ניפלאות הביטוח הלאומי וחובות עלומים - סיפורי מדינת ישראל. - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניפלאות הביטוח הלאומי וחובות עלומים - סיפורי מדינת ישראל.

almonime

Recommended Posts

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ע"פ החוק (המטומטם, אבל זה כבר לעניין אחר) כל מי שלא עובד חייב לשלם ביטוח לאומי בעצמו בצורה ידנית (ז"א ללכת לשם, לקבל מהם פנקס כזה ולשלם כל חודש בדואר ספח אחד מהפנקס), שילמת על התקופה הזאת?

מיותר. ניתן להסדיר מול גף הגביה שלהם את החוב באמצעות הוראות קבע בכ. אשראי/חשבון בנק.[br]פורסם בתאריך: 14.02.2010 בשעה 17:52:50

יש אפשרות כזאת בכלל לפרוס? לא רוצה לתת להם בוחטה במכה

יש - רק הם לוקחים ריבית על תשלומים, אז תוודא את הגובה שלה לפני שאתה מאשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווואי, מזל שראיתי את התאר'ד הזה. אני חייב להתחיל להסדיר כמה שיותר מהר, את התשלומים לביטוח הלאומי.

הייתי בטוח, שמשלמים 100 ש"ח עבור "הביטוח". אבל קיבינימט, אני רואה שהסכום הוא: 150 ש"ח.

http://www.btl.gov.il/Insurance/Rates/Pages/%D7%9C%D7%9E%D7%99%20%D7%A9%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%9D%20%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%99%D7%9D.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע שאני אבין.

במידה והמעביד לא מפריש מהמשכורת לב.ל, העובד צריך לשלם 150 שקלים בחודש?

איך זה מסתדר בדיוק עם העבודה שב.ל גובים בהתאם לגובה המשוכרת, ולפעמים בלי קשר בכלל.

למשל תלוש אחרון שילמתי 32 שח ולפניו 17, 15 וכו ויש לי משכורת מעל הממוצע במשק.

יכול להיות שאדם חסר תעסוקה משלם יותר מאדם עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה מסתדר בדיוק עם העבודה שב.ל גובים בהתאם לגובה המשוכרת, ולפעמים בלי קשר בכלל.

למשל תלוש אחרון שילמתי 32 שח ולפניו 17, 15 וכו ויש לי משכורת מעל הממוצע במשק.

יכול להיות שאדם חסר תעסוקה משלם יותר מאדם עובד?

קשה לי להאמין. תבדוק אם יש לך גם סעיף נפרד של מס בכמה מאות שקלים ועוד כל מני ירקות שמשלמים לב. לאומי.

תבדוק את כל הסעיפים כי בסוף פרט למס הכנסה אתה משלם את השאר לב.לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מילים על המוסד לבידוח לאומי.

המוסד הזה מתנהל כבר שנים באופן המנוגד לאמנת היסוד שלו ולחוק על פיו הוקם. האבסורד הז נוצר בזמן שהביב היה ראש ממשלה והפודל הלובש מעלי ורסאצ'ה היה שר האוצר שלו. הם החליטו שעבר זמן הסמולנים האלה שמה שהיה באש שלהם זה תמורה לאגרה ותשלום למי שמגיע לו, ועוד כל מיני שטויות כמו לכידות חברתית והגנה סוציאלית לחלשים בחברה. הם החליטו שהמדינה לא צריכה לתת ולעזר למי שצריך ואף לא לקיים את ההתחיבויות ארוכות הטווח שלה לכלל העם (בשיטה שכל אדם פרטי שהיה נוקט זה היתה מביאה אותו למשפט ולכלא) והפכו את קופת המוסד הזה לסניף של האוצר. בהתאם למדיניות הניו-קפיטליסטית-ליברלית בהשראת הגורו ימ"ש והאלוהים הכלכלי של ביבי הידוע בשם מילטון פרידמן, והתיאוריה שלו על העושר המחלחל כלפי מטה, בוצע שינוי חד משמעי בסמכויות ואפשרויות הפעולה ובשיטות העבודה של הגוף הזה. ממוסד לבחון סוציאלי כפי שהיה עד אז הפך לזרוע גביה נוספת של האוצר ואצבע קפוצה למתן מה שלא הצליחו להתחמק מלתת לאזרח. על בטחון סוציאלי ברמה לפחות קיומית כבר אין מה לדבר, זה בוטל מזמן (אלא אם יבוא מי מחסידי הביב שעדיין נוהה אחרי הפלצות הדמגוגיה שלו וישכנע כיצד אפשר לקיים חיים מינימליים אנושיים ב-1800 ש"ח לחודש. בהזדמנות זו שיבאר לנו אם התמונה של נועה כבר חזרה מהמיסגור....... ).

