כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה

redead

כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה  

864 הצבעות

1. 1. כמה טיפ אתם נותנים לשליח הפיצה

Recommended Posts

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה ההגיון בלתת עוד כסף מעבר למה שאני חייב לך על השירות והמוצר?

אין הגיון העולם דפוק/משוגע אבל נכון לעכשיו יש בסקר רק 8 אחוז שלא נותנים שום טיפ ואני דיי משוכנע שמתוך ה8 אחוז האלה לפחות 90 אחוז הם קמצנים בנשמה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה טעם בוויכוח לגבי האם צריך או לא צריך לתת. נהוג לתת בארצנו.

מי שלא רוצה לשים טיפ, מי אני שאשפוט אותו?

כן בתור שליח בזמנו היה מבאס לא לקבל טיפ, והכי היה יותר מבאס לקבל משלוח לכתובת של מישהו שאתה יודע שאף פעם לא נותן טיפ. אבל זה חלק מהעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הגיון העולם דפוק/משוגע אבל נכון לעכשיו יש בסקר רק 8 אחוז שלא נותנים שום טיפ ואני דיי משוכנע שמתוך ה8 אחוז האלה לפחות 90 אחוז הם קמצנים בנשמה שלהם.

אין שום קשר לקמצנות.

אני עבדתי המון במלצרות ועבודות אחרות בהן הייתי מקבל טיפים לפעמים, אבל בחיים לא נתתי לאנשים בשולחן (לדוגמא) שרות נחות רק כי ראיתי ישר שהם לא "רציניים" וטיפ מהם אני לא אראה, וזה למה? כי עבדתי במקום עבודה בכבוד, בשביל הפרנסה שלי - והרפנסה שלי היא לא הטיפים אלא המשכורת שלי.

והנה עכשיו שאתה יודע שאני מלצר, אני אגיד לך בלב שלם ששליח פיצה (שבדיוק כמו מלצר מקבל משכורת בסיס על העבודה שלו) לא אמור לקבל ממני שום טיפ על שרות בסיסי של להגיע בזמן ולתת לי פיצה חמה, הרי על זה אני משלם למעסיקים שלו, שמשלמים לו את השכר שלו. בטח ובטח שלא אתן לו טיפ אם אני אשמע דרישה בסגנון של "החשבון הוא לא כולל שרות", ברגע שאני קונה פיצה אני רואה את מחיר ה100 ש"ח על שתי משפחתיות+קולה והמשלוח ברוב המקרים הוא חינם, כך שאין פה שום שרות, אני מקבל משלוח ולא יותר מזה.

שליח פיצה שרוצה לקבל ממני את האקסטרה (הטיפ) ימצא את האקסטרה לעשות למעני, כאמור אותו ה"שרות".

אני מאמין שאתה פשוט בעצמך עובד/עבדת כשליח פיצה או משהו בסגנון ואתה כועס על זה שאתה לא מקבל יותר ממה שמגיע לך (סלח לי אם אני טועה), מה שאני יכול לומר לך זה SUCK IT UP, כי זו העבודה שלך/של אותו שליח הפיצה ואף אחד לא הכריח אותו לעבוד שם אם לא מתאימה לו העובדה שהוא לא תמיד יקבל יותר כסף ממה שמגיע לו נטו על ביצוע המשלוח שלו - העבודה שלו.

אני חייב ללמוד להתנסח בצורה שטחית ומצומצמת יותר... :-X

יום טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני אתחיל לתת טיפים גם לבנקאי שלי שנותן לי שירות.

וגם לדנה הקופאית בסופר,אא שכחתי גם את הדוור שהוא כל כך מתוק שהוא מביא לי את הדואר הביתה,אא ואולי גם כל בוקר אתן טיפ למטאטאי הרחובות בעיר שלי.

אויש באמת פותח האשכול תתבגר.

ולR|plet

התנסחת בצורה הטובה ביותר,ואני מסכים איתך בלב שלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר לקמצנות.

