שאלות בנוגע ללימודים אקדמיים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בנוגע ללימודים אקדמיים

Bebush

Recommended Posts

שלום,

אני כרגע חייל משוחרר (השתחררתי ב15.2.2010) מיחידה קרבית (תותחנים) ואני ניצב מול בעיה.

נרשמתי לקורס פסיכומטרי שאמור להתחיל ב24 לחודש במוסד High Q, עכשיו אני סיימתי ללמוד בתחילת שנת 2006 בארה"ב! ואז חזרתי לארץ להתגייס אבל התגייסתי בגיל יחסית מאוד מאוחר. אז הידע שלי בלימודים כבר נשכח ממזמן (גם לא הייתי מבריק בבית ספר).

ביום שישי שעבר הייתי בפגישת "היכרות" עם הכיתה שלי לקורס ושם פשוט חטפתי הלם, הודיעו לנו שהם לא מתכוונים ללמד אותנו שברים ועוד כמה נושאים במתמטיקה.

וברמת העיקרון כל הקורס יהיה עלי ללמוד לבד, מול המחשב (כי התרגילים וכל מה שנעשה הוא דרך האתר שלהם) ויש לי בעיה עם לימוד עצמי.

עכשיו הדילמה היא שאני לא בטוח שאני רוצה לעשות את הפסיכומטרי עכשיו (או אף פעם), ידידה שלי תיכננה גם לעשות פסיכומטרי אבל היא בסוף עשתה שינוי והצליחה לדחות אותו לתקופה של שנתיים (במהלך השנתיים הקרובות היא תוכל לבחור מועד ולעשות).

אני מרגיש לא מוכן לזה, אין לי ביטחון וחשק לעשות את הפסיכמוטרי (גם אם כן אני לא בטוח שאני אצליח ואז סתם אני זורק 6,500 ש"ח לפח).

ואז גם חשבתי, למה אני צריך לעשות פסיכומטרי? כרגע אני רואה את העתיד שלי בעסקי ההיי טק, מחשבים אולי משהו באזור הזה.. (יכול להיות שאני טועה)

אני יודע שצריך ציון יחסית גבוהה (650+), חוץ מזה אני לא יודע בשביל מה עושים בכלל פסיכומטורי, איך זה כיביכול משפיע על העתיד שלי אם אני הולך ללמוד נניח באוניברסטיה או מכללה ששם אני לומד משהו אחר לגמרי? זה שני דברים שונים לגמרי.

עוד משהו, גרתי שנה בארה"ב (השנה האחרונה שלי בתיכון) ודי נהנתי שם (גרתי עם אמא שלי ואחותי) כרגע כל המשפחה שלי בארץ (יש לי עדין בחו"ל דודים) ובנתיים אני די בכיוון של לגור שם לכמה שנים (אני לא יודע באיזה גיל או מתי בדיוק) ומה אם אני אלמד שם? (יש לי תעודת בגרות מארה"ב לא מהארץ ולא בטוח שהתעודה הזאת בכלל תופסת בארץ).

במידה ואני לא עושה פסיכומטרי זה משפיע על הלימודים האקדמיים שלי בארץ? אם אני רוצה ללמוד נניח מדעי המחשבים (שאין לי מושג מה זה בכלל)

יש אלטרנטיבות?

איזה מקצועות אפשר ללמוד בארץ שקשורים בהיי טק\מחשבים?

מה ההבדל בין אוניברסיטה למכללה?

בבקשה תגובות רציניות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך..

אז בגלל זה שאלתי, יש אלטרנטיבה?

אני יודע שגם למכללה יש ציון קבלה או שלא ואם כן זה זה נמוך לא?

ומה ההבדל בינהם אם אם אני מתכוון ללמוד משהו במחשבים במכללה או באוניברסיטה מה נותן לי כל אחד מהשניים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האלטרנטיבה היא אכן מכללה. דרישות הקבלה של מכללות נמוכות בהרבה, אם בכלל יש כאלו (כמובן זה משתנה ממכללה למכללה).

תמיד יש גם את האופציה של האוניברסיטה הפתוחה שאין לה תנאי קבלה (אבל הלימודים יותר יקרים וקשים מאוניברסיטאות אחרות).

תעשה קצת חיפוש בפורום על הנושא של מכללות, אוניברסיטאות והאוניברסיטה הפתוחה, כי הנושא הזה נדון כבר הרבה מאוד בפורום.

בגדול, אוניברסיטה זה "נחשב" יותר. הלימודים במכללה לרוב יותר מעשיים (באוניברסיטה ילמדו אותך "מדעי המחשב", במכללה ילמדו אותך לתכנת). השאלה היא כאמור למה אתה רוצה ללכת ללמוד מדעי המחשב בלי שאתה יודע מה זה בכלל.

