ניפלאות הביטוח הלאומי וחובות עלומים - סיפורי מדינת ישראל. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפלאות הביטוח הלאומי וחובות עלומים - סיפורי מדינת ישראל.

almonime

Recommended Posts

איני מאוהדי ביבי (בלשון המעטה), אך למיטב ידיעתי מוסד הביטוח הלאומי הפך להיות שלוחה של מס הכנסה עוד הרבה לפניו. התנהלות בירוקרטית ושליפת "חובות" אינה פטנט חדש במסדרונות המשרד.

מעבר לכך אני מסכים עם רוב מה שכתבת, אני רק מסתייג מנסיון אישי מהקטע הבא:

הביטוח הלאומי גם נוצל בעבר לצורך הפרטת חלק מפעולתו ובמקום מתן תשובות עניניות לאזרח על ידי פקידים שיודעים משהו בעבודה הזו, יש היום מרכז מענה טלפוני פרטי ומופרט של חברת כח אדם נצלנית ובו טלפניות בשכר מינימום חסרות כל ידע והבנה בעבודת המוסד וחסרות גישה לתיקים של אנשים ולמידע האצור במחשבי המוסד (ניחוש אחד למה ומדוע זכה במכרז בעל עמדה חזקה במרכז המושחת של מפלגת הביב?) . ברור שהן אינן יכולות לתת מענה פרטני וכל תפקידן לומר שצריך למלא טפסים ואחר כך נראה. במסגרת מדיניות הפרטת המדינה לדעת גם כאן כמו כמעט בכל תחום בו נעשתה עוולת ההפרטה הזו השירות נעשה גרוע וחסר תכלית והעלות למדינה גדלה.

בהתאם לכך ההנחיות והמדיניות הן של הפעלת מערך הגביה בכל עוצמתו תוך רדיה ממעמקי תהום הנשיה כל בדל מידע שיכול להפוך לחוב של האזרח, והערמת קשיים בדרכו של הדך והנצרך לקבלת סיוע בדרך של ביטול זכויות וצימצום אפשרויות.

פקיד גביה שימעל בהנחיות האוצר עלול להענש קשות. יתרה מכך, בימים אלו מסתובבת במשדרונות מערך הגביה הניה חדשה לפיה אין לוותר על הצמדה, גם אם יש בסמכות הפקיד לעשות זאת וגם אם יש הצדקה לכך כמו למשל שהאזרח לא קיבל כל הודעות על החוב ואין הוא האשם בהיווצרותו. למרות שהפקיד מוסמך - ורוצה - למחוק הצמדות ההנחיה של האוצר היא לא לעשות זאת.

לא מזמן, קיבלתי מכתב מהביטוח הלאומי לפיו אני חייב להם מעל ל-1000 ש"ח. כמובן שהכותרת של המכתב הייתה "תזכורת תשלום חוב", למרות שלא קיבלתי מהם כל הודעה קודמת. ל"חוב" זה הם הגיעו פשוט מהנחה שאני לא עובד כלל מאז שהשתחררתי מהצבא.

אמנם אכן הייתה תקופה קצרה בה לא עבדתי, אך לאחר מכן כבר הופרש ביטוח לאומי ומס מתלוש המשכורת. ככל הנראה רפי השכל שעובדים שם או מערכת המחשוב המתקדמת שלהם, לא הצליחו לקשר בין ההפרשות מהשכר לביני.

פקס לביטוח לאומי פתר חלקית את העניין, וקיבלתי כעבור כחודש מכתב לפיו החוב הופחת רק לתקופה בה לא עבדתי. עם זאת, הוא עדיין נראה לי מעט גבוה, והתקשרתי לאותו מוקד טלפוני עליו אתה מלין. קיבלתי מענה מהיר מאוד, ולאחר הסבר לפקידה כי "התזכורת" שנשלחה לי הייתה הדרישה הראשונה לתשלום, ושלא היו 5 מכתבים קודמים כפי שמופיע אצלה, בוטלו מייד תשלומי הריבית וההצמדה, מסרתי כרטיס אשראי לתשלום, רשמתי לי סיכום של השיחה, ומבחינתי העניין סגור.

