למה לקנות טלוויזיה FULL HD? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לקנות טלוויזיה FULL HD?

hen1235

Recommended Posts

חבר אומר:

"התכנים היחידים שמאפשרים צפייה ב-1080i\p הם סרטים/סדרות להורדה מהאינטרנט."

זה נכון?

כל עוד אני לא מתכוון להוריד סרטים/סדרות בנפח כזה, אין טעם לקנות Full HD?

מה לגבי תכנים בטלוויזיה? יש עתיד ל-1080 בטלוויזיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא יודע מה הממיר מוציא, אבל בשביל 2 וחצי ערוצים באיכות לא-מי-יודע-מה אין שום סיבה לסבול בשאר 99% מהתכנים.

אם אתה לא קונה את הטלוויזיה במודע לצורך צפיה בתכני FHD (שהם בעיקר סרטי BLUE RAY מקוריים או "סרטי מקוריים" בנפח של מעל 20GB לסרט בודד) , אני לא רואה שום טעם בקניה של כזאת.

עדיף לך להשקיע את הכסף בטלוויזית 720p איכותית, שגם תציג לך טוב יותר תכני SD ("רגילים"), במיוחד אם היא פלזמה ולא LCD, גם תציג לך באופן מושלם סרטי 720 (הרבה יותר ריאלי, באיזור ה-5GB לסרט שקנית באופן חוקי כמובן), וגם לא תצטרך להתפשר על האיכות/החור בכיס בשביל לקנות מסך ברזולוציה שאתה בכלל לא משתמש בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות מוציאות 1080

ממירי HD מוציאים 1080

יש מעט מאוד משחקים בקונסולות ל 1080 P

תקן השידור הישראלי הוא 1080i, בגלל שיטות שידור דביליות כמו הפעלת פילטר טשטוש בשידור עצמו, אין הבדל באיכות לעומת 720P.

ומילפורד צודק, רוב התכנים הנצפים הם עדיין SD.

אגב לידיעה, סרטי 1080P באינטרנט הם באזור ה 12 GB , (כמובן שכולם חוקיים, ופשוט הועלו לאינטרנט כדי שלבעליהם החוקיים יהיה גיבוי. והכי טוב לגבות במחשב של מישהו אחר ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות - עברתי את הגיל.

ממיר - לא נראה בעתיד הקרוב צפייה ב-1080.

סרטים - אני לא מתכוון להוריד סרט/סדרה בנפח שגדול מ-5 ג'יגה, סרטי 720P מספיקים לי מעל הראש.

כמו שחשבתי, אין שום סיבה שאקנה טלוויזית FHD, אני אסתפק ב-.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתכל באתר גיבויים חוקיים על סרטים עם סינון ל-1080 בלבד, והקבצים הכי קטנים שם הם 18GB כאשר הרוב המוחלט הוא באיזור ה 20+

אבל נו, מה זה משנה..

אתה אולי מדבר על בלו רי מלא

קבצים כאלו יכולים להגיע גם ל30 גיגה -אבל יש הרבה תכנים ב1080P ברשת ששוקלים הרבה פחות כמובן אם פשרות מסוימות

גם מבחינת איכות וגם מבחינת פיצרים

סרטים בלו רי מקורים כמו סרטי מגעים הרבה פעמים אם כמה דבובי אודיו ובמקרה של בלו רי באיכות גבוה

ועוד כל מיני פיצרים שברגי שמורידים אותם זה כבר תופס פחות מקום

תוסיף לזה קידוד "קל יותר" והגעתה לסרטים ב1080P שיכולים לשקול גם 8 גיגה רק בלי השטויות מסביב

בענין מסכים הבעיה בHDR שהרבה מהHDR היום כולל הפלזמות הם דגמים מיושנים ואני לא מדבר רק מבחינת רזולוציה אלה מעוד בחינות

ככה שלא תמיד הם משתלמים ויש FHD זולות היום

אם חברות היו מפתחות את עניין הHDR ונותנות מפרטים זהים מחוץ לרזולוציה אז באמת לאנשים מסוימים היה עדיפות לHDR אבל זה לא המצב היום

מבחינת פלזמה אין להם בעיה של רזולוציה טבעית כמו לLCD ככה שזה לא צריך לשנות הרבה ואם כבר 1080P יתן במקרה כזה אפשרות טובה יותר לעתיד

מבחינת מחירים אני לא מכיר היום שלא תקצביות ומולם יש FHD תקצביות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1080I נראה הרבה יותר טוב מה720P בממיר YES על טלוויזית LCD FULL 42"

:nixweiss: למה זה קשור ? זה כי הממיר שלך עושה SCALE DOWN על השידור.

