סיגייט 1.5 טרה - גם אני בנפגעים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיגייט 1.5 טרה - גם אני בנפגעים

huber

Recommended Posts

הבעיה של Huber כלל לא קשורה לבעיות הקושחה שהיו לסיגייט. בבעיות הללו בכלל לא היו "תקתוקים" או רעשים מוזרים.

"אחוז התקולים ב- 7200.11 גבוה מהרגיל ללא קשר לקושחה" --- יש לך אסמכתא לזה?

"טוב, אני מרגיש שמתחיל לחזור על עצמי ועדיף לסיים את הגלישה מהנושא. לא אשכנע אותכם אך גם לא אשנה את דעתי."

אין מה לשכנע אותנו.. אנחנו מדברים על עובדות, אתה העלת תיאוריות כאלו ואחרות (שאגב, מעולם לא שמעתי עליהן.. וקראתי המון בנושא הקושחות). זכותך להאמין בזה אבל אם אין לך שום אסמכתא אז אין שום טעם.

http://hwzone.co.il/news/1232559074/3408/

http://hwzone.co.il/news/1233266331/80475/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה זהה עם 1.5 של , החלפתי את הדיסק פעמיים עד שהבעיה נפתרה.

אם אתה בוינדוס 7 אני ממליץ לכבות את הפיצ'ר שמכבה את הדיסק הקשיח כאשר הוא לא פועל, יש לי הרגשה שהוא תורם לבעיה (אין לי הוכחה לזה אבל טפו טפו הבעיה כבר לא חוזרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני את הלקח שלי ממזמן למדתי. הדיסק הראשון שקניתי היה של סיגייט, הוא הגיע תקול מהמפעל. אח"כ נתקלתי בבעיות בדיסקים של , שלדעתי, נקנו ע"י סיגייט. כעת הסיפור הזה עם דיסקים תקולים. אני משתדל להמנע מקניית דיסקים של סיגייט. אני גם לא חושב שהחברות האחרות כ"כ טובות, אבל יש לי את הרושם שיש להן פחות תקלות. בזמנו אמרו לי שדיסקים טובים הם אלו של קוונטום, אני תמיד האמנתי ב-WD, למרות שתמיד אמרו עליהם שהם זבל. מנסיוני נתקלתי רק בדיסק אחד של WD שקרס ללא אפשרות שחזור נתונים.

אין מה לעשות, כל נושא החומרה ב- הוא הימור, כבר נתקלתי בזכרונות שלא עבדו, דיסקים שקרסו וכד'.

מה שכן שמתי לב, שהתקופה הקריטית היא בימים הראושנים לאחר קניית המחשב. אם המחשב שלכם צלח את השבוע הראשון שלו, כנראה שהחלקים תקינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגיד לכם את דעתי

רכשתי דיסקים של סיגיט במארז חיצוני freeAgent XTReme 1.5T

בינתיים אני נהנה ממנו מאוד

לא הייתי פוסל במהירות כזו חברה רצינית

כמו שכל אחד מאיתנו שומע על תאונות דרכים בכל שבוע אבל אנחנו ממשיכים לנהוג או לנסוע

יתרה מזו החברה יש אתר מצוין

אישית לא ביצעתי שום שידרוג - אני בסביבה יוניקס אולי זה מסביר ?! אולי לא?!

אגב האחריות הנה ל 3 שנים

למבקרים והס]קנים: אני לא שייך לחברת או לנציגים שלהם בשום צורה או מימד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך להמלצה שקיבלת בנוגע לבדיקה של הכבלים:

לפני כשבוע נתקלתי בבעיה דומה עם 1TB, קרי - דיסק מזוהה אך מתקתק וללא גישה לקבצים.

אצלי הבעיה בסופו של דבר התגלתה כבעיית מגעים בחיבור המתח.