כמו ששאלתי קודם - איזה רקע בכלל יש לך במחשבים? אתה בטוח שאתה רוצה ללמוד מקצוע שבכלל לא בטוח יעניין אותך ולעסוק בו כל החיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לפני הצבא בערך בגיל 14-18 הייתי מתעניין בחומרה, בניתי מחשב, הרכבתי (לא משהו מטורף בממוצע מה שרוב האנשים עושים פה בפורום).

גם בתוכנה אותו דבר בערך לא הייתי מתכנת לא היה לי ידע בשפות תיכנות.. יותר בעינין התכני..

היום אני כמעט ולא מתעסק בזה רק בעיקר משחקים וזהו..

אבל אני מאוד אוהב להתעסק במחשבים, במשהו ספציפי כרגע אני לא יודע..

בגלל זה אני גם שואל אם באמת כדאי לעשות פסיכומטרי שאני לא בראש של זה כרגע ואני לא סגור על מה ללמוד, האם זה רעיון טוב האם כדאי לדחות\לבטל את זה?

בנוגע לאוניברסיטה הפתוחה הבנתי שזה הרבה משמעת עצמית ולימוד עצמי, וכבר אמרתי שיש לי בעיה עם זה.. אז אני לא בכיוון של זה לבנתיים.

בקשר למכללות, עדין צריך פסיכומטרי? או שאין תנאי קבלה? או אפילו מספיק שאני רק אגע לפסיכומטרי בלי קורס ומה שאני אוציא יספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לפני הצבא בערך בגיל 14-18 הייתי מתעניין בחומרה, בניתי מחשב, הרכבתי (לא משהו מטורף בממוצע מה שרוב האנשים עושים פה בפורום).

אז אין ממש קשר בין זה למדעי המחשב. אם אתה רוצה לעסוק בתכנות אז כן, תלמד מדעי המחשב, אבל יכול להיות שדווקא יותר יעניין אותך חשמל/אלקטרוניקה, הנדסה או סתם תחום ה-IT (את זה לא ממש לומדים באוניברסיטה).

בקשר למכללות, עדין צריך פסיכומטרי? או שאין תנאי קבלה? או אפילו מספיק שאני רק אגע לפסיכומטרי בלי קורס ומה שאני אוציא יספיק?

תלוי במכללה, זה מאוד שונה ממקום למקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב מכללות ידרשו ממך או תעודת בגרות או פסיכומטרי כלשהו.

ואני לא בטוח שכדאי להתחיל לך ללמוד, לימודים זה יותר קשה יותר השקעה ומשמעת עצמית מפסיכומטרי ואתה לא באמת סגור מה אתה רוצה ללמוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'וני,אם אתה בכל-זאת תחליט לעשות פסיכומטרי מהבית,(למרות שיש לך בעיה עם לימוד עצמי),אז אתה יכול לקחת קורס בחינם,באתר הבא:

http://www.interlect.co.il/Psychometric/Psychometric.aspx

אם כבר משהו שאתה לא אוהב,לפחות לא תשלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אין ממש קשר בין זה למדעי המחשב. אם אתה רוצה לעסוק בתכנות אז כן, תלמד מדעי המחשב, אבל יכול להיות שדווקא יותר יעניין אותך חשמל/אלקטרוניקה, הנדסה או סתם תחום ה-IT (את זה לא ממש לומדים באוניברסיטה).

גם על זה חשבתי, אפילו לכיוון של גרפיקה ועיצוב (למשחקים וכד'..)

שוב הבעיה שאני לא לגמרי סגור עם עצמי על מה בדיוק וחבל לי לבזבז כסף.

לרוב מכללות ידרשו ממך או תעודת בגרות או פסיכומטרי כלשהו.

ואני לא בטוח שכדאי להתחיל לך ללמוד, לימודים זה יותר קשה יותר השקעה ומשמעת עצמית מפסיכומטרי ואתה לא באמת סגור מה אתה רוצה ללמוד

תודה.

אני בהחלט אבדוק את העיניין עם המכללות והhigh School Diploma שלי..

ואני כמעט בטוח שאני ארצה לפחות לדחות\לבטל את הפסיכומטרי לבנתיים.

ג'וני,אם אתה בכל-זאת תחליט לעשות פסיכומטרי מהבית,(למרות שיש לך בעיה עם לימוד עצמי),אז אתה יכול לקחת קורס בחינם,באתר הבא:

http://www.interlect.co.il/Psychometric/Psychometric.aspx

אם כבר משהו שאתה לא אוהב,לפחות לא תשלם...

וואו נשמע טוב.