אני עבדתי המון במלצרות ועבודות אחרות בהן הייתי מקבל טיפים לפעמים, אבל בחיים לא נתתי לאנשים בשולחן (לדוגמא) שרות נחות רק כי ראיתי ישר שהם לא "רציניים" וטיפ מהם אני לא אראה, וזה למה? כי עבדתי במקום עבודה בכבוד, בשביל הפרנסה שלי - והרפנסה שלי היא לא הטיפים אלא המשכורת שלי.

והנה עכשיו שאתה יודע שאני מלצר, אני אגיד לך בלב שלם ששליח פיצה (שבדיוק כמו מלצר מקבל משכורת בסיס על העבודה שלו) לא אמור לקבל ממני שום טיפ על שרות בסיסי של להגיע בזמן ולתת לי פיצה חמה, הרי על זה אני משלם למעסיקים שלו, שמשלמים לו את השכר שלו. בטח ובטח שלא אתן לו טיפ אם אני אשמע דרישה בסגנון של "החשבון הוא לא כולל שרות", ברגע שאני קונה פיצה אני רואה את מחיר ה100 ש"ח על שתי משפחתיות+קולה והמשלוח ברוב המקרים הוא חינם, כך שאין פה שום שרות, אני מקבל משלוח ולא יותר מזה.

שליח פיצה שרוצה לקבל ממני את האקסטרה (הטיפ) ימצא את האקסטרה לעשות למעני, כאמור אותו ה"שרות".

אני מאמין שאתה פשוט בעצמך עובד/עבדת כשליח פיצה או משהו בסגנון ואתה כועס על זה שאתה לא מקבל יותר ממה שמגיע לך (סלח לי אם אני טועה), מה שאני יכול לומר לך זה SUCK IT UP, כי זו העבודה שלך/של אותו שליח הפיצה ואף אחד לא הכריח אותו לעבוד שם אם לא מתאימה לו העובדה שהוא לא תמיד יקבל יותר כסף ממה שמגיע לו נטו על ביצוע המשלוח שלו - העבודה שלו.

אני חייב ללמוד להתנסח בצורה שטחית ומצומצמת יותר... :-X

יום טוב!

האמת שלא אני ממש לא קרוב אפילו להיות שליח אין לי אפילו רישיון על אופנוע..

בכל מקרה הטיעון שלך לגבי זה שאתה משלם על הפיצה הוא לא כולכך מדויק כי הרי על המשלוח עצמו אתה לא משלם אפילו לא שקל אחד ..[br]פורסם בתאריך: 26.04.2010 בשעה 15:43:03

אולי אני אתחיל לתת טיפים גם לבנקאי שלי שנותן לי שירות.

וגם לדנה הקופאית בסופר,אא שכחתי גם את הדוור שהוא כל כך מתוק שהוא מביא לי את הדואר הביתה,אא ואולי גם כל בוקר אתן טיפ למטאטאי הרחובות בעיר שלי.

אויש באמת פותח האשכול תתבגר.

ולR|plet

התנסחת בצורה הטובה ביותר,ואני מסכים איתך בלב שלם.

למי אתה כן נותן טיפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

redead, אין טעם להמשיך ולטחון את הנושא. אין לך זכות להכנס לכיס של אותם חבר'ה שרואים או לא רואים לנכון לתת טיפים על אי אילו שירותים.

זכותם לא לתת טיפ, בדיוק כמו שלך יש את הזכות כן לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח טיפ לשליח פיצה?

הוא מקבל משכורת כדי להביא לי את הפיצה הביתה

למה שאתן לו אקסטרה?

תגיד שאני קמצן, אני אגיד שאתה נאיבי לחלוטין.

רואים שלא היה לך אף פעם חבר שהיה שליח פיצה...

למה אתה נותן טיפ למלצר או לברמן?

למה אתה משאיר לנהג מונית את העודף משקל (או חמישה שקלים)?

למה אתה נותן טיפ ל-בלבוי (נערי שירות בלובי של המלון)?

למה אתה נותן בכלל משהו למישהו?!

זה פשוט נורמה מקובלת בחברה וכדי לא לשבור את הסטטוס קוו או כדי שלא יתייחסו אליך כחריג או שונה אתה מתנהג כמו כולם. ממש כמו שלא תלך ברחוב עם ה ז** בחוץ. לכן נותנים טיפ למי שנהוג לתת לו טיפ. ככה זה עובד.

