טיסה לחו"ל עוד חודשיים וחצי ככה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טיסה לחו"ל עוד חודשיים וחצי ככה

חן מ

Recommended Posts

אז לוותר לגמרי על לטוס לחו"ל?לנסוע לאילת חמישה ימים?או לנסוע לחו"ל למשהו נחמד קטן כזה כמו קפריסין?

אני חושב שכדאי לוותר

אני חושב שרק לוחם יכול לטוס אחרי 8 חודשים בצבא, כל השאר צריכים לפחות שנה.

ואתה די חושב נכון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:לגבי העיניין של אחרי שמונה חודשים או אחרי שנה...אני מוגד כתומכ"ל(תומך לחימה),מכיוון שאני נמצא בגדוד לוחם,ולכן אני חושב שאני יכול לטוס אחרי שמונה חודשים...

מי שגו'בניק לגמרי,יכול אני חושב אחרי שירות של עשרה חודשים\שנה לטוס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שרק לוחם יכול לטוס אחרי 8 חודשים בצבא, כל השאר צריכים לפחות שנה.

טכנית, נכון (אם אני זוכר נכון)

בדוגרי, אני מכיר אנשים שטסו אחרי הרבה פחות משנה בצבא (ג'ובניקים כולם)

כולל אחת שטסה אחרי שישה חודשים בצבא.

אז אולי אלה הפקודות, אבל אף אחד לא טורח לקרוא אותן (שלא נדבר על לציית להן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכרו גם שאפשר לטוס לחו"ל בלי שהצבא ידע, ואני בטוח שיש אנשים עושים את זה.

בשביל לטוס לחו"ל חייל לוקח חופשה רגילה, ולא איזו חופשה מיוחדת לטיסה לחו"ל, ולא בודקים בשדה"ת אם צה"ל אישר לו לצאת. אם, לעומת זאת, הצבא מגלה שהוא בחו"ל ללא אישור, אז הוא יידפק :)

אנקדוטה משעשעת: לפני כמה שנים טסנו אני וחברתי (כשהיא עוד הייתה בצבא) לחו"ל ביחד. היא הייתה צריכה למלא את התאריכים והיעד של הטיסה, אבל הייתה לנו בעיה קטנה - לא ידענו לאן ומתי אנחנו טסים, כי בנינו על טיסה מוזלת של הדקה ה-90 (שנינו היינו מאוד גמישים מבחינת התאריכים, וקצת גמישים מבחינת היעד). בסוף היא רשמה שטסנו להונגריה, כשבכלל היינו בצ'כיה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אין בעיה לטוס ולחזור מבלי שהצבא ידע, אך אחת לכמה זמן הצבא מקבל עדכון ממשטרת הגבולות על החיילים שיצאו מן הארץ. מי שיוצא ללא אישור יכול להדפק חזק מאוחר יותר.

בסוף היא רשמה שטסנו להונגריה, כשבכלל היינו בצ'כיה :)

:o פשוט מטורף...

לצבא אין באמת דרך לדעת לאן אתה טס, אך במידה וקורה לך משהו (מבחינה רפואית למשל), יכולה להיווצר בעיה בכיסוי הביטוח לטיפולים.

הפתרון לסיטואציה כזו, הוא פשוט למלא בקשה לאישור יציאה לחו"ל עבור כל היעדים הפוטנציאליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

הצבא לא מבטח רפואית חיילים שיוצאים לחו"ל, ולכן זה לא משנה לאן אתה טס,

הצבא לא דואג לך מבחינה רפואית אם קורה לך משהו בחו"ל.

בנוגע לעדכונים ממשטרת הגבולות, אני לא מכיר שום דבר כזה.

עד כמה שאני יודע, אין שום קשר בין משטרת הגבולות לצה"ל ואין לצה"ל שום

אפשרות לדעת שאתה טס לחו"ל. אני אפילו לא בטוח אם למשטרת הגבולות

יש אפשרות לדעת שאתה חייל כשאתה טס בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אם יקרה לך משהו בחו"ל ותצטרך טיפולים רפואיים ממושכים/הכרה באחוזי נכות, מי ישלם על כך במידה ויצאת לחו"ל ללא אישור הצבא?

למשטרת הגבולות לא אכפת ממך, כל עוד יש לך דרכון בתוקף ואין נגדך צו עיכוב יציאה מן הארץ.

עם זאת שמעתי, אם כי ממקור לא מוסמך, שהצבא כן מקבל בדרך זו או אחרת עדכונים על חיילים היוצאים לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושש שלא הבנת אותי. גם אם אתה יוצא לחו"ל באישור הצבא אז הצבא אינו

אחראי לטיפול הרפואי שלך או לביטוח מאף סוג שכזה במהלך שהותך בחו"ל, ולכן

אם אתה טס לחו"ל אתה צריך לרכוש ביטוח נסיעות פרטי, כמו כל אזרח.

לפי מקור שאני מאמין שהוא מוסמך, אין שום קשר בין משטרת הגבולות לצה"ל ואין לצה"ל

אף דרך לדעת אם אתה טס כשאתה ברגילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה, היות ואני לא הכי מתמצא בתחום הזה, אך ביטוח נסיעות לחו"ל תקף לטיפולים שאתה מקבל בחו"ל. אם אתה חוזר לארץ, קופת החולים מממנת את הטיפול.

במידה ואתה מאבד עבודה/זכאי לנכות, ביטוח לאומי הוא הכתובת. אם אתה בצבא - אתה אמור להחשב כנכה צה"ל, ומשרד הבטחון הוא הכתובת. אם אתה יוצא לחו"ל בלי אישור, יכולה להתעורר בעיה אם קורה משהו.

אם לצה"ל אין כל דרך לדעת שאתה טס לחו"ל, למה אנשים טורחים להוציא את האישור יציאה לחו"ל?

המקור ממנו שמעתי על העניין אמנם לא היה מוסמך, אך הוא סיפר על מקרה שהוא היה עד לו, בו חייל טס לחו"ל ולאחר מספר חודשים הצבא גילה זאת. לא הייתי לוקח את הסיפור שלו כאמת מוחלטת, אך לא היה מדובר באדם שממציא סיפורים ולא היה לו שום סיבה לשקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...