בתקופה עד שמתחיל הקורס עם High Q עשיתי בחינה דיאגנוסטית (לפי מה שהם אומרים זה אם במידהו הייתי ניגש עכשיו למבחן כמה הייתי מקבל) הוצאתי 389.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Bebush,

ראשית- בהצלחה בבחירת תחום הלימודים! :) אני מבינה לליבך, ובהתלבטות הקשה העוברת עלייך.

נכון להיום ,כל המוסדות האקדמיים דורשים ציון פסיכומטרי (למעט האוניברסיטה הפתוחה - כפי שציינת)

לכן החשיבות של המבחן גדולה ביותר. עם זאת אני מציעה לך לפני ההרשמה לקורס להתעניין ולבדוק מהו התחום המדבר אליך.

בקר בכמה מוסדות אקדמיים, (אתה מוזמן להגיע אלינו למכון הטכנולוגי חולון H.I.T לפגישת יעוץ),

למד מעט על האפשרויות העומדות בפניך, ורק לאחר שתחליט מהו התחום שברצונך לפנות אליו,

הרשם ונסה להשיג את הציון הנדרש עבור הקבלה שלך ללימודים.

ציינת כחלק מתחומי העניין שלך -תואר במדעי המחשב. זהו אכן תחום נרחב וישנן אופציות שונות ללמידת התחום.

אנו במכון מציעים תואר ראשון במדעי המחשב B.Sc

ובנוסף גם תואר בעיצוב תקשורת חזותית B.Design .התרצה לשמוע על כך פרטים נוספים?

למידע נוסף אתה מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל – hagits@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם.

בהצלחה,

יפעת, נציגת H.I.T,

המכון הטכנולוגי חולון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אלא אם כן אתה ממש לא זוכר כלום במתמטיקה, תלמד מהאתר שהביאו לך, תיגש לבד בלי קורס, תראה איך אתה עם החומר, ותראה כמה תקבל, ככה תהיה לך קצת אינדיקציה לגבי המצב שלך בלי להוציא אלפי שקלים.

הפסיכומטרי זה רק כלי להתקבל איתו למוסד שאתה מעוניין, אחרי זה אתה יכול למסגר את הציון ולתלות בחדר כי לא יהיה לך מה לעשות עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Bebush,

ראשית- בהצלחה בבחירת תחום הלימודים! :) אני מבינה לליבך, ובהתלבטות הקשה העוברת עלייך.

נכון להיום ,כל המוסדות האקדמיים דורשים ציון פסיכומטרי (למעט האוניברסיטה הפתוחה - כפי שציינת)

לכן החשיבות של המבחן גדולה ביותר. עם זאת אני מציעה לך לפני ההרשמה לקורס להתעניין ולבדוק מהו התחום המדבר אליך.

בקר בכמה מוסדות אקדמיים, (אתה מוזמן להגיע אלינו למכון הטכנולוגי חולון H.I.T לפגישת יעוץ),

למד מעט על האפשרויות העומדות בפניך, ורק לאחר שתחליט מהו התחום שברצונך לפנות אליו,

ציינת כחלק מתחומי העניין שלך -תואר במדעי המחשב. זהו אכן תחום נרחב וישנן אופציות שונות ללמידת התחום.

למידע נוסף אתה מוזמן לפנות אלינו בכתובת המייל – hagits@hit.ac.il ואנו נשיב בהקדם.

בהצלחה,

יפעת, נציגת H.I.T,

המכון הטכנולוגי חולון

תודה על התגובה.

כרגע אני לא בטוח אם אני רוצה להתעניין בלימודים, אך אם וכשאר ארצה אני באמת אבדוק מה התחום שלפי דעתי הכי יתאים לי. כי כרגע אני לא סגור עליו.

לדעתי, אלא אם כן אתה ממש לא זוכר כלום במתמטיקה, תלמד מהאתר שהביאו לך, תיגש לבד בלי קורס, תראה איך אתה עם החומר, ותראה כמה תקבל, ככה תהיה לך קצת אינדיקציה לגבי המצב שלך בלי להוציא אלפי שקלים.

הפסיכומטרי זה רק כלי להתקבל איתו למוסד שאתה מעוניין, אחרי זה אתה יכול למסגר את הציון ולתלות בחדר כי לא יהיה לך מה לעשות עם זה.

כמו שכבר אמרתי עשיתי מבחן דיאגנוסטי דרך היי קיו, שם קיבלתי 389. אני מניח שזה יהיה בסיביבות ה400 פחות או יותר..

ופה זאת הבעיה שלי, כי אני באמת אבל באתמ לא מבין למה צריך לעשות פסיכומטרי, איך זה בכלל מעיד על הלמידה שלך בתור סטונדט?