כתוצאה מכך הלך במשך השנים מעמד הגוף הזה והתדרדר. בעבר הקופה של המוסד היתה עצמאית, הם קבעו את גובה התשלומים ואת הקצבאות על בסיס שכר ובסיס עלויות מחיה בסיסיות. ניהול ענפי הביטוח היה בחשיבה אקטוארית ובהתנהלות שהביאה בחשבון מטרת ויעוד הקמת המוסד. היום המוסד הזה ללא עצמאות בהחלטות ופקידיו מחוייבים לקיים ולבצע תקנות והנחיות משרד האוצר, והחשש הוא שאחרת ימצאו עצמם מפוטרים מייד ובלא פנסיה ופיצויים. היום יש בו חשב מטעם האוצר שדואג לגביה של כל אגורה שאפשר לסחוט מהאזרח ודואג לצמצם כל מה שאפשר ולמנוע תשלומים לנצרך. הבזיון עד כדי כך גדול שאנשים לא מקבלים מכתבים על חוב בזמן כי החשב הזה החליט למנוע בחצי שנה רכישת נייר להדפסה/צילום. האוצר הוא המנהל היום את ביטוח לאומי וכל ההתנהלות של הפקידים בו, עליהם אתם כל כך כועסים, אינה אלא קיום הראות האוצר וראש הממשלה עליהם אתם מספרים מחמאות. אחת הסיבת העיקריות להתנהגות הכוחנית והדורסנית של המנכ"לית הנוכחית ואחת הסיבות למינוי שלה בכלל היא רצונה להיות פעם מנכ"לית משרד האוצר. הביטוח הלאומי גם נוצל בעבר לצורך הפרטת חלק מפעולתו ובמקום מתן תשובות עניניות לאזרח על ידי פקידים שיודעים משהו בעבודה הזו, יש היום מרכז מענה טלפוני פרטי ומופרט של חברת כח אדם נצלנית ובו טלפניות בשכר מינימום חסרות כל ידע והבנה בעבודת המוסד וחסרות גישה לתיקים של אנשים ולמידע האצור במחשבי המוסד (ניחוש אחד למה ומדוע זכה במכרז בעל עמדה חזקה במרכז המושחת של מפלגת הביב?) . ברור שהן אינן יכולות לתת מענה פרטני וכל תפקידן לומר שצריך למלא טפסים ואחר כך נראה. במסגרת מדיניות הפרטת המדינה לדעת גם כאן כמו כמעט בכל תחום בו נעשתה עוולת ההפרטה הזו השירות נעשה גרוע וחסר תכלית והעלות למדינה גדלה.

בהתאם לכך ההנחיות והמדיניות הן של הפעלת מערך הגביה בכל עוצמתו תוך רדיה ממעמקי תהום הנשיה כל בדל מידע שיכול להפוך לחוב של האזרח, והערמת קשיים בדרכו של הדך והנצרך לקבלת סיוע בדרך של ביטול זכויות וצימצום אפשרויות.

