איך אפשר לבנות דימר? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אפשר לבנות דימר?

i-pink

Recommended Posts

אני מניח שאת רוצה לעשות מזה פרוייקט אפילו שדימר עולה פחות ממאה שקל.

את יכולה להשתמש בנגד משתנה אבל צריכת החשמל לא תשתנה, אם לא אכפת לך אז זה יהיה הכי קל.

בעיקרון דימר עובד על הרעיון של הבהוב, הדימר מכיל בקר שסוגר ומנתק את המעגל בחלקים החיוביים והשליליים של גל הסינוס בAC.

ובכך הוא חוסך גם בצריכה. הדימר סוגר ומנתק את המעגל כמות גדולה של פעמים, אורך הסגירה בכל מחזור תלוי במצב הבורר.

לפני ההיגיון אני מניח משהוא בסגנון של ---נגד משתנה--->קבל פריקה---->TRIAC--->מנורה.

הנגד ימלא את הקבל, המהירות תלויה בהתנגדות של הנגד, אחרי המילוי הוא יפרוק לTRIAC וחוזר חלילה.

הTRIAC ישמש כמנגנון ה "סגירה/פתיחה" של המעגל, כאשר הוא לא טעון אז אין מעגל כאשר הוא טעון יש מעגל.

אבל אני לא באמת יודע איך המעגל בנוי בוודאות רק איך הוא עובד בתאוריה.

אני חושב שאם תנסי בגוגל את תמצאי משהוא.

מזה דימר? אולי רצית לכתוב פליקר?

לא היא התכוונה ל"עמעם" ולא לפליקר למרות שעקרון הפעולה די דומה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הגדולה לאיזו מטרה את צריכה אותם, והאם לא אכפת לך מצריכת החשמל?

אם לא פשוט תקני פוטנציומטר שיעמוד בעומס ובחום, אם יש תלוי בחומרים תבדקי.

אחרת את יכולה לעשות מה שרשמתי לך זה נראה לי יעבוד, אולי קחי את זה כרעיון בסיסי ותמשיכי עם זה הלאה.

לא משנה מה תבחרי לעשות אני רוצה לראות תוצאות. ובהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משתמשים למטרה הזו בפוטנציומטר, אלא בוארייאק - שנאי משתנה http://www.alibaba.com/product/ravistat-10812800-10629270/Variac_Auto_Transformer.html

אם מסיבה כלשהי הפתרון הרגיל של הדימר מבוסס הטראייק לא מספק.

ואגב, אני מכיר גם נגדים משתנים בהספק של 100 וואט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ZiggyMan.

לא מבצעים פרוייקט כזה עם נגד משתנה.

הפתרון האלגנטי הוא כמובן מבוסס TRIAC

http://www.electronics-project-design.com/Light-Dimmer-Circuit.html

אבל באמת רק אם רוצים את זה כפרויקט אחרת המוכנים יעשו את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לבנות גם מעגל במתח נמוך (מ 555 / שליטה ממחשב / מה שרוצים) ולשלוט בטרייאק דרך קשר אופטי

או לפרק כמה דימרים קיימים ולמקם אותם צורה קומפקטית בתוך מארז חדש (ניתן להחליף את הפוט המקורי בפוט אחר אם התנגדות מתאימה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הפרויקטים האחרים של i-pink לא נראה לי שיש לה בעיה ליישם כזה פרויקט ולהשתמש ב TRIAC. ואת בכיף יכולה לבנות מעגל כמו ש Ultrium קישר אליו.

למרות שעם כל הרחיבים שם אני חושב שיותר פשוט ולא בהכרח יותר יקר לקנות דימר מוכן וזול.

כמובן שזה יהיה פחות כיף אבל...

כמו כן שנאי משתנה יהפוך את כל הפרויקט ללא כדאי כלכלית בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי היום את הרכיבים דווקא מאבן אלקטרוניקה שיצא יותר זול מסימן טוב, ולהפתעתי גיליתי שם 2 מוכרות כן כן מוכרות תותחיות באלקטרוניקה!

כל החלקים לדימר אחד עלו 25 שקל..

חוץ מזה קניתי 15 מטר כבל לתאורה מחנות קטנה בנתניה שהיתה זולה מאוד ואם יחס מדהים, החנות נקראת בראון בנתניה ברחוב רזיאל. (חנות קטנה שממוקמת במרתף כזה)

בכל מקרה יש להם כל דבר שקשור לחשמל ובמחירים ממש הוגנים.

משיחה עם המוכר שם הבנתי שהם משנת 1970 שם, ובאמת השירות שם הוא משהו שלא נתקלים בו כבר היום. ישבנו וחישבנו את ההספקים והעמסים על הכבלים, ואיזה כבל הכי כדאי לקחת.

איך שהגעתי הביתה ביניתי בצורה אימפרוביזורת לחלוטין את המעגל, ומחר בבוקר אני אבדוק אותו.

אם הוא יעבוד אני אקפוץ לקנות חלקים לעוד 3 דימרים ומנורות ועוד ועוד..

הדבר שהכי ביעס אותי זה שהפוטנציומטרים לא הגיעו עם אומים.. זה מטריף!

ענבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...