אמנם יתכן כי אותו מוקד אינו בקיא בכל נהלי הביטוח הלאומי ואין לו גישה לכל הפרטים, אך מהתנסות חד פעמית שלי, קיבלתי את הרושם שהם עושים עבודה טובה יותר מפקידי הביטוח הלאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איני מאוהדי ביבי (בלשון המעטה), אך למיטב ידיעתי מוסד הביטוח הלאומי הפך להיות שלוחה של מס הכנסה עוד הרבה לפניו. התנהלות בירוקרטית ושליפת "חובות" אינה פטנט חדש במסדרונות המשרד.

מיטב ידיעתך מטעה אותך. קביעת שומות ביטוח לאומי בהתבסס על שומות מס הכנסה אכן פטנט ישן שעיקרו למנוע חישובים כפולים וחוזרים של מס על אותה הכנסה. שמס הכנסה יהיו המחשבון לכולם ודמי ביטוח לאומי יהיו כפונקציה של השומה שנעשתה שם. זה גם כי לביטוח לאומי אין - ולא צריכים להיות - אמצעי חקירה למציאת העלמת הכנסות.

אבל הלאמת העצמאות של ביטוח לאומי גם במדיניות גביה וגם במדיניות תשלומים וזכאות, זו המצאה מהתקופה שהזכרתי.

זה לא מהזיכרון אלא מהעבודה, ודי לחכימא.....

[br]פורסם בתאריך: 15.02.2010 בשעה 14:31:25

לא מזמן, קיבלתי מכתב מהביטוח הלאומי לפיו אני חייב להם מעל ל-1000 ש"ח. כמובן שהכותרת של המכתב הייתה "תזכורת תשלום חוב", למרות שלא קיבלתי מהם כל הודעה קודמת. ל"חוב" זה הם הגיעו פשוט מהנחה שאני לא עובד כלל מאז שהשתחררתי מהצבא.

אמנם אכן הייתה תקופה קצרה בה לא עבדתי, אך לאחר מכן כבר הופרש ביטוח לאומי ומס מתלוש המשכורת. ככל הנראה רפי השכל שעובדים שם או מערכת המחשוב המתקדמת שלהם, לא הצליחו לקשר בין ההפרשות מהשכר לביני.

פקס לביטוח לאומי פתר חלקית את העניין, וקיבלתי כעבור כחודש מכתב לפיו החוב הופחת רק לתקופה בה לא עבדתי. עם זאת, הוא עדיין נראה לי מעט גבוה, והתקשרתי לאותו מוקד טלפוני עליו אתה מלין. קיבלתי מענה מהיר מאוד, ולאחר הסבר לפקידה כי "התזכורת" שנשלחה לי הייתה הדרישה הראשונה לתשלום, ושלא היו 5 מכתבים קודמים כפי שמופיע אצלה, בוטלו מייד תשלומי הריבית וההצמדה, מסרתי כרטיס אשראי לתשלום, רשמתי לי סיכום של השיחה, ומבחינתי העניין סגור.

אמנם יתכן כי אותו מוקד אינו בקיא בכל נהלי הביטוח הלאומי ואין לו גישה לכל הפרטים, אך מהתנסות חד פעמית שלי, קיבלתי את הרושם שהם עושים עבודה טובה יותר מפקידי הביטוח הלאומי.

הם לא עושים עבודה. הם מקיימים הנחיות שלנגד עיניהם. אומרים להם שמי שמוכן לשלם יש להודיע לו על הפחתת קנס והצמדה אז זה מה שהם אומרים לך. זה בלי קשר למצבו, סיבת החוב וכו'. בנוסף, הפקס שלך נבדק ופקיד במוסד מצא שבאמת יש בעיית תיאום מידע בין שתיים מ-3 המערכות המשמשות אותם (ואין תקציב להעביר למערכת אחת מתואמת) וסימן ליד השם שלך את ההחלטה המתאימה. במוקד המידע רק הקריאו לך את מה שהיה רשום לפניהם.

גם הדרך בה לדעתך הגיעו ל"חוב" שלך מעידה על בעיה. ידוע ומוכר מצב חוססר תאימות המידע בין המערכות. השיטה לפיה קודם פונים לאזרח ומטרטרים אותו שיוכיח שאין לו אחות במקום לבדוק את עצמם היא גישה שעקירה בחשיבה של גביה ולא של שירות, חשיבה שמקורה באוצר ולא בבטחון הסוציאלי.