חבל ששללת מראש את הבדיקה הבסיסית והקלה הזו, לא יזיק לנסות בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני את הלקח שלי ממזמן למדתי. הדיסק הראשון שקניתי היה של סיגייט, הוא הגיע תקול מהמפעל. אח"כ נתקלתי בבעיות בדיסקים של , שלדעתי, נקנו ע"י סיגייט. כעת הסיפור הזה עם דיסקים תקולים. אני משתדל להמנע מקניית דיסקים של סיגייט. אני גם לא חושב שהחברות האחרות כ"כ טובות, אבל יש לי את הרושם שיש להן פחות תקלות. בזמנו אמרו לי שדיסקים טובים הם אלו של קוונטום, אני תמיד האמנתי ב-WD, למרות שתמיד אמרו עליהם שהם זבל. מנסיוני נתקלתי רק בדיסק אחד של WD שקרס ללא אפשרות שחזור נתונים.

אין מה לעשות, כל נושא החומרה ב- הוא הימור, כבר נתקלתי בזכרונות שלא עבדו, דיסקים שקרסו וכד'.

מה שכן שמתי לב, שהתקופה הקריטית היא בימים הראושנים לאחר קניית המחשב. אם המחשב שלכם צלח את השבוע הראשון שלו, כנראה שהחלקים תקינים.

גם WD לא כאלה נפלאים

היה לי את ה5000AAKS והוא פשוט החליט שלא בא לו לעבוד יותר ...הST3500418AS עובד עכשיו מעולה ואין לי איתו שום בעיות ככה שהחברה מעולה ספציפית היתה להם סדרה דפוקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב ככה, אם הייתה סדרה דפוקה אז זה לא אומר שום דבר על סדרות אחרות. אולי ההתמודדות של עם הבעיה הייתה לא טובה ובמקרה הזה יש לטעון נגד התמיכה שלהם, אבל על סדרות אחרות אין יותר מידי מה לומר.

כוננים קשיחים ידועים כרכיבים רגישים וזה הגיוני שכוננים מתים מפעם לפעם. אין שום ספק (רוב הסיכויים) שלאחת מן היצרניות יש אחוזי החזרות מוצרים נמוכים יותר מאשר לאחרות- אבל זה מידע שלא נגיש לנו ואנחנו לא יכולים להיעזר בו לפני קנייה. לכן אני תמיד מעודד אנשים שלא להיות fanboys, זה לא תורם לכלום.

יש לי דיסק של מהסדרה הדפוקה (מזה זמן רב) שעדכנתי את הקושחה שלו והוא עובד כמו שצריך עד היום. זה אומר משהו? לא. הדיסקים היחידים שמתו לי במהלך השנים הם של WD והם היו דיי ישנים, גם זה לא אומר כלום. גם אם 50 אנשים כאן יאמרו שמת להם כונן של WD - זה עדיין לא יאמר לנו שום דבר.

הדבר היחיד שמעניין אותי כרגע הוא עדכוני הקושחה שסיגייט שחררו, מה הם מתקנים בידיוק, אין שום פירוט שכזה באתר שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר היחיד שמעניין אותי כרגע הוא עדכוני הקושחה שסיגייט שחררו, מה הם מתקנים בידיוק, אין שום פירוט שכזה באתר שלהם.

אין לי מושג מה העדכונים עושים.

היו כמה בעיות שעדכוני הקושחה אמורים היו לפתור בדגמים שונים של הרדיסקים.

אני יכול רק להעיד על תוצאות העדכון האחרון ל1.5TB ובעית הFREEZE.

מה שאני יודע בוודאות זה שאחרי כמה זמן (ממה שאני זוכר זה לא קרה מיד) נדמה שהFREEZING נעלמו.

יכול להיות שזה פתר את הבעיה.

יכול להיות שזה נהיה ממש נדיר.

יכול להיות שההרדיסק התמלא ואני כבר לא ניגש לדברים ישנים שנמצאים באזור שגורם לזה.

בשלב כלשהוא עמדתי להחליף את ההרדיסק בגלל הFREEZING וגם בשביל הביטחון.

קניתי הרדיסק גדול נוסף כדי להעביר אליו את הנתונים עד שיחליפו את הישן.

לפני שמצאתי את הזמן ללכת להחליף שברתי את הרגל ועד שנהיה מספיק נוח להגיע לחנות כבר לא ממש היה לי עניין, וגם... ההרדיסק הנוסף התמלא! :lol:.

וכך יצא שההרדיסק עובד אצלי עד היום, וממה שנראה יש מצב שהוא יחיה מספיק זמן כדי למצוא את עצמו באופן טבעי אצל היורשים המתאימים לציוד הישן שלי.