פקיד גביה שימעל בהנחיות האוצר עלול להענש קשות. יתרה מכך, בימים אלו מסתובבת במסדרונות מערך הגביה הנחיה חדשה לפיה אין לוותר על הצמדה, גם אם יש בסמכות הפקיד לעשות זאת וגם אם יש הצדקה לכך כמו למשל שהאזרח לא קיבל כל הודעות על החוב ואין הוא האשם בהיווצרותו. למרות שהפקיד מוסמך - ורוצה - למחוק הצמדות ההנחיה של האוצר היא לא לעשות זאת.

נראה למישהו שאיזה עובד שם יסכן את משרתו לטובת מי שצריך לקבל שירות?

עד כאן בכלליות לגבי שיטות ואופן הפעולה של ביטוח לאומי. המצב יהיה גרוע יותר בהתאם לכוונת האוצר ועושת דברו המנכ"לית לצמצם עוד יותר את כוח האדם במוסד, להטיל יותר עבודה על הנותרים, ולהפריד בין הפקיד היודע את החוק והמטפל בתיק או בנושא לבין האזרח שיפנה רק לדלפק קבלת מידע. ועל מוקדי פניות למידע כבר דיברנו וכבר יש נסיון, והוא לא טוב.

לגבי חישוב התשלומים :

אדם שאינו עובד כלל חייב בדמי ביטוח לאומי בסכום שנקבע על ידי האוצר ! למה? כי כבר קבענו על פי משנתו הכלכלית-חברתית של שר האוצר בפועל שאין מובטלים יש רק בטלנים, אין מי שלא יכול לעבוד יש רק מי שלא רוצה לעבוד ואין עניים אלא כי הם רוצים להיות עניים. אז שישלמו.

מי שעובד משלם לפי שכרו. מי שעבד במהלך החודש רק זמן קצר וקיבל בשכרו 1000 ש"ח משלם לפי 1000 ש"ח. נכון שזה יוצא פחות מאשר התשלום בו מחוייב מי שכלל לא עובד ואין לו כל הכנסה.

זה לא הגיוני?

למה לא הגיוני?

זה החוק ואלו תקנות האוצר שתוקנו בהתאם לחוק ולגחמת ראשי האוצר ומדיניות החברתית-כלכלית של העומדים בראש המערכת. אז בוודאי שזה הגיוני, בדיוק כמו ההגיון שרואה כדבר תקין שיותר ממחצית האנשים מתחת לקו העוני הם אנשים עובדים אך מנוצלים על ידי חברות הענק הנהנות מהטבות והקלות בהתאם למדיניות ההזויה של "העושר המחלחל כלפי מטה".

החוק דהיום מבטל כל התישנות על חובות לביטוח לאומי. עדיין אין חוק שמגדיר התישנות על חובות אלו.

במאמר מוסגר: זה כולל גם מס הכנסה וגם רשויות מקומיות. כן, למי שלא יודע, גם על חוב ארנונה אפשר לרדוף אחריכם עד הקבר ומעבר לו.

בהתאם למדיניות ותעלולי האוצר, כבר כמה שנתיים יש במוסד הזה פעילות מוגברת שעיקרה מציצת לשדו של האזרח והטלת חובות מן הגורן ומן היקב, תוך הטלת עול ההוכחה לא על מי שתובע חוב (כחוק וכמקובל) אלא על מי שנתבע. כך למשל שמענו על דרישה מאדם בן 85 בבית אבות להביא תלושי שכר ואישורי מעסיק מתקופת עבודתו בשנים הראשונות לקום המדינה. למה? כי כך החוק והאוצר שלל אפשרות הפקידים למחוק חובות שנוצרו בגלל תעלולי מחשב, שינוי תוכנות ושינוי כללי חישוב בדיעבד.

ואיך אני יודע כל זה? ככה זה כאשר יש מידע פנימי רוחבי ......................