היכן הבעיה? כאשר אין רישום לפניהם ומישהו צריך להפעיל שכל ולפעול לפי תקנות וחוקים.

היכן הבעיה? כאשר אתה צריך לקבל משהו וצריכה להיות החלטה עם אחריות.

היכן הבעיה? כאשר אתה צריך מידע אמין שניתן להסתמך עליו בלא אחר כך לקבל התחמקויות.

לדוגמא: זוג יוצא לחו"ל לתקופה של יותר משנה. רוצה לדעת כיצד ישמור על זכויותיו גם בביטוח לאומי וגם מהיבט מס . לשם כך צריך להתמצא קצת בחוקים של גביה כללית וגם של מס , וגם בתקנות המתיחסות לשוהים בחו"ל. התשובה של המוקד תהיה שצריך לפנות במכתב למוסד ולציין כל הפרטים האישיים ולהמתין לתשובה שלא ניתן לדעת מתי תגיע. זה כאשר לא נופלים על איזו טמבלית שתיתן תשובה לא נכונה ולא אמינה רק כדי שלא תודה שאינה יודעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהעניין של ביטוח לאומי, הוא בעצם להכריח אותך לעבוד... להראות לך, שאם אתה רוצה לחיות כאן. אז פשוט מאוד, אתה חייב לעבוד ולשלם.

בולשיט. זה למרר לך את החיים ולהרוס אותך.

תסביר לי איך אדם שהשניה השתחרר מהצבא, אמור להמציא את הסכומים שהם שודדים? כמעט 150 ש"ח לחודש. אז נכון יש מענק. אבל עד שהוא מגיע... לי למשל לקח חודשיים לקבל אותו.

כמו כן אני הלכתי ללמוד לפסיכומטרי במקום לעבוד, כי מה לעשות אנוכי רוצה להיות משכיל ואקדמאי, ולא להשאר עובד מפעל הדיוט, למה עושים לי חיים קשים ולא מוכנים לשלם לי את הבדיחה שנקראת "הבטחת הכנסה"? רק על כך שהחלטתי ללמוד חודשיים וחצי? ואולי להמשיך להתקדם בחיי?

פשוט בושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק.

*

הבטחת הכנסה

קצבה מלאה המשולמת לאנשים שאינם מסוגלים להבטיח לעצמם הכנסה מעבודה, כגון חולים, נכים, נפגעי עבודה או מובטלים, ושאינם זכאים לתשלומים על פי תוכניות אחרות.

השלמת הכנסה

קצבה חלקית המשולמת לאנשים שהכנסתם מעבודה או ממקור אחר נמוכה מרמת ההכנסה המינימלית הנדרשת למחיה (השלמה לשכר נמוך, לדמי אבטלה, לתשלום מזונות ועוד).

[br]פורסם בתאריך: 15.02.2010 בשעה 15:35:54

תסביר לי איך אדם שהשניה השתחרר מהצבא, אמור להמציא את הסכומים שהם שודדים? כמעט 150 ש"ח לחודש. אז נכון יש מענק. אבל עד שהוא מגיע... לי למשל לקח חודשיים לקבל אותו.

כמו כן אני הלכתי ללמוד לפסיכומטרי במקום לעבוד, כי מה לעשות אנוכי רוצה להיות משכיל ואקדמאי, ולא להשאר עובד מפעל הדיוט, למה עושים לי חיים קשים ולא מוכנים לשלם לי את הבדיחה שנקראת "הבטחת הכנסה"? רק על כך שהחלטתי ללמוד חודשיים וחצי? ואולי להמשיך להתקדם בחיי?

פשוט בושה.

ספר לי על זה... אני חייב להתחיל לרוץ ולמצוא עבודה, בנוסף לתואר שאני הולך ללמוד אליו בקרוב. אחרת, כל "החסכונות" שלי, ילכו לעזאזל על "הביטוח" לאומי הזה.

