עזרה-דרכים להתמודד עם ADHD - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה-דרכים להתמודד עם ADHD

Cha0stAlker

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

גדול!

הפוסט הראשון שם עם הדוגמה של הילד זה בדיוק מה שאני זוכר מהילדות, קראתי לאמא שלי שתראה סופית שלא צריך אבחון ושכל הזמן לא בלבלתי לה בשכל ופתאום היא מספרת לי שזה בדיוק הבעיה של אחותי שהיא בת 10 וכל הזמן יש לה טאקלים עם ילדים אחרים

גם לאבא שלי יש סוג של בעיה כזאת רק שעד היום זה לא עבר לו ולי כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש קולט מה הפסיכולוג קשור. כיאלו זה כמו לקרוא לפסיכולוג כדיי ללמוד לצייר או לכוון בפיינטבול. הכיוון היותר טוב הוא ללמוד בעצמך ו /או אם קבוצה של אנשים כמוך (כמו hwzone)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש קולט מה הפסיכולוג קשור. כיאלו זה כמו לקרוא לפסיכולוג כדיי ללמוד לצייר או לכוון בפיינטבול. הכיוון היותר טוב הוא ללמוד בעצמך ו /או אם קבוצה של אנשים כמוך (כמו hwzone)

אוקי, זה ממש ממש לא נכון, לצייר או לכוון בפיינטבול אלה דברים ספציפיים שאתה יודע שאתה רוצה ללמוד ואתה יכול ללמוד בעצמך בלי עזרה

לעומת זאת, פסיכולוג יכול ללמד אותך מה אתה יכול לעשות כדי להתמודד עם הבעיות האלה

למשל הבעייה שלי (כמו חלק גדול מאוד מהסטודנטים) היא שאני כל הזמן דוחה את העבודות והלימודים למבחן

אז הפסיכולוג לימד אותי כל מיני דברים כדי לעזור לי להתגבר על הבעייה, חלק מהטיפים והדברים שהוא אמר לי לעשות היו לי די ברורים ולא הייתי צריך אותו בשביל לעשות אותם, אבל חלק מהם היו דברים שבחיים לא הייתי מנחש, וסביר להניח שגם אם היית מחפש איך להתגבר על בעיות למידה לא היית עולה עליהם, אבל הוא יודע אותם כי זו בדיוק ההתמחות שלו

למשל (משהו שלא כל כך קשור לבעיות למידה אבל חשוב לי אישית, וגם עוזר בכל זאת לגרום לי ללמוד)- יש לי בעיות שינה, אמרתי לו את זה והוא אמר לי לא ללמוד ב4 שעות לפני שאני הולך לישון, בגלל שזה אחד הדברים שמפריעים לי

פאק, לפי הסימפטומים שיש בלינקים - יש לי גם OCD וגם ADHD !

זה מסביר כמה דברים :)

אל תהיה בטוח, אתה לא יכול לאבחן את עצמך על סמך ערכים בויקיפדיה או משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה אתה אומר? אני אמרתי לאמא שלי את זה עוד מלפני כמה שנים והיא חשבה כמוך בצורה של "אם אתה לא מוסמך אז אתה לא מסוגל לאבחן"

בולשיט! בדיוק עכשיו היועצת והפסיכולוגית בבית ספר של אחותי החליטו שזה באמת המצב

אם תיאור X תואם לממצא Y אז אם אין לך תואר בפסיכולוגיה אתה לא יכול לאשר את זה למרות שההגיון אומר לך כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה אתה אומר? אני אמרתי לאמא שלי את זה עוד מלפני כמה שנים והיא חשבה כמוך בצורה של "אם אתה לא מוסמך אז אתה לא מסוגל לאבחן"

בולשיט! בדיוק עכשיו היועצת והפסיכולוגית בבית ספר של אחותי החליטו שזה באמת המצב

אם תיאור X תואם לממצא Y אז אם אין לך תואר בפסיכולוגיה אתה לא יכול לאשר את זה למרות שההגיון אומר לך כן?

בדיוק!

מה שכרגע תיארת זה מצב של "אני שמתי לב שלמישהו יש תסמינים של בעייה כלשהי, ובמקרה יש לו את הבעייה הזאת!"

לידיעתך, אני הסתכלתי על הגדרה של ADHD והגעתי למסקנה שיש לי ADHD, אבל אין לי ADHD, רוצה לדעת איך אני יודע? כי עברתי אבחון אצל מישהי שבניגוד אלי, היא מומחית בתחום והעבודה שלה היא בדיוק לאבחן אנשים, מה גם שאני הולך לפסיכולוג מומחה להפרעות למידה ואני בטוח שאם היה לי ADHD הוא היה אומר לי את זה

זה שמדי פעם יש לך בעייה להתרכז ואתה מאוד מבולגן וכו' לא אומר שיש לך ADHD

יש מבחנים שמיועדים לאבחן את הבעיות של אנשים והם נעשים בצורה שמאפשרת להבדיל בין העיקר לטפל, כשאתה מאבחן את עצמך על סמך ערך בויקיפדיה, אתה לא יודע להפריד בין העיקר לטפל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה בא להגיד לי שאם לדוגמה אני ילד בן 11 לדוגמה, לומד בכיתה ו' עם ילדים בני 11 ו12, אבל בעל מנטליות של ילד בן 5 שלא מסוגל ללמוד או להבין שום דבר כי בראש הוא בן 5 אבל חי כבר 11 שנים, זאת סתם מסקנה? לא מנטליות של אחד שמתנהג כמו ילד קטן ואומרים לו תתבגר, אלא מישהו שעוד קצת והיה קרוב לאוטיזם, זה "קראתי בויקיפדיה ובגלל שפעם לא התרכזתי במבחן אז בטוח יש לי" ?

אתה יודע כמה השכלה חסרה לי בגלל הדבר הארור הזה? אז עכשיו צריך ללכת במיוחד לפסיכולוג ועוד לשלם לו כסף רק כדי שהוא יאשר את זה? וזה שיש אחות ואבא שסובלים מאותו שיט, זה גם "קראתי בויקיפדיה וזה נשמע מה שיש לי" ?

מה שתגיד

לא, אתה יודע מה? אולי היום חסרה לי בגרות ואני אפס במתמטיקה בגלל ש"התעצלתי ללמוד והעדפתי לשחק במחשב או להסתובב ובעצם הייתי יכול ללמוד כמו כולם"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו? לאיפה אתה חותר?

אני מופתע שההורים שלך או המורים שלך לא שמו לב למשהו חריג ושלחו אותך לאבחון... אם זה באמת ברמה שאתה מתאר לא צריך יותר מ25 דקות כדי לאבחן אותך כבעל בעיות קשב וריכוז ואולי היית מצליח יותר בלימודים.

גם אני הייתי משחק במחשב ולא לומד למבחנים ובגלל זה הממוצע שלי במקצועות ההומניים נמוך משמעותית מאלה הריאליים. אז אני ישר מכריז הפרעת קשב וריכוז? אם הייתי בא ביציאה כזאת אבא שלי ,הפסיכולוג, היה צוחק לי בפנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חותר? הוא אומר שאני קובע דברים מלקרוא באינטרנט

ההורים לא עושים כלום? לא יודע מה לענות לך על זה אחי, גם זה בדיוק מה שאני שואל את ההורים שלי כרגע בקשר לאחותי, רק שהיום לפחות אותו בית ספר שלמדתי בו כבר עם אמצעים ועוזר לה לאט לאט להשתפר

ו"משחק כל היום או מסתובב" היתה דוגמה צינית, מה שניסיתי להגיד פה זה שלא הייתי מסוגל ללמוד חומר של אותו כיתה בכלל וגם לא כיתה מתחת אלא אולי 5-6 כיתות מתחת

אתה יכול לקחת ילד קטן נגיד בן 9-10 ממוצע, לא מחונן או משהו ולגרום לו ללמוד חומר של חטיבת ביניים\תיכון?

חברה אני חולק איתכם מידע אישי ואתם כאילו יורקים לי בפרצוף ומבטלים את מה שאני אומר

נ.ב. היה רק מקצוע אחד שאף פעם לא היתה לי בעיה ללמוד אותו ולהבין אותו - אנגלית, לא יודע למה, כל הדברים האחרים לא יודע מה דיברו איתי בכלל

היום בגיל 20 אני מרגיש שאם אני חוזר לתיכון אני מסוגל להבין את חומר הלימוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה בא להגיד לי שאם לדוגמה אני ילד בן 11 לדוגמה, לומד בכיתה ו' עם ילדים בני 11 ו12, אבל בעל מנטליות של ילד בן 5 שלא מסוגל ללמוד או להבין שום דבר כי בראש הוא בן 5 אבל חי כבר 11 שנים, זאת סתם מסקנה? לא מנטליות של אחד שמתנהג כמו ילד קטן ואומרים לו תתבגר, אלא מישהו שעוד קצת והיה קרוב לאוטיזם, זה "קראתי בויקיפדיה ובגלל שפעם לא התרכזתי במבחן אז בטוח יש לי" ?

אתה יודע כמה השכלה חסרה לי בגלל הדבר הארור הזה? אז עכשיו צריך ללכת במיוחד לפסיכולוג ועוד לשלם לו כסף רק כדי שהוא יאשר את זה? וזה שיש אחות ואבא שסובלים מאותו שיט, זה גם "קראתי בויקיפדיה וזה נשמע מה שיש לי" ?

מה שתגיד

לא, אתה יודע מה? אולי היום חסרה לי בגרות ואני אפס במתמטיקה בגלל ש"התעצלתי ללמוד והעדפתי לשחק במחשב או להסתובב ובעצם הייתי יכול ללמוד כמו כולם"

בחט"ב נכשלתי בערבית, בתיכון נכשלתי בהיסטוריה, שתיהם, לא משנה כמה ניסיתי ורציתי - נכשלתי (למעשה, בהיסטוריה לא עברתי אף מבחן או בוחן לא משנה כמה ניסיתי)

חסרות לי 5 בגרויות, והיו לי ציונים גרועים בבית הספר כי העדפתי לשחק במחשב במקום ללמוד

זה לא אומר שיש לי בעיות

אתה לא חייב ללכת לפסיכולוג, יש כאלה שהם לא פסיכולוגים וגם יכולים לאבחן אותך, אבל אתה רוצה שיכירו בך רשמית כבן אדם עם בעייה כלשהי? זה לא יקרה על סמך זה שאיבחנת את עצמך, זה יקרה רק אם מישהו מומחה יאשר שזה ככה

אולי יש לך את הבעייה הזאת ואולי לא, אי אפשר לדעת בודאות בלי מישהו שמבין

חותר? הוא אומר שאני קובע דברים מלקרוא באינטרנט

ההורים לא עושים כלום? לא יודע מה לענות לך על זה אחי, גם זה בדיוק מה שאני שואל את ההורים שלי כרגע בקשר לאחותי, רק שהיום לפחות אותו בית ספר שלמדתי בו כבר עם אמצעים ועוזר לה לאט לאט להשתפר

ו"משחק כל היום או מסתובב" היתה דוגמה צינית, מה שניסיתי להגיד פה זה שלא הייתי מסוגל ללמוד חומר של אותו כיתה בכלל וגם לא כיתה מתחת אלא אולי 5-6 כיתות מתחת

אתה יכול לקחת ילד קטן נגיד בן 9-10 ממוצע, לא מחונן או משהו ולגרום לו ללמוד חומר של חטיבת ביניים\תיכון?

חברה אני חולק איתכם מידע אישי ואתם כאילו יורקים לי בפרצוף ומבטלים את מה שאני אומר

לא זכור לי שאמרתי שאתה קובע דברים מהאינטרנט, אמרתי לאיזה אחד אחר שהוא לא יכול לקבוע על סמך ערכים בויקיפדיה שיש לו ADHD ועוד איזו בעייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקבוע דברים מהאינטרנט אי אפשר לעשות בצורה מדוייקת (כמו למשל לקבוע אם למישהו יש פיגור שיכלי או משהו שיותר דומה לאסברגר)

העניין שאתה לא יכול לשפוט את עצמך כי אתה עצמך. זו הסיבה שרוב האנשים הולכים לפסיכולוג, מעטים צריכים עזרה עם פוביות או דברים מעניינים שכאלה... רובם פשוט מחפשים גורם נייטרלי חיצוני (במיוחד בטיפול זוגי) כדי שיעזור להם לפתור את הבעיות שלהם

אז אתה חושב שיש לך הפרעת קשב וריכוז? אחלה, תעשה אבחון קצר (ישיבה של 45 דקות עם פסיכולוג של הכללית תעלה לך 140 שקל. לא יודע לגבי פסיכולוג ילדים או קופות חולים אחרות) תדבר איתו והוא יעזור לך לקבוע את גודל הבעייה שלך ואיך להתמודד איתה

זה מזכיר לי את הפרק בHOUSE שהוא מתעצבן שיש היום כל כך הרבה מידע באינטרנט שכל אחד חושב שהוא יכול לאבחן את עצמו כמו דוקטור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי ספציפית שאמרת עליי, אמרתי שאם הוא מרגיש שהוא צודק אז לדעתי הוא צודק, שיקרא את הדוגמאות מלא פעמים ויחליט עם עצמו, הוא לא ילך מחר ויתחיל לירות באנשים

בקשר ללימודים - שוב, אני לא מדבר על הדוגמה של לא למדתי טוב כי היה לי רק קשה להתרכז ורציתי לעשות דברים אחרים, זה לא התבטא רק בלימודים אלא בכל דבר שמשתמש בהגיון בריא, לא הבנתי צחוקים של תלמידים אחרים בכיתה, של דברים שהם מדברים, שבגיל צעיר הבנים כבר ידעו איך באים ילדים לא יחסתי לזה חשיבות אפילו כי לא הבנתי מה זה בכלל כי לא היה צורך בתוך הראש להבין, זה כמו שאדם יהיה נטול הצורך לאכול ואז הוא ימות כי לא רצה לאכול מטבעו

אתה יודע מה אני עושה עכשיו שאני כותב את השורות האלה? לומד תאוריה של נהיגה, כי כשבגיל 16 ניגשתי כמו כולם, לא יכולתי פשוט לעבור את זה כי לא היה לי מספיק הגיון בריא בראש (מה קוראים אותו common sense) ובלי זה אתה לא יכול לדעת שהשוטר שהוא אחראי מטעם המשטרה בעל סמכות מעל הרמזור שהוא מעל התמרור והתמרור מעל סימון הכביש

היום אני מרגיש שאני מסוגל ללמוד ולעבור את זה ובגלל זה אני לומד עכשיו והולך לי מצויין

אני יכול רק להגיד לך דבר אחד, בוקר אחד אחרי גיל 18 קמתי והרגשתי כאילו קפצתי איזה 5-10 שנים למעלה במנטליות, כאילו השתחרר משהו, ומאז גיליתי שיש לי שאיפות, שאני רוצה ללמוד להיות מנהל , שאני יודע איך לדבר עם אנשים ולהבין אם הם אוהבים אותי או שונאים אותי ואם הם כנים או ערמומיים

מוזר לא?

דרך אגב

אתם בטח תגידו "נו באמת כל אחד היה ככה כמה שנים לפני ועכשיו הוא התבגר יותר"

אבל תעברו על ההודעות שלי ותלכו ממש להתחלה לאיזה 2006 ותסתכלו על צורת הדיבור שלי ואיך שאני כותב שם

זה יתן לכם קצת רקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...