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, חתוליקו, יש לי הרגשה שאתה ובידוח לאומי ...לא חברים קרובים. :smile1:

אמנם הסיפור שאתה מספר מתאר את " למה " הבידוח הלאומי הוא כמות שהוא,

אך אנו, פשוטי העם, The Simple People, רוצים לדעת " איך " .

איך נמגן את עצמנו מפני הבידוח הלאומי ונשלח את פקידוניו ואדוניו לכל הרוחות שילכו לחפש איך לזיין את עצמם ולא אותנו,

ובכלל איך לישר את מה שעקום כלכך .

אחד הדברים המגניבים ביותר שתמיד הפליאו אותי, זה עניין התשלום כשאתה מחוסר עבודה. האבסורד חוגג ברמות מאאאגניבות.

אתה מחוסר עבודה, אתה צריך לשלם לבידוח, אתה לא משלם כי אין לך איך במשך תקופה ( וזה לא תשלום קטן של כמה שקלים ),

החוב צובר קנסות וריביות לא פרופורציונאליות וכשאתה כבר מתחיל להסתדר, אתה מגלה שיש לך תיק הוצאה לפועל וכל הזין לך והמשכורת שלך מעוקלת,

ועוד שלל הפתעות .

מגניב, אה ? ברמות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, חתוליקו, יש לי הרגשה שאתה ובידוח לאומי ...לא חברים קרובים. :smile1:

אמנם הסיפור שאתה מספר מתאר את " למה " הבידוח הלאומי הוא כמות שהוא,

אך אנו, פשוטי העם, The Simple People, רוצים לדעת " איך " .

איך נמגן את עצמנו מפני הבידוח הלאומי ונשלח את פקידוניו ואדוניו לכל הרוחות שילכו לחפש איך לזיין את עצמם ולא אותנו,

ובכלל איך לישר את מה שעקום כלכך .

חברים מצויינים. אין בעיות איתם, הקשרים שלנו בסדרוזה לא מהקצבאות. משם אני גם יודע רבות על העוולות המתרחשות כתוצאה מנהלים והנחיות האוצר אותן חייבים העובדים לבצע, וגם לספוג את זעם הציבור. מי שמזיין אותך זה מי שבחרת בו לראש ממשלה וחבר מרעיו, אבל הוא הצליח לשכנע אותך שהזיין הזה הוא של עובדי ביטוח לאומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהעניין של ביטוח לאומי, הוא בעצם להכריח אותך לעבוד... להראות לך, שאם אתה רוצה לחיות כאן. אז פשוט מאוד, אתה חייב לעבוד ולשלם.

זה קצת משעשע, לא ?

כאילו שכל הזמן, לכל אחד, בכל מצב, יש אפשרות לעבוד ולממן ( אשכרה לממן ) את הביטוח.

אה, עוד משהו שנתקלתי לאחר המכתב וחקירות שעשיתי בנושא התיישנות, הוא זה -

לביטוח יש קניין אלמותי על חובותיך כלפיו, אין חוק התיישנות כלפי חובות ( למרות שהוסדר + - נושא הריביות והקנסות, בבירור )

אך, אם הביטוח הלאומי חייב לך, מכל סיבה משהו, יש גם יש חוק התיישנות כך שאם לא דרשת את דרישתך במשך שנתיים, חפש ת'חברים שלך,

ואם כן דרשת אבל בפרק זמן שעולה על 12 חודשים, תקבל " רק " על ... 12 חודשים ולא שנייה יותר.

האידיוטיזם חוגג על חשבונינו אבל הוא כולו שלנו.

חתוליקו :

מה שאתה אומר ש ... העמך צריך לאסוף קילשונים ולבנות גיליוטינה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת משעשע, לא ?

כאילו שכל הזמן, לכל אחד, בכל מצב, יש אפשרות לעבוד ולממן ( אשכרה לממן ) את הביטוח.

ההגיון לא עבר את הביקורת של הש.ג... /לא עבר את ביקורת הגבולות בזמן הכרזת המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...