לפחות שהיו נותנים, שנה אחת ללא ביטוח לאומי/הקלות אחרי השחרור. וזה לא כמעט 150 ש"ח. זה 151 ש"ח בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אע"פי שזה מצויין באותיות קידוש לבנה באתר של ביטוח לאומי, על אדם מובטל ללכת לחתום בלשכת התעסוקה, והתשלומים בדבר דמי אבטלה/הבטחת הכנסה עוברים לטיפול לשכת התעסוקה.

אתה לא מתעורר בוקר אחד ומחליט שלא בז*ן שלך לעבוד, אז אתה פשוט הולך ודורש את ה 1,400+ ש"ח המסכנים (הבטחת הכנסה) מביטוח לאומי. זה לא עובד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתוליקו :

אתה מסביר טוב ויפה וברור ומפורט " למה ומה וכמה ". אין ערר על עובדה זאת.

השאלה בעינה נשארת, " איך ".

למעט אסיפת קילשונים ושלל דברים מחודדים, צביעה עצמית בצבעי קרב ובניית גליוטינה מפוארת וקיום מהפכה,

איך אני, הקטן והמושתן, ממגן את עצמי נגד מכונת הנזק הזאת ?

למעט העובדה שכל חיי ( כל עוד אני אזרח ישראלי ) אני צריך לאסוף ולשמור מכל משמר כל מסמך ואישור שכר ואישור מעסיק וכל תלוש ומכתב,

ובנוסף, אני הוא זה שצריך לרוץ ולקפוץ ולבצע סלטות וניסים ונפלאות והמצאות של הוכחות בקשר לאחותי ( קיימת/לא קיימת )

ובנוסף, אני הוא זה שצריך לוודא שוב ושוב באמצעים וכוחות על שכל פעם שסטטוס שלי משתנה, הוא נרשם כשורה וכולם יודעים ומודעים ועוקבים,

ובנוסף, תוסיף פה מה שבא לך,

איך קיבינימט, אני, אתה או כל ארחי פרחי מן השורה ממגן את עצמי ?!

לפי מה שאתה מתאר ומה שאני אוסף במרחבי האינטרטנטנטנט ביומיים האחרונים, כל הזין לי, לשארית אזרחותי הישראלית !!

דיי מעיקה המחשבה הזאת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן פרקטי אין לך מה לעשות

אלה אם הסכום כמה אלפי שקלים - עורך דין לא יהיה משתלם

רק הריצה בבית משפט וביטוח לאומי חלילה , והתמודדות מול הבירוקרטיה את כל הזמן שתפסיד ועצבים עדיף לשלם

פשוט הקטע הוא שכל המערכת בנויה כך שהאזרח פשוט יתיאש וישלם - אלה אם מדובר בסוג המזיכיסט אוהב לדפוק את הראש בקיר פעם אחר פעם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט בושה.

ככה שתבין מה זכויותיך במדינת , שפעם היתה מדינת רווחה והיום היא מדינת הקומבינה והניצול:

למה אתה חושב שמגיע לך משהו? קודם תעבוד לפחות שנתיים ותשלם ותזיע ואחר כך תבקש ותקבל קדחת......... למה מגיעה לך הבטחת הכנסה? היתה לך הכנסה קודמת סדירה שכעת צריך להבטיח איזו הכנסה חליפית מינימלית?

אתה בטלן שלא רוצה לעבוד ולכן לא מגיע לך כלום. אין מובטלים יש רק בטלנים.

וזאת, למי שלא מבין, משנתו הסדורה של מי שמתווה המדיניות החברתית-כלכלית שקובעת את חוקי הביטוח הלאומי. זה לא בידיים וובסמכות של אנשי ביטוח לאומי שתפקידם רק לבצע הנחיות והוראות בפיקוח של השטינקר של משרד האוצר.

[br]פורסם בתאריך: 15.02.2010 בשעה 17:12:43

חתוליקו :

................

איך אני, הקטן והמושתן, ממגן את עצמי נגד מכונת הנזק הזאת ?