להיסגר בחדר וללמוד שעות על גבי שעות? הרי "במציאות" זה לא ככה.

למה צריך ללמוד 2300 מילים בעברתי שבחיים לא תשתמש בהם וגם בחיים לא תשמע עליהם?

מה כל הקטע במבחן הזה אם אני יכול לנחש תשובות ובמקום נניח לקבל 650 לקבל 680?

אני יודע שאני נשמע ילדותי וחסר ניסיון שאני מדבר ככה אבל ככה אני מרגיש לגבי הבחינה הזאת.

בגלל זה אני מחפש אלטרנטיבה. ללמוד את מה שאני רוצה בלי לעשות את המבחן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרתי עשיתי מבחן דיאגנוסטי דרך היי קיו, שם קיבלתי 389. אני מניח שזה יהיה בסיביבות ה400 פחות או יותר..

התכוונתי שתלמד כמה זמן, תלמד מילים כמה שתוכל(אני יודע שלא תוכל ללמוד יותר מדי), תתרגל(יותר מילולי וכמותי כי באנגלית אם אתה יודע אז אתה יודע) ואז תנסה לגשת, כי במבחן אתה תהיה יותר לחוץ ובחישוב של הציון במבחן עצמו נכנסים עוד הרבה פרמטרים שלא נלקחים בחשבון בסימולציות.

ופה זאת הבעיה שלי, כי אני באמת אבל באתמ לא מבין למה צריך לעשות פסיכומטרי, איך זה בכלל מעיד על הלמידה שלך בתור סטונדט?

להיסגר בחדר וללמוד שעות על גבי שעות? הרי "במציאות" זה לא ככה.

למה צריך ללמוד 2300 מילים בעברתי שבחיים לא תשתמש בהם וגם בחיים לא תשמע עליהם?

מה כל הקטע במבחן הזה אם אני יכול לנחש תשובות ובמקום נניח לקבל 650 לקבל 680?

אני יודע שאני נשמע ילדותי וחסר ניסיון שאני מדבר ככה אבל ככה אני מרגיש לגבי הבחינה הזאת.

בגלל זה אני מחפש אלטרנטיבה. ללמוד את מה שאני רוצה בלי לעשות את המבחן הזה.

זה כן מעיד ברמה מסוימת על יכולות של תלמיד, זה מעיד על היכולת שלך להתמודד עם לחץ, על הבנת הנקרא שלך, אוצר המילים שלך בעברית ואנגלית, קצת ידע בסיסי במתמטיקה ועוד. כמובן שזה לא מדד מדויק ליכולות שלך אבל זה די קרוב וזה בעיקר מדד מצוין לאונברסיטאות כדי לסנן מועמדים ולקחת את המתאימים ביותר.

תשמע, אם אתה באמת בכיוון של לימודים אקדמיים אתה תצטרך לעשות את הבחינה הזו וזה באמת לא כזה נורא, באוניברסיטה/מכללה יהיה הרבה יותר קשה עם נושאים הרבה יותר מורכבים, וכן אתה תצטרך לפעמים לשבת המון זמן על שאלות ונושאים מסוימים שמצריכים לא מעט מחשבה והשקעה כדי להבין כמו שצריך ולהתקדם הלאה.

עשיתי קורס מבוא למדעי המחשב ושפת JAVA בפתוחה והיו מטלות(לצורך הגשה) שישבתי עליהן 15-20 שעות(היו שבתות שישבתי 8-9 שעות ברצף) כדי באמת לכתוב תוכניות יעילות שמכסות כמה שיותר מקרי קצה, סתם לשם המחשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מבחן דיאגנוסטי לא מנבא כלום. אני מכיר אנשים שקיבלו במבחן 350 וסיימו עם 700+.

ב. במקומך הייתי מבטל את הקורס ב-High Q ודורש את כל הכסף חזרה. תעשה קורס באנקורי או לחמן באמצעות וואצ'ר. בפעם האחרונה שבדקתי המחיר היה 1,500 שקלים. אם עשית שירות קרבי אתה בכלל יכול ללמוד לפסיכומטרי כמעט בחינם. שווה. כל אלה שיגידו לך יואל גבע הכי טוב, High Q הכי טוב, X יותר טוב מבלבלים במוח לא יודעים על מה הם מדברים בכלל. אנשים חושבים שאם משלמים 8,000 למר' יואל גבע הם מקבלים הרבה יותר בתמורה. הם לא מבינים שיואל גבע זה כמו מותג והם משלמים הרבה כסף בשביל "השם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Bebush,

בהצלחה,

יפעת, נציגת H.I.T,

המכון הטכנולוגי חולון

לא היית נציגת בינ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...