כבר שנה שלא נתקלתי בFREEZE.

ולפותח הדיון:

עלתה בראשי המחשבה שכדאי לבדוק את הטמפרטורה של ההרדסיק (HDTUNE יעשה את העבודה ועוד הרבה תוכנות אחרות).

אם הוא ממש רותח במארז יכול מאוד להיות שיגמרו כל מני בעיות של צקצוקים תקיעות סקטורים פגומים ואולי אפילו בעיות זיהוי זמניות, ובשלב יותר מאוחר גם נזק פיזי ממש.

טמפרטורה תקינה לא אמורה לעבור את 40 מעלות בשיא, ואם כן אז לא ביותר מכמה מעלות.

אם זה מתקרב ל50 זאת ממש בעיה, במיוחד לאורך זמן.

אצלי ה1.5 ב37 מעלות והמקסימום שראיתי אותו מגיע זה 42-43, ודווקא בחורף כי אז אני מדליק לפעמים תנור בחדר.

באופן טבעי ה1.5 מתחמם יותר מהרדיסקים אחרים בגלל שיש בו 3 פלטות.

חשוב למקם אותו במצב שיש זרימת אוויר בשני הכיוונים ולא לחסום אותו עם הרדיסקים צמודים.

אם אין זרימת אוויר טבעית באיזור הזה במארז כדאי לשים מאוורר צמוד לכלוב ההרדיסקים, ואז אולי יש מצב לשים יותר מהרדיסק אחד בכלוב שלו (ולבדוק טוב שהטמפרטורות תקינות).

אם יש פילטרים במארז יש להקפיד לנקות אותם כל כמה שבועות, שלא יסתמו ויגרמו לעליות טמפרטורה מטורפות בכל הרכיבים שנמצאים במארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HDTUNE מראה 31 מעלות על דיסק פעיל ן 23 מעלות על הדיסק המתקתק. בכ"ז, מארז אנטק P190, קשנ לי לנאין שבעיות זרימת אוויר יקרו במארז שכזה :xyxthumbs:

עם מזגן 31 מעלות זה אפשר, אבל איך בדיוק ההרדיסק השני הגיע ל23 מעלות ?

משהו מוזר...

ותאמין לי כשאני אומר שגם בP190 כשהפילטרים נסתמים הטמפרטורות מקפצות (נדיר למצוא מישהו שיש לו גם את המארז הזה).

ככל שיש סינון טוב יותר במוקדי הכנסת/משיכת האוויר הטמפרטורות יעלו יותר כשזה יסתם ודווקא במארז הזה זה קריטי בגלל שהכל אטום יפה עם פילטרים והוא מיועד להזרים המון אוויר ובדרך כלל גם יש בתוכו ציוד מחמם במיוחד.

סתם ככה לא הייתי נתקל בזה אבל בגלל שהייתי על קביים חצי שנה הזנחתי את התחזוקה והפילטרים נסתמו כמעט לגמרי (המחשב היה דולק 24/7).

הטמפרטורות של הכל עלו ב10 מעלות ואם המעבד (QUAD בOC) לא היה קורס לא הייתי חושב לבדוק טמפרטורות.

אחרי שנה של מוניטורינג כבר הייתי בטוח ששום דבר לא יפתיע אותי.

אפילו כשהפילטרים נקיים, כשהוספתי כמה הרדיסקים ושמתי שלושה הרדיסקים באותו כלוב הטמפרטורות היו מזעזעות.

הוספתי מאוורר INTAKE מקדימה לכלוב העליון של ההרדיסקים ופיזרתי אותם בין הכלובים לפי מספר פלטות ורעש (רועשים למטה, הכי מתחמם שבמקרה גם יחסית שקט, לבד למעלה).

כל המאווררים אצלי על מהירות מינימלית כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum - המארז בין שבועיים (טיפה פחות) ככה שאבק זה לא ממש בעייה. כל המאווררים במארז עובדים (4 של 120 ואחד של 23 בדלת). החדר קריר מאוד (נמצא במרכז הבית ולא חשוף לשמש), ככה שהטמפרטורות הגיוניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...