שוב, כמובן שאתה לא חייב, כמו שאתה לא חייב ללכת עם מכנסיים. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

redead:

במקרה של "משלוח חינם", לא לימדו אותך שאין מתנות חינם? מחיר המשלוח מגולם במחיר המוצר.

TheHungryOne:

מי נותן טיפ לנהג מונית? זה כמו לתת טיפ לבעל העסק.

אני נותן טיפים למעט במקרים שבאמת לא מגיע. לשליחי פיצה/מזון אני נותן 5-15% תלוי בשירות ובמחיר, למתדלקים כמה שקלים - בדרך כלל זה נקבע לפי כמות הכסף הקטן שיש לי בארנק/ברכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואים שלא היה לך אף פעם חבר שהיה שליח פיצה...

למה אתה נותן טיפ למלצר או לברמן?

למה אתה משאיר לנהג מונית את העודף משקל (או חמישה שקלים)?

למה אתה נותן טיפ ל-בלבוי (נערי שירות בלובי של המלון)?

למה אתה נותן בכלל משהו למישהו?!

זה פשוט נורמה מקובלת בחברה וכדי לא לשבור את הסטטוס קוו או כדי שלא יתייחסו אליך כחריג או שונה אתה מתנהג כמו כולם. ממש כמו שלא תלך ברחוב עם ה ז** בחוץ. לכן נותנים טיפ למי שנהוג לתת לו טיפ. ככה זה עובד.

שוב, כמובן שאתה לא חייב, כמו שאתה לא חייב ללכת עם מכנסיים. ;D

לא נותן טיפים לאף אחד, גם במסעדה אני לא נותן טיפים.

זו הנורמה הכי צבועה שקיימת.

לפני שהתחלתי תעבוד בסטודיו לגרפיקה קרעתי את התחת בנגריה של דקים (וגם בהרכבה), כמוכר בקרביץ ועוד הרבה עבודות שהן הרבה יותר קשות מלזכור כמה הזמנות ולאחר מכן להגיש אותן לשולחן. (לא לזלזל, אבל להרכיב דק עץ ב38 מעלות חום מהבוקר עד הערב זה כן יותר קשה).

למה מישהוא נתן לי טיפ ? מגיע לי אקסטרה מהלקוח ? על מה.

קיבלתי תמיש שתיה קרה, וגם זה לרוב הגיע מהקבלן בשטח ולא מהלקוח.

זה צביעות לשמה כל הטיפים האלה.

אז הוא נסע אלי עם פיצה לבית, למה לעזזל מגיע לו טיפ. מה הוא כבר עשה, איזה שירות מיוחד הוא נתן לי.

כנ"ל מלצרים וברמנים... לא מגיע להם טיפים בעיני. הם עושים את עבודתם כמו כל אחד אחר במדינה, אין שום הצדקה לתת להם אקסטרה.

אני בנדם נדיב בין חברים הראשון להוציא את הארנק שיש משו.

אבל למה לי לתת טיפ לשליח של פיצה.

אז כן זו נורמה, אבל זה בולשיט אחד גדול ואני לא זורם עם זה.

=)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ נותן טיפ של חמישה שקלים לשליח פיצה, וגם זה לא תמיד. הסיבה היחידה שאני נותן טיפ היא בגלל שאלו חברה צעירים לרוב שרוצים להרוויח כמה גרושים בשביל לא להיות תלויים בהורים או שלומדים לתואר וכו'. הרי בסה"כ הם מקבלים מינימום מהמעסיק שלהם, והרי זה מקובל בעבודות מסויימות לבנות על הטיפים כתוספת למשכורת (ובטח לא במקום).

בארה"ב לדוגמה, נהוג לתת טיפ לכמעת כל מי שנותן לך שירות כלשהו, ואפילו בסכומים גבוהים. ידוע גם שישנם נותני שירות שיעשו בעבורך מעל ומעבר על מנת לזכות בטיפ מכובד יותר.

חוץ מזה, עפ"י חוק, אם מצויין ע"י בעל העסק (בתעשיית המסעדנות בלבד) שהמחיר לא כולל שירות - אתה חייב לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...