איך לבנות טיימר 555 להספקים גבוהים? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לבנות טיימר 555 להספקים גבוהים?

Drek Boy

Recommended Posts

אני צריך סכמה למעגל שיגרום ללוח לדים גדול להבהב בקצב מסוים. העניין הוא שההספקים המדוברים הם יחסית גבוהים 40-120 וואט, תלוי בגודל הלוח. חשבתי להשתמש ביציאה של מעגל טיימר 555 שתתחבר לטרנזיזסטור... אבל זה הספק מטורף בשבילו... יש לכם פתרון לבעיה?

בנוסף חשבתי כבר שבשביל לשמור על הספק כוח ( כי אני לא חושב שON OFF של הספקים כאלה יעשו לו טוב) אז חשבתי לחלק את הלוח ל2. ושחצי אחד יהיה כבוי השני ידלוק. איך עושים כזה דבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה DC תשתמש אם מוספט. ניתן להשתמש איתו למיתוג בצורה דומה לטרנזיסטור אבל אין את ה 0.7 V שהולכים תמיד לאיבוד אלא רק את ההתנגדות של הרכיב - פחות איבוד חשמל ופחות קירור

ניתן לחבר טרנזיסטורים במקביל כדיי לקבל זרם גדול יותר / לחלק את לוח הלדים לקבוצות שלכל אחת מהם טרנזיסטור משלו

תנסה להשתמש אם מתח גבוה עד כמה שניתן - יהיה לך זרם נמוך בהתאמה. תחבר את הלדים מ 30 V (ספק של מדפסת) או אם 320VDC / 240VAC ותשלוט אליהם אם מבודד אופטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על העניין של הטרנזיסטורים במקביל. אני כנראה אשתמש בספק של לפטופ כי זה הכי זול באיביי שמצאתי למטחים כאלה.

לפי מה שאני זוכר הטרנזיסטורים הפשוטים מוגבלים לעוצמות דיי נמוכות הן מבחינת זרם ומטח.

המופסט פותר את זה? מה ההבדל בינו לבין הטרנזיסטור השחור הפשוט הן באופן השימוש והן בביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום . אני לא יודע אם אני מוסמך בשביל לענות לך .

אני אישית בניתי ממיר מתך (היות והוא דורש הרבה אמפרים) אני מצאתי טרנזיסטור מסוג: N_CHENNEL MOSFET וכמו שצויין הסוג הזה הינו ה סוג המתאים .

שמו של הטרנזיסטור שאיתו עבדתי הוא: IRFZ48V : זה אמור לעשות את העבודה /הינה הקישור לפרטים שלו ! http://datasheetz.com/data/Discrete%20Semiconductor%20Products/MOSFETs%20-%20Single/IRFZ48V-datasheetz.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכיב הזה הוא לא טרנזיסטור. החיבור שלו למעגל שונה (הבדלים קטנים) וניתן להשתמש איתו למיתוג (וגם להרבה דברים אחרים) במקום טרנזיסטור

כדיי שהוא יחזיק את הזרם שכתוב בנתונים הוא חייב גוף ענקי (בטח אם מאוורר) ומוליכים ענקיים בחיבור (או לפחות קווים במעגל שמולחמים אם שכבה של בדיל לכל האורך). בזרמים קטנים יותר ניתן לתת לו פחות בהתאמה

בכללי ניתן לשים כמעט כל רכיב (טרנזיסטור או מוספט) שמתאים מבחינת זרם ומתח + מקדם בטחון (רצוי לפחות X2 במתח ובזרם). ההתחממות הכי מהירה קורה ברגע המעבר אז המקדמי ביטחון גבוהים יותר אם הפליקר ממש מהיר. היתרון של המוספט הוא ש (אם בוחרים אותו נכון אז) באותם מתח וזרם הוא פחות מתחמם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...