למעט העובדה שכל חיי ( כל עוד אני אזרח ישראלי ) אני צריך לאסוף ולשמור מכל משמר כל מסמך ואישור שכר ואישור מעסיק וכל תלוש ומכתב,

ובנוסף, אני הוא זה שצריך לרוץ ולקפוץ ולבצע סלטות וניסים ונפלאות והמצאות של הוכחות בקשר לאחותי ( קיימת/לא קיימת )

ובנוסף, אני הוא זה שצריך לוודא שוב ושוב באמצעים וכוחות על שכל פעם שסטטוס שלי משתנה, הוא נרשם כשורה וכולם יודעים ומודעים ועוקבים,

......... ו כל ארחי פרחי מן השורה ממגן את עצמי ?!

לפי מה שאתה מתאר ומה שאני אוסף במרחבי האינטרטנטנטנט ביומיים האחרונים, כל הזין לי, לשארית אזרחותי הישראלית !!

דיי מעיקה המחשבה הזאת ...

מעיקה או לא, זו המציאות. בחרת - קיבלת.

איך אתה מגן על עצמך? שים לב שאתה מבין שאזרח צריך להגן על עצמו מפני תעלולי, גחמות והתעמרות השלטונות שתיאורטית אמורים דווקא לשרת אותו ולשמור עליו.

יש חברי כנסת. אפשר להציק להם. אפשר לארגן עצומות לשינוי החוק. ובסופו של יום נשארת עם מה שבחרת (מטאפורית, כלל האזרחים).

ובינתיים? תגן על עצמך בשיטות הישנות והידועות.

אצלי יש תלושי 106 שמורים מהיום שהתחלתי לעבוד. למה? כי על פי החוק גם אחרי 30 שנה רשאי מס הכנסה לערוך בדיקה ולחייב בעוד כמה שקלים ואז מיידית ביטוח לאומי שולח לך מכתב על חוב, בלא לבדוק מדוע ולמה ומה הצידוק לו, ולך תוכיח ששילמת. יותר מכך, על פי הנחיות האוצר חייב ביטוח לאומי לערוך בדיקה מיום שהגעת לגיל 18 עם כל בקשה או פניה שלך.

אתה פונה בבקשה לדמי אבטלה? צפה פגיעה, יעשו חיפושים על כל ההיסטוריה שלך מגיל 18, גם אם אתה בן 50. אם ימצאו שמשהו לא רשום במחשב, לא משנה מה הסיבה וגם אם זה משמנים שבכלל לא היה מחשב והכרטיסיות בכלל טבעו בשיטפון של הארכיון הישן ביפו בשנת 1961, אתה צריך לבוא ולהתווכח. הם לא יעשו בדיקה עצמית אלא אוטומטית יוציאו מכתב דרישה. זה החוק, אלו התקנות וכך רוצה שר האוצר שלך הן בפועל והן בתחפושת.

רוצה עוד אבסורד? השתחררתי משירות קבע אחרי 28 שנים. מה יכולה להיות הבעיה? הרי משרד הבטחון משלם המשכורת, מנכה ביטוח לאומי כחוק וכיוב"א מעביר ומשלם מה שצריך. נכון?

אז לא נכון !

הסתבר שיש לי חוב של 9 שנים שלא שילמתי בשנות השמונים המוקדמות. כאשר מילאתי טפסים כמו כל משוחרר משירות קבע מיד עשו בדיקה עלי מיום היותי בן 18. איך זה קורה? ככה. לא רשום במחשב. לך תתווכח. נכון שהייתי בשירות קבע ברציפות משנת 1973, אבל מה זה משנה מה זה חשוב למחשב שלהם? אומרת לי הפקידה שככה זה, מה שרשום במחשב זה מה שקובע למרות שברור שיש בעיית רישומים במערכת.

אז כמו שאמרתי, אני שומר הכל. הבאתי צילומים ובמכתב שלחתי אותם לצה"ל לקבל הסברים. בעזרת הסוכנים החשאיים שלי במערכת הזו הסדרתי את הרישומים בדיעבד ובדקו לי 8 פעמים שאין חוסר במידע או רישום שגוי. גם היום אני בודק אחת לשנה שהכל רשום בסדר.

מה יעשה מי שאין לו סוכן חשאי בכוחות החושך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין את מה שאתה אומר מאחורי המילים, כרגע זו מלחמה אבודה ואני ( בעצם כל אחד ) ,

צריך להתפלל כל יום ויום שפשוט ... השם שלי לא יעלה בהגרלה הפנימית של הביטוח ?

