מה יותר טוב כרטיס מסך HD4890 או HD5850 ? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יותר טוב כרטיס מסך HD4890 או HD5850 ?

bora8

Recommended Posts

שלום לכם

רציתי לדעת איזה כרטיס מסך יותר טוב HD4890 או HD5850 ?

HD4890 עולה 1022 ש"ח HD5850 עולה 1402 ש"ח

או האם יש לכם כרטיס מסך אחר שמומלץ

יש לי מסך SAMSUNG 2333SW

יש לי מעבד I5

זיכרון 4GB DDR3

ספק SEASONIC S12 650W

לוח P7955D EVO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הHD5850 חזק יותר חד משמעית, שלא תבין לא נכון הHD4890 הוא כרטיס מדהים, אבל לHD5850 פשוט יש את כל היתרונות שהופכים אותו ללהיט שהוא

בניהן תמיכה בDX11, יכולות טובות יותר, צריכת חשמל נמוכה יותר ובאופן כללי הביצועים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ניקח לדוגמא את COD Modern Warfare 2 שהוא DX9, אפשר לראות שהפרש הביצועים הממוצע בין 470 ל-5850, ברזולוציה 1920x1200

עומד על 5%~ (3.7fps) בלבד לטובת ה-470. שניהם עוברים את ה-60fps ככה שההפרש אפילו לא רלוונטי למראית עין... נכון ?

זהו שלא בדיוק ... אם אתה בודק את הפרשי ה-fps המינימאלי התמונה משתנה, כאשר שם ה-470 מוביל ב-36%~ (11fps).

בסצנות עמוסות, הדבר האחרון שאתה צריך זה נפילות fps משמעותיות. השאיפה היא לעקביות בביצועים.

אני יודע שזאת רק דוגמית ושהיא לא בהכרח תקפה לכל המשחקים,

אבל כדאי לשים דגש על עקביות, שהרי ממוצע fps לא תמיד משקף את חווית המשתמש.

* אני יהיה פייר ויאמר שבדיקת מינימום fps צריכה להתבצע על גראף של fps כנגד זמן, מאחר וערכים בודדים עלולים גם להתייחס לשנייה אחת

של נפילת ביצועים מתוך שעת משחק שלמה, ואז זה כבר לא משמעותי. עם זאת שהאפשרות לכך קיימת, עדיין אפשר להסיק דבר או שניים על

עקביות הביצועים בסצנות עמוסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אתה עושה צוחק?

אם ההבדל היה בין הרצת שקופיות לשחיק אז הייתי בהחלט מסכים איתך, אבל בשני הכרטיסים הFPS המינימלי שחיק אז דיי עם השטויות.

אגב, במשחק הכי כבד בביקורת של firingsquad ההבדל בMIN FPS הוא 3(20 ו23) וזה בDX11.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיי להכנס אחד בשני כל הזמן...

ה FPS המינימאלי משתנה בן משחק למשק ונתון ללא מעט משתנים...

אני יכול לתת דוגמאות שבהם ה GTX480 מקבל FPS מינימאלי נמוך משמעותית מ 5870....

להכנס לכאב ראש של להביא את הכרטיס מחו"ל ולהכנס לכאב ראש גדול עוד יותר במידה של תקלה, לא שווים את הכלום תוספת ביצועים המתקבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אתה עושה צוחק?

אם ההבדל היה בין הרצת שקופיות לשחיק אז הייתי בהחלט מסכים איתך, אבל בשני הכרטיסים הFPS המינימלי שחיק אז דיי עם השטויות.

אגב, במשחק הכי כבד בביקורת של firingsquad ההבדל בMIN FPS הוא 3(20 ו23) וזה בDX11.

"שחיק" זו הגדרה אינדבידואלית. אבל גם אתה יודע שיותר fps = יותר "שחיק", במיוחד כשה-fps נמוך.

את דעותי אני נוהג לפרט, ככה שכל אחד יכול להסיק את המסקנות שלו לגבי חשיבותם. עבורך שטויות, עבור אחרים לא בהכרח.

אגב, ה-3fps האילו במקרה של metro מתורגמים ל-15% הפרש. ופה ה-4fps מתורגמים ל-25% (סיקור 4xAF לעומת 16xAF בהתאמה)

אבל בינינו, לא זה ולא זה מספקים סחורה בהגדרות האילו במשחק הזה.

Lanzar, לא דיברנו על 480/5870 למרות שלא יזיק להציץ בדוגמאות האילו :)

אני מסכים לגבי הרכישה מחו"ל מבחינת טירחה ועלות במימוש אחריות, אבל לא ממש מבחינת ה"כלום תוספת" והאקסטרה פיצ'רים שאפילו לא

הזכרנו פה. הסיבה שמעלים את חו"ל כאופציה היא שנכון לעכשיו צפויים בארץ מחירים מפוצצים עד כדי כך שאפילו אם אני מגדל כסף על העצים

ונגיד לא היה איכפת לי בכלל מיחס fps/שקל - עדיין על הפרנציפ לא הייתי קונה בארץ >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרנציפ יתנקם בך ולא במישהו אחר בסופו של דבר, אל תשים לצמך רגל, זה לא הגיוני...

כרטיס מסך עם אחוזי החזרה גבוהים יותר ממעבדים למשל, אתה בטח מסכים...

ה 470 גם אם טוב יותר מ--ה 5850, הכאב ראש לא שווה את זה, שהכרטיס יהיה בחנויות בארץ במחיר סביר התמונה תשתנה...

זאת דעתי... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טענה מקובלת על אחוזי ההחזרה של , אבל הטירחה במימוש אחריות היא בדרך כלל יותר פסיכולוגית מאשר מעשית לדעתי:

פעמיים לקפוץ לחנות -- פעמיים לקפוץ לדואר.

בחנות החלפה "חינם" -- החלפה בחו"ל מלווה בתשלום משלוח אך עדיין יוצא זול משמעותית מסך הרכישה בארץ במקרה הספציפי הזה.

מה שכן, ישנם 3 עניינים טריקיים, בהם גם מזל נכנס לסיפור:

1. במימוש אחריות, משלוח הלוך חזור לחו"ל יכול לקחת זמן, אבל המשיח לא תמיד נמצא בחנויות מחשבים בארץ -

לי אישית יצא להמתין בארץ איזה פאקינג חודש וחצי להחלפת רכיב. גם יבואנים עובדים מול חו"ל והשירות לא תמיד מטיב עימך.

ברכישה מחנויות מורשות בחו"ל אתה יכול לממש אחריות מול היצרנית ישירות. מהארץ זה אתה מול החנות שמול היבואן שמול הייצרנית...

2. החלפות מרובות עלולות להסתכם בעלויות משלוחים מלוות בדיכאון שדופקים את כל העסקה (פה במיוחד הכאב ראש בפוטנציאל)

3. בארץ לפעמים אפשר לקבל חלקים חלופיים בזמן התיקון\החלפה או אפילו החלפה מהמלאי במקום.

* החפירה היא לצורך המחשה בלבד :P מי שמעלה את חו"ל כאופציה (פותח האשכול) כבר אמור להיות מודע לדברים האילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nutty: אתה מתכוון לקנייה הראשונית, כן ברור שצריך משהו שיביא איתו מטיסה או שסתם ישלח לארץ, הרי לא כל חנות עושה משלוחים בינלאומיים.

דיברנו על מקרה של מימוש אחריות, אתה לא תשלח למשפחה בחו"ל שישלחו לייצרנית או לחנות ובחזרה, אתה תשלח כבר ישירות לייצרנית, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...