית שאין לה שום הוכחה ואי אפשר להוכיח אותה.

אם פתוחים לאפשרות של נס, אזי עדות על נס אינה מופרכת, היא רק מצריכה בדיקה מעמיקה. ועדות היסטורית של עם שלם שכל הוייתו בנויה על האירועים האלו היא בדיקה מספיק מעמיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, רוני, רררוווווננננננייייי !!

שמת לב שאתה בן אדם בעל מילה שלא שווה כלום ?

בכל ת'רד, איזשהו, שבו אתה משתתף, אתה תמיד מגיע לקטע הסופי שבו אתה זורק את כולם לכל הרוחות ( בטענות שונות ומשונות שלא שוות התייחסות )

ואומר -> " זהו !, נשבר לי ממכם ! אתם אטומים !! אני עוזב יאאלללה ביי אסתא לה בייבי אל תתקשרו אלי אני לא זמין ... "

עוד לא יצא לי ( ולאף אחד ) להנות מהעניין הזה, כלומר, אמרת ביי ביי, טוב, הבנו, יאללה, ביי, קדימה, קח את הקיטבג ולך, תפסיק לחזור,

תפסיק להופיע מחדש ולהתחיל את כל העניין מהתחלה, כמו שפשפת פטרייתית עצבנית ומגרדת שנתפסה לביצים ולא עוזבת כי נוח לה שם,

תהיה נאמן לעצמך ולמילה שלך, אמיתי, פלדה.

או, לחילופין, תפתח אישיות ותבין שהמחיר לקישקושים שלך,

זה כאב הראש והיחס שתקבל אם תבלבל את המוח ותחרייט פה ( או בכל מקום אחר ) , יותר מידיי,

ואתה לא יכול לברוח לך ביללות כי אין לך היכולת להתמודד עם האמת או לדבריך, הקישקושים שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להראות עוד שקר לזה שמעלי.

הסתיים כי לטענות אינם עונים [נגררים לפרטיים אישיים -רוני אתה ככה וככה. ],לא שאני סיימתי בגלל אטימות .

מעולם לא ראיתי דבר אחד חכם היוצא "מפיך" ,הגולשים פה כבר מודעים לזה.

ביי חמוד ,אני לא אתן לעצמי לרדת רמה.

[שני אלה למטה- ידוע שאין להתיחס]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אף פעם, אבל אף פעם, באמת, אף פעם !!

אל תראה כמה אתה ילד קטן וטיפש ותתייחס בשיחה אל מישהו כאל " זה " או " הוא " כשהוא נוכח, כלומר, תגובה מעליך ואתה מגיב למה שהוא כתב.

אתה יוצא אהבל דביל ברמות במיוחד בתור אדם שמתיימר להיות בוגר ולא בגנון סטייל אתה לא מדבר איתו, יעני, ברוגז ברוגז לעולם.

:facepalm:

בקשר לחוכמתי או טיפשותי, אפשר לדון בזה עד אין קץ. אבל זה משעמם ואני לא הנושא לדיון.

מה שיותר מעניין, הכי מעניין, הכי הכי הכי מעניין, זה זה -> " ביי חמוד ,אני לא אתן לי לרדת רמה. " :smile1::smile1:

זהו ? מבטיח ? פעם אחרונה ודיי ? לא נשמע ממך יותר ? באמת באמת ? אתה נעלם כמו המים במדבר ? לא חוזר יותר ? לא מבלבל יותר במוח ?

ארזת ת'פקלאות ? רכסת נעליים ? חבשת כובע ? סע לשלום, אתה חופשי כמו הרוח, תתנדף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להראות עוד שקר לזה שמעלי.

הסתיים כי לטענות אינם עונים [נגררים לפרטיים אישיים -רוני אתה ככה וככה. ],לא שאני סיימתי בגלל אטימות .

מעולם לא ראיתי דבר אחד חכם היוצא "מפיך" ,הגולשים פה כבר מודעים לזה.

ביי חמוד ,אני לא אתן לעצמי לרדת רמה.

אם היה לקופת האתר שקל על כול פעם שאתה "ברחתה", אגב התבכיינות והבטחה שלא תרד לרמה הזאת מדיון, האתר הזה לא היה צריך פרסומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...