ואם כבר עלה, אז אני צריך להגיע עם ארכיון משלי ולהתפלל, שוב, שמה שאני מציג, יתקבל ללא טענות ומענות

ולא יסובבו את זה לפי מה בא להם כי הם יכולים ומורשים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין את מה שאתה אומר מאחורי המילים, כרגע זו מלחמה אבודה ואני ( בעצם כל אחד ) ,

צריך להתפלל כל יום ויום שפשוט ... השם שלי לא יעלה בהגרלה הפנימית של הביטוח ?

ואם כבר עלה, אז אני צריך להגיע עם ארכיון משלי ולהתפלל, שוב, שמה שאני מציג, יתקבל ללא טענות ומענות

ולא יסובבו את זה לפי מה בא להם כי הם יכולים ומורשים ?

לאט לאט נופל האסימון..............................

אם היית יודע חצי ממה שקורה שם, ובחלקו תוצאות הגחמות של המנכ"לית המנותקת ממציאות היום-יום היית מזמן בורח מכאן.

עוד משהו אבסורדי שידגים את המציאות:

אדם שעידכן פרטי חשבון בנק מגלה שכסף לא מגיע כנדרש.

הוא מתקשר ומבקש לברר מה קרה, שהרי יש לו אישור מביטוח לאומי שפרטי החשבון עודכנו.

התשובה האבסורדית: כן, עדכנו במחלקה א' של ביטוח לאומי, אבל אנחנו מחלקה ג' שעוסקת בתחום אחר, אז אצלנו זה מערך מיחשוב אחר......................

אדם אחר עידכן כתובת ושלח את העידכון למחלקה העוסקת בקצבת נכות, לפי פניה שלהם.

פתאום מסתבר לו שמחלקת קצבת זקנה שלחה לו מכתב לכתובת הישנה.

התשובה האבסורדית: כן, אבל עדכנו במחלקה ו' ואנחנו מחלקה ח' וזה לא אותה מחלקה, זה מחשב אחר..................

אז למה זה מיחשוב אחר כאשר חברת SAP תשמח לעשות להם איחוד בסיסי נתונים וכו'?

כי לזה צריך להוציא כסף, ולזה האוצר לא מסכים ולא מאשר.

האזרחים נדפקים ומטרטרים אותם? זו לא בעיה של האוצר.

הבנת את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתוליקו, אני הבנתי, הזוועה מחלחלת לה לאט.

" יש גיהנום ... ויש ביטוח לאומי, הבחירה פשוטה "

אתה ממשיך להתעלם מאלו שיוצרים ומזינים את הזוועות הללו.

אנשי ביטוח לאומי הם לא המקור לבעיה, רק העומדים בתווך בין הסובל ממנה לבין היוצר שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתעלם מכלום, באמת שלא.

כשבאים אליך ונותנים לך מכות וגונבים לך את האוטו, לא מעניין אותך באותו הרגע ראש משפחת הפשע שאחראי.

אתה רק רוצה את רכושך ולטפל בביריונים.

מישהו אמר לי פעם משפט שתקף בהרבה מצבים -

" אתה, לבד, יכול לנסות להזיז את ההר עד כלות נשמתך עד שתבין שאתה זה שצריך לזוז "

אנשי הביטוח הלאומי אולי לא המקור אבל הם בהחלט תוספת נכבדה לבעייה.

גם אם זה לא באשמתם הישירה והם סכ"ה ממלאים הוראות, אף אחד הרי לא מנסה ( למיטב ידיעתי ) לטפל במנגנון מבפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביטוח לאומי זה לא "ביטוח". זה דרך נוספת למימון הוצאות הממשלה.

התשלום לביטוח לאומי הוא יחסית לשכר, כך שמדובר למעשה במס הכנסה 2, ולא יהיה שום נזק אם יבטלו את גביית דמי הביטוח לאומי ויעלו את מס ההכנסה בהתאם. וכך נפתר ממנגנון גבייה כפול ולא יעיל במיוחד.

(גם לי היה סיפור איתם והם עקלו לי את החשבון, לא נעים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...