קרירין רק נקודה אחת -

אתה צודק בכל הנודע ל LCD.

פלאזמות לעומת זאת (שרואים בהן שידורי SD הרבה יותר טוב, ובכלל איכות התצוגה טובה יותר - צבעים, שחור, קונטרסט, מריחות וכו')

יוצאים כל הזמן דגמים חדשים של .

פלאזמות FULL HD מתחילות באיזור ה 12000 ש"ח.

כל מה שאתה רואה בחנויות הן .

היו לי כבר 3 פלאזמות ו LCD אחד בבית. (שלא נדבר על החפירה לפני כל קניה) אני יכול להגיד לך שטלוויזיה תראה יותר טוב עליהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכלל איכות התצוגה טובה יותר - צבעים, שחור, קונטרסט, מריחות וכו

פעם זה היה נכון היום זה דגם מול דגם אין כבר את הקביעה הזאת שפלזמה יותר טובה בשחור \מריחות וכו כי גם הפלזמות וגם הLCD השתפרו מאוד בהרבה פרמטרים ומריחות חלפו מהעולם בדגמים סבירים ומעלה

רק עניין הSD נישאר יתרון גדול לפלזמה בגלל שהוא לא תלוי ברזולוציה טבעית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק קרירין, עד תקציב של לפחות 10,000 ש"ח זה עדיין מדוייק - שום LCD לא תצליח לעקוף פלזמה באותו מחיר בשום מצב.

יש מסכי LCD ברמה מאוד גבוהה, אבל עם מחיר בהתאם.

כל ה-LCD שאנשים קונים בשופרסל וכל חנויות החשמל האלה ב-2,500 שקל לא שוות אפילו יריקה... וזה ממש עצוב שאנשים קונים אותן.

FHD אעלק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק קרירין, עד תקציב של לפחות 10,000 ש"ח זה עדיין מדוייק - שום LCD לא תצליח לעקוף פלזמה באותו מחיר בשום מצב.

יש מסכי LCD ברמה מאוד גבוהה, אבל עם מחיר בהתאם.

כל ה-LCD שאנשים קונים בשופרסל וכל חנויות החשמל האלה ב-2,500 שקל לא שוות אפילו יריקה... וזה ממש עצוב שאנשים קונים אותן.

FHD אעלק..

יש ויש

אני קניתי לא מזמן LCD תקציבי ב3650 שקל ונהנה מימנו -לא משופרסל וכן דגם של חברה אם שם

אבל בגדול טוב לי איתו

נכון שיש את הדגמים דרג ז או לחלופין דגמים ישנים שחנויות "עמך" מוכרות -אבל זה כבר לא בדיוק תקציבי זה פשוט חרא שמוכרים אותו בכסף

אבל יש גם פלזמות דרג ז -ובמיוחד הגדולות שמוכרים בגרושים

מבחינתי צריך להפריד בין הדרגי כניסה התקציבים של פלזמות וLCD לבין הדגמי חרא גולמי שחנויות מסוימות מוכרות

כמו שצריך להפריד בין "זמרים" כמו קובי ... לזמרים לא מוכרים אבל שלפחות שרים משהוא שהוא לא זבל מסחרי ;D

לא בדיוק קרירין, עד תקציב של לפחות 10,000 ש"ח זה עדיין מדוייק - שום LCD לא תצליח לעקוף פלזמה באותו מחיר בשום מצב

תלוי במה ? ותלוי גם גודל המסך

אם תיקח רזולוציה לדוגמה שזה פרמטר אחד מהרבה LCD בתקציבים נמוכים לוקח בקלות

חוץ מזה צריך לבדוק גם מה המקור ?

כבלים רגילים ? בסדר בזה פלזמה תקציבית לוקחת -אבל תכני HD זה כבר תלוי מה חשוב לך יותר

השחור או